Дневной архив: 12 апреля 2019

Апр 12 2019

Покровчани вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

Трагедія фашистських концтаборів є однією з найбільших катастроф 20-го сторіччя і спільним болем усього цивілізованого людства. За різними оцінками через це пекло пройшло до 20 мільйонів людей з 30 країн світу, з яких загинуло більше 11 мільйонів.

11 квітня, в Міжнародний День звільнення в’язнів фашистських таборів, в Покрові відбувся ряд заходів, в ході яких жителі міста вшанували пам’ять жертв нацизму та незламність людського духу.

Так, учні Навчально-виховного об’єднання (НВО) разом з представниками відділу культури міськвиконкому та історико-краєзнавчого музею ім. Миколи Занудька провели ходу пам’яті від стін школи до кладовища селища Олександрівка. Саме тут розміщений обеліск на честь в’язнів концтабору, який знаходився на території селища Рудник.

Музейники розповіли учасникам ходи, що в роки війни в цьому концтаборі перебували тисячі людей, серед яких більшість складали радянські військовополонені. Більше двох тисяч з них загинули від нелюдських умов утримання, тортур та виснажливої праці. Їх тіла ховали на території нинішнього кладовища і саме тут, на честь безвинних жертв, встановлено цей монумент. Вони відзначили роль місцевих пошуковців у збереженні пам’яті про загиблих. Також учням НВО зачитували уривки зі спогадів очевидців, розповідали жахливі моменти з історії Холокосту та масового знищення людей на територіях таборів смерті. Учасники ходи вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання і поклали квіти до монументу.

Уроки пам’яті з нагоди цієї дати також пройшли у навчальних закладах Покрова та відділах бібліотечної системи міста. Поповнилася новими експонатами і постійнодіюча експозиція міського музею.

Скрізь, де існувала коричнева чума фашизму, був свій “Бухенвальд”, “Освенцим”, “Бабин яр”. Є така важка сторінка і в історії нашого міста. І саме з таких локальних моментів складається трагедія, про яку людство має завжди пам’ятати, аби не допустити її повторення.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45697

Апр 12 2019

На засіданні виконкому в Марганці ухвалено 25 рішень

Під час чергового засідання виконавчого комітету Марганецької міської ради, яке відбулося 10 квітня у виконкомі під головуванням секретаря Марганецької міської ради Ірини Міняйло, члени виконавчого комітету заслухали та обговорили 25 питань порядку денного, що стосувалися як різних сфер життєдіяльності громади, так і окремих її жителів. Зокрема під час засідання було ухвалено 7 рішень, що стосувалися соціального захисту населення, 5 — щодо улаштування долі неповнолітні, які цього потребують, 6 рішень комунального впорядкування Марганця.  Серед найважливіших рішень – надання матеріальної допомоги пільговим категоріям населення за рахунок коштів місцевого бюджету, затвердження проектно-кошторисних документацій для виконання капітальних ремонтів зовнішнього вуличного освітлення на вулицях Торговельній, Гількевича й 8 Березня, а також капітальних ремонтів дорожнього покриття частини вулиць Кленової та Соборної. Ухвалено рішення й про завершення 15 січня опалювального сезону в місті.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45694

Апр 12 2019

Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно

Запорізька атомна електростанція неухильно виконує основне виробниче завдання — безпечно виробляє екологічно чисту електроенергію для держави. Вироблено перший мільярд кВтг електроенергії в квітні.

Зараз на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблока. Енергоблоки №2, №4 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного обладнання діючих енергоблоків немає.

«Основне завдання Запорізької АЕС — стабільне і безперебійне виробництво необхідної кількості електроенергії. А головна мета при виконанні виробничих завдань — підтримувати і підвищувати рівень безпеки, досягнутий за роки успішної експлуатації станції», — прокоментував діяльність підприємства генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Запорізька АЕС — найбільший енергетичний об’єкт України, який з мінімальними витратами і практично відсутнім впливом на навколишнє середовище, вже виробив з початку експлуатації більше 1 трлн 141,8 млрд кВтг екологічно чистої електроенергії.

Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45688

Апр 12 2019

Винахідники та інноватори Дніпропетровщини презентують свої проекти на Всеукраїнському фестивалі

IT та технологічні стартапи. Винахідники Дніпропетровщини презентують свої авторські проекти на 4-му Всеукраїнському фесті інновацій, який відбудеться 16 травня в Києві. Наші земляки – серед 60 учасників, які вийшли у фінал.

Зокрема, у фіналі проект «DOME» Придніпровської академії будівництва та архітектури.

Намагатиметься ввійти до ТОП-3 і проект «Розподілена система моніторингу якості повітря розумного міста на основі IoT». Його розробила команда  інжинірингової школи Noosphere,  у якій студенти вишів та співробітники наукових установ.

Переглянути перелік всіх фіналістів можна тут.

До 10 травня авторам відібраних проектів необхідно надати організаторам презентацію власних робіт українською та англійською мовами. Більш докладну інформацію надішлють кожному фіналісту на email.

Переможців визначатимуть у трьох номінаціях: кращий інноваційний проект, кращий IT-стартап, кращий технологічний стартап. Вони отримають цінні призи та подарунки від партнерів фестивалю.

Всеукраїнський фестиваль інновацій популяризує розробки українських вчених та інноваторів, а також допомагає залучити інвесторів до розвитку перспективних проектів. Його гасло –«Масштабуй українські інновації».

У програмі фесту – презентація розробок, круглий стіл, конкурси, IP-Marathon, навчальні тренінги.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45685

Апр 12 2019

В Марганці триває ремонт приміщення майбутнього ЦНАПу

Створення та модернізація Центрів надання адміністративних послуг в об’єднаних громадах та невеликих містах підвищує доступність та ефективність надання послуг на місцевому рівні. Саме виконанням цього завдання опікується програми «U-LEAD з Європою» та місцеві органи влади.
Марганець також долучився до цього процесу. За рахунок коштів місцевого бюджету в місті триває ремонт приміщення по вул. Єдності, де вже влітку облаштовуватимуть Центр надання адміністративних послуг. Наразі розпочато утеплення фасаду мінераловатною плитою. Проводяться й внутрішні ремонтні роботи. Підрядники виконують монтаж теплої підлоги, вентиляції, електро- й тепломереж. Саме приміщення перебудовувати не будуть, збережуть і великі вітражні вікна з фасаду будівлі, що дозволить створити прозорий офіс, за роботою якого можна буде спостерігати з вулиці. Вже в червні до марганецького ЦНАПу мають надійти нові меблі, сучасне обладнання й програмне забезпечення для якісної роботи Центру.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45683

Апр 12 2019

На ІХ Міжнародній науково-практичній конференції з культури безпеки АЕС відбулося нагородження кращих

В рамках ІХ Міжнародної науково-практичної конференції з культури безпеки АЕС, що пройшла 9-10 квітня 2019 року у Києві, відбулася традиційна урочиста церемонія нагородження кращих працівників та структурних підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом».

У відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС»:

— кращий енергоблок з культури безпеки — блок №5 — начальник блока Дмитро Вербицький;

— краща зміна з культури безпеки — зміна «Г» — начальник зміни атомної електростанції — Володимир Каплонський;

— кращий підрозділ з культури безпеки — електричний цех — начальник цеху — головний електрик Олександр Борисенко;

— кращий керівник — лідер підрозділу — керівник служби головного диспетчера Ілля Захаров;

— кращий наставник — провідний інженер з управління енергоблоком Михайло Черних;

— кращий раціоналізатор — начальник дільниці технічного обслуговування і ремонту автоматичних систем виявлення і гасіння пожеж електричного цеху Сергій Гончаренко;

— кращий колектив з популяризації принципів культури безпеки — колектив експлуатаційного підрозділу енергоблока №6 — начальник блока Сергій Шубенко;

Також за практичний розвиток культури безпеки, високі показники у праці, прихильність принципам культури безпеки почесними грамотами, грамотами та листами подяки ДП «НАЕК «Енергоатом» відзначені працівники Запорізької АЕС:

Сергій Гусаков — начальник зміни енергоблока;

Володимир Каплонський — начальник зміни АЕС;

Валерій Петишин — начальник зміни турбінного відділення енергоблока;

Альберт Рябуха — начальник відділу досвіду експлуатації;

Олександр Ципанов — начальник зміни АЕС;

Олександр Яковлев — начальник зміни енергоблока;

Олексій Бєлозьоров — провідний інженер з управління турбіною;

Володимир Григоренко — начальник зміни цеху теплової автоматики та вимірювань;

Віктор Кривньов — старший інспектор служби відомчого нагляду та пожежної безпеки;

Микола Сініцин — начальник зміни цеху радіаційної безпеки;

Валентин Шпак — провідний інженер з організації експлуатації та ремонту електричного цеху;

Едуард Ященко — провідний інженер з управління блоком;

Ольга Гапонова — провідний інженер-технолог відділу ядерної безпеки;

Алла Желтоухова — інженер служби аналізу безпеки;

Олег Зінов’єв — майстер енергоремонтного підрозділу;

Олексій Прядка — інженер цеху теплової автоматики та вимірювань;

Світлана Санталова — лаборант хімічного аналізу водно-радіохімічної лабораторії;

Михайло Шевченко — начальник зміни хімічного цеху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45678

Апр 12 2019

Юні таланти Покрова здобули перемоги у декілька музичних жанрах

Джаз, фортепіано, вокальне мистецтво – саме у цих номінаціях вихованці  музичних осередків завоювали нагороди, показавши відмінну підготовку та особливе чуття музики.

Для учнів школи мистецтв та Дитячої музичної школи це був ще один важливий етап. В осередках триває творча робота, результатом якої є високі оцінки профільних конкурсів. Цього разу покровчани теж були відзначені журі, як перспективні та талановиті. Красномовними є і результати.

На регіональному конкурсі піаністів «Юний віртуоз» , що проходив у Кривому Розі, срібло завоювали Єва Драгой та Інна Тараненко, бронзу – Аня Байрак, вихованці Т.М.Усенко і Л.М.Курочкіної з Дитячої музичної школи. Блискуче виступили у Дніпрі на обласному фестивалі-конкурсі «Джазова музика» учні А.М. Климошенко, Школа мистецтв. Срібло завоювала Марія Бульба, бронзу – Софія Матяш та Ліза Шарлай. Друге місце приніс рідному закладу і колектив «Райдужні нотки», викладач І.В.Кузнецова, здобувши перемогу на обласному фестивалі-конкурсі «Дніпрова пісня», що пройшов у Дніпрі.

За словами наставників дітей, ці нагороди є своєрідним підсумком великої роботи, що триває у закладах і стимулом до підкорення нових висот.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45675

Апр 12 2019

У Нікополі продовжуються роботу по благоустрою

Другий місяць поспіль комунальники прибирають мулові відкладення біля бордюрного каменю на проїжджій частині доріг центральних вулиць нашого міста. Для того, щоб цю роботу виконувати швидше, замість прибирання вручну, на підприємстві створені механізовані бригади, які складаються з трьох одиниць техніки і трьох операторів.

Навантажувач, який зрізає злежаний шар мулу, збирає його в купи, після чого завантажує в причіп трактора. За допомогою миючого пилососа прибирають залишки пилу після роботи навантажувача.

Нагадаємо, що комбіновану дорожню машину «Ford» нікопольські комунальники отримали від департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації в минулому році. Ця універсальна машина призначена для цілорічної експлуатації. Вона оснащена спеціальним змінним обладнанням: взимку прибирає сніг з дорожнього полотна і посипає поверхню доріг посипковим матеріалом, а влітку її використовують в якості пилососа для прибирання доріг.

– Мулові відкладення планується прибрати на всіх центральних вулицях міста, а це 200 км, вже прибрано близько 60 км доріг, – коментує головний інженер КП «Міськавтодор-1» Олексій Тяжемов.

Наразі Бобкет прибирає мул на вулиці Херсонській, а миючий пилосос наводить лад на вулиці Патріотів України.

Також робітники Міськавтодору проводять заміну ламп вуличного освітлення. Для цього на вулиці включають всі ліхтарі лінії освітлення, щоб одразу виявити де ліхтар не горить. Там і змінюють перегорілу лампочку на нову. Отже коли вдень на вулиці горить світло, значить комунальники ведуть планові роботи по заміні ламп в ліхтарях.

– На цьому тижні планові роботи будуть проведені на вулицях Станіславського, Бориса Мозолевського, Івана Мазепи, Маліновського, а також В.Усова, – говорить Олексій Тяжемов.

В першу чергу такі роботи проводяться на магістральних вулицях міста відповідно до планів та графіків затверджених управлінням благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради. Потім заміну ламп зовнішнього освітлення проводитимуть на вулицях приватного сектору.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45690