Дневной архив: 9 апреля 2019

Апр 09 2019

У Нікополі робітники водоканалу готуються до подачі технічної води

Зовсім скоро розпочнеться поливний сезон. Робітники КП «Нікопольводоканал» проводять ряд заходів по підготовці мереж для подачі технічної води. Роботи почали ще в березні, на сьогодні виконано 30 відсотків від запланованого обсягу.
– На 1-5 кварталах ми пройшли магістральні трубопроводи, далі плануємо пройти 7 та 22 квартали, – розповідає головний інженер КП «Нікопольводоканал» Олександр Шепетько. – Технічні мережі звичайно вимагають додаткової уваги, тому що дуже багато пошкоджень, потрібна заміна засувок, в деяких місцях засувки просто відсутні, бо йде розкрадання.
Крім технічної підготовки мереж робітники водоканалу проводять укладання договорів зі споживачами послуги.
– Договір по технічній воді зі споживачами змінений в частині розрахунку втрат: якщо раніше розрахунок втрат, тобто небаланс, розраховувався пропорційно площі, то зараз небаланс розподіляється пропорційно обсягу споживання кожним господарством, – роз’яснює начальник служби збуту і абонентського обліку КП «Нікопольводоканал» Андрій Журба.
Укладання договорів – є обов’язковим для тих, хто хоче отримувати технічну воду. Тим, кому технічна вода не потрібна, її відключають за заявою. У разі якщо люди протягом поливного сезону забажають користуватися послугою технічної води, можна знову написати заяву і цю послугу підключать.
Всіх споживачів послуги цікавить питання: який буде тариф на технічну воду та чи буде він змінюватися під час поливного сезону?
– Тариф на дату запуску технічної води становитиме 5.90 грн. на один кубічний метр, на 22 кварталі він буде трохи вищий за рахунок транзиту через мережі феросплавного заводу, – говорить Андрій Журба. – Даний тариф буде діяти перших два місяці (квітень і травень), в подальшому, якщо сума за поставку води з Енергоресурсів не зміниться, то не зміниться й тариф, якщо ж вона збільшиться – значить збільшиться й тариф на технічну воду.
До кінця квітня договори будуть укладені зі споживачами всіх кварталів приватного сектора Нікополя, а також виконане опломбування водолічильників технічної води. Орієнтовно перший пробний пуск технічної води на першому кварталі планується зробити 15 квітня.
Крім того, для підвищення якості питної води, яка подається жителям нашого міста, робітники КП «Нікопольводоканал» проводять планові роботи на береговій насосно-фільтрувальній станції.
Вже зроблена досипка фільтруючого шару контактних освітлювачів. Для досипання фільтрів використали близько 200 тон кварцового піску, який спеціально завезли з Просянського гірничо-збагачувального комбінату.
– В минулому році ми досипали одну чергу, а в цьому році досипаємо другу чергу наших фільтрів, доводимо рівень піску до технологічних рівнів, – коментує начальник водопровідної насосної станції Олександр Врублевський.
Після того, як будуть проведені ремонтні роботи на запірній арматурі, зроблене промивання дренажів та проведені профілактичні заходи, фільтри запустять в роботу і вода після фільтрації виходитиме більш чистою.
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення на сайті КП»Нікопольводоканал»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45628

Апр 09 2019

Бібліотеки Нікополя визначили Стратегію розвитку до 2023 року

Минулого тижня на базі БІЦ «Слово» (філія № 6) Нікопольської централізованої бібліотечної системи пройшов навчальний захід, в якому взяли участь представники міської влади, малого бізнесу, громадських організацій, Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ та експерти зі Львова.

Майже три роки співпраці бібліотек Нікополя з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ у проекті «Бібліотека як міст інтеграції внутрішньо переміщених осіб та розвитку громади з середини» дали поштовх на створення Стратегії розвитку всієї бібліотечної системи на 2019-2023 роки.

– Бібліотеки Нікополя, як ми вже побачили, дуже багато роблять: працюють з дітьми, з вразливими групами населення, проводять майстер-класи, – говорить координатор проектів GIZ Ольга Косянчук. – Але в них не визначені пріоритети, немає системи розвитку, вони не знають, який обрати шлях на наступні чотири роки. Тому така систематизація потрібна для того, щоб розуміти, в якому напрямку рухатись.

Пріоритетні цілі розробленої Стратегії розвитку бібліотечної системи на 2019-2023 роки: інклюзивна робота з дітьми та молоддю на базі бібліотек, мережа громадської взаємодії, а також бібліотека, як платформа змістовного дозвілля для городян.

На заході, який відбувся в бібліотечно-інформаційному центрі «Слово», Стратегію презентували громаді для того, щоб вона стала частиною стратегії розвитку нашого міста. Захід проходив у форматі партиципативного воркшопу. Його мета – запитати у представників громади, що вони думають про Стратегію, чи правильно визначені пріоритетні вектори розвитку бібліотек, чи потрібні нікопольцям коворкінги, хаби та місця громадської активності.

На думку менторів проекту, бібліотеки Нікополя, трансформовані в коворкінг-центри, стануть платформами взаємодії, де громада зможе збиратися і разом вирішувати актуальні питання для того, щоб рухати суспільство вперед.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45625

Апр 09 2019

Марганчани урочисто провели земляків до армії

Днями в клубі «Дніпро» відбулися урочисті проводи призовників весняного призову 2019 року на строкову службу до лав Збройних Сил України.
Привітати новобранців на урочистий захід «Ти – солдат України!» прийшли представники місцевого самоврядування, рідні близькі та друзі тих, хто виконуватиме почесний обов’язок перед державою і поповнить ряди захисників Вітчизни. Заступник міського голови Тетяна Платонова зазначила, що служба в Армії – це школа мужності, хоробрості і стійкості, особливого гартування волі й характеру, які залишаються у людини на все життя. Вона побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України. Усі присутні на святі призовники отримали подарунки від міського голови Олени Жадько.
З вітальним словом до юнаків також звернулися заступник військового комісара Марганецького міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Ткаченко, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Юрій Олександрович Худяков, представники духовенства й ветеранських громадських організацій. Від імені усіх матерів до синів-захисників України звернулася Анжела Корнєєва.
Проводи в армію завершились цікавою концертною програмою, яку підготували учасники художньої самодіяльності закладів культури та освіти Марганця – ансамбль «Браво», дует акордеоністів дитячої музичної школи, вокалісти Марк Смірнов, Олександра Лупенко, Олександра Гасанова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45622

Апр 09 2019

У Покрові продовжують встановлювати нові зупинки

Нові павільйони  для очікування громадського транспорту днями змонтували на зупинках “Пляжна” та “Ремзавод”.

Перші  в  цьому році, вони поповнили довгий перелік сучасних  конструкцій зі зручними  посадковими майданчиками. Частина з них з’явилися там, де їх не було раніше, решта замість пошкоджених та морально застарілих. До таких належали зупинки і в Олександрівці. Їх стан  викликав справедливі нарікання місцевих мешканців та потребував заміни.

Як і скрізь по місту, не просто замість старої конструкції встановили новий павільйон з лавочками, а й заасфальтували посадковий майданчик, установили  урну, дошку для оголошень, є й  дорожні знаки.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45617

Апр 09 2019

У Нікополі поліцейські виявили теплицю з 26 кущами конопель

Дільничні інспектори поліції на території приватного домоволодіння в місті Нікополі в господарчому приміщенні виявили посів коноплі. Приміщення було оснащено обігрівом і додатковим світлом. Рослини підкормлювали добривами і поливали. Всього правоохоронці виявили 26 кущів коноплі і сушені рослини. Все вилучене направлено на дослідження. 39-річний зловмисник пояснив, що вирощував коноплі для власного вживання.

4 квітня слідчим даний факт кваліфіковано за ч.1 ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі строком до 3-х років.

Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення прес-служби поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45614

Апр 09 2019

Старшокласники Енергодара відвідали Одеський політехнічний університет

Керівництво Запорізької АЕС приділяє велику увагу профорієнтаційній роботі серед школярів міста-супутника станції. Мета тут чітка і прозора — привернути увагу молоді до професій, які пов’язані з атомною енергетикою.

З цією ж метою для групи старшокласників Енергодара була організована поїздка в Одеський національний політехнічний університет — один з базових вищих учбових закладів ДП «НАЕК «Енергоатом».

Майбутні абітурієнти мали змогу поспілкуватися з викладачами, з перших вуст отримали всю інформацію щодо підготовки фахівців для атомних станцій, своїми очима побачили університет, побували в аудиторіях та лабораторіях, де навчаються студенти.

«Ми готуємо технічну еліту держави, яка сьогодні займає провідні позиції в енергетичній галузі. Це висококваліфіковані фахівці, які можуть очолювати підрозділи найвищого рівня. Я задоволений рівнем підготовки наших студентів», — розповідаючи про роботу й наукову діяльність, підкреслив завідувач кафедрою атомних електричних станцій, доктор технічних наук, професор Володимир Кравченко.

Отримати вищу освіту можна не лише стаціонарно. Якщо випускник школи не має можливості поїхати на навчання до іншого міста, у нього є прекрасна можливість отримати ступінь бакалавра, а згодом і магістра заочно, без відриву від виробництва.

Викладачі університету приїжджають в Енергодар і на базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС читають лекції та приймають іспити. Таким чином одночасно можна отримати диплом про вищу освіту та накопичити виробничий досвід.

Енергодарським старшокласникам цікаво було поспілкуватися і зі студентами ОНПУ, які поділилися своїми враженнями про навчання, наукову діяльність, а також про те, чим можна зайняти себе у вільний час.

Студенти завірили: якщо старшокласники оберуть для себе навчання в Одеському політехнічному університеті — про свій вибір не пошкодують.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45611

Апр 09 2019

Розпочато другий етап ремонту вулиці Херсонської

На вулиці Херсонській, на ділянці дороги від вулиці Соборної до вулиці Добролюбова, ведуться капітальні ремонтні роботи.
– В п’ятницю зустрічалися з обласним підрядником, за словами головного інженера підприємства, їм виділена повна сума для закінчення робіт. В роботи входять: сам асфальт, бордюри, зливова каналізація і тротуар, – коментує начальник управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Всеволод Зінченко.
Наразі тут демонтують старий та укладають новий бордюрний камінь.
– Протяжність бордюрного каменю буде складати до трьох кілометрів, – розповідає прораб Дніпровської компанії «УПС» Єгор Лебедєв. – Потім ми проведемо фрезерування старого покриття та влаштування двох нових шарів основи: 8 см асфальтобетону й 6 см – верхнього шару дорожнього покриття, ширина проїжджої частини залишиться такою ж як і була – 14 метрів.
Капітальні ремонтні роботи на вулиці Херсонській планується завершити до кінця травня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45631