Дневной архив: 15 марта 2019

Мар 15 2019

За покликом серця. Покров вшанував подвиг українських добровольців

Останні п’ять років додали в календар українців дати, які стали символом народження нової історії держави. 14 березня наша країна відзначила День українського добровольця. Для Покрова це особлива дата. Сотні наших земляків, у тому числі добровольці, захищали незалежність і територіальну цілісність України. Четверо захисників не повернулися з війни живими…

Вшанування пам’яті героїв пройшло у навчальних закладах Покрова, де було організовано цикл  заходів, зустрічей, уроків, виставок «Герої нескореної Батьківщини». До цього процесу приєдналися і бібліотеки, де облаштували тематичні полички, книжкові виставки та провели години мужності під девізом «Герої сьогодення».

Приємний подарунок ветеранам бойових дій на Донбасі зробив колектив територіального центру. З нагоди свята підопічні центру підготували концерт. Українські народні пісні, романси та вірші — все це, разом з безмежними словами вдячності, було присвячене  їм — героям сучасної України. Як зізналися  ветерани АТО, саме розуміння того, що вони захищають мирне небо над головами своїх земляків, додавало їм сил та витримки .

Особлива атмосфера цього дня панувала  в коворкіноговому центрі центральної бібліотеки. Тут з нагоди свята відбувся Круглий стіл «Добровольці – воїни світла», участь у якому взяли ветерани АТО та учні навчальних закладів Покрова. Учасники зустрічі переглянули сюжет про добровольчий рух та його роль у захисті України від ворога.

Передаючи найщиріші вітання та відзнаки захисникам від міського голови Олександра Шаповала, секретар міської ради Анатолій Пастух відзначив, що в найважчий період 2014-го року тисячі простих чоловіків та жінок знайшли в собі мужність і пішли відстоювати територіальну цілісність держави. Своїх побратимів також привітав воєнний комісар міста Олександр Левін. Учасники круглого столу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків та всіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність України, поклавши квіти до  обелісків  Алеї Слави.

Цього ж дня на базі загальноосвітнього ліцею стартував баскетбольний турнір на Кубок міського голови, присвячений українським добровольцям.

Покров пам’ятає і шанує подвиг людей, які за покликом серця стали на захист своєї держави.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45245

Мар 15 2019

У Нікополі поліцейські розповіли школярам, як не допустити булінг у колективі

14 березня інспектори ювенальної превенції Нікопольського  відділу  поліції відвідали ЗОШ № 24 и 19.
Поліцейські розповіли школярам 6-х та 9 класів про те, що таке булінг та кібербулінг. Говорили  про причини, проблеми та заходи для  протидії цькування в дитячих колективах, пояснили дітям, що такі факти не можна замовчувати.
Крім того, офіцери поліції розповіли дітям про їх права, про недопустимість насильства в сім’ї, роз’яснили дітям, куди звертатися в таких випадках, як себе захистити.
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення прес-служби поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45240

Мар 15 2019

На Запорізькій АЕС підбито підсумки конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»

14 березня 2019 року в інформаційному центрі Запорізької АЕС за підтримки Українського ядерного товариства відбувся відбірковий тур щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» серед учнів старших класів навчальних закладів м. Енергодар.

На конкурс в цьому році було представлено 10 рефератів. До складу журі увійшли фахівці навчально-тренувального центру, служби охорони навколишнього середовища, управління роботи з громадськістю та ЗМІ і методист науково-методичного центру міського управління освіти Енергодарської міської ради. Вони визначили трьох переможців.

Кращою одноголосно визнана робота учениці загальноосвітньої школи №2 Височиної Євгенії, яка розкрила тему «Атомна енергетика і молодь – крокуємо разом».

Друге місце присвоєно учениці загальноосвітньої школи №2 Єчкало Маргариті. Тема її роботи – «Визначення стресостійкості і рівня страху жителів Енергодара як міста з ядерним реактором».

Третє місце журі присвоїло вихованці Енергодарської малої академії наук учнівської молоді, учениці багатопрофільної гімназії «Гармонія» Атаманенко Тетяні. Її робота – «Терміносистема атомної енергетики і її відображення в спеціалізованих довідниках».

Члени журі відзначили, що в останні роки конкурс демонструє високу популярність серед учнівської молоді, зростає якість робіт і рівень підготовки учасників. Виступи школярів викликали жваву дискусію та обговорення членів журі при визначенні переможців, в зв’язку з тим, що конкурсанти блискуче представили свої роботи, проявили високу обізнаність в питаннях атомної енергетики, показали креативність і підтвердили нестандартність вибору тематики робіт.

При оцінюванні робіт враховувалася актуальність представлених тем, знання в галузі атомної енергетики, а також самостійність, оригінальність мислення та вміння розкрити тему реферату.

Переможці конкурсу будуть представляти Запорізьку атомну електростанцію в фіналі Всеукраїнського конкурсу рефератів, організаторами якого виступають Українське ядерне товариство та ДП «НАЕК «Енергоатом» за участю профільних вузів України, що готують кадри для атомної енергетики.

Фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів відбудеться в м. Київ з 23 по 24 квітня 2019 року.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45236

Мар 15 2019

Сегодня в одном из районов Никополя нет воды

Сегодня, 15 марта 2019 г, в связи с аварией водопроводной сети по адресу пер.Колхозный, перекрыта подача воды по пер.Колхозный.

КП » Никопольводоканал» приносит извинения за временно причиненные неудобства.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания работ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45234

Мар 15 2019

Студентів та вчених Дніпропетровщини запрошують на безкоштовне навчання у Латвії

Студенти, аспіранти та викладачі вишів Дніпропетровщини можуть отримати стипендії на продовження навчання або наукові дослідження у Латвії. Заявки приймають до 1 квітня.

Програма передбачає кілька варіантів участі. Студенти, які успішно завершили мінімум один навчальний рік в Україні, можуть претендувати на бакалаврат чи магістратуру у Латвії.  Мова викладання у вишах, переважно, латиська, однак є кілька навчальних програм англійською.

Стипендії надають на 10-місячний термін. Щоб продовжити навчання ще на рік, студенти можуть повторно подати заявку на участь у програмі.

Викладачі вузів та вчені науково-дослідних установ можуть подаватися на латвійську стипендію для досліджень. Її надають строком до 5 місяців. Також науковці можуть претендувати на отримання стипендій для участі у літніх школах.

Бажаючі мають створити профіль в електронній системі, заповнити онлайн-заявку та завантажити пакет документів.

Розмір державної латвійської стипендії – 500 євро для студентів бакалаврату та магістратури, 670 євро – для аспірантів. Кошти, які виділяють науковцям для проведення досліджень – 30 євро на день та 300 євро на місяць за проживання.

Детальні умови – на сайті.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/dnepr/45227

Мар 15 2019

Питання кібербезпеки на Запорізькій АЕС під пильною увагою

В Австрії у Відні на запрошення МАГАТЕ відбулася консультаційна зустріч провідних програмістів-енергетиків 10 країн: України, Кореї, Об’єднаних Арабських Еміратів, Словенії, Росії, Австралії, США, Швеції, Канади і Великобританії. Метою зустрічі була розробка документа за різними сценаріями кібербезпеки. Він регламентує процес тренувань і навчань з комп’ютерної безпеки. Україна була представлена ​​провідним інженером-програмістом Запорізької атомної електростанції Станіславом Стеблюком.

Атомні станції – найважливіша інфраструктура енергетики держави. А безпечна робота технологічних систем атомної електростанції – це надійна експлуатація енергоблоків. І, найголовніше – ядерна безпека. У століття цифрових технологій як ніколи актуальна кібербезпека. На АЕС це означає, що захищений весь технологічний процес. Комп’ютерна безпека всеосяжна, охоплює більш широкий спектр загроз і об’єднує частини різних систем безпеки.

«В ході зустрічі учасниками було опрацьовано величезну кількість документів, досліджені кращі світові практики в цьому напрямку. Представники деяких країн, в яких вже проводяться загальнонаціональні навчання з кібербезпеки, поділилися своїм досвідом зі створення сценаріїв в кібербезпеці. В результаті була запропонована структура документа, наповнення всіх розділів. У процесі роботи були розроблені три масштабних сценарії для навчань з кібербезпеки, пов’язаних з ядерною безпекою. Вони будуть включені в додаток до підсумкового документу в якості прикладів»,  – розповів Станіслав Стеблюк. «Вже отримано від організаторів для розгляду і опрацювання чорновий варіант документа, який був створений в результаті роботи. Наше завдання – представити свої зауваження та пропозиції для розробки остаточного варіанту цього документа».

На створення документа МАГАТЕ відведено рік. В результаті він дозволить грамотно проводити тренування і навчання з комп’ютерної безпеки. Він буде включати позитивні практики в системах захисту, а також оперативне реагування на виникаючі атаки.

Створення документа передбачає кілька етапів – зустрічі програмістів-енергетиків і роботу дистанційно. Хоча на кожній атомній станції вже впроваджені заходи з культури комп’ютерної безпеки.

Сьогодні службою фізичного захисту, службою інформаційних технологій, цехом теплової автоматики та вимірювань ЗАЕС ведеться робота з поліпшення кіберзахищеності, підвищення нашої кібербезпеки не тільки організаційними методами, а здебільшого технічними заходами. Зупинятися в цій роботі не можна. Необхідно вживати заходів, щоб парирувати нові загрози, що виникають

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45230

Мар 15 2019

Покров відвідала Заслужена артистка України Ірма Вітовська

Ірму Вітовську, лауреата премій «Телетріумфу», актрису театру і кіно, продюсера, громадського діяча та волонтера, місто зустрічало аншлагом.  Свою творчу зустріч популярна акторка розпочала з кіно, представивши покровчанам одну з останніх робіт – культовий фільм «Брама».

Покров став для актриси справжнім відкриттям, тут вона вперше, тож з цікавістю знайомилася з містом, яке явило світові Золоту Пектораль. Для Ірми Вітовської вона теж  знакова, бо є символом театральної премії «Київська пектораль», якої актриса удостоєна за кращу жіночу роль. Вона  оглянула експозиції міського музею, не приховуючи щирої зацікавленості історією міста, що веде свій літопис від сарматів та козаків, прогулялася оновленими парком, центральною вулицею і не змогла пройти повз яскравої НВК№1, зробивши справжній подарунок дітям, які фотографувалися з легендарною «Лесею».

У своїй новій кінороботі акторка предстала у зовсім іншому, несподіваному амплуа – баби Прісі, головної героїні філософської саги про минуле і сьогодення, про сенс буття і саме буття. В основу сюжету режисер, Володимир Тихий, поклав п’єсу відомого драматурга Павла Ар’є «На початку й наприкінці часів». Історія родини, що мешкає у Чорнобильській зоні, трагічна й драматична, сповнена болю й водночас, надії. Тут все, мов на тонкій межі між реальністю і вигадкою, й сама Зона постає невидимим персонажем, своєрідним символом, що поза часом. Кінокритики характеризували фільм як культовий і амбітний, Ірма Вітовська назвала його пророчим. Він про людську гідність, про Україну. Стражденну історію країни оповідає баба Пріся, міфологізовано, але зрозуміло кожному, хто дивиться кіно. Вона зазначала, цей образ було непросто грати і фізично, і морально, в ньому треба було жити, але це саме та роль, про яку мріють актори, яка залишиться в історії кіно.

Для мешканців міста і для міського голови Олександра Шаповала творча зустріч стала справжньою подією, про це вони говорили з актрисою.

Ірма Вітовська розповідала покровчанами не лише про свою героїню й «Браму», про український кінематограф, що переживає етап піднесення й розвитку і про місто Покров, яке має свою неповторну енергетику, де живуть дивовижні люди.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45223

Мар 15 2019

Нікопольці вшанували мужність і героїзм добровольців

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця, в який ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.
З нагоди Дня українського добровольця в Нікополі, біля Меморіалу «Захисник України», відбувся урочистий захід. Директор краєзнавчого музею Олександр Кушнірук зачитав історичну довідку виникнення цього свята і наголосив, що всі громадяни України повинні бути вдячні тим, хто добровільно залишив свої мирні професії і взяв в руки зброю для того, щоб відновити могутність української армії. Саме представники добровольчих батальйонів пройшли пекло найтяжчих бойових операцій і відіграли значну роль у військовому протистоянні на сході України.
На урочистому заході міський голова Андрій Фісак вручив Генадію Задорожному нагороду: Відзнаку Президента України за гуманітарну участь в антитерористичній операції.
Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які віддали своє життя за наше мирне майбутнє, і поклали квіти до Меморіалу «Захисник України».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45218