Дневной архив: 26 февраля 2019

Фев 26 2019

Вихованки спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС — чемпіонки області

У Мелітополі пройшов Чемпіонат Запорізької області з вільної боротьби серед дівчат 2004-2006 р.н. Вихованки спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС гідно представили місто-супутник станції Енергодар.

Перше місце: Панченко Анастасія та Сисоєва Олександра.

Друге місце: Бердеу Аделіна і Прищепа Уляна.

Третє місце: Колотова Юлія і Онопрієнко Валерія.

Тренують спортсменок Тілінін Станіслав, Вардугін Віктор, Сарана Сергій.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44955

Фев 26 2019

Дитячі майданчики на дахах будинків: нові будівельні норми в Україні

У нових змінах до державних будівельних норм передбачено проектування дитячих майданчиків на дахах невеликих будівель. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе у Facebook.

Так, у нових змінах до ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» введено можливість розміщувати дитячі майданчики на покрівлях невеликих будівель.

«Вона (зміна — ред.) стосується виключно дахів напівпідземних і наземних будівель до 15 м або до 3 поверху і діє з 1 жовтня 2018 року», — написав Парцхаладзе.

Згідно зі зміною, за даними прес-служби Парцхаладзе, розміщення дитячих майданчиків на покрівлях дозволяється за умови обов’язкового дотримання безпечної експлуатації майданчика, а саме обладнання його парапетом та захисною огорожею висотою 2 м, а також можливістю безбар’єрного доступу за допомогою ліфта або пандуса.

Водночас, на території таких дитячих майданчиків заборонено розміщувати вентиляційні канали, антени, споруди мобільного та стільникового зв’язку. Каркаси захисної огорожі мають виготовлятися зварними, також такий майданчик повинен мати блискавкозахист.

Ще одна умова розміщення такого майданчика — забезпечення відводу дощових та талих вод та за необхідності шумозахисту нижчерозташованих приміщень, додали у прес-службі.

Нагадаємо, у нових державних будівельних нормах щодо закладів культури пропонується обов’язково облаштовувати автоматичні системи протидимного захисту.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на https://www.unn.com.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44951

Фев 26 2019

Понад 300 медалей вибороли спортсмени-паралімпійці та дефлімпійці Дніпропетровщини у 2018 році

Понад 300 золотих, срібних та бронзових медалей вибороли паралімпійці і дефлімпійці Дніпропетровщини у 2018-му. Нагороди отримали за перемоги на чемпіонах України, Європи та світу. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Пишаємось нашими спортсменами з інвалідністю. У 2018-му вони показали високі результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. За рік отримали майже півтори сотні золотих медалей», — сказали в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

Участь цих спортсменів у європейських та світових змаганнях принесла до «скарбнички» області 32 золоті, 30 срібних та 23 бронзові медалі.

На чемпіонатах України спортсмени здобули 107 золотих, 61 срібну та 59 бронзових відзнак.

Загалом у параолімпійських та дефлімпійських збірних командах України – 156 спортсменів з Дніпропетровщини.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44948

Фев 26 2019

У Покрові пройшов другий етап акції “Від серця до серця”

Веселе театралізоване свято з казкою, іграми, подарунками стало справжньою подією для малечі з особливими потребами та дітей з родин, що опинилися у складних життєвих обставинах. Ініціативу громадських організацій, благодійників вкотре підтримав міський голова Олександр Шаповал. Результатом спільних зусиль став рух доброти, який отримав новий потужний поштовх.

Організатори разом з відділами виконкому підготували у Будинку творчості розважальну програму з елементами гри, залучивши до процесу театральний колектив «Сюрприз» Школи мистецтв, членів ГО «Крила життя». Дітлахів та їхніх батьків очікувала театралізована вистава “Про добро і зло” за участю акторів-аматорів с особливими потребами, де вони мали змогу бути не лише глядачами, а й активними учасниками.

За словами усіх причетних до свята, такий досвід відкриває рівні можливості, що вже встигли оцінити як організатори, так і учасники. Його буде й надалі продовжено в рамках акції «Від серця до серця».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44934

Фев 26 2019

На Днепропетровщине строят биогазовую электростанцию

Городские власти Днепра совместно с инвестором реализуют крупный проект – строительство биогазовой электростанции по переработке ила сточных вод и производству электроэнергии. Ее возводят на центральной очистной станции аэрации коммунального предприятия «Днепрводоканал».

Проект стоимостью около 12 млн евро полностью финансирует компания «Био Энерджи Днепр». Благодаря биогазовой электростанции город не только будет экономить до 20 млн грн бюджетных средств в год на утилизации ила, но и значительно улучшит состояние атмосферного воздуха.

«Как известно, самая острая проблема на всех очистных сооружениях – утилизация так называемого отработанного ила сточных вод. Это делается на специальных полях, где он высыхает. А потом его захороняют на полигоне. Во время этого в воздух попадает аномальное количество метана. Биогазовая электростанция будет перерабатывать ил и производить электроэнергию, которая будет принадлежать инвестору. Город не будет тратить бюджетных средств на утилизацию ила привычным способом, а это огромные объемы. Кроме того, не будет вредных выбросов в атмосферу», – пояснил заместителей мэра Днепра Михаил Лысенко. По его словам, завершить строительство биогазовой электростанции мощностью 5 МВт планируют в 2020 году.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44943

Фев 26 2019

В Каменском состоится чемпионат Украины по шашкам-64 среди молодежи, кадетов и юных надежд

С 10 по 17 марта 2019 года в Каменском будут определять чемпиона и чемпионку Украины по шашкам-64.

Соревнования будут проходить на базе шашечно-шахматного клуба социально-культурного центра «Єдність» в центральном городском парке (ул. Курская, 35).

В чемпионате примут участие спортсмены трех возрастных групп: «молодежь» (1993 г. р. и моложе), «кадеты» (2003 г. р. и моложе), «юные надежды» (2009 г. р. и моложе). Сильнейших шашистов страны будут определять отдельно среди юношей и девушек в трех видах программы — классической, быстрой и молниеносной игре.

Спортсмены, занявшие личные 1, 2, 3 места, будут награждены медалями Минмолодспорта и дипломами Федерации соответствующих степеней.

Главным судьей соревнований будет Елена Викторовна Короткая.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на http://sobitie.com.ua/

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44940

Фев 26 2019

В Никополе жители улицы Патриотов Украины остались без воды

В связи с работами подрядчика по адресам ул.Патриотов Украины 19/1 и 19/2, перекрыта подача воды в данном районе.

КП «Никопольводоканал»  приносит  извинения за временно причиненные неудобства.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания работ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44938

Фев 26 2019

Вибір 15-річного”. У Покрові вшанували пам’ять Дані Дідіка

“Герої не вмирають” — це гасло займає особливе місце у сучасній українській історії. Тисячі патріотів віддали своє життя заради України. Одним з них був 15-річний Данило Дідік. Звичайний харківський хлопець, спортсмен та активіст — він з самого початку буремних подій 2014-го року виступав на захист  територіальної цілісності України.

Його життя обірвалося жорстоко і трагічно. 22 лютого 2015-го року, в день річниці Революції гідності, Даня Дідік був учасником ходи на підтримку єдності України. Хлопець йшов попереду колони, коли пролунав вибух. Він отримав численні травми і помер наступного дня, не приходячи до тями. Йому було 15 років…

Указом Президента України харків’янина Данила Дідіка було посмертно нагороджено орденом “За мужність III-го ступеня.

Історія маленького героя вразила усіх українців. Пом’ять про  нього вшанували в різних регіонах нашої держави.

Вагомий внесок у те, аби ім’я хлопця стало безсмертним,  зробив  Покров. 27 квітня 2018-го року у  місті ухвалили  рішення про присвоєння дитячою-юнацькій школі  імені Дані Дідіка.

На переконання міського голови Олександра Шаповала, саме з таких кроків вибудовується усвідомлення справжньої  ціни миру.

 

Невдовзі там урочисто відкрили  меморіальну дошку, де були присутні батьки Дані, для яких наше місто стало близьким  і рідним.  На честь  Дані  у місті пройшов юнацький футбольгий турнір.

23-го лютого, в річницю смерті героя, вихованці та викладачі ДЮСШ побували у міському музеї ім. Миколи Занудька, де була влаштована експозиція, присвячена пам’яті Дані Дідика. Юні спортсмени Покрова прослухали розповідь про життєвий шлях та ідеали справжнього патріота, ім’я якого з гордістю носить їх заклад. Також  вони переглянули унікальний фільм “Вибір 15-річного”, створений студією “Зміст” до річниці загибелі хлопця. Кадри з життя Дані, спогади його однокласників, вчителів — все це давало можливість зрозуміти глибину патріотизму простого українського школяра. Після цього учасники зустрічі запалили свічку та вшанували пам’ять героя хвилиною мовчання.

Завершився пам’ятний захід покладанням квітів до стели з портретом Дані Дідика, яка сьогодні прикрашає будівлю ДЮСШ.

ІПам’ять про героя стала невід’ємною частиною новітньої історії Покрова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44928

Фев 26 2019

Вже у березні мешканці Дніпропетровщини почнуть отримувати субсидію «живими» грошима

Вже у березні в Україні діятимуть нові правила нарахування субсидій, які затвердив Кабмін. Ті, хто оформив держдопомогу у 2018 році, отримуватимуть її «живими» коштами. Про це стало відомо під час прес-конференції у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Субсидію нараховуватимуть за двома напрямками – їх визначили постановами Кабінету Міністрів України. Різні умови будуть для тих, хто оформив допомогу до кінця 2018 року, і «нових» субсидіантів», – пояснила начальник відділу департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Довидовська.

Мешканці Дніпропетровщини, які подали документи у 2018-му, отримають готівку. Субсидію за лютий – з 4 до 25 березня, за березень – у квітні, за квітень – у травні, наголосила Олександра Довидовська. Пенсіонерам нарахують кошти разом із пенсією. Всі інші мають звернутися до найближчого відділення Ощадбанку після 12 березня.

«Ті, хто оформив допомогу у 2019-му, не отримають «живих» коштів. Їх автоматично перерахують на оплату комунальних послуг. Суму, яку не покриє субсидія, доведеться оплатити самостійно. Про розмір доплати повідомлять смс», – сказала  начальник відділу.  

За словами Олександри Довидовської, система направлятиме кошти «за пріоритетом». Першочергово – на оплату послуг теплопостачання, потім – гарячої води, водопостачання та водовідведення, електроенергії, природного газу чи вивозу сміття.

Ті, хто оформляв субсидію до 2019 року, у травні мають подати документи ще раз – вказуючи номер свого мобільного.

«Така вимога – для перевірки чесності платників. Якщо у людини не буде заборгованості на понад 340 грн, вона й надалі отримуватиме держдопомогу готівкою. Субсидію «живими» коштами боржникам не сплачуватимуть. Гроші автоматично будуть перераховувати на оплату комунальних послуг», – зазначила начальник відділу департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Довидовська.

Отримати субсидію можна з 1 числа наступного після звернення місяця.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44925

Фев 26 2019

Є три мільярди кВтг електроенергії в лютому

Запорізька атомна електростанція працює в звичайному для себе напруженому трудовому ритмі. Уже вироблено третій мільярд кВтг електроенергії за цей місяць.

Безумовне забезпечення безпечної експлуатації і невідступне виконання виробничих програм — головні принципи трудової діяльності колективу станції.

ЗАЕС протягом усього періоду експлуатації неодноразово досягала високих виробничих показників, високих міжнародних оцінок своєї діяльності.

Запорізька АЕС — найбільший енергетичний об’єкт України, який з мінімальними витратами і практично відсутнім впливом на навколишнє середовище, вже виробив з початку експлуатації більше 1 трлн 137 млрд кВтг екологічно чистої електроенергії.

«Запорізька АЕС підтримує репутацію лідера української електрогенерації, вміло вирішуючи виробничі завдання і успішно долаючи труднощі, що виникають, результатом чого є безпечне і своєчасне вироблення електроенергії для потреб державної промисловості і населення України» — прокоментував вироблення генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44915