Дневной архив: 13 марта 2019

Мар 13 2019

Дніпропетровська ОДА реконструює Площу Гірницької Слави у Марганці

Кольорова бруківка, зручні сходи, сучасне освітлення і багато молодих дерев. А ще – модернова сцена для вистав та триярусний каскадний фонтан з різнокольоровою підсвіткою. Саме такий вигляд матиме Площа Гірницької Слави у Марганці – центральна у місті. Нині її реконструює Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це розповів очільник області Валентин Резніченко.
Площу Гірницької Слави відкрили у 50-х роках – поряд із Палацом культури гірників. Вона стала улюбленим місцем відпочинку городян. Тут завжди проходили випускні вечори та всі міські свята. Та з часом площа набула неохайного вигляду і вже конче потребувала оновлення.
Місяць тому Дніпропетровська облдержадміністрація розпочала реконструкцію площі. Робота закипіла. Нині на тротуарі перед площею будівельники вже завершують класти плитку. Пішохідну зону відділяють від проїжджої. Облаштовують пандуси. Будівельники вже розпочали роботи над головною «родзинкою» осучасненої площі. Там око відпочиваючих тішитиме триярусний каскадний фонтан із різнокольоровою підсвіткою.
Замість розбитих сходин зроблять нові – із керамограніта. Змонтують енергозберігаюче освітлення. Висадять молоді дерева – переважно липу, розіб’ють клумби. Буде і сучасна сцена для вистав та виступів артистів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45190

Мар 13 2019

Майже 300 тисячам родин Дніпропетровщини субсидію виплатять готівкою

Із початку березня в Україні діють нові правила виплати субсидій. Для громадян, які оформили документи до кінця 2018 року, передбачена держдопомога готівкою. На Дніпропетровщині це майже 300 тисяч родин. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Із березня 2019 року в Україні змінився механізм виплати житлових субсидій. Тим, хто оформив документи до кінця 2018 року, виплачуватимуть держдопомогу готівкою, — розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської  облдержадміністрації. — Субсидію за лютий мешканці Дніпропетровщини отримають  у березні, за березень – у квітні, за квітень – у травні».

Для отримання субсидії готівкою слід звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» з паспортом та ідентифікаційним кодом. Пенсіонерам кошти виплатять разом із пенсією.

Тим, кому призначили субсидію у 2019 році, готівку не виплачуватимуть. Їм кошти «Ощадбанк» автоматично перерахує на оплату комунальних платежів. Суму, яку не покриє субсидія, користувачам потрібно буде сплатити самостійно. Про розмір доплати повідомлять смс.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45188

Мар 13 2019

Покров відкриває для себе кіберспорт

Підтримувати цікаві ідеї та починання — це вже стало головною рисою сучасного Покрова. Так, група учнів 10-го класу навчально-виховного об’єднання  виступила з ініціативою провести на базі дошкільного відділення НВО перший турнір з кіберспорту. Авторами ідеї виступили Даніїл Дємідов, Дмитро Козаченко, Станіслав Суков, Олександр Абросімов та Олександр Ползунов.

Пропозиція школярів зацікавила  відділ молоді та спорту виконкому, її підтримала директор закладу. Як результат, на базі дошкільного відділення НВО пройшов перший тестовий турнір з кіберспорту  у дисципліні Counter Strike:Global Offensive. У ньому взяли участь 4 команди (10-й , 9-А, 9-Б та 8-й класи), а це 20 гравців, які продемонстрували тактику і навички командної гри. Переможцем шкільного турніру стала команда 10-го класу.

Перші змагання були свого роду тестом, організатори хотіли побачити як молодь відреагує та чи зацікавить її ця тема. Результат був більш, ніж позитивний, незабаром пройдуть вже міські змагання з кіберспорту, в яких за перемогу боротимуться команди з різних навчальних закладів міста. В більш глобальних планах хлопців створити команду, яка зможе представляти Покров на серйозних турнірах українського і міжнародного рівня.

До речі, хибною є думка, що кіберспортсмени активні  лише за моніторами комп’ютерів. Як відзначає директор закладу Лариса Мякотіна, ініціатори турніру є постійними учасниками спортивного життя школи, у тому числі проводять тренування з баскетболу. Так що для активних та цілеспрямованих людей кіберспорт це просто ще одна можливість для всебічного розвитку.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45185

Мар 13 2019

У Марганці створюють сучасний спортивно-освітній простір для учнів школи №7

Будівлю 70-річної марганецької школи №7 не впізнати – вона набуває сучасного вигляду. Замість сірих холодних стін – світлий термомодернізований фасад. На завершальному етапі внутрішнє оздоблення. Поряд зі школою зводять сучасний стадіон. Новітній спортивно-освітній простір для маленьких марганчан створює Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.
Одна з найстаріших у Марганці шкіл – №7 – розташована у передмісті. Нині заклад вже із термомодернізованим фасадом. Ремонтники завершують робити відливи. Школа світла ззовні, та з веселкою всередині. Коридори вже рясніють різнокольоровими дверима. Яскравими будуть і стіни біля дошок у класах.
Зараз ремонтники встановлюють плінтуси, кладуть кахель, монтують світильники. Школа стане доступною для всіх дітей. Ґанки будуть із пандусами. На першому поверсі підрядники оздоблюють медіатеку та ресурсну кімнату. Облаштовують вбиральню для учнів з інвалідністю.
Поряд із закладом на місті пустиря зводять сучасний стадіон. Ремонтники готують основу під професійне покриття. Там облаштують велике футбольне поле, легкоатлетичні доріжки, тенісний корт. Осучаснять і територію закладу. Покладуть різнокольорову тротуарну плитку, розіб’ють клумби.
У марганецькій школі №7 – 275 учнів. Із них два – з особливими освітніми потребами. Наразі діти тимчасово навчаються в інших закладах міста

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/dnepr/45182

Мар 13 2019

Змінився порядок виплати субсидії

З 1 березня цього року змінився порядок виплати субсидії: набула чинності її монетизована частина. Що це означає і кого стосується було озвучено на засідання робочої групи під головуванням заступника міського голови Сергія Тихенка.

З березня 2019 року всі громадяни, кому призначено субсидію в жовтні, листопаді та грудні 2018 року отримають готівку для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті послуги у березні, в травні – за квітневу комуналку. Правила призначення субсидії майже не змінюються, змінюється алгоритм її виплати.

– Постановою прийнято рішення, що протягом трьох місяців: березень, квітень і травень, субсидію будуть виплачувати «живими грошима», – роз’яснює начальник управління соціальної політики Нікопольської міської ради Олена Полянська. – Це свого роду експеримент: люди отримають гроші і будуть платити за комунальні послуги.

Виплата субсидії буде проведена різними способами. Пенсіонери отримуватимуть свою частину субсидії разом з пенсією через банк або через пошту, в залежності від того, де вони отримують пенсію.

Люди не пенсійного віку, свою частину субсидії отримають через Ощадбанк. Там виплата почнеться після 12 березня. Не пенсіонерам субсидія буде перерахована готівкою через державний Ощадбанк. Таким громадянам для отримання готівки необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою готівки кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Крім того, треба зазначити, що поняття «обов’язковий платіж» скасовується. Тобто, суть нового механізму полягає в тому, що люди отримуватимуть підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і в лютому, березні та квітні повинні самостійно розраховуватися за спожиті послуги. Зекономлені кошти можна буде використати на свій розсуд. Якщо ж люди не вклалися в розмір субсидії і більше витратили послуг, значить вони повинні доплатити свої кошти.

Громадянам, яким субсидія оформлена з січня, лютого та березня 2019 року кошти будуть перераховані в Ощадбанк для подальшого перерахування підприємствам, надавачам послуг. Такі громадяни «живі гроші» не отримають.

– Урядом запроваджується система контролю за сплатою громадянами житлово-комунальних послуг, – розповідає Олена Полянська. – Субсидії призначаються до кінця опалювального сезону – до 15 квітня 2019 року. У травні при розрахунку субсидії на новий термін, якщо за даними підприємств, постачальників комунальних послуг, сума простроченої заборгованості становитиме 340 гривень і термін прострочення буде понад один місяць, то житлова субсидія не призначатиметься.

Додаткову інформацію можна отримати по телефону (066) 948-31-06.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45179

Мар 13 2019

Мова відкриває світ, або Берлін далекий і близький

Восени 2018 року у Покрові було покладено початок мовному волонтерству. З пропозицією інтегрувати німецьку, стерши вікові кордони, вийшов в.о. начальника відділу молоді та спорту виконкому Артем Столяр — випускник ліцею, який навчався у Німеччині, має досвід міжнародного волонтерства. Рік тому Артем повернувся до рідного міста, хоча мав пропозиції залишитися у мегаполісах. До цього спонукали разючі зміни, що відбулися у Покрові, бажання бути причетним до перетворень. Його починання одразу підтримав міський голова Олександр Шаповал. Безкоштовні мовні курси стартували у медіатеці СЗШ№6, зібрали бажаючих відкривати нові горизонти. Перша  група успішно подолала лінгвістичні барєри, перевіривши знання на практиці. Екзамен на знання німецької  вирішили складати у Берліні, вирушивши у подорож до Німеччини.

Берлін – це, скоріше, частина світу, ніж місто

Писав Жан Поль і був абсолютно правий. Дві години польоту з Борисполя і покровчани вже у іншому вимірі. Ось коли на собі відчуєш усі переваги безвізу та знання мови. Недільний вранішній Берлін зустрічав  групу сонцем та розміреністю. Перші житлові квартали нагадували про пострадянське минуле знайомими архітектурними рішеннями. В цьому весь Берлін – поєднанні декілька епох, вільному духові та особливому ставленні до свого минулого. Тут сучасні мурали й графіті межують з класичними вуличками – такий собі, непередбачуваний мікс, де все підпорядковано відповідним правилам: громадський транспорт за графіком, червоні доріжки для велосипедистів, перехожі на них – табу, вранішня кава зі свіжими тістечками і запах квітів, які продають просто неба. Своя філософія, унікальна атмосфера, яку ми пізнавали на кожному кроці.

Знання, що працюють на тебе

Берлін –  студентське місто, поміж іншим, близько 9 тисяч наших співвітчизників вже обрали виші Німеччини. Як це, навчатися у Берліні чи Мюнхені? Запитання було одним з головних, які ставила перед собою делегація Покрова. Керівник групи, Артем Столяр, потурбувався про те, аби інформацію отримали з перших вуст. Попереднє тривале листування відкрило  двері до відомих вузів Берліна – Технічного, легендарного Гумбольдтського, де навчався Ейнштейн,  і одного з найпопулярніших – Вільного. Покровчан зустрічали провідні викладачі, ми розповідали про Україну й Покров, вони – про навчання у вузах зі світовим ім’ям. Розмова починалася з історії вузу, структури й напрямків, при цьому професура не обходила моментів, які, зазвичай, намагаються приховати – конкуренції між вишами, відмінностей та слабких сторін.

Університети Німеччини поділяються на класичні та прикладних наук, мають вільну систему відвідування. Для вступу треба  володіти німецькою мовою на рівні С1, це обов’язкова умова, та відповідного рівня англійською для навчання на англійській мові. Німці не схвалюють отримання другої вищої  освіти, вважають, що треба вдосконалюватися в одному напрямку. Тож в українців з дипломом менше  шансів для навчання. А от ті, хто прагне після бакалаврської програми отримати магістра вже в Німеччині, можуть сміливо спробувати свої сили. Освіта в Німеччині безкоштовна, за винятком адміністративних внесків 300-350 €, вони сплачуються кожного семестру, включають у себе проїзний квиток та бібліотечні абонементи. Іноземцям необхідно мати й відповідний банківський рахунок з відповідною сумою, який гарантує їхню платоспроможність на час навчання. Складніше з проживанням, гуртожитки регламентовані, тож студенти самотужки вирішують питання з житлом. Проте, це не зупиняє тих, хто прагне навчатися у Німеччині. Викладачі запрошували покровчан поповнювати студентські лави, провели цікаві екскурсії закладами, зазначали, що вже незабаром у них вивчатимуть українську, а Технічний університет навіть організував практичні заняття.

Зустрічалися з молоддю та варили український борщ

Тридцять хвилин потягом від  Берліна і відкривається стародавній  Фюрстенвальде. Містечко з населенням понад 32 тисячі, чия історія починається з 1272 року, розляглося на річці Шпре.  Колись воно було відоме млинами й розвиненою торгівлею, сьогодні волонтерським рухом. Тут, у молодіжному центрі, покровчани зустрічалися з однолітками. Цей осередок існує у Фюрстенвальде  не перший рік, в ньому працюють волонтери з усієї Європи, свого часу саме  тут волонтерив і наш Артем Столяр. На рахунку команди десятки цікавих освітніх міжнародних проектів, про які йшла мова. Покровчани мали чудову нагоду дізнатися, чим живе молодь Німеччини. Спілкувалися, розповідали про Україну, своє рідне місто, разом готували борщ та вибудовували перспективи подальшого співробітництва.

Історія, як скарб — історія, як осмислення

Бути у Берліні і не відчути подиху минулого – просто неможливо, відголоски історичних подій тут на кожному кроці. Через усе місто пролягає Берлінська стіна, десь у залишках, десь у відмітках на асфальті. Берлінці розфарбували її фрагменти, перетворивши на арт-об’єкт, кожен малюнок – то виклик, часом, іронія, але за всім цим відчувається біль, недарма мур називають вічним шрамом. Ця контрастність одна з рис міста, яку відзначали покровчани, відкриваючи історичні місця не за підручниками . Поряд із взірцями сучасного мистецтва, класичний Олександр-плац з монументальними Бранденбурзькими воротами та Бундестагом. До речі, Рейхстаг зберігає надписи 1945 року. Неподалік, меморіал жертвам Холокосту, який не залишає байдужим жодного, хто пройшов через лабіринт з 2700 сірих плит. Далі університет Гумбольдта, колишній палац, де сьогодні розташовано корпуси вишу. Всі пам’ятки мирно уживаються поруч – різні сторіччя, різні епохи, ти ідеш вулицями і ніби гортаєш літопис. Вишуканість Шарлоттенбург, велич Берлінського дому і надсучасність Sony Center , один із символів сучасного Берліна. Покровчанам пощастило відвідати всі ці унікальні місця легендарного міста, побувати у Берлінському зоопарку і цілий день провести у Потсдамі, колишній літній резиденції прусського короля Фрідріха II- замку Сансусі. Для цього ще у Покрові склали туристичний маршрут, самі переміщалися громадським транспортом, це було однією з частин подорожі – засвоїти знання безпосередньо з носіями мови.

Гуляти вулицями й набережними і відчувати справжню насолоду від того, що можеш подорожувати, бо коли ти знаєш мову, ти — відкриваєш світ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45175

Мар 13 2019

В змаганнях з настільного тенісу взяли участь студентські команди

12 березня на базі комунального закладу Нікопольська дитячо-юнацька спортивна школа «Трубник» пройшов другий етап Спартакіади 2019 року серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації м.Нікополя та Нікопольського регіону.

В змаганнях з настільного тенісу прийняли участь 9 команд, призові місця розподілялись в заліку серед Нікопольських навчальних закладів та закладів І-ІІ рівнів акредитації Нікопольського регіону. Отже серед навчальних закладів м.Нікополя третє місце зайняла команда Нікопольського професійного ліцею, друге – у команди Нікопольського педагогічного коледжу. Переможцями етапу стали студенти Нікопольського центру професійної освіти.

В заліку серед закладів І-ІІ рівня акредитації Нікопольського регіону третє місце зайняла команда Нікопольського металургійного технікуму Національної металургійної академії України, друге – у команди Нікопольського педагогічного коледжу. Переможцями стали студенти Марганецького коледжу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45171