Дневной архив: 5 февраля 2019

Фев 05 2019

Аварійна готовність Запорізької АЕС підтримується на високому рівні

Всі заходи, які були проведені в минулому році управлінням з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР) показали, що аварійна готовність на Запорізькій АЕС підтримується на високому рівні.

«Головне і постійне завдання, що стоїть перед колективом управління з питань аварійної готовності та реагування — це забезпечення та підтримка високого рівня аварійної готовності Запорізької АЕС», — підкреслив начальник УПАГР Дмитро Ляхін.

Минулий рік для підрозділу був досить результативним.

Колектив управління брав участь у проведенні повторної перевірки ВАО АЕС за напрямком «Протиаварійна готовність і реагування». За цією ж темою активно ведеться підготовка до місії OSART.

В рамках продовження терміну експлуатації енергоблока №4 управління працювало з інспекторами, які проводили обстеження стану аварійної готовності та реагування. Результати роботи підтвердили відповідність діючої системи реагування встановленим нормативним вимогам.

Керівники станції, що беруть участь у забезпеченні цивільного захисту, пройшли навчання на курсах цивільного захисту у Запоріжжі. В Енергодарському учбово-методичному центрі цивільного захисту спеціальне навчання пройшов керівний склад аварійних груп і бригад та персонал диспетчерських служб підприємства. Навчально-тренувальний центр ВП ЗАЕС провів навчання для працівників, які входять до складу аварійних груп і бригад.

Проведена щорічна перевірка стану та умов зберігання матеріального резерву і аварійного комплекту ВП ЗАЕС. Проводилися протиаварійні тренування з особовим складом аварійних груп і бригад.

В листопаді пройшло спільне з дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» загальностанційне протиаварійне тренування, у якому брав участь весь персонал підприємства.

Управління з питань аварійної готовності та реагування є постійно діючим органом управління цивільного захисту та системи аварійного реагування на рівні Запорізької АЕС. До його основних функцій входять питання організації та контролю заходів цивільного захисту, а також управління мобілізаційною підготовкою.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44560

Фев 05 2019

У Нікополі захворюваність на ГРЗ перевищує епідемічний поріг, але епідемії грипу немає

На сьогодні в Нікополі спостерігається невелике зростання на гострі респіраторні захворювання. Захворюваність на грип не зареєстрована. Школи міста працюють в звичайному режимі, тільки в деяких з них закриті окремі класи, в яких хворіють 15% учнів.

– Гострі вірусні захворювання зараз перевищують в 1,3 рази середньорічну захворюваність, – розповідає лікар-інфекціоніст КП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зінаїда Шакун. – За п’ять тижнів 2019 року в Нікополі зареєстровано 3 081 випадків ГРЗ, серед них – 1582 дитини. За останній тиждень у нас зареєстровано 1078 випадків ГРЗ, з них – 543 дитини, школярів – 307.

Епідемії в нашому місті поки немає, запевняють фахівці, вона оголошується, коли пороговий рівень захворюваності перевищено в півтора рази. Але радять придбати в аптечній мережі вакцину проти грипу, прийти до амбулаторії і зробити профілактичні щеплення для того, щоб убезпечити себе від хвороби.

Для тих, хто все ж таки захворів, в амбулаторіях передбачені окремі кабінети для прийому з окремим входом до приміщення, що дозволяє хворим не контактувати з іншими відвідувачами.

Що стосується захворюваності на кір, то на сьогодні в Нікополі зареєстровано п’ять випадків, з яких двоє дорослих і троє дітей. Всі випадки привізні: з західних регіонів України, куди люди виїжджали на зимові канікули, і міста Києва.

Захворювання на кір страшне ускладненнями, такими як пневмонія або менінгіт. Тож треба вчасно звертатися до лікаря або заздалегідь убезпечити себе та своїх близьких від хвороби, зробивши щеплення.

– Починається захворювання гостро, з підвищення температури, кашлю, нежиті, коньюктивіту, світлобоязні, – роз’яснює Зінаїда Шакун. – Не всі реагують на ці симптоми, і звертаються до лікаря коли вже з’являється висип на шкірі. Іноді це може бути запізно, бо починаються ускладнення. У нас є три тисячі доз вакцини проти кору, в амбулаторіях нашого міста можна зробити щеплення, і це єдиний запобіжний засіб, щоб не було захворюваності, як по всій Україні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44557

Фев 05 2019

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 05 лютого в мережі знаходяться 6 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 127 млн.200 тисяч кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44555

Фев 05 2019

Нікопольські баскетболісти стали срібними призерами на обласному чемпіонаті

З 1 по 3 лютого в місті Кривому Розі пройшов чемпіонат Дніпропетровської області з баскетболу серед юнаків 2002 р.н. Участь прийняли п’ять команд. Команда НДЮСШ «Трубник» у складі Владислава Антонова, Кирилла Асташина, Єгора Горносталь, Максима Каніщева, Костянтина Костишина, Даніїла Сови, Івана Соколовського, Ігора Урунбаєва, Романа Улітенко, Іллі Чекмаєва, Сергія Шульги, Костянтина Недоруєва під керівництвом тренерів-викладачів з баскетболу Олександра Соколова та Марини Слободян стала срібним призером змагань. Кращим ігроком команди визнаний Ігор Урунбаєв. Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами.

Вітаємо наших спортсменів та їх тенерів з успішним виступом!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44552

Фев 05 2019

Українське ядерне товариство запрошує взяти участь в міжнародній конференції

В рамках заходів до 33-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС в м. Славутич        25-26 квітня 2019 року відбудеться IV міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» (INUDECO 19).

Конференція проводиться з метою розгляду проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища.

Представникам державного та приватного секторів, неурядових та наукових організацій буде надано можливість взяти участь у відкритих дискусіях із наступної тематики:

—           Чорнобильська АЕС та Об’єкт «Укриття» (поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, реалізація проекту перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему).

—           Атомна енергетика та нова генерація (ремонтно-технічне обслуговування АЕС, зняття з експлуатації атомних електростанцій, інформаційні технології на об’єктах критичної інфраструктури).

—           Від катастрофи до нового життя (реабілітація, реінтеграція територій та соціальна адаптація населення, використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії).

В рамках конференції 23-24 квітня 2019 року відбудеться 3-й хакатон «Славутич — місто нових ідей», 25 квітня 2019 року буде організований технічний тур на Чорнобильську АЕС.

Офіційні мови конференції: українська, англійська, російська. Оргкомітет надає усю логістичну інформацію, організовує безкоштовний трансфер Славутич — Київ — Славутич та культурно-туристичну програму.

Електронна адреса оргкомітету: inudeco2018@gmail.com

Контактні телефони оргкомітету: +38 (04579) 22250, 21090, +38 0503531135.

ГО «Українське ядерне товариство» пропонує керівникам та членам відокремлених підрозділів товариства долучитися до роботи конференції у якості учасників та доповідачів.

У зв’язку з тим, що кількість учасників конференції є обмеженою, необхідно до 10 квітня 2019 року надіслати на електронну адресу секретаріату списки осіб, які зареєструвалися в оргкомітеті. УкрЯТ здійснить сплату організаційного внеску за участь у конференції та забезпечить іншу організаційну підтримку учасникам.

Оргкомітет очікує на плідну співпрацю!

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/44538

Фев 05 2019

У Нікополі поліцейські поговорили з дітьми про безпеку в Інтернеті

5 лютого інспектори ювенальної превенції Нікопольського  відділу  поліції відвідали ЗОШ № 5. Під час бесіди з учнями 7-11 класів вони підняли тему безпеки в Інтернеті.

В цей день Україна спільно з Європою відзначає день безпечного Інтернету. Поліцейські розповіли дітям про ризики, з якими можна зіткнутися в мережі, та про способи, як себе убезпечити.

Зокрема, правоохоронці обговорили з дітьми тему: «Інтимні селфі в Інтернет – жарт чи небезпечний ризик?», навели переконливі приклади з практики.
Офіцери поліції попередили, надали поради та розповіли, як діяти у разі небезпеки та куди звертатися за допомогою. В свою чергу, діти розпитали правоохоронців, як поводитись у різних ситуаціях.
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення прес-служби поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44533

Фев 05 2019

За січень на Дніпропетровщині затримали браконьєрів за вилов риби на більш ніж 23 тис. грн


У період з 1 по 31 січня рибоохоронними патрульними Дніпропетровщини було здійснено 114 рейдів на водоймах і ринках області. В результаті проведених заходів розкрито 253 порушення природоохоронного законодавства. З них 37 порушень є грубими по ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Про це повідомили в прес-службі Держрибагентства
Також складено 185 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), сім — за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту і розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу), два — по ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання або реклама заборонених знарядь лову) і ще один адмінпротокол за ст. 164 КУпАП (порушення порядку здійснення господарської діяльності). Крім цього, оформлено 21 акт виявлення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 43 од. заборонених знарядь лову.
«Протягом цього часу на порушників накладено штрафів в розмірі 10 999 грн. Сума завданих збитків склала 23570 грн. В ході проведених заходів інспектори вилучили 373 кг водних біоресурсів. З них 72 кг — на водоймах, 262 кг — за незаконне придбання або збут і ще 39 кг за актами безхазяйного майна. А також конфіскували 38 од. заборонених знарядь лову », — повідомив керівник Дніпропетровського рибоохоронного патруля Василь Волков.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44530

Фев 05 2019

У Покрові привітали ветеранів, учасників бойових дій, з 75 річницею звільнення міста

«Ваше життя – то приклад для кожного з нас!» — міський голова Покрова привітав ветеранів, учасників бойових дій, з 75 річницею звільнення міста

Зі словами безмежної подяки, щирими побажаннями добра й довголіття  та подарунками завітав Олександр Шаповал до ветеранів. Четверте лютого дата, яка об’єднує покровчан спільною історією, а для колишніх солдат Другої Світової є сторінкою особистого життєвого літопису. Вони залишилися останніми, хто форсував Дніпро, пройшов Сталінград, брав Берлін, відчищав від нацизму Європу і найдорожче – радів звільненню рідної України.

Велика війна стала частиною непростої долі, сплетеної з військових та трудових подвигів. Про своє минуле, про рідне місто, говорили ветерани з міським головою. Вони служили на різних фронтах, але пам’ятають лютий 44-го. Для Романа Адамовича Судольського та Павла Тарасовича Гури то особливо дорогі спогади, бо  брали безпосередню участь у Нікопольсько-Криворізькій операції зі звільнення краю від окупантів. Для них, колишнього розвідника Андрія Івановича Черепа, артилериста Василя Івановича Мороза та інших ветеранів цей день визначальний – незабутній.

-Я хочу сказати Вам велике спасибі за мир, за життя, за майбутнє, — зазначив Олександр Шаповал, звертаючись до ветеранів, — це велике щастя, бути з Вами поруч, з людьми, які творили нашу історію, розбудовували рідне місто. Ваше життя – то приклад для кожного з нас!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44526

Фев 05 2019

У військовій частині 3042 — збори резервної варти

У військовій частині 3042 Нацгвардії України, що захищає Запорізьку АЕС, проведені навчальні збори військовослужбовців резервної варти з охорони спеціальних вантажів.

Метою занять було ознайомлення військовослужбовців з організацією підготовки особового складу до виконання завдань, несення бойової служби під час охорони спеціальних вантажів та дії варти при різких змінах оперативної обстановки.

Також у ході зборів належна увага була приділена питанням замірів радіаційного фону біля транспортного засобу із спеціальним вантажем та порядку надання першої медичної допомоги при пораненнях.

«Рівень підготовки особового складу дозволяє у повній мірі виконувати службово-бойові завдання. Але зупинятись на досягнутому ми не будемо — продовжимо наполегливо працювати над підвищенням рівня підготовки особового складу, впровадженням передових методів навчання та покращенням матеріально-технічного забезпечення підрозділу», — зазначив, підводячи підсумки зборів, перший заступник командира військової частини 3042 — начальник штабу, підполковник Юрій Піндак.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44521

Фев 05 2019

Роки пам’яті: Шолохове відзначило75-річчя звільнення від нацистських загарбників

Друге лютого для мешканців Старостинського округу Покровської міськради особливо пам’ятна дата. Цього дня, у далекому 1944 році, село звільнили від тяжкого окупаційного режиму, у Шолоховому запанував довгоочікуваний мир.
Старожили і сьогодні пам’ятають те відчуття щастя, радості перемоги. Не забули своїх визволителів, які гинули заради мирного майбутнього наступних поколінь. Другого лютого громада Шолохового, представники влади, духовенства, учнівства зібралися біля меморіалу слави, аби згадати пам’ятний лютий 44, вшанувати полеглих героїв.
Понад 120 воїнів загинули, визволяючи Шолохове. Близько тисячі мешканців села добровольцями пішли на фронт, 420 з них не повернулися додому, 340 чоловік були відправлені на примусові роботи до Німеччини. 270 шолохівців за проявлені мужність та відвагу нагороджені орденами й медалями, увійшов в історію легендарний льотчик Павло Таран. Така статистика Другої світової, про яку говорили присутні, рідний брат та син командира партизанського загону Андрія Бородая – Платон та Леонід Бородаї.
Про війну не забуто, на чому наголошували ветерани, згадуючи часи окупації. Матеріали про цю історичну сторінку краю зберігаються у сільському музеї.
Нацисти увійшли до села 17 серпня 41-го, встановивши свій жорсткий режим. Люди жили у постійному страхові, однак, звірства ворога не в силах були зломити силу народного духу. Мешканці села допомагали партизанам та підпільникам, так, Ф.Кліценко виводив з ладу військову техніку, лікар Ф.Палієнко видавав молоді фіктивні довідки, рятуючи від неволі, родини Марченко та Тютюник ховали військовополонених. Вони та багато інших наближали перемогу. Світлий день визволення настав 2 лютого 44-го, коли у ході кровопролитних боїв Нікопольсько-Криворізької операції солдати 4 гвардійського стрілецького корпусу форсували Базавлук та звільнили Шолохове. Про подвиг сотень воїнів сьогодні свідчать обеліски…
У 75 річницю великого подвигу вдячні нащадки покладанням квітів вшанували визволителів, хвилиною мовчання пом’янули всіх закатованих та загиблих у Другій світовій війні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44518