Дневной архив: 19 февраля 2019

Фев 19 2019

Нікопольцям, які сплатили за світло за старими реквізитами, не треба турбуватись.


З 1 січня 2019 року постачальником електроенергії в Дніпропетровській області державою визначена компанія «Дніпровські енергетичні послуги». Тепер мешканці області здійснюватимуть оплату рахунків за її реквізитами.
Проте деякі жителі помилково сплатили рахунки за електроенергію у січні попередній компанії-постачальнику «ДТЕК Дніпровські електромережі», яка зараз виконує функції оператора системи розподілу, відповідає за технічний стан електромереж та якість електропостачання.
Помилково сплачені за старими реквізитами кошти попередній постачальник до 15 березня перераховує на особові рахунки клієнтів у компанії «Дніпровські енергетичні послуги». Після завершення цього процесу побутові споживачі побачать сплачені у січні суми в Особистому кабінеті на сайті dnep.com.ua та у наступних платіжках.
«Для зручності наших клієнтів питання помилкових сплат, що були здійснені жителями області за старими реквізитами, буде вирішено між двома компаніями без участі споживачів. Зокрема, без потреби в оформленні будь-яких додаткових документів та заяв, звернень на гарячу лінію чи візитів до центру обслуговування. Зі свого боку для таких клієнтів постачальник «Дніпровські енергетичні послуги» не ініціюватиме відключення електроенергії за борги до повного врегулювання ситуації у березні», – сказав Юрій Федько, директор компанії «Дніпровські енергетичні послуги».
Звертаємо увагу, що найбільш надійним способом уникнення помилкових оплат є розрахунок за спожиту електроенергію через Особистий кабінет на сайті нового постачальника dnep.com.ua. Для зареєстрованих користувачів збережені логін та пароль, а банківські реквізити отримувача оновилися автоматично.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44791

Фев 19 2019

Переможцями змагань з баскетболу стала збірна експлуатаційного підрозділу


Переможцями змагань з баскетболу, які проходили у спорткомплексі ЗАЕС в рамках XVIII Спартакіади, стала збірна експлуатаційного підрозділу/управління соціальних програм.
В змаганнях взяли участь 10 команд. Ігри були цікавими і напруженими.
За перше місце боролися відразу три команди: експлуатаційного підрозділу /управління соціальних програм, електричного цеху та енергоремонтного підрозділу, які набрали однакову кількість очок. Переможця виявили за різницею забитих м’ячів між командами.
У підсумку перше місце посіли лідери цього виду спорту – збірна команда експлуатаційного підрозділу /управління соціальних програм. Друге місце у спортсменів енергоремонтного підрозділу. Треті – команда електричного цеху ЗАЕС.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44786

Фев 19 2019

Дніпропетровщина увійшла до трійки лідерів всеукраїнського рейтингу з олімпійських видів спорту


В Україні склали рейтинг з олімпійських видів спорту за 2018 рік. Лідерів визначали за найбільшою кількістю очок, набраних спортсменами на змаганнях. Дніпропетровщина – перша у країні з плавання та третя – у загальному рейтингу із 41 виду спорту. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Щороку наші спортсмени гідно представляють Дніпропетровщину на кубках та чемпіонатах в Україні та світі. У всеукраїнському рейтингу за 2018 рік область – у трійці лідерів. Це – результат постійної роботи та наполегливих тренувань», — зазначили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

Дніпропетровщина посіла друге місце у рейтингу з бадмінтону, легкої атлетики, художньої гімнастики, академічної греблі та сучасного п’ятибор’я. Та третє — з баскетболу, дзюдо і тхеквондо ВТФ.

На місце у рейтингу впливає загальна кількість балів, набраних областю протягом року. Очки нараховують спортсменам за виступи на чемпіонах та кубках України, Європи і світу.

Рейтинг затверджує Міністерство молоді та спорту України. За річним підсумком переможців, які посіли 1-3 місця, нагороджують пам’ятними кубками та дипломами.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44783

Фев 19 2019

На ЗАЕС розпочинається новий проект в сфері поводження з рідкими радіоактивними відходами


На Запорізькій АЕС побувала делегація в складі представників «Plejades GmbH», «NUKEM» (Німеччина, Сербія), ДСП «Екоцентр» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Цей візит відноситься до початкового етапу в реалізації проекту під назвою: «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення радіоактивних відходів, що зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах».
Відповідно до Національної стратегії поводження з радіоактивними відходами на Запорізькій АЕС в 2018 році був побудований вдосконалений комплекс з переробки твердих РАВ. В той же час, нормативним документом «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України» деякі радіоактивні відходи, зокрема сольовий плав (після установок глибокого упарювання), шлами, іонообмінні смоли були віднесені до рідких радіоактивних відходів, так званих проблемних. Зараз більшість з них зберігаються в непереробленому вигляді, оскільки поки що не вибрано технології їх переробки до стану, придатного для захоронення.
Цим і пояснюється важливість реалізації нового проекту, основна мета якого полягає в надійному довгостроковому зберіганні й захороненні проблемних рідких РАВ.
Контрактним органом цього проекту став Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, Генеральним Директоратом Співпраці і розвитку – EuropeAid, що діє від імені уряду України. Його фінансування передбачається ІСЯБ (Інструмент співпраці у ядерній безпеці), який існує для заходів, спрямованих на підвищення ядерної безпеки, радіаційного захисту і застосування ефективних методів із забезпечення захисту ядерних матеріалів в країнах, що не входять до складу ЄС. Період реалізації діючого ІСЯБ – з 2014 по 2020 роки.
Умовами проекту передбачається, що всі підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом» прийматимуть активну участь в його реалізації і будуть ефективно взаємодіяти для досягнення мети. Українська сторона забезпечить залучення вищого керівництва та персоналу необхідної кваліфікації та досвіду.
На Запорізькій АЕС гості відвідали сховище твердих та рідких РАВ, ознайомилися з конструкцією контейнерів для сольового плаву, розміщенням і роботою установок глибокого упарювання, отримали необхідну інформацію.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44780

Фев 19 2019

В кошельках никопольчан появятся банкноты 500 гривен с подписью Смолия

Нацбанк вводит в обращение новую «партию» самых крупных купюр

Национальный банк Украины (НБУ) с 22 февраля вводит в обращение банкноты номиналом 500 грн образца 2015 года с подписью председателя НБУ Якова Смолия и отображением на них года выпуска. Об этом сообщила пресс-служба Нацбанка.

«Это делается … для замены изношенных, поврежденных и изъятых из обращения банкнот этого номинала», – отметили в НБУ.

Подчеркивается, что банки будут обеспечивать прием от клиентов банкнот номиналом 500 грн образцов предыдущих лет выпуска и их выдачу без ограничений.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44773

Фев 19 2019

Заради життя


Наше життя ставить безліч викликів та випробувань і коли вони торкаються здоров’я, майбутнього, надія лише на доброту, людяність та підтримку.

Восени 2018-го року Покров дізнався про біду родини Буданових. Вікторія та її чоловік Андрій особливі люди, які з дитинства мають вади слуху. Але це не заважає цій унікальній родині бути повноцінними членами суспільства, працювати і, що найголовніше, виховувати маленького синочка Марка.

Хвороба, як це завжди буває, прийшла несподівано. У молодої мами різко загострилися проблеми з серцем. Після обстеження в обласному центрі, лікарі винесли невтішний вердикт – необхідність термінової операції в 100 тис.грн.

Сьогодні згадувати про події 5-місячної давнини Будановим непросто. Як зізнається Лариса Андріївна, мама чоловіка Вікторії, це був справжній розпач, просто не розуміли, як зібрати таку суму в короткий термін. Було зрозуміло — без допомоги родині не подолати недуги. Буданови використовували усі можливі ресурси для порятунку рідної людини, від звернень в інформаційні джерела, до запитів у спільноти й організації та підприємства, де працюють члени родини. Вони зазначають, їхнє лихо не залишилося без уваги, одним з тих, хто одразу відгукнувся на заклик допомоги, був міський голова Олександр Шаповал. “Ми вірили, що тут нам обов’язково допоможуть. Адже вже зверталися до Олександра Миколайовича роком раніше, коли родина очікувала на появу первістка і майбутня мама потребувала кваліфікованої медичної підтримки. Це другий раз, коли він ось так, дієво, нам допоміг.”, — говорить Лариса Андріївна. Розповідаючи про той складний період, жінка наголошує, саме доброта врятувала життя Вікторії. Вона дякує народному депутату Андрію Шипку, профспілковому комітету ПАТ «ОГЗК», працівникам різних підрозділів комбінату, магазину АТБ, де раніше працювала дівчина, співробітникам міської лікарні, міської організації чорнобильців, підприємцям та просто небайдужим жителям міста, хто допомагав підняти на ноги Віку.

В результаті такої загальної підтримки Вікторію Буданову прооперували в обласному кардіохірургічному центрі. Як зізнається молода матуся, їй більше за все хотілося знову побачити сина. Операція тривала майже 7 годин і завершилася успішно.

Сьогодні родина знову разом і це випробування вже позаду. Лариса Андріївна перекладає з мови жестів безмежну подяку Вікторії усім людям, які дали їй шанс знову бути поряд з сином.

Ця історія ще раз підтверджує істину — разом завжди легше подолати проблему і пережити біду — заради життя, заради майбутнього.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44769

Фев 19 2019

У Нікополі 20 лютого біля Меморіалу Захисник України відбудеться покладання квітів


Завтра, 20 лютого, о 10:00 біля Меморіалу Захисник України відбудеться захід. Запрошуємо долучитись нікопольців та гостей міста.
День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Звертаємося до усіх небайдужих із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44765

Фев 19 2019

Никопольчане сегодня смогут наблюдать Суперлуние


Сегодня вечером, 19 февраля, в восточной области неба, в том числе и в Украине, можно будет увидеть Суперлуние.

Эта полная Луна действительно будет самой большой из всех, которые вы увидите в течение года, пишет «Наше небо».

Во вторник, 19 Февраля, в 9 ч 09 мин по всемирному времени (UT или в 11:09 по киевскому времени) будет ближайший перигей 2019 года, когда расстояние между центрами Земли и Луны составит 356,763 километров. Ближе к Земле Луна подойдет следующий раз только 24 декабря 2026. Но это не станет рекордом — минимальное в XXI в. расстояние (356,447 км) между Землей и Луной будет 6 декабря 2052.

Поскольку 19 февраля 2019 Луна проходит перигей за несколько часов до фазы полной (полная Луна в 17 час 54 мин по киевскому времени), то ее диск будет на 8 процентов больше, чем в среднем. Такое явление называют суперлуной.

Кроме этого, полная Луна во вторник 2019 будет не только крупнейшей в текущем году, но она также станет третьей по величине полной Луной следующих 10 лет. Фактически, нам придется ждать до декабря 2026, чтобы увидеть еще большую полную Луну (если брать расстояния между телами от центра Земли).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44777

Фев 19 2019

Спортсмени дитячо-юнацької спортивної школи ЗАЕС знову серед кращих


Команда дитячо-юнацької спортивної школи спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької атомної електростанції зайняла почесне друге місце на XXIV Меморіалі пам’яті Андрія Кузнєцова з волейболу серед юнаків 2004-2005 р.н. Змагання проходили в м. Полтава.
Наші хлопці були визнані кращими в номінаціях «кращий нападник» і «кращий сполучний».
У турнірі брали участь юні спортсмени з 5 міст України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44762