Дневной архив: 17 мая 2019

Май 17 2019

На базі обладнання тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу ЗАЕС будуть проведені відповідальні випробування.

На Запорізькій АЕС планується використати реактор тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу для випробування вимірювального комплексу, який буде виконувати вимірювання геометричних розмірів вигородки діючих реакторних установок. Це важливе галузеве завдання, яке будуть впроваджувати спільно фахівці ЗАЕС і КБ «Атомприлад».
«Тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу корисний для цих вимірювань тим, що там стоїть реальне обладнання, яке можна використовувати для проведення приймальних випробувань: повністю зібраний реактор, працездатна перевантажувальна машина і полярний кран», – відзначає провідний інженер служби головного фахівця з енергетичних реакторів Євген Прокопов. – «Випробування в навчально-тренувальному центрістанції дадуть можливість виконати на блоці всі вимірювання з мінімальними витратами часу для зниження дозових навантажень персоналу, дозволять не збільшувати під час планово-попереджувального ремонту терміни ремонту обладнання реакторного відділення. Після перевірки комплексу на потужностях навчально-тренувального центру вимірювання будуть проводитися на конкретних блокахі завдяки можливостям тренажерного комплексу вони будуть виконані чітко і в максимально короткий термін».
Мета таких вимірювань – отримання даних про фактичну геометрію внутрішньої поверхні вигородки реактора проекту В-320, оскільки вигородка – важлива одиниця серед внутрішньокорпусних пристроїв реактора, разом з шахтою і блоком захисних труб. Однією з функцій шахти і вигородки є захист металу корпусу реактора від впливу нейтронного і гамма випромінювання. Вигородка встановлена всередині шахти в районі активної зони реактора і являє собою циліндричну обичайку складної форми, що складається з кованих кілець. За весь термін експлуатації блока вона повинна зберігати допустимі геометричні розміри.
У складі вимірювального комплексу – занурювальний модуль для проведення вимірювань безпосередньо всередині вигородки, пульт оператора, розташований в безпечній зоні, обладнання для калібрування і підготовки комплексу до роботи, обладнання для контролю положення вимірювального модуля.
Відповідно до рішення науково-технічної ради з оцінки формозмінивнутрішньокорпусних пристроїв реактора, проведення вимірювань за допомогою нового комплексу на енергоблоці №5 планується під час ППР у 2020 році. Приймальні випробування на базі обладнання навчально-тренувального комплексу повинні бути проведені до кінця поточного року.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 17 травня2019 року становить 8-12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.
Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п’ятий – в 1989 році, шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.

Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46469

Май 17 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС.

В мережі знаходяться 4 енергоблока

Виробництво електроенергії:

за добу …………………………………………….. 93,7 млн кВтг
з початку місяця ………………………………. 1 507,0 млн кВтг
з початку року ………………………………….. 14 269,0 млн кВтг
з початку експлуатації ……………………… 1 145 191,1 млн кВтг

Витрати на власні потреби: 5,32 %
Частота електричного струму: 50,0 Гц

Навантаження по енергоблоках (о 06.00):

енергоблок № 1 ……………………………… 940 МВт
енергоблок № 2 ……………………………… ремонт (66 доба, капітальний)
енергоблок № 3 ……………………………… 990 МВт
енергоблок № 4 ……………………………… ремонт (72 доба, середній)
енергоблок № 5 ……………………………… 960 МВт
енергоблок № 6 ……………………………… 1000 МВт

сумарна потужність ………………………… 3890 МВт

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон:
проммайданчик — 11 мікрорентген за годину;
санітарно-захисна зона (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген за годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46466

Май 17 2019

На Дніпропетровщині оголосили про обмеження руху

Служба автодоріг у Дніпропетровській області є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення і несе відповідальність за їх експлуатаційний стан.
Тому, з метою збереження дорожнього покриття в період спекотних температур на виконання вимог Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та Окремим дорученням Укравтодору від 26.04.2019 р. № 82-ОД Службою автодоріг прийняте рішення про введення відповідних обмежень для великовагового автотранспорту на ділянках автомобільних доріг державного значення з підвищеною інтенсивністю шляхом встановлення відповідних комплектів заборонних дорожніх знаків.
⚠️📢Здійснюються заходи для введення обмежень з 01.06.2019 року, а саме:
✅заборона руху великовагових транспортних засобів по автодорогах загального користування державного значення, фактична маса яких перевищує 24 т, або навантаження на вісь більше ніж 7 т при температурі повітря більше ніж+28С в період доби з 8.00 до 23.00;
✅про введення цих обмежень проінформовані Служби автодоріг у суміжних областях: Полтавська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Харківська, Донецька та Кіровоградська;
✅визначені місця для відстою великовагового автотранспорту на період дії обмеження руху: всього 30 об‘єктів. Безпосередньо в місцях розташування цих майданчиків для відстою передбачено розташування об‘єктів придорожнього сервісу.
ℹ️Додаткова інформація про ділянки з введеними обмеженнями і місцями для відстою розміщена на нашому сайті та на мережі автодоріг у вигляді інформаційних панно та на електронних табло.
http://new.dp.ukravtodor.gov.ua/…/obmezhennia_v_rusi_velyko…

Бажаємо всім учасникам дорожнього руху безаварійних, безпечних та комфортних поїздок і пересувань.

Источник: Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46463

Май 17 2019

У Нікополі організовано футбол без обмежень.

Відтепер футбол у Нікополі доступний для всіх. Так, молодь з обмеженими фізичними можливостями та діти з соціально-незахищених верств населення вже тренуються під керівництвом професійних тренерів.

Для них з середини квітня на базі КЗ «Футбольний клуб «Нікополь» відкрито спеціалізовані відділення футболу.

Зокрема, до створення цих відділень долучилися спортивно-оздоровча організація людей з інвалідністю «Аква», керівник Антон Сєров та БФ «Людям від щирого серця», керівник Ольга Пастухова . Безпосередню підтримку цього соціального проекту здійснює міський голова Андрій Фісак.

Проморолік: Інклюзивне відділення для дітей з обмеженими фізичними можливостями

Проморолік: Відділення для молоді з соціально-незахищених верств населення

Дітей з обмеженими фізичними можливостями тренує Влад Демиденко. Він добре розуміє складності і тонкості роботи з юнаками, адже сам має певні фізичні обмеження.

Якщо у Вас є бажання приєднатися до проекту, Вам необхідно звернутись за номером телефону: +380 (66) 290 67 60. Заняття проходять по понеділкам та п’ятницям з 15.00 до 17.00. Основним майданчиком для занять є поля стадіону ім. О.І. Куценка, який з цього року є основним табором з підготовки ФК «Нікополь». Також починаючи футболісти тренуються у залі спортивного комплексу.

Тренування дітей, які опинились у складних життєвих ситуаціях проходять під керівництвом відомої у місті футбольної особистості — Ігоря Аркадійовича Блажевського. Заняття відбуваються на майданчику дитячого садка № 56 .

Вищевказані соціальні проекти тільки набирають обертів, тож запрошуються всі бажаючі стати частиною футбольного життя.

Нагадаємо, що також на базі КП «ФК «Нікополь» ще в минулому році створено Дитячу Академію футболу, яка вже майже рік досить успішно працює.
Що стосується планів підприємства, то вони доволі амбітні. Так, є ідеї щодо відкриття зимового турніру з футболу на базі стадіону в селі Чкалово.
Також КЗ «ФК «Нікополь» планує відкриття жіночої футбольної секції, секції футзалу та пляжного футболу. Зокрема, футбольна спільнота міста прагне повернути Кубок Кудрицького у Нікополь. Єдине, що стримує реалізацію всіх цих задумів – це нестача належної інфраструктури. Є надія на реконструкцію стадіону ім. О.І. Куценка.

Источник: Громадська організація «Прихист»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46460

Май 17 2019

На стадії завершення реконструкція інфекційного відділення центральної міської лікарні в Марганці.

На стадії завершення реконструкція інфекційного відділення центральної міської лікарні в Марганці. Вже полагоджено й утеплено покрівлю, замінено всі вікна і двері, установлено душові, ванни, водонагрівачі та лампи для дезінфекції приміщення. Підлогу облицьовано плиткою.

Залишилися зовнішні оздоблювальні роботи: дофарбувати фасад, облаштувати цоколь і рампу. У відділенні – дев’ять боксів та п’ять полубоксів на 25 ліжок. Протягом року воно приймає до тисячі жителів Марганця і навколишніх населених пунктів, здебільшого дітей.

Поки тривають ремонтні роботи, дітей лікують у Нікопольській районній лікарні, дорослих – у Томаківській.

Источник: Марганецька міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46457

Май 17 2019

Козацький дух – це відчуття своєї землі

Для родини Касьянових то не просто слова, останні роки вони живуть ідеєю відродження Чортомлика, як селища, що зберігає сиву минувщину. А розпочали з гіпології, розведення коней та поновлення легендарних подніпрянських пасовиськ.
Такі амбітні плани у члена молодіжної ради міста Миколи Касьянова виникали давно. Професійний боксер, він без жалю змінив місто на мальовничі краєвиди селища, звідки починався Покров і його родина. Ця містина знайома йому з дитинства, напевне звідти і любов до коней, які залишаються одним із головних символів козацької звитяги. З цього народився соціально-благодійний проект «Козацький незламний дух», який увібрав у себе національно-патріотичну складову та відродження конярства – племінного й спортивного.
Миколу підтримала його родина, збирали історичні свідчення, предмети старовинного побуту і найголовніше – розводили коней. Їхні рисаки стали прикрасою патріотичних заходів, фестивалів, команда проекту взнаваєма, бо має свій почерк. На цьому не стали зупинятися.
Сьогодні прагнуть відновити традиційне Чортомлицьке пасовисько, з різнотрав’ям, деревами та рослинністю, в чому його активно підтримують. Аби покровчани, а особливо діти, могли відпочивати на природі у спілкуванні з кіньми. Такі уікенди вже практикувалися родиною і мали масу позитивних відгуків, насамперед, як можливість психо-емоційного розвантаження. Поки що триває перший, організаційний етап, у планах доповнити ідею етно й історичною складовою, задля повернення земляків до своїх витоків, свого коріння.
Прес-служба міського голови.

Источник: ПОКРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46454