Дневной архив: 19 апреля 2019

Апр 19 2019

У селі Придніпровське Нікопольського району запрацювала нова амбулаторія

 

На Дніпропетровщині запрацювала чергова сільська амбулаторія, зведена «з нуля» державним коштом. «Новосілля» справляють у селі Придніпровське Нікопольського району. Ключова ознака закладу – абсолютно нова якість первинної меддопомоги на селі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.  

«Програма Президента України Петра Порошенка з будівництва амбулаторій на селі має велике значення, адже десятиліттями цьому не приділялася належна увага, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – На Дніпропетровщині відкрили вже три такі медзаклади, на черзі – ще 15. Вони енергоефективні, комфортні, з необхідним устаткуванням, у тому числі – для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини. Для всіх установ придбані службові автомобілі».
Медичні послуги належної якості нарешті отримуватимуть мешканці села Придніпровське Нікопольського району. До недавнього допомогу надавали у приміщенні, яке ледь нагадувало медзаклад.
«Колись це була контора колгоспу, яку звели ще в 50-х роках минулого століття. Потім облаштували тут медзаклад. І лікарі, і хворі тулилися в обмежених умовах: коридори вузенькі, вбиральні в приміщенні не було – тільки на вулиці, – розказав в.о. старости Придніпровського старостинського округу Олександр Прокопенко. – Тепер маємо нову амбулаторію. Вона класна! Не просто декларуємо Європу – вже в ній».  
Нову амбулаторію звели в 50 метрах від старої будівлі. Місцеві кажуть, медустанова стала окрасою села. Крім того, знаходячись обабіч дороги, вражає тих, хто проїздить трасою Кропивницький-Запоріжжя.
«Раніше фонендоскоп в руки – і вперед. А зараз маємо амбулаторію, обладнану за останнім словом техніки. У поміч – Інтернет, який дозволить проводити сеанси телемедицини. Жителям села не потрібно буде їхати в район або область, щоб проконсультуватися з лікарем. Це можна буде зробити дистанційно, що заощадить і час, і гроші», – наголосила завідуюча Придніпровською амбулаторією Марія Іваск.
В амбулаторії облаштовані маніпуляційна, три оглядових, кабінети щеплень та перев’язочний.
«Раніше на цьому місці був пустир – зараз сучасний медзаклад. Кабінети світлі, просторі, комфортні. Тут хочеться працювати», – розказала про нові умови праці медсестра Олена Жмур.
В амбулаторії прийматиме один сімейний лікар, який обслуговуватиме майже 3 тисячі жителів Придніпровського та Мусіївки.
«Ми дуже задоволені, що в нас з’явилася нова, гарна амбулаторія. Вдячні всім, хто створював її. Це дуже зручно і для нас, і для жителів сусідніх сіл», – сказала місцева мешканка Тетяна Ступак.  

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/dnepr/45887

Апр 19 2019

Украинцам отказываются выдавать субсидии деньгами.

Управления соцзащиты не справляются с наплывом возмущенных граждан.

Монетизация субсидий привела к валу обращений от их получателей в управления соцзащиты. Чиновники подсчитали, что около 13% начисленных для выплаты через Ощадбанк средств так и не были получены адресатами. Однако, как выяснилось, причина часто вовсе не в том, что людям некогда бегать за помощью в отделение госбанка. Украинцы массово жалуются, что не могут получить льготы живыми деньгами за февраль и март.

Отказывают им по разным мотивам:

  • Самая распространенная проблема – расхождения между реальными данными получателей и присланными в Ощадбанк от управлений соцзащиты (проблемы могут быть и в том случае, если получатель менял паспорт).
  • Также люди пишут, что их помощь ошибочно перечислили в Пенсионный фонд, а не в Ощадбанк (хотя пенсионерами они могут и не быть).
  • Есть и те, кто не смог записаться в электронную очередь банка через сайт или явиться в отделение за деньгами.
  • Не всем пенсионерам почтальоны принесли деньги за субсидии вместе с пенсиями.

Субсидианты пишут, что не могут получить денег, поскольку в управлении соцзащиты наделали много ошибок в данных получателей. Например, может быть неправильно указан контактный телефон, дата рождения и пр. А на исправление оплошности уходят недели. Поэтому в лучшем случае, живые деньги люди получают уже в следующем месяце.

В самом Ощадбанке нам подтвердили, что проблемы с выдачей льгот таки есть. Там отмечают, что выплаты получили 86% субсидиантов. И добавили, что задержки с выплатами происходят из-за неточностей в предоставленных им данных из реестра получателей госпомощи.

Об этом информационная служба радио Ностальжи узнала из сообщения на сайте https://ubr.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45885

Апр 19 2019

Організація молоді Запорізької АЕС прийняла участь в Колегіумі Атомпрофспілки

У Чернігівському навчально-методичному центрі Федерації профспілок України пройшов новий освітній проект – Колегіум Атомпрофспілки. Від Запорізької АЕС у навчанні взяли участь представники Організації молоді атомної станції.

Перший семінар з навчального циклу мав назву – «Розвиток компетенцій молодих профспілкових лідерів та базові цінності профспілки».
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45881

Апр 19 2019

Зустріч з очільниками ОСББ.

Народний депутат України Андрій Шипко провів чергову зустріч з очільниками ОСББ Нікополя, які обслуговують більше 100 будинків житлового фонду міста. Питання, які обговорили учасники зустрічі стосувалися підтоплення будинків через непрочищені зливові стоки, невчасного вивезення негабаритного сміття, нестабільної напруги електромереж тощо.
— Щоразу під час наших зустрічей ми шукаємо разом шляхи вирішення проблем. За результатами попередньої зустрічі — я уже направив відповідні запити на центральні органи виконавчої влади. Адже до звернення депутата Верховної Ради вони дослухаються уважніше, — зауважив Андрій Шипко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45878

Апр 19 2019

Команда Запорізької АЕС виборола друге місце у напівмарафоні «Забіг під градирнями»

У місті-супутнику Рівненської АЕС Вараш пройшов напівмарафон «Забіг під градирнями» серед команд ДП «НАЕК «Енергоатом». Команда спортсменів від Запорізької АЕС посіла почесне друге місце.

Маршрут «Забігу під градирнями» проходив безпосередньо під гідротехнічними спорудами Рівненської атомної електростанції і це стало родзинкою заходу.

Перший подібний забіг відбувся у 2018 році на дистанції 5 та 10 км. У цьому році було вже три дистанції  – 5 км, 10 + 11 км (естафета) та напівмарафон – 21,1 км.

Учасниками заходу стали близько 250 любителів бігу. Спортсмени віком від 18 до 64 років представляли понад 10 міст України.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45876

Апр 19 2019

Музей Покрова поповнився архівними документами

Матеріали до зали, що розповідає про Другу світову війну, часи окупації краю,  передали закладу співробітники міського архіву.

Копії документів, які є результатом тривалої роботи пошуковця Надії Морозової тепер доповнили власний архів закладу, де на сьогодні зберігаються безцінні свідчення воєнного лихоліття. Надія Морозова пішла із життя на початку 90-х, до останніх днів вона займалася краєзнавчою діяльністю, встановлювала імена загиблих визволителів. Завдяки її дослідженням були повернуті з небуття імена наших земляків,  партизан та підпільників, малолітніх в’язнів фашизму, полонених табору, розташованого під час війни у селищі Рудник. Міський архів зберігає її спадщину, робочі щоденники, записи, систематизовані списки, їх копії  зможуть побачити покровчани.

-Це надзвичайно важлива інформація, — зазначає директор музею Тетяна Подольчак,- за цими списками родини можуть відшукати своїх близьких, навіть сьогодні, зі спливом років, дізнатися їхню долю.

Символічно, що серед переданих матеріалів  дані про масову відправку молоді на примусові роботи до Німеччини. Саме зараз у музеї тривають тематичні екскурсії, присвячені міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. Фахівці закладу знайомлять відвідувачів з постійнодіючою експозицією, яка містить спогади й свідчення, особисті речі й світлини наших земляків, що вижили у фабриках смерті. Історію найстрашнішого явища двадцятого століття ілюструють документальними фільмами.

-Сучасникам непросто осягнути масштаби трагедії, матеріали, які зберігаються у музеї допомагають глибше зрозуміти, що пережили люди, позначені тавром остарбайтера, — говорить начальник архівного відділу виконкому Юлія Ігнатенко, — свого часу їхні імена встановлювалися через архіви, запити, тривала цілеспрямована робота, адже не всі змогли повернутися додому, частина наших земляків загинула у концтаборах. Встановлені імена – це пам’ять про десятки жертв Другої світової.

З експозицією, яка постійно оновлюється, вже встигли ознайомитися учні загальноосвітніх закладів міста, покровчани. Музейники запрошують містян оглянути експонати виставки, осягнути історії людей, чиї долі викликають повагу й пошану, є справжніми уроками мужності.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45873

Апр 19 2019

Школярі Марганця за чисте довкілля

«Збери сміття — врятуй Землі життя!» Саме під таким гаслом завтра 20 квітня, у «День довкілля», запрошуємо всіх марганчан долучитись до масштабного прибирання нашого міста. Збираємось біля меморіалу на честь воїнів — афганців о 9:45. Ми наведемо лад у Отченашівській балці, врятуємо рослини, що вже внесені у Червону книгу. Виручені кошти від здачі сортованого сміття спрямуємо на благоустрій міста. Долучайся до акції, не будь байдужим, ми чекаємо саме на тебе!

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45870

Апр 19 2019

Школярі спробували себе в ролі пожежних

18 квітня, у Нікополі, на площі навпроти міської ради, відбувся міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. У ньому прийняли участь 26 команд учнів — представників усіх загальноосвітніх шкіл міста. Для учнівських дружин юних пожежних було підготовлено маштабну цікаву програму. Впродовж змагання належало продемонструвати практичні навики в пожежній справі.
Найбільше зацікавив дітей конкурс, де необхідно було з допомогою працівника служби ДСНС з пожежного рукава струменем води збити з відстані м’яча. Також дітей захопило одягання форми рятувальника на швидкість. Також, юні пожежні гасять вогнегасником палаюче багаття на зеленій зоні центральної площі та демонструють знання з надання першої медичної допомоги.
Усі етапи фестивалю юнакам та дівчатам треба було виконати якомога швидше. За правильністю виконання завдань спостерігали працівники Нікопольської пожежної частини та Червоного Хреста. За кожен етап командам нараховувалися бали.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45866

Апр 19 2019

Нікополь зібрав 15 міст України для змагань з настільного тенісу

Вчора, 18 квітня, відбулось відкриття VIII Всеукраїнського юнацького турніру з настільного тенісу «Нікопольська весна-2019». Змагання зібрали спортсменів з Нікополя, Запоріжжя, Нової Каховки, Маріуполя, Чернігова, Покровська, Хмельницького, Кропивницького, Кременчука, Миколаєва, Дніпра, Кривого Рогу, Тернівки, Марганця та Томаківки. Всього понад 100 учасників!
Зустрічі будуть тривати 3 дні. Турнір організований КЗ НДЮСШ «Трубник» за підтримки відділу з питань спорту управління гуманітарної політики Нікопольської міської ради та Федерації настільного тенісу Нікополя.
Запрошуємо поціновувачів настільного тенісу завітати на свято спорту. У суботу, 20 квітня, відбудеться урочисте закриття змагань та нагородження переможців!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45862