Дневной архив: 18 февраля 2019

Фев 18 2019

Никопольские студенты могут поехать на бесплатное обучение в европейские вузы


Студенческие обмены, магистерские программы, волонтерские проекты. Возможности для бесплатного обучения за рубежом предоставляет европейская программа Erasmus+. Как присоединиться, рассказали в департаменте образования и науки Днепропетровской облгосадминистрации.
Студенты Днепропетровщины могут бесплатно попасть в европейские вузы по программам обмена. Они длятся от трех месяцев до одного года. Расходы на обучение покрывает стипендия Erasmus+. ЕС также предоставляет до 500 евро на транспортные расходы и около 800 евро в месяц — на проживание.

Участники обмена могут заранее пройти онлайн-оценивание языковой компетентности. Его результаты не влияют на участие в программе.

Также Erasmus + поддерживает стажировки и производственную практику для студентов. Их продолжительность — от 2 до 12 месяцев. Основное условие — они должны быть связаны с учебной программой и специализацией студента.

Чтобы получить информацию об актуальных программах обмена и сроках подачи документов, следует обратиться в отдел международных отношений своего университета. Перечень учебных курсов, по которым европейские вузы предоставляют магистерскую стипендию ErasmusMundus, можно посмотреть здесь.

В программе Erasmus+ могут принять участие не только студенты. ЕС предлагает обмены для молодежи 13 — 30 лет. Это могут быть дебаты, спортивные мероприятия, семинары или тренинги. Продолжительность — от 5 до 21 дня. За справками следует обращаться в Информационный центр Erasmus+ Youth в Украине.

Более подробно о программе можно узнать из интерактивных карточек.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44759

Фев 18 2019

На які субсидії чекати нікопольчанам в березні?


З березня 2019 року паралельно будуть існувати дві моделі монетизації субсидій. Такі рішення прийняті Кабінетом Міністрів України в 2019 році.

Сьогодні в місті субсидію отримують більше 15 тисячі сімей, тому питання призначення субсидії є дуже актуальним. Правила призначення субсидії майже не змінюються, змінюється алгоритм її виплати.

Надаємо детальні роз’яснення про прийняті рішення.

1 МОДЕЛЬ. «Живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги будуть виплачуватись безпосередньо одержувачам субсидії. Таких громадян у нас більше 15 тисяч.

2 МОДЕЛЬ. Проведення розрахунків за спожиті послуги отримувачами субсидії через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону невикористані субсидії одержувачам виплатять готівкою. Таких отримувачів у нас на обліку близько 500 сімей.

Відповідно до першої моделі, всі громадяни, кому призначено субсидію в 2018 році (жовтні, листопаді, грудні) отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Виплата коштів буде проведена різними способами, а саме:

Пенсіонерам (близько 10 тисячам отримувачів) виплатить

Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через банки, зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку.

Більше 1 тисячі пенсіонерам, які отримують пенсію через пошту, виплатить Укрпошта одночасно з пенсією.

Не пенсіонерам (майже 4 тисячам громадян) субсидія буде

перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк. Таким громадянам для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

ПРОСТИМИ СЛОВАМИ громадяни, отримавши субсидію готівкою, за спожиті послуги в лютому, березні та квітні повині заплатити самостійно в повному обсязі.

Кожному одержувачу субсидії, якому субсидію призначено з 2018 року, в березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійдуть кошти субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у ДРУГІЙ моделі монетизації. Тобто, розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року, але допускається, що залишаться обидві.

Ті громадяни, які отримали субсидію готівкою і сумлінно заплатять за послуги , залишаться на другій моделі. А тих, хто зірвав терміни оплати або не сплатили послуги, після сплати боргу буде переведено на безготівкову форму через Ощадбанк.

Урядом передбачено певну систему контролю за сплатою громадянами житлово-комунальних послуг. Субсидії призначаються до кінця опалювального періоду. Тобто термін дії субсидій, які зараз призначені, — до 15 квітня 2019 року. У травні при зверненні громадян за оформленням субсидій на наступний рік, або при визначенні права на одержання субсидій в автоматичному режимі, коли не потрібно окремо звертатися, Управління отримає дані від надавачів послуг про наявність простроченої заборгованості.

У разі, якщо сума простроченої заборгованості становитиме більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), і термін прострочення буде понад один місяць, то житлова субсидія не призначатиметься.

Управління соціальної політики

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44755

Фев 18 2019

В бібліотеках і бук-кросингах Покрова з’явилася нова книга Мартіна Бреста


“Лише той, хто бачив війну — знає ціну миру”, — це твердження є головною ідеєю книг нового покоління українських письменників, які на власні очі бачили, що таке війна, ставши часткою новітньої історії України. Тому зараз, через свою творчість, намагаються розповісти українцям про війну. Справжню війну, без прикрас і телевізійного романтизму.
Минулого року за сприяння міського голови Покров отримав унікальну можливість познайомитися з колишнім сержантом 41-го окремого мотопіхотного батальйону Збройних Сил України з позивним «Мартін Брест» та його книгою “Піхота”. Пишучи від першої особи, автор розповідає про те, як служать, воюють, живуть військові зони АТО . Розповідає чесно і відверто: про атаки і оборони, про техніку і військовий побут, і завжди — про людей, хороших і різних, які воюють за свою країну.
А нещодавно, за підтримки Олександра Шаповала, бібліотеки і бук-кросинги міста отримали нове видання Мартіна Бреста “Піхота-2. Збройники”, яке стало продовженням його, вже легендарної, книги. Нове видання теж вирізняється гарним стилем і своєю правдивістю. Приємно, що до міста надійшли книги з особистим автографом автора. Також покровчани зможуть почитати у вільному доступі книги таких сучасних авторів, як Валерій Пузік, Борис Гуменюк та Наталія Нагорна.
За словами Олександра Шаповала: “Ці видання — історія нашої України, яка пишеться сьогодні. Такі книги не тільки потрібно — необхідно читати, щоб розуміти, аналізувати і робити висновки …”.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44752

Фев 18 2019

Рибалки, обережно відлига!


Шановні рибалки! З початком відлиги зимова риболовля стає ризикованою для вашого життя. Наприклад сьогодні стовпчик термометру показує 8 градусів тепла. Втім, на кризі рибалок не меншає.
Шкода, що у пошуках рибного місця рибалки часто заходять подалі від берега, бурять крихкий лід, закидують вудку і за улюбленою справою геть забувають про найголовніше — небезпеку для життя на тонкій кризі. На жаль такі дії рибалок призводять до трагедії.
Рятувальники Дніпропетровщини закликають громадян бути обачними та не виходити на тонку кригу водойм. Це надзвичайно небезпечно! Не жартуйте з власним життям. Не нехтуйте спокоєм та добробутом Вашої родини заради декількох рибин!
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення на сайті ГУ ДСНС в Дніпропетровській області.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44744

Фев 18 2019

Школа вищої спортивної майстерності Дніпропетровщини – серед лідерів всеукраїнського рейтингу


Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності – одна з найуспішніших в країні. Вона – друга у всеукраїнському рейтингу, який формують за досягненнями спортсменів. Про це сповістили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44741

Фев 18 2019

Добова довідка від Запорізької АЕС


Станом на 18 лютого в мережі знаходяться 6 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 126 млн. 800 тисяч кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44739

Фев 18 2019

В Никополе в нескольких районах нет воды


В связи авариями водопроводной сети по адресам ул.Котовского 8, ул.Михайличенко 7, ул.Херсовнская 65, с 9.00 перекрыта подача воды в данных районах.

В связи с работами подрядчика по адресам Электрометаллургов 19/1, 19/3 и ул.Шевченко 108, с 9.00 перекрыта подача воды в данных районах.

КП» Никопольводоканал» приносит извинения за временно причиненные неудобства.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания работ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44736

Фев 18 2019

Міський голова Покрова привітав з перемогою команду дев’ятої школи, чемпіонів області зі стритболу


Сьогодні хлопці зі своїм тренером і вчителем – Олександром Воликом, приймали поздоровлення від Олександра Шаповала, який завітав до школи , аби зустрітися з командою.
Данило Зелик, Дмитро Козуб, Валерій Панаровський і Стас Захода – непереможна спільнота, що вперше у спортивній історії Покрова стала чемпіоном області зі стритболу 3 на 3. Перемозі передувала тривала наполеглива робота, систематичні тренування та безмежне бажання привезти золото рідному місту. Своєю впевненою грою хлопці не залишили жодного шансу опонентам, перегравши всіх суперників. Вони довели, що лише цілеспрямованим посміхається удача і закоханим у спорт.
Про це говорив міський голова, вітаючи команду, вручаючи медалі, відзнаки і новенькі баскетбольні м’ячи. Він бажав нових вагомих яскравих перемог.
Хлопці та їхній тренер обіцяли не зупинятися на досягнутому, обговорювали з міським головою свої майбутні плани й зазначали, що спорт – то одна з головних складових їхнього життя і шкільного теж, де плекається й розвивається баскетбол.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44733

Фев 18 2019

«Реклама-двигун торгівлі»!

«Реклама-двигун торгівлі»! А як вона працює на радіо ?

Далі розглянемо  відповіді на питання, які на порядку денному не тільки у маркетологів, а й у рекламодавців, які очікують результатів від своїх вкладень.

Реклама на радіо. У чому її особливість? Та чи еффективна вона взагалі?

Реклама на радіо є засобом негайної дії і часто досягає свідомості потенційного покупця безпосередньо перед ухваленням рішення про покупку.

Радіо – дуже оперативний вид комунікації.

Тільки на радіостанціях можна внести зміни в ролик і підготувати його до ефіру протягом дня.

І певно це єдиний рекламний носій, який пропонує найширше охоплення аудиторії протягом робочого дня.

(в автомобілі чи транспорті дорогою на роботу або з неї, безпосередньо на робочому місці, в магазині, у спортзалі).

До того ж реклама на радіо не вимагає до себе особливої уваги, вона йде фоном, впливаючи у першу чергу на почуття. Людина може навіть не усвідомлювати, що чує рекламне повідомлення (тобто вона спеціально не вслуховується), але, тим не менше, після кількох повторень, зміст послання (назва бренду і т. п.) відкладається у свідомості.

Здавалося б парадоксально, але радіо, на відміну від інших ЗМІ проникає в свідомість ефективніше і швидше, створюючи яскраві образи, які запам’ятовуються. Чому так? Справа у людській психології. Радіо використовує так званий «театр уяви». На радіо потрібно лише розбудити уяву слухачів, а вже кожен з них побачить свою картинку, яка буде мати 100% відповідності для кожної людини.

Висновок: Радіореклама є ефективним та самодостатнім засобом реклами.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42746