Дневной архив: 13 мая 2019

Май 13 2019

Юні науковці з Дніпропетровщини здобули 40 нагород на всеукраїнському конкурсі

40 нагород – за наукові досягнення. Стільки привезли школярі області з конкурсу захисту робіт учнів-членів Малої академії наук. Імена переможців назвали  в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

«Конкурс захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук – один із найпрестижніших серед школярів. Щороку змагається понад тисячу учасників. Вони презентують роботи в 12-ти категоріях. Цьогоріч на всеукраїнському етапі конкурсу Дніпропетровщину представляли 60 школярів. Вони здобули 40 нагород», – розповіли в департаменті освіти і науки облдержадміністрації. 

Абсолютними переможцями стали п’ятеро юних науковців: Дар’я Дешева та Антон Бакум із Жовтих Вод, Ілля Аберніхін із Кам’янського, Віктор Уланов та Роман Костенко з Дніпра.

У «скарбниці» Дніпропетровщини – ще 15 срібних та 20 бронзових нагород.

Загалом роботи захищали понад 1,2 тис школярів із усіх регіонів України.

Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46361

Май 13 2019

Доступні ліки: Українці отримали мільйон лікарських засобів за електронним рецептом

Менш ніж за місяць від запуску електронних рецептів у програмі «Доступні ліки» лікарі виписали перший мільйон рецептів без папірців. А 9 травня о 17:54 годині було відпущено мільйонний лікарський засіб в одній з аптек у Кривому Розі, повідомляє НСЗУ. Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі і пацієнти охоче користуються форматом електронного рецепту.

З квітня програма “Доступні ліки” перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України. Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми “Доступні ліки” — навіть коли точно і де було відпущено ліки. Тепер є можливість ще детальніше аналізувати роботу програми, робити її більш сучасною та зручною для пацієнтів, провізорів і лікарів.

Тепер лікар виписує рецеп в електронній системі, а на телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці. За потреби лікар може роздрукувати код (наприклад, якщо в пацієнта немає телефона). Як отримати ліки за електронним рецептом: https://goo.gl/bEwpmE.

Одержати препарати можна в будь-якій з 6,4 тисячі аптек, які беруть участь в програмі: https://goo.gl/YrLMFH.

Програма «Доступні ліки» працює вже два роки. Українці з хворобами серця, діабетом та астмою отримують препарати або повністю безкоштовно, або з невеликою доплатою. Нині в програмі 258 препаратів. З них 64 є повністю безоплатними http://bit.ly/2VVteoF. Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.

Громадяни скористалися програмою вже понад 35 мільйонів разів. Кожен рецепт — можливість отримати ліки для людей, які раніше собі в цьому відмовляли через фінансові труднощі.

За перший рік роботи програми кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася. В цілому було на 17 тисяч менше викликів швидкої. За оцінками Всесвітної організації охорони здоров’я програма поліпшила доступ українців до лікування, а також дозволила знизити ціни на препарати.

Ще не всі пацієнти змогли повною мірою відчути переваги електронних рецептів. До прикладу, трапляються ситуації, коли пацієнтів в аптеках просять переписувати рецепти від руки. Такі прохання — порушення. Працюємо над вдосконаленням програми, щоби всім було зручно та комфортно нею користуватися.

З подальшим поширенням “Доступних ліків” та продовженням трансформації, електронні рецепти стануть такою ж невід’ємною складовою системи охорони здоров’я, як і декларації з сімейними лікарями.

Источник: Міністерство Охорони Здоров’я України

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46358

Май 13 2019

Жителі Дніпропетровщини можуть пройти безкоштовний медогляд на меланому

Меланома – виліковна, якщо її вчасно діагностувати. Безкоштовний медогляд на наявність недуги можуть пройти мешканці Дніпропетровщини. Де приймають пацієнтів, сповістили під час прес-конференції в облдержадміністрації.

«Протягом десяти років в Україні проводять безкоштовні медогляди на меланому – онкологічне захворювання шкіри. Завдяки вчасній діагностиці смертність від цієї недуги серед українців скоротилася на 15%. Цьогоріч разом із усім світом Дніпропетровщина вкотре приєдналась до традиції медоглядів», – розповів експерт із дерматовенерології департаменту охорони здоров’я ОДА Аркадій Франкенберг.

Пройти безкоштовну дерматоскопію можна в шкірно-венерологічних диспансерах Дніпра та Кривого Рогу. У Дніпрі – за адресою вул. Байкальська, 9А. У Кривому Розі – по вул. Володимира Великого, 25.

Пацієнтів без направлення чекають до 17 травня з 8:00 до 18:00. Приходити можуть дорослі та діти. Попередньо записуватися на прийом не потрібно.

«Профілактичні обстеження варто проходити хоча б раз на рік. Це допоможе вчасно виявити меланому та розпочати лікування. Адже на ранніх стадіях недуга виліковна. Обов’язково мають прийти на огляд люди, які помітили на шкірі підозрілі елементи: родимка змінила розмір, забарвлення, почала лущитися чи  мокнути», – уточнив Аркадій Франкенберг.

Меланому виявляють набагато рідше, ніж інші форми раку шкіри. Однак вона найнебезпечніша – швидко дає метастази. У групі ризику – люди зі світлою шкірою, блакитними очима, рудим чи білявим волоссям, любителі засмагати. Уважними мають бути й ті, чиї рідні хворіли на рак.

Щоб запобігти розвитку меланоми, слід уникати тривалого перебування на сонці. Необхідно носити закритий одяг, користуватися спеціальними засобами для захисту від випромінювання, відмовитися від солярію.

 

Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46355

Май 13 2019

Робота з кадрами повинна бути максимально ефективною

Оптимізації процесу підготовки кадрового резерву керівників на Запорізькій АЕС було присвячено нараду під головуванням генерального директора атомної станції Олександра Остаповця. У засіданні брали участь заступники керівників підрозділів з роботи з персоналом, керівники і фахівці структури управління кадрів і навчально-тренувального центру. Багато уваги було приділено індивідуальними програмам підготовки, їх змісту і плануванню навчання — з урахуванням кадрової політики підприємства на поточний момент.

Робота з кадрами — один з ключових чинників діяльності Запорізької АЕС, а в останні роки їй приділяється підвищена увага. І важливою складовою політики керівництва станції є робота з кадровим резервом. Це формування групи співробітників, підготовлених для керівної діяльності, які зможуть забезпечити спадкоємність і безперервність в управлінні. Кандидати в резерв керівників — працівники, які пройшли процедури відбору і включені в списки для подальшої підготовки і заняття керівних посад.

«Процес підготовки кадрового резерву повинен бути динамічним і гнучким — підкреслив на нараді генеральний директор ЗАЕС Олександр Остаповець. — Тобто якщо людину включено до кадрового резерву, підготовка не повинна розтягуватися на невизначений час. При розробці індивідуальних програм встановлюються чіткі терміни, спираючись на обґрунтовані ресурси часу. І тільки позитивна динаміка підготовки забезпечить завершеність на шляху до повної готовності резервіста виконувати обов’язки».

Також керівник станції підкреслив, що до підготовки кадрового резерву повинні бути залучені провідні фахівці функціональних підрозділів по різним видам діяльності. Цього року подібна практика була реалізована — керівники підрозділів пройшли навчання з таких питань як управління поставками, договірна діяльність, трудова дисципліна, оплата праці, соціальний захист, аварійна готовність. Тому таку практику доцільно поширити і на кадровий резерв — особливо для середньої та вищої ланки управління.

Генеральний директор ЗАЕС наголосив на необхідності врахування досвіду інших атомних станцій і доручив до кінця цього року розробити відповідні заходи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Источник: Запорізька атомна електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46352

Май 13 2019

11 травня у НКДЦ пройшов XV обласний Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Козацькими шляхами»

11 травня під час Богдан-фесту на площі відбувся гала-концерт учасників та нагородження іх грамотами, кубками, сувенірами. Слід відмітити, що вперше в історії Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Козацькими шляхами» журі визначило 2 учасників, достойних нагороди Гран-прі!👏
Доречі, цьогоріч взяли участь конкурсанти з міст Нікополь, Апостолове, Покров, Кривий Ріг, Зеленодольськ та Нікопольського району.
Вітаємо талановиті колективи, які прославляють Дніпропетровщину та пропагандують українське!

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46349

Май 13 2019

Організація молоді ЗАЕС провела турнір «Будь риболовОМ!»

Турнір з рибної ловлі серед працівників ЗАЕС, який проводився Організацією молоді вже вдруге, зібрав 24 учасники з 13 цехів.
За результатами турніру, приз за найбільшу рибу (короп вагою 435 г) отримав Віктор Живогляд (енергоремонтний підрозділ), крім цього він зайняв третє місце за кількістю улову (2 кг 35 г).
Друге місце зайняв Едуард Афанаскін (енергоремонтний підрозділ) з уловом в 2 кг 120 г.
Переможцем турніру, з уловом в 2 кг 480 г став також працівник енергоремонтного підрозділу — Юрій Ярко.
Величезну подяку за можливість проведення турніру з рибної ловлі, допомогу і підтримку Організація молоді висловлює генеральному директору Запорізької АЕС, профспілковому комітету та адміністрації парку.

Источник: Запорізька атомна електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46346

Май 13 2019

Реконструкцію історичного бою презентували козаки відвідувачам фестивалю БОГДАН-фест у Нікополі!

Також на присутніх чекали показові виступи. Хлопці демонстрували бойові мистецтва, вправне володіння зброєю та рівень козацької загартованості!

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46343

Май 13 2019

Золоті медалі у збірної команди експлуатаційного підрозділу та управління соціальних програм

В рамках спартакіади ЗАЕС-2019  пройшли змагання з гирьового спорту в п’яти вагових категоріях. В них взяли участь 10 команд.

Переможцем в категорії до 70 кг став Андрій Ковтунович (цех теплової автоматики і вимірювань), який підняв гирю 104 рази. В категорії до 80 кг перше місце посів Юрій Рожков (експлуатаційний підрозділ /управління соціальних програм) з результатом 123 рази. В категорії до 90 кг Дмитро Бандурович (електричний цех) став абсолютним переможцем змагань з результатом у 223 рази. В категорії до 100 кг переміг Роман Кущ (енергоремонтний підрозділ), який підняв гирю 140 разів. В категорії понад 100 кг  перше місце посів Костянтин Куніцин (збірна команда служби фізичного захисту і загіну відомчої воєнізованої охорони) з результатом 214 піднятій.

В результаті запеклої боротьби золоті медалі завоювала збірна команда експлуатаційного підрозділу /управління соціальних програм, набравши 12 очок. Збірна команда служби фізичного захисту і загіну відомчої воєнізованої охорони отримала срібні медалі з результатом у 13 очок. Бронза — у електриків, які набрали 15 очок.

 

 

Источник: Запорізька атомна електростанція

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46340

Май 13 2019

Нове комунальне підприємство відповідає за благоустрій парків та скверів

З 15 квітня в Нікополі розпочало роботу нове комунальне підприємство «Міське паркове господарство». Його робітники вже приводять до ладу парки та сквери нашого міста.

– Ми проводимо повний комплекс упорядкування: очищення територій від непридатного сміття, прибирання урн, покіс трави, вже активно ведемо посадку квітів, – розповідає Сергій Бондаренко директор КП «Міське паркове господарство». – Крім того, в планах ще й посадка дерев, але це будемо робити вже восени.

Для ефективної праці Паркового господарства в цьому році з міського бюджету виділені кошти.

– У нас вже було підприємство «Паркове господарство», але воно, на жаль, у свій час повністю припинило свою роботу і знаходилося в стадії ліквідації, – коментує заступник міського голови Сергій Тихенко. – Але за ініціативи міського голови Андрія Фісака, це підприємство отримало друге життя. Ми погасили борги по заробітній платі та податках і зараз воно вже виконує свої обов’язки. Чому воно не працювало раніше? Тому що при минулому керівництві міста на «Паркове господарство» просто не виділяли гроші. В цьому році для підприємства виділені кошти на прибирання, покіс трави, обрізку дерев в парках та скверах Нікополя.

За кошти з місцевого бюджету закупили 44,5 тисячі саджанців квітів на суму 450 тисяч гривень. Вже 8 тисяч з них висаджено біля лави закоханих, на алеї від виконкому до ЦУМу, а також біля самої будівлі виконкому.

У сквері на площі Незалежності землю на клумбах спочатку підготували за допомогою мотоблоку. Після чого висадили 10 тисяч різнобарвних квітів.

Найбільша кількість квіткових саджанців, а саме 22 тисячі, будуть висаджені на центральній клумбі Нікополя, на перехресті вулиць Електрометалургів та Першотравневої. Зараз підрядники монтують тут поливну систему.

Слід відмітити, що клумби Нікополя упорядковують як треба: спочатку проклали крапельне зрошення і тепер завдяки системному поливу квіти будуть цвісти до самих холодів. Сподіватимемося, що нікопольці не знищуватимуть цю красу.

– Ми провели переговори з Нікопольським відділенням поліції та Муніципальною вартою і вони будуть проводити патрулі вечорами там, де висадили квіти, – каже Сергій Тихенко. – Тому, якщо хтось спробує знищити цю красу, буде оштрафований, а можливо навіть притягнутий до кримінальної відповідальності. Отже, звертаюся до всіх нікопольців з проханням дбайливо ставитися до праці робітників нашого комунального підприємства та бюджетних коштів.

Источник: Нікопольська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46337

Май 13 2019

Учениця ліцею Анастасія Помаз перемогла на чемпіонаті з карате в Чехії!

Чергова приємна новина від представників бойових єдиноборств нашого міста, які досягають успіху не лише на Всеукраїнських змаганнях, але й на міжнародному рівні.

Так, учениця 9-А класу загальноосвітнього ліцею Анастасія Помаз успішно виступила на чемпіонаті з карате «Czech open karate cup», який пройшов у Чехії минулого тижня.

Покровчанка продемонструвала гарну техніку, бійцівський характер і увійшла до категорії переможців цього турніру. Варто зазначити, що у чемпіонаті брали участь представники 18 країн світу і змагатися нашим каратистам доводилося з дуже сильними суперниками. Тим приємнішою є ця перемога. Додамо, що на змаганнях команда України виборола І-е місце.

Щиро вітаємо дівчину з її досягненням та бажаємо йти до нових вершин цього виду спорту, поповнюючи спортивну славу Покрова новими нагородами.

Источник: Покровська міська рада

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/46334

Предыдущие сообщения «