Дневной архив: 25 февраля 2019

Фев 25 2019

В поливний сезон з технічною водою

В поливний сезон в Нікополі гостро постає питання подачі води населенню. Це пов’язано з тим, що десятки років квартали приватного сектору користувалися технічною водою. Зараз труби дійшли до абсолютно неприданого стану, вони постійно рвуться, що призводить до великих втрат води.

Третій рік поспіль депутати Нікопольської міської ради виділяють по 8 мільйонів гривень на заміну магістральних труб, але цього недостатньо. В минулому році була спроба відмовитися від технічної води, але це вирішило проблему лише частково. Інвестора, який би обслуговував мережі, на жаль не знайшли.

– В цьому році ми не будемо ризикувати і з ранньої весни почнемо підключати технічну воду, щоб не було оказії, як в минулому році, – говорить заступник міського голови Сергій Тихенко.

Як це буде відбуватися обговорили на першому засіданні робочої групи, яку очолює Сергій Тихенко, і куди були запрошені голови квартальних комітетів та представники водоканалу.

Присутні зійшлися на думці, що в першу чергу треба провести збори жителів на кожному кварталі.

– Розповімо людям що і як ми будемо робити, – коментує Сергій Тихенко. – Ми повинні обстежити мережі, які належать жителям цих кварталів, укласти договори, поставити лічильники та пломби, і тільки потім подавати технічну воду для того щоб мінімізувати втрати.

Поливний сезон почнеться 14 квітня. До 1 травня всі квартали приватного сектору, з 1 по 10 і 22, будуть з технічною водою.

Що стосується оплати за воду, то як доповів керівник Нікольводоканалу Юрій Великий, в минулому році вона складала лише 70 відсотків. Тож стратегічне підприємство міста зазнає збитків.

Крім того, має місце несанкціонований відбір води. Як буде вирішуватися ця проблема?

– Перевірять всі домоволодіння, у яких труба лежить на межі, якщо там укладуть договір менше половини, ми заглушимо цю трубу, – роз’яснює Сергій Тихенко. – Подача технічної води повинна бути під урахуванням. Якщо люди згодні платити і укладуть договори, вони отримають воду, якщо ні – залишаться взагалі без води.

Щоб вирішити проблему постачання питної і технічної води остаточно, міський голова Андрій Фісак видав розпорядження про заміну всіх трубопроводів на кварталах приватного сектору.

– Також згідно цього розпорядження КП «Нікопольводоканал» зобов’язаний розробити Програму по заміні всіх мереж строком на п’ять років, – каже Сергій Тихенко. – Ми розуміємо, що фінансування цієї програми тільки за рахунок коштів міста замало, тому будемо звертатися до депутатів всіх рівнів для отримання фінансової допомоги різними субвенціями.

Нагадуємо, що договори на постачання технічної води треба укладати вже зараз. Тож не зволікайте, щоб вчасно бути з водою в поливний сезон.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44921

Фев 25 2019

На Дніпропетровщині звели найбільшу та найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні

На Дніпропетровщині запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція в Україні. На повну потужність її планують запустити вже у березні. Електростанцію звели поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Будівництво тривало менше року. Близько 750 тис панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії. За потужністю електростанція входить в трійку найбільших в Європі. Її звели коштом українського та китайського інвесторів. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«На енергетичній незалежності держави наголошує Президент України Петро Порошенко. За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Менш ніж за рік у Нікопольському районі звели найбільшу СЕС в Україні. Вона – у трійці  найпотужніших в Європі. На її будівництво не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів».

Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га, поблизу села Старозаводське Нікопольського району.  Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

«Наша компанія має великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу. Але цей проект – найбільший, тож є великим викликом для нас, – сказав генеральний директор СМЕС Чжан Чунь. – Маємо намір і надалі розвивати «зелену енергетику», адже це дуже перспективний напрям».

Майже 750 тис сонячних панелей – загальною потужністю 200 МВт. За рік електростанція вироблятиме близько 280 млн КВтч. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.

«Будівництво такого мегаоб’єкта у рекордний термін стало можливим завдяки  підтримці обласної влади, – підкреслив директор Нікопольської СЕС Олег Соловей. – Дніпропетровщина – промисловий регіон, великий споживач електроенергії. Тож збудували найпотужнішу електростанцію ближче до заводів-гігантів».

На відміну від інших джерел енергії, сонячна – екологічно чиста та невичерпана.

«Сподіваємося, запуск такої потужної електростанції допоможе Україні стати енергетично незалежною. А ще – надасть поштовх подальшому розвитку її економіки», – зазначив керівник будівельного майданчика Лю І.

Цей об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Вже у березні електростанція запрацює на повну потужність.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44918

Фев 25 2019

Народний депутат України Андрій Шипко зустрівся з головами ОСББ м. Нікополя.

У Нікополі відбулась зустріч народного депутата України Андрій Шипко з головами ОСББНа. Обговорили низку нагальних проблем житлово-комунального господарства. Торкнулися питань ремонту будинків, вивозу сміття, облаштування прибудинкової території, а також впровадження нових ініціатив щодо покращення умов життя людей.

— Якість життя людини складається з багатьох складових. Це і якість медичних послуг, і якість освіти, і якість комунальних послуг. Коли все це працює чітко і злагоджено, а кожен на своєму місці якісно виконує свою роботу, тоді суспільство є гармонійним, а люди щасливими, сказав Андрій Шипко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44912

Фев 25 2019

Підведені підсумки конкурсу на утримання виробничих приміщень


В номінації «Зразкове приміщення для оперативного персоналу» монтерський пункт №2, розташований на розширеній частині ВРП-750, зайняв перше місце в конкурсі на утримання виробничих приміщень, який щорічно проводиться на Запорізькій АЕС в рамках огляду-конкурсу «Ми так працюємо, живемо та відпочиваємо».
Для продуктивної роботи треба мати не тільки неабиякий професійний досвід, але й правильно організоване приміщення, яке відповідатиме вимогам ергономічності, функціональності та гігієни, гарне освітлення та інше.
У виробничому приміщенні вахтового персоналу, яке оцінювала конкурсна комісія, все відповідає принципу чіткої організації та систематизації. З максимальною ретельністю тут зберігаються нормативна технічна документація, каски, ключі та інші необхідні предмети.
«Протягом зміни ремонтний персонал здійснює тут допуск для виконання робіт за нарядами. В цьому приміщенні ми працюємо з документацією, заповнюємо оперативні журнали, зберігаємо та видаємо ключі від різних приміщень. Є зв’язок з центральним щитом управління. Оперативний персонал контролює роботу обладнання, протягом робочої зміни проводить обходи за затвердженим графіком, здійснює оперативні перемикання. Для роботи створено все необхідне», — розповів черговий інженер ВРП-750 Станіслав Мірошниченко.
Робоче місце оперативного персоналу відповідає всім критеріям оцінки виробничого приміщення, тому перше місце в конкурсі — це цілком логічний результат. Тут комфортно працювати та підтримувати чистоту: все відповідає сучасним вимогам та культурі виробництва.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44909

Фев 25 2019

В Україні пенсіонери одноразово отримають компенсацію в понад дві тисячі


Рева пояснив, що мова йде не про всіх пенсіонерів, а про тих, які мають повний страховий стаж.
Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що в березні-квітні пенсіонери, які мають мінімальну пенсію, отримають компенсацію за невиплачену індексацію в розмірі 2410 тисяч гривень. Про це він заявив, у понеділок, 25 лютого, під час наради за участі президента Петра Порошенка.
«В 2019 році пропонується їм (пенсіонерам – Ред) здійснити доплату до пенсії 2,410 тисяч гривень. Чому саме йде мова про таку виплату? Мова йде про додатковий ресурс, який було отримано від закону про «євробляхи», – заявив Рева.
За його словами, кошти від розмитнення авто з іноземною реєстрацією в повному обсязі було направлено на відповідні виплати.
Водночас Рева уточнив що 2410 тисяч гривень – це фактично та сума, яку людям не заплатили у 2015-2016 роках, коли була зупинена індексація пенсії.
«За розрахунками це показник інфляції, який перемножується на рівень прожиткового мінімуму. Ми вийшли на суму 2,410 гривень кожному, хто має пенсію нижче мінімальної і мінімальну», – заявив Порошенко.
Він пояснив, що цей механізм розповсюджується на тих, хто в результаті індексації, яка відновиться з 1 березня отримають невелику суму: 100-200-300 гривень.
«Будуть і ті, хто (внаслідок індексації – Ред.) отримають 800-900-1000, їм компенсовувати не потрібно. А тим, хто отримує 100 і 200 – вони отримають 2,410 гривень протягом березня і квітня як компенсація індексації 2015-2016 років», – додав президент.
Крім того, Рева пояснив, що мова йде не про всіх пенсіонерів, а про тих, які мають повний страховий стаж.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44906

Фев 25 2019

В Днепре состоится Чемпионат Украины по каратэ


В Днепре состоится Чемпионат Украины по каратэ WSKF. Дети, юниоры и взрослые спортсмены будут соревноваться 3 марта. Об этом сообщили в управлении молодежи и спорта Днепропетровской облгосадминистрации.

«Весенний спортивный сезон на Днепропетровщине начнется всеукраинскими соревнованиями. Уже 3 марта город Днепр будет принимать чемпионат по каратэ, — рассказали в управлении молодежи и спорта Днепропетровской облгосадминистрации. – Приглашаем всех желающих поддержать спортсменов».

Участники – каратисты от 6 до 45 лет. Они продемонстрируют свое мастерство в категориях ката и кумитэ. Инспектор соревнований – шеф-инструктор Всемирной федерации шотокан каратэ-до Хитоши Касуя.

Болельщиков ждут по адресу: г. Днепр, пр. Д. Яворницкого, 19, спорткомплекс НТУ «Днепровская политехника». Начало соревнований в 13:00. Вход свободный.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44903

Фев 25 2019

Позбавлення волі до 3х років: У Нікополі оголосили підозру крадійці хутра

20 лютого слідчим за погодженням з процесуальним керівником жінці оголосили про підозру за ч. 1 ст. 185 КК України за крадіжку хутряного жилету з торгового центру.

Жінка одягнула в примірочній кабінці торгового залу хутряний жилет вартістю 4 150 грн, поверх нього одягнула власний верхній одяг і намагалася вийти з магазину. Її зупинив охоронець, який викликав поліцію.

Поліцейські встановили, що відносно 29-річної місцевої мешканки вже розглядається декілька справ у суді. За скоєння крадіжки їй загрожує позбавлення волі строком до трьох років.
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення прес-служби поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44900

Фев 25 2019

Узнайте какой будет погода эту неделю


Погода в Украине в течение недели будет все больше напоминать весну, хотя ночью еще будут морозы.
Прогноз погоды на неделю, с 26 февраля по 1 марта, публикует Укргидрометцентр.

На вторник, 26 февраля, синоптики прогнозируют дождь почти везде, на востоке – с мокрым снегом. Лишь на западе Украины без осадков.

Ночью еще возможны небольшие морозы до -2.
Днем в западных областях местами до +7, на юге +5, в центре и на севере +3, в восточных областях +2.

В среду, 27 февраля, будет сухо и солнечно на всей территории Украины, хотя и снова с небольшим минусом ночью.

Днем температура воздуха существенно не изменится: на западе +7, на юге +5, в центре и на севере +4 и на востоке +2.

В четверг, 28 февраля, синоптики обещают мокрый снег в восточных и Сумской областях.

Ночью ощутимо похолодает, особенно на востоке – местами до 10 градусов мороза. Днем здесь до +1.

На остальной территории значительно теплее: на западе +11, на юге +8, на севере и в центре +6.

На пятницу, 1 марта, прогнозируют дожди на западе страны, на остальной территории – без существенных осадков.

В южных областях +10, на западе +8, на севере и в центре +6, в восточных областях до +3.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44897

Фев 25 2019

Покровчанка Ольга Лопатнікова — призер обласного конкурсу “Учитель року-2019”

Цьогоріч вперше за  23-річну історію всеукраїнського конкурсу “Учитель року”,  він проходить з номінацією “вчитель інклюзивного класу”.

Учора в Кам’янському завершився другий  тур обласного етапу конкурсу за участі сорока  конкурсантів.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44890

Фев 25 2019

Відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м. Нікополі

На засіданні було повідомлено про виконання Програми розвитку малого та середнього бізнесу за 2018 рік та заплановані заходи Програми на 2019 рік. Також проінформовано про календарний план конкурсу «Порядка часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами суб’єктам мікро- та малого підприємництва» (строк прийняття документів від претендентів до 18 березня 2019р).

Також було запропоновано проект нового положення про Конкурс бізнес- проектів серед молодих підприємців, початок якого заплановано оголосити у травні місяці.

На розгляд членів Координаційної ради були винесені теми семінарів, які планується організувати у 2019 році для суб’єктів господарювання. В ході обговорення було визначено 4 теми, які можуть бути цікавими та корисними для підприємців нашого міста. Інформація про дату, час, місце проведення та теми семінарів будуть висвітлені додатково.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44894

Предыдущие сообщения «