Дневной архив: 17 апреля 2019

Апр 17 2019

Новый аэропорт появится на Днепропетровщине

В Днепропетровской области появится новый аэропорт

Кабинет министров Украины в ходе сегодняшнего заседания одобрил проект строительства аэропорта в Днепропетровской области. Об этом сообщил у себя в Facebook министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян.

«Государственное агентство инфраструктурных проектов приступает к проектированию и строительству аэропорта в Днепропетровской области», – сказано в сообщении министра.

Как отмечается, министры решили перераспределить финансирование по программе «Проектирование и строительство аэропорта» Приднепровье».

На строительство нового аэропорта выделят 200 млн. гривен.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45838

Апр 17 2019

Держекоінспекція закликає не нести на цвинтарі пластикові квіти і вінки

Нагадуємо, що пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, для якої використовують нафтопродукти. Окрім того, внаслідок спалення цих виробів з пластику, відбувається великий викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки. Крім цього, у сьогоднішні важкі економічні часи навряд чи логічно витрачати чималу суму на квіти, що згодом стануть сміттям. Невже ви хочете залишити це сміття своїм дітям, внукам чи правнукам?

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45820

Апр 17 2019

Вихованці спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС – переможці відкритого дитячого турніру з плавання

На відкритому дитячому турнірі з плавання «Кубок олімпійських чемпіонів — 2019», який пройшов у місті Ужгород, вихованці спортивно-оздоровчого комплексу (СОК) Запорізької АЕС зайняли два перших, чотири других та чотири третіх місця.

Два перших місця завоював Іван Каплун. Анна Якубенко посіла два других і одне третє місце. Софія Дяченко та Михайло Дьяков завоювали по одному другому і третьому місцю відповідно. У Поліни Полякової – третє місце.

Юних плавців – вихованців СОК ЗАЕС тренують тренери-викладачі плавального басейну Запорізької АЕС Микола Рафальський, Юлія Мохова і Тетяна Белявська.

У змаганнях взяли участь 36 спортивних шкіл з 15 міст України, всього 430 учасників.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45813

Апр 17 2019

Міський голова Андрій Фісак провів наради з головами квартальних комітетів

У форматі відкритого діалогу міський голова Андрій Фісак провів наради з головами квартальних комітетів приватного сектору Нікополя. Очільник міста наголосив, що хоче отримувати інформацію, як кажуть, з перших вуст, для того, щоб краще розуміти, де і які необхідно проводити роботи в першу чергу.
Андрій Петрович озвучив дві головні проблеми, які сьогодні існують практично на всіх кварталах приватного сектору Нікополя: це стосується зовнішнього освітлення й постачання технічної води.
Після того, як Нікопольський РЕМ замінив старі опори повітряних ліній електропередачі на нові, робітники КП «Міськавтодор-1» ще не скрізь встигли встановити нові дроти та світильники.
– Я вже дав команду виділити гроші на Міськавтодор-1, і сподіваюся, що депутати Нікопольської міської ради це підтримають, для поточного ремонту зовнішнього освітлення в місті, – наголосив Андрій Фісак.
Щодо постачання технічної води, то проблема накопичувалась багато років. Декілька десятиліть тому мешканці приватного сектору самотужки встановили трубопровід для технічної води. За цей час він став майже непридатним для експлуатації та постійно протікає, що призводить до великих втрат води, а КП «Нікопольводоканал» несе збитки.
Протягом найближчих двох років планується взагалі відмовитися від технічної води, а поки що міська влада не збирається полишати людей наодинці з цією проблемою. Міський голова розповів, як її планують вирішити.
– Сьогодні Нікопольводоканал займається цими проблемами і понесе збитки. На їх погашення міська рада буде виділяти гроші, а це гроші не тільки тих, хто живе в приватному секторі, а всіх платників податків нашого міста, – сказав Андрій Фісак. – Так що основним завданням, яке стоїть перед міською владою та міською радою, – це зробити так, щоб питна вода була в достатній кількості, щоб люди могли нею поливати.
Начальник управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Всеволод Зінченко доповів, які роботи були виконані на кварталах приватного сектору в минулому році, а також, що планується зробити в поточному році.
Кожен голова квартального комітету мав змогу висловити свою думку та розповісти про проблеми, які хвилюють мешканців. Деякі з них міський голова дав розпорядження взяти до роботи, а інші – вивчити більш детально для пошуку можливості їх вирішення.
Керівник міста наголосив, що такі зустрічі планується проводити раз на три місяці для того, щоб співпраця міської влади з представниками мешканців приватного сектору ставала більш щільною та ефективною.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45810

Апр 17 2019

На Запорізькій АЕС проводилася планова інспекція МАГАТЕ

Інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводилася планова інспекція на енергоблоці №4 Запорізької АЕС, який знаходиться в плановому середньому ремонті. Інспекція проходила в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї.

Інспектори МАГАТЕ провели фізичну інвентаризацію ядерних матеріалів, технічне обслуговування систем спостереження і збереження МАГАТЕ. Також перевірено ведення облікової та звітної документації.

Як зазначив начальник відділу ядерної безпеки Дмитро Касьяненко, інспекція проведена успішно і без зауважень.

МАГАТЕ — єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю — не допустити передачі ядерних матеріалів, використовуваних в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45807

Апр 17 2019

У Марганці відбулося засідання комісії ТЕБ та НС для вирішення проблем водопостачання

Марганецький водоканал вже не перший раз ставить під загрозу стабільне водозабезпечення всього міста. 1 квітня, через невчасно укладений договір з постачальником електроенергії, марганчани знов опинилися перед загрозою відключення водопостачання. Проблему тимчасово усунуто, та керівництво міста немає впевненості в тому що 1 травня така ж ситуація не виникне знов. Саме це стало приводом для скликання засідання комісії ТЕБ та НС під головуванням Олени Жадько у виконкомі до участі у якій долучилися керівники підприємств та установ міста, начальник Нікопольського РЕМ Віктор Боднар а також голови постійних депутатських комісій Марганецької міської ради.
В ході наради присутні мали можливість поспілкуватися з начальником міськводоканалу та задати їй ряд запитань, та вкотре з’ясувати, що рівень управління на підприємстві досить низький, адже борг міськводоканалу за використану електроенергію за останні кілька років збільшився у три рази.
Комісією ТЕБ та НС за результатами наради складено протокол, у якому запропоновано керівнику підприємства врегулювати договірні відносини з постачальниками електроенергії та не наражати марганчан на ризик залишитися без водопостачання.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45804

Апр 17 2019

Школярі Марганця за чисте довкілля

16 квітня у клубі «Дніпро» відбувся конкурс «Побутові відходи очима школярів» в рамках якого проведено аукціон «Гарне місто – моє чисте місто».
До участі у заході долучилися колективи шкіл та позашкільних закладів міста, а також небайдужі марганчани, котрі надали власні речі для проведення аукціону.
За результатами громадського голосування перше місце поділили між собою ЗОШ № 2 та Добронадіївський НВК. Нагородою для переможців стануть комплекти сміттєвих баків європейського зразка для розподільного збору побутових відходів.
Аукціон зібрав у фойє клубу чимало зацікавлених марганчан. Всього на торгах виставлялося близько тридцяти лотів, серед яких була і авторська сукня надана головою міста Оленою Жадько «Жіноче обличчя децентралізації» на якій відображено нові інфраструктурні об’єкти міста. В ході торгів незвичайну сукню придбав керівник місцевого регіонального підрозділу ТОВ «АПС ПАУЕР ТЕХНОЛОДЖИ» Геннадій Рябоконь та передав її до міського музею.
В результаті продажу зібрано близько трьох тисяч гривень, котрі буде спрямовано на купівлю призів для переможців конкурсу.
Своєрідний екологічний марафон триває і вже 20 квітня активна молодь разом з Яникою Мерило  запрошують марганчан приєднатися до  масштабного прибирання нашого міста під назвою «Прибиремо місто разом!»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/dnepr/45801

Апр 17 2019

Сиві та щасливі

 

Виявляти повагу до старшого покоління, їх мудрості та досвіду можна по-різному. У Покрові допомагають літнім людям розкритися — зробити своє життя активним, якісним, веселим та цікавим.

Територіальний центр соціального обслуговування (директор Наталія  Даниленко) став  вдалою платформою для підтримки соціальної активності  та змістовного дозвілля поважних  городян.

Для підопічних відділення денного перебування, які одночасно і слухачі Університету ІІІ віку, кожний день не схожий на інший.

Понеділок — це день здоров’я. Крім щоденних фіто та інших  профілактичних процедур, передбачена зарядка та лекція на медичну тему, яку, як волонтер, проводить  у минулому лікар,  а нині голова спілки малолітніх  в’язнів Алла Шевченко.

У вівторок  увага танцю та театральним мініатюрам. Творчій  активності присвячений і четвер — день пісні. Разом із викладачем Тетяною Борщаговською свій потенціал і здобуті навички  багаті  на літа покровчани показують як учасники вокально-драматичного клубу “Джерело” та  знаного гурту “Золота пора”.

Середа для підопічних проходить під знаком поезії.  Віддають належне класикам  та  сучасникам українського слова, зустрічаються з місцевими поетами, відвідують пізнавальні заходи  в АРТ-центрі.

Тиждень завершується  днем музею. Народознавство, історію краю  підопічні вивчають разом з  завідувачкою  відділення денного перебування Лілією  Григоренко.

Дозвілля відвідувачів  територіального  центру  не обмежується лише цими тематичними напрямками.  Разом із фахівцями  соціальної установи Зоєю  Шевченко та  Зоєю Світіч літні люди навчаються комп’ютерній грамоті, премудростям домогосподарства, займаються рукоділлям та іншими цікавими справами. Мають можливість скористатися  індивідуальними та груповими заняттями, переважно оздоровчого характеру —  психологічне розвантаження, вправи на концентрацію  уваги та інше. Для упередження емоційного вигорання, психологічні вправи передбачені і для самих працівників територіального центру.

Дуже  важливо, що ці позитивні та енергійні люди знаходять у терценрі головне — радість спілкування. Вони не  відчувають самотність  та  з  максимальним  задоволенням  проводять “золоті роки”. Разом влаштовують для себе маленькі свята, вітають іменинників і кожну зустріч завершують незмінним дружнім чаюванням, сподіваючись завтра побачитись знову.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45797

Апр 17 2019

Бігуни з Дніпропетровщини здобули 23 медалі на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування

Бігуни Дніпропетровщини вдало виступили на чемпіонаті України з рогейну – підвиду спортивного орієнтування. Вони здобули 23 нагороди, сповістили в управлінні молоді і спорту облдержадміністрації.

«Чемпіонат України з рогейну відбувся поблизу Харкова. Спортсмени взяли участь у денних та нічних забігах. На подолання дистанцій мали три години», – розповіли в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської ОДА.

Представники Дніпропетровщини здобули 23 медалі. Із них – 15 золотих, п’ять срібних та три бронзові.

Абсолютними переможцями стали шість спортсменів нашого регіону: Дмитро Косицін, Андрій Лаукерт, Дар’я Томаш, Данило Переверзєв, Дмитро Курочкін та Анна Гуделайтіс. Вони – лідери як денних, так і нічних забігів.

Рогейн – це командний підвид спортивного орієнтування. Учасники за допомогою карти і компаса проходять певний маршрут із перешкодами.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45794

Апр 17 2019

Нікопольські легкоатлети взяли участь в Командному чемпіонаті області

12 квітня у місті Дніпро, на стадіоні «Олімпійські резерви», відбувся Командний чемпіонат області з легкої атлетики серед юнаків і дівчат 2002 р.н. і молодше. Організатори змагань – Федерація легкої атлетики Дніпропетровської області. Програмою Командного чемпіонату були передбачені такі дисципліни: біг 100 метрів, 100 м біг з бар’єрами, 110 м біг з бар’єрами, 200 м, 400 м, 800 м, 1500 м, 3000 м, стрибки у довжину, стрибки у висоту, стрибки з жердиною, потрійний стрибок, метання диску та штовхання ядра.

У змаганнях взяли участь близько 350 спортсменів з різних міст. Спортсмени КЗ «ДЮСШ №1» показали високий рівень спортивної підготовки й здобули призові місця.

В окремих видах програми змагань спортсмени ДЮСШ №1 вибороли наступні місця:

Андрій Бойченко — 1 місце у дисципліні 1500 м (4,18 хв.) та 2 місце — 800м (2,08 хв.) — тренер Андрій Суханов;

Анастасія Безкоровайна посіла 4 місце в штовханні ядра (10,42 м) — тренер Єлизавета Суханова;

Олександр Трегубов 5 місце — штовхання ядра (12,15 м) — тренер Андрій Суханов;

Дар’я Каряка — 5 місце в стрибках у довжину (5,28 м) — тренер Андрій Суханов;

Єлизавета Марченко — 4 місце в штовханні ядра (9,90 м) — тренер Андрій Суханов.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45817