Дневной архив: 8 февраля 2019

Фев 08 2019

У НВК №1 ПОКРОВА З’ЯВИЛОСЯ ШКІЛЬНЕ РАДІО

Мотивуючий  простір та креативність, технологічність та енергоефективність — це далеко не усі переваги реконструйованого НВК  №1.  Освоюючи  освітнє середовище, шкільний колектив відкриває нові  можливості й без зволікання втілює їх у життя.

Як розповідає директор закладу Зоя  Пархоменко, у ході реконструкції    навчально-виховний комплекс  обладнали сучасною системою оповіщення «VELLEZ». Тож виникла ідея обладнання, призначене для трансляції мовлення, пристосувати  і для радіоефірів.

Така ініціатива  сподобалася дітям і знайшла підтримку в учнівського самоуправління.  Прес-центр зразу ж  приступив до  створення  шкільного радіопростору. Спільно з педагогами визначилися з  концепцією, рубриками та контентом, знайшли радіоведучих, підготували інформацію і з хвилюванням чекали першого ефіру.

Днями бадьорі позивні радіо “Школота FM” вперше пролунали зі шкільних динаміків. Під псевдонімами радіоведучих — Аркадій Говорухін  та  Дана Популяріна, усі  впізнали творчих та дотепних десятикласників. У першому ранковому випуску “Від дзвінка до дзвінка” йшлося про останні шкільні новини та актуальні повідомлення. Зокрема сповістили про початок благодійної акції на підтримку дітей, які борються з онкологічними захворюваннями. Перший ефір проходив у  кабінеті директора, надалі трансляція йтиме  з радіорубки, яку нині облаштовують на  першому поверсі.

За словами педагога-організатора Оксани  Журавель, радіомовлення буде  вестися щоденно. В  межах  закладу радіо має стати важливим інформаційно-розважальним центром. Ранкова зарядка, інформаційні, просвітницькі та розважальні випуски, музика, оголошення і навіть гороскопи. Через sms-бокс учні зможуть залишати вітальні повідомлення одне для одного.

Діти  отримали чудову нагоду бути ініціаторами та центром шкільних подій, отримати унікальний досвід  творчої співпраці. Адже  до процесу будуть залучені  усі охочі, і  можливо для когось це стане  майбутньою професією.

Колектив  НВК  №1 не зупинятимуться на досягнутому, мають намір впроваджувати  і шкільну відеогазету.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44595

Фев 08 2019

З початку 2019 року жителям Дніпропетровської області виписали вже більше 112 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

У 2019 році мешканцям Дніпропетровщини лікарі виписали вже понад 112 тис. рецептів за програмою «Доступні ліки». Йдеться про препарати, які можна отримати безоплатно або з істотною знижкою. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.
«Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Зокрема, у переліку «доступних» – 261 препарат. Вони – у більш ніж півтисячі аптек області», – зазначили в департаменті.    

Щоб отримати безоплатні препарати, треба звернутися до лікаря за рецептом. Потім завітати з ним до аптеки з наліпкою «Доступні ліки».

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, яка підписала договір з місцевим медзакладом і долучилася до програми.

Якщо безкоштовні ліки закінчилися, пацієнт може зачекати, звернутися до іншої аптеки або обрати іншу торгову марку й доплатити.

Повний список безоплатних препаратів – тут.

Вартість ліків компенсує держава. У програмі беруть участь препарати, які містять лише одну діючу речовину.

Більше інформації – за телефонами «гарячої лінії» – 0 800 50 72 50 або 1545. Дзвінки приймають цілодобово.

Урядова програма «Доступні ліки» працює в Україні з квітня 2017 року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44593

Фев 08 2019

Мережа сейсмологічного моніторингу Запорізької АЕС реєструє будь-який землетрус

Запорізька АЕС реалізувала проект мережі сейсмологічного моніторингу. Це постфукусімський захід у рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України.

Шість сейсмостанцій розташовані в 30-кілометровій зоні підприємства. В їх свердловинах встановлені сейсмодатчики. Вони реєструють землетруси, і щодня інформація надходить на сервер атомної станції.

Реалізація проекту почалась у 2012 році. В дослідному режимі система почала працювати в 2017, а цього року мережу введуть в промислову експлуатацію і проект буде повністю завершений.

«Землетруси бувають різної інтенсивності, і не всі людина здатна відчути, проте прилади їх реєструють. Щодня відбуваються якісь сейсмічні події по всьому світу, і наші датчики їх фіксують», — розповіла провідний гідрогеолог служби експлуатації будівель та споруд Запорізької АЕС Вікторія Різон.

На підставі сейсмологічного моніторингу фахівці прораховують проектні землетруси, які можливі на території розміщення ВП ЗАЕС. А також інтенсивність їх прояву на поверхні в балах.

Зібрана інформація за запитом надається цехам та підрозділам, а також постачальникам обладнання. Тобто заводи-виробники випускають устаткування вже з урахуванням його сейсмостійкості.

Сейсмостанції розташовані на майданчику ВП ЗАЕС, в с. Дніпровка, Знам’янка, Благовіщенка, Добра Надія та м. Нікополь.

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44591

Фев 08 2019

ДРУГИЙ ОБЛАСНИЙ КОНКУРС Z_ЕФІР: СТАРТ НАДАНО!

Вчора у Покрові пройшов перший кастинг Зефіру, як і минулоріч, наше місто розпочинало великі творчі перегони, даючи старт мистецькому форуму.
Вже близько двох тисяч дітей подали заявки на участь у конкурсі, що проходить за підтримки облдержадміністрації та облради. Z_ефір завоював серця юних музикантів, танцюристів, театралів, він став головною творчою платформою, де кожна дитина може заявити про себе.
Цього року конкурс розширив географію міст, де тривають відбіркові тури, тож мешканці всієї Дніпропетровщини матимуть можливість спробувати свої сили на великій сцені.
Наше місто зустрічало учасників з Нікополя, Нікопольського району і, звичайно, з Покрова. Творчі колективи, солісти – сотні дітей підготували цікаві, різножанрові номери. Хтось вперше брав участь у Зефірі, а дехто вже мав досвід минулого року.
Їх, а також їхніх батьків та численних глядачів, вітали радник голови облдержадміністрації Ольга Горб, міський голова Олександр Шаповал..Вони бажали яскравих вражень, незабутніх емоцій та перемог.

Z_ефір виправдовував надії та очікування вже з перших хвилин. Феєричне відкриття з креативними ведучими телепроекту “Успішний Я” налаштовувало на вдалі виступи. Прослуховування проходили за окремими локаціями, було передбачено фотозону, де з конкурсантами спілкувалися журналісти 34 каналу. Сучасний звуковий супровід, софіти й оформлення сцени доповнювало атмосферу, створену організаторами. Цього року, як і минулого, виступи Zефірівців оцінювало і професійне журі, і креативне.До складу останнього увійшов переможець першого Z_ефіру Максим Прилипко та відома вже — Валерія Жиркевич.
Учасники виступали в декількох номінаціях – вокальній, інструментальній, оригінального жанру, хореографічній та театральне мистецтво.
Рівень підготовки номінантів – 2019, сценічна подача вражали журі, на чому наголошувала Ольга Горб, підкреслюючи, наскільки сильними є виконавці, серйозними та глибокими за змістом номери.

Покров був широко представлений в усіх номінаціях, виконавцями соло, і колективами. Ділячись враженнями, діти із захватом розповідали про свої виступи, про конкурс, який став для них справжнім святом.
-Щасливі обличчя дітей – це і є Z_ефір, на який з нетерпінням очікували юні артисти, — говорить міський голова Олександр Шаповал, — конкурс відкриває можливості кожній дитині проявити себе. Це надзвичайно важливо, спасибі ДніпроОДА, облраді за впровадження та підтримку такої ініціативи. Сьогодні ми бачимо кращих серед кращих. Бажаю Z_ефіру запалювати нові зірки і крокувати до нових перемог.
Кастинг у Покрові задав гарний тон, вже наступним естафету прийме Павлоград. Імена ж переможців першого туру, хто увійде до числа півфіналістів, будуть оголошені пізніше. Тож чекаємо результатів та слідкуємо за конкурсними новинами з офіційної сторінки Z_ефір у фейсбуці.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44588

Фев 08 2019

Звернення міського голови Фісака Андрія Петровича з нагоди Дня визволення Нікополя від нацистських окупантів.

Шановні нікопольці!

75 років минуло від того далекого зимового дня, коли територія Нікополя стала вільною від нацистських окупантів.  Саме 8 лютого 1944 року довгоочікувана воля прийшла на нікопольську землю.

Цього дня ми вшановуємо величний подвиг визволителів української землі, висловлюємо щирі слова вдячності нашим ветеранам, які вибороли право на життя і свободу нашого краю. Молодість цих Героїв обпалена вогнем війни та тяжкою працею з відбудови Нікополя. Ми низько вклоняємось нашим визволителям, їх силі духу, жертовності, героїзму і палкій любові до батьківської землі.

Сучасні захисники України є гідними спадкоємцями і продовжувачами ратної слави своїх дідів і прадідів. Чимало нікопольських воїнів сьогодення піднялись на оборону східних кордонів Батьківщини, завдяки їм  сьогодні Нікополь залишається вільним. Тому я  твердо вірю, що вони зроблять все можливе для збереження державності і встановлення миру на рідній землі.

З нагоди річниці визволення міста від нацистських окупантів вшануймо хвилиною мовчання пам’ять загиблих у тяжкі роки війни.

Щиро дякую вам за цей ратний подвиг та героїчну працю. Існує вселенська правда: добро завжди перемагає зло, тому німецький нацистський окупаційний режим зазнав поразки.

Вічна пам’ять героям!

 

З повагою,

міський голова Андрій ФІСАК

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44541