Дневной архив: 1 апреля 2019

Апр 01 2019

На сесії Покровської міської ради

29 березня відбулося чергове засідання сесії Покровської міської ради. На  розгляд депутатського корпусу було винесено 32 проекти рішення.

Основним розглядалося питання  про стан  виконання міської соціальної Програми “Освіта міста  Покров  на 2018  рік”.

Про результати доповіла начальник управління освіти Ганна Цупрова, схарактеризувавши основні напрямки.

Дошкільна освіта

У 2018 році дошкільною освітою було охоплено 1408 дітей, які займалися у 84 групах. З електронної черги до садочків було влаштовано 118 дітей.

Ребіліатаційно-корекційну допомогу діти з особливими освітніми потребами отримують у 21 групі компенсуючого типу.

Реалізація концепції Нової української школи

Результати першого року навчання за новим Держстандартом НУШ доводять, що у дітей значно підвищилася мотивація, легше формуються базові компетенції, краще засвоюється матеріал. Ефективна інтеграція освітнього процесу  у перших класах  початкової освіти досягається  через організацію освітнього простору.

Індивідуальна освітня траєкторія в умовах інклюзивного навчання

На початку поточного навчального року у СЗШ №9 відкрито другу у місті ресурсну кімнату — окремий, спеціально облаштованим клас для дітей, де вони можуть навчатися за індивідуальною програмою розвитку у супроводі корекційного педагога. Це є додатковою можливістю для психологічної та фізичної адаптації дітей з інвалідністю.

Всього у шкільних закладах111дітей з особливими освітніми потребами  та 186 – у дошкільних.

В освітні заклади придбано обладнання та меблі, що дозволило створити умови з урахуванням потреб таких учнів.

З метою підтримки сімей, рішенням виконавчого комітету усім дітям з особливими освітніми потребами надано пільгове харчування за кошти міського бюджету.

З 1 серпня 2018 року у Покрові функціонує Інклюзивно-ресурсний центр.

Універсальний дизайн у сфері освіти

У НВК №2 відкрито сучасну медіатеку, яка поєднує в собі медіа та ігрові зони, має колекцію сучасної літератури та навчальні посібники.

Для запровадження ігрового навчання, першокласники отримали індивідуальні набори Lego «Шість цеглинок» та    LEGO PLAY BOX.

В рамках проекту «Універсальний дизайн у сфері освіти» здійснено заходи з термомодернізації. Замінено вікна в закладах дошкільної та середньої загальної освіти, здійснено ремонт інженерних мереж опалення. Капітально відремонтовані покрівлі семи закладів освіти та фасаду БТДЮ.

Єдина інформаційна система освіти

У 2018 році придбано 4 комп’ютерні комплекси для кабінетів інформатики СЗШ №9, НВК №2, НВО, СЗШ №6.

Облаштовано школу робототехніки StarUnior.

У реконструйованому НВК №1  20 кабінетів оснащено сучасною комп’ютерною технікою: ноутбуками, інтерактивними дошками, проекторами.

Шкільні бібліотеки – відкритий освітній простір

Усі шкільні бібліотеки під’єднані до мережі Інтернет. На базі СЗШ №6, НВК №2, НВК №1 створено сучасні медіатеки. У СЗШ №4, СЗШ №6, НВК №1 та  НВО розпочали діяти букроссинги.

Бібліотечний фонд СЗШ №6 поповнився підручниками нового покоління для слабозрячих здобувачів освіти з рельєфно-крапковим тактильним шрифтом Брайля.

Соціальний захист здобувачів освіти

У місті за рахунок міського бюджету збережено безкоштовне харчування для дітей 1-4 класів незалежно від соціальної категорії.

Проведено заходи щодо оздоровлення та відпочинку учнів пільгових категорій у пристосованих пришкільних та позаміських оздоровчих таборах.

Організовано  підвезення учнів із селищ П. Хутори, Чортомлик, Олександрівка, Гірницьке.

Розмір фінансування на підвезення, оздоровлення, придбання шкільної, спортивної форми для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  у порівнянні з попереднім роком зріс на 20%.

Лідери освіти міста

Лілія Дробот – практичний психолог дитячого садка №13, посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів.

Ольга Лопатнікова – вчитель початкових класів СЗШ №6, яка представляла місто на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»,   у номінації «Вчитель інклюзивного класу» виборола ІІ місце.

Серед досягнень учнів минулого навчального року – 9 медалістів ( 5 золотих медалей та 4 срібні).

Академічна свобода учасників освітнього процесу

Закладами загальної середньої освіти самостійно створено систему внутрішнього моніторингу якості освіти, забезпечено свободу викладання педагогічними працівниками, розроблено власні моделі та програми розвитку базової та профільної середньої освіти.  Невід’ємною частиною освітньої діяльності закладів освіти є прозорість та відкритість. Усі мають власні сайти.

Розвиток професійно-технічної освіти у м. Покров

Державний професійно-технічний заклад «Покровський Центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» готує фахівців для металургійної, гірничодобувної, будівельної галузей та здійснює навчання за професіями: «Електрослюсар/слюсар черговий з ремонту устаткування, електрогазозварювальник, стропальник», Електрогазозварювальник», Маляр, штукатур», «Кухар», «Оператор комп’ютерного набору», «Секретар керівника, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».

Мистецька освіта»

У дитячій школі мистецтв та музичній школі навчається 418 учнів. Освітній процес забезпечують 36 викладачів.

За звітний період учні мистецьких шкіл брали участь  та посіли призові місця в 11 обласних, 18 Всеукраїнських та 22 Міжнародних фестивалях та конкурсах. Троє випускників вступили до мистецьких навчальних закладів.

Протягом року оновлено матеріально-технічну базу дитячої музичної школи та школи мистецтв – придбано цифрове фортепіано, мультимедійний проектор, ноутбуки, мольберти.

Відремонтовано глядацьку залу дитячої школи мистецтв.

Заслухавши інформацію про стан виконання міської цільової програми «Освіта міста Покров на 2018 рік», депутати взяли її до відома та затвердили  міську соціальну програму «Освіта міста Покров на 2019-2021 роки» в новій редакції.

Розглядаючи питання «у різному», було внесено зміни до бюджету, створено комісію з приймання –передачі цілісних майнових комплексів Шолохівської амбулаторії ЗПСМ та Миронівського фельдшерського пункту до комунальної власності територіальної громади м. Покров. Затвердили Статути комунальних закладів дошкільної освіти міста, мистецьких шкіл сфери культури а також Положення про Покровський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Положення про службу у справах дітей виконавчого комітету Покровської міської ради у новій редакції.

Депутати внесли зміни до  регіональної цільової соціальної Програми розвитку цивільного захисту у місті Покров на 2016-2020 роки та ухвалили рішення з решти питань черги денної.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45499

Апр 01 2019

Дзюдоїсти Дніпропетровщини завоювали 11 нагород на Всеукраїнському турнірі

У Дніпрі відбувся Відкритий Всеукраїнський юнацький турнір із дзюдо «Меморіал Івана Прищепи». Спортсмени області завоювали 11 медалей. Серед них – два «золота», сповістили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Участь у змаганнях взяли понад 230 дзюдоїстів. На татамі вийшли хлопці від 14 до 16 років», – розповів начальник управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Олександр Пшеничников.

В активі Дніпропетровщини – 11 нагород.

Назарій Юрчак та Кристіан Хохлов завоювали «золото». «Срібло» взяли Ігор Горбицький та Сергій Кім. «Бронзу» вибороли Клим Лантушенко, Михайло Злочевський, Ростислав Бережний, Костянтин Чорний, Пантелеймон Угрехелідзе, Богдан Яричук та Богдан Сидорський.

На турнірі змагалися спортсмени з України, Азербайджану та Туреччини

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45496

Апр 01 2019

В спортивно-оздоровчому комплексі ЗАЕС відбувся турнір з бадмінтону

В спорткомплексі Запорізької АЕС пройшов турнір з бадмінтону на Кубок міста. В змаганнях взяли участь 9 команд з різних підрозділів атомної станції.

Протягом дводенного турніру змішані пари змагалися в мистецтві володіння ракеткою і воланом. Ігри були напруженими і динамічними, прагнення показати хорошу гру було у всіх бадмінтоністів.

Не програвши жодної зустрічі в турнірі, перше місце виборола команда управління соціальних програм — Наталя Алехно та Юрій Рожков. Другими стали представники управління Анна та Ігор Прокоф’єви. На третьому місці мікст електричного цеху  — Олена Вялова і Олександр Багацький.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45493

Апр 01 2019

З 1 квітня програма «Доступні ліки» працюватиме по-новому

З квітня 2019 року програму «Доступні ліки» почне адмініструвати Національна служба здоров’я України. З цього часу рецепти за програмою лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я – за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі.

НСЗУ наразі укладає договори з аптеками міста Нікополя.

Електронні рецепти на «Доступні ліки» матимуть право виписувати лікарі «первинки» – КНП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» НМР – сімейні лікарі, педіатри й терапевти.

Нова система дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Покроково це виглядатиме так.

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Отже, для отримання електронного рецепту на одержання ліків за Урядовою програмою «Доступні ліки» треба звернутися до свого сімейного лікаря.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45489

Апр 01 2019

У Марганці відбудеться конкурс «Побутові відходи очима школярів»

В Марганці з метою підвищення громадської свідомості щодо забезпечення та збереження чистоти рідного міста, популяризації екологічно безпечного способу життя 16 квітня з 12:00 до 13:00 у клубі «Дніпро» відбудеться конкурс «Побутові відходи очима школярів» та аукціону «Гарне місто – моє чисте місто».
До участі в конкурсі запрошують учнів марганецьких шкіл, котрі мають підготувати роботу з побутових відхідних матеріалів. Конкурсна робота може бути представлена у вигляді фотозони, фотороботи, одягу або виробу.
Перемогу отримує представник закладу освіти, конкурсна робота якого набере більшість голосів.
Також відбудеться благодійний аукціон, під час якого будуть зібрані кошти для придбання призу переможцю. Долучитися до благодійного аукціону запрошують небайдужих містян.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45487

Апр 01 2019

Виконком Покровської міської ради: про літнє оздоровлення дітей

Про підсумки оздоровчої кампанії 2018 року та основні напрямки організації оздоровлення дітей та підлітків територіальної громади міста Покров у 2019 році йшла мова на засіданні виконавчого комітету Покровської міської ради, який відбувся 27 березня.

За словами доповідача — начальника управління праці та соціального захисту населення Тетяни Ігнатюк,  цьогоріч різними формами оздоровлення планується охопити  3230 дітей віком від 7 до 18 років (93% даної вікової категорії). Більшість з них  — діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Для дітей — 6-річок передбачається відпочинок у таборах з денним перебуванням на базі дошкільних закладів.

Головним завданням літньої оздоровчої кампанії на базі закладів загальної середньої освіти, яка триватиме з 3 по 21 червня,  є забезпечення повноцінного відпочинку дітей, якісного харчування, створення належних умов для проведення освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.

Організацією належного відпочинку дітей та підлітків займатиметься міська комісія, яка в подальшому здійснюватиме контроль за дотриманням дитячими оздоровчими закладами вимог законодавства щодо безпеки життєдіяльності, дотримання санітарно-епідеміологічних умов, правил протипожежної безпеки, забезпеченню організації дозвілля та збалансованого харчування.

У таборах денного перебування планується дворазове гаряче харчування згідно затвердженого двотижневого меню. Дошкільні заклади на все літо будуть переведені на оздоровчий режим роботи і харчування.

Окрім відпочинку та оздоровлення дітей в таборах  з денним перебуванням за рахунок державного та обласного бюджетів планується  оздоровлення у дитячих центрах «Артек»,  «Молода гвардія» та «Перлина Придніпров’я»  дітей , які потребують особливої уваги та підтримки. Для цього у місті створено банк даних дітей від 7 до 17 років пільгових категорій.

У співпраці з керівництвом гірничозбагачувального комбінату передбачається оздоровлення дітей міста, зокрема пільгової категорії, у таборі «Чайка».

Аби у повній мірі забезпечити змістовний і безпечний літній відпочинок на затвердження виконкому пропонувався міський план заходів. Зокрема йшлося повне та часткове про звільнення пільгових категорій дітей від оплати за харчування у дитячих закладах відпочинку — таборах з денним перебуванням.

Члени виконкому підтримали даний проект рішення та розглянули інші питання черги денної.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45485

Апр 01 2019

Як зареєструватися на додаткову сесію ЗНО-2019

Для тих, хто з поважних причин не має можливості взяти участь в основному етапі ЗНО, проводиться додаткова сесія. Зокрема, реєстрація на неї стартує 3 травня для учасників АТО, мешканців окупованого Криму й непідконтрольних територій Донбасу. Зареєструватися можна до 20-го травня. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.  

На додаткове ЗНО можуть подати документи й ті, хто під час основної сесії захворіє, проходитиме практику на підприємстві, перебуватиме за кордоном чи братиме участь у міжнародних або всеукраїнських змаганнях, конкурсах, олімпіадах. Серед форс-мажорів – смерть рідних чи викрадення одного з документів, необхідного для тестування.

Також подати заяву можуть особи, стосовно яких було допущено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання. Випадок має підтвердити регламентна комісія.

У такому разі до регіонального центру необхідно подати  заяву та документ, який підтвердить причину неучасті в основній сесії.

Детальний графік додаткової сесії ЗНО оприлюднять до 30 квітня.

Додаткова сесія зовнішнього оцінювання – з 26 червня до 12 липня. Результати повідомлять до 18 липня.

Детальні умови – тут.

Основна сесія ЗНО-2019 проходитиме з 21 травня по 13 червня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45483