Дневной архив: 1 февраля 2019

Фев 01 2019

Енергоатом розпочинає міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: робимо Україну світлішою»

Організаторами конкурсу є адміністрація ДП «НАЕК «Енергоатом» та первинна профспілкова організація (ППО) Компанії.

Метою проведення конкурсу є популяризація знань про атомну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією, сприяє добробуту, процвітанню та розвитку держави.

Учасники конкурсу:

  • перша вікова група – від 10 до 13 років;
  • друга вікова група – від 14 до 16 років.

Конкурсні номінації:

І. Образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка).

ІІ. Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт (вироби з вторинної сировини: пластик, метал, скло, текстиль тощо).

ІІІ. Короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет).

Конкурс відбуватиметься у два етапи:

  • І етап (відбірковий) проводиться у містах розташування відокремлених підрозділів (ВП) ДП «НАЕК «Енергоатом», м. Києві та в Іванківському районі Київської області. Учасники подають свої роботи організаторам І етапу до 15 травня 2019 року.

В Енергодарі для участі в конкурсі свої роботи можна приносити за адресою:  вул. Курчатова, 10, приміщення управління соціальних програм ВП «Запорізька АЕС».

  • ІІ етап (фінал) проводиться у вересні 2019 року.

Нагородження пам’ятними подарунками переможців, які вибороли гран-прі, І, ІІ і ІІІ місця та отримали заохочувальні відзнаки на II етапі конкурсу, відбуватиметься у формі урочистої церемонії за участю керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом» та ППО Компанії.

Детальні умови конкурсу викладено у Положенні про проведення конкурсу.

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44488

Фев 01 2019

Покровчане стали бронзовими призерами обласних учнівських олімпіад

Триває ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Школярі Покрова продовжують достойно представляти місто на обласному рівні.
Чергові призові місця наші учасники здобули на олімпіаді з трудового навчання (технічна праця) та англійської мови, які пройшли минулими вихідними у Дніпрі.
За інформацією міського управління освіти, ІІІ місце в олімпіаді з трудового навчання здобула десятикласниця НВК №1 Катерина Ярошенко (вчитель — Л.В. Лобунець) та дев’ятикласниця НВК №2 Каріна Руденко (вчитель О.К. Ткаченко).
Непоганий результат серед 80 учасників області показав і учень НВО Михайло Жероносік, посівши почесне 4 місце (вчитель — Г.Л. Михайлено).
Олімпіадні завдання з англійської мови успішно виконала учениця ліцею Дар’я Косенко, завоювавши ІІІ місце (вчитель Л.Й. Петренко).
Вітаємо переможців та їхніх наставників!
Обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад триватиме ще місяць, бажаємо покровчанам подальших успіхів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44485

Фев 01 2019

Вперше в Нікополі пройшов Форум інтегрованого розвитку

30 січня в Палаці урочистих подій відбувся перший Форум інтегрованого розвитку за участю представників міської влади, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та громади Нікополя.
Мета заходу – отримати зворотній зв`язок від активних нікопольців для включення їх ідей до Інтегрованої Стратегії Нікополя та План дій щодо житла для малозабезпечених груп населення з пріоритетом вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб у місті Нікополі.
Обговорення елементів Стратегії розвитку відбувалося за одним із інноваційних прийомів в форматі «Світове кафе». Такий метод «мозкового штурму» широко використовується на подібних заходах в Європі.
Спочатку відповідальні за кластери провели презентацію, а потім учасники Форуму працювали у декількох групах на «станціях» за певними темами: міський розвиток і житло; загальний простір, екологія, клімат і безпека; інфраструктура, доступність, транспорт; місцева економіка та бізнес; а також соціальний захист, культура, освіта, культурна спадщина та туризм.
Кожен з присутніх мав можливість не лише висловити свою точку зору на те чи інше питання, а й запропонувати свої ідеї.
Після роботи у групах відбулося голосування, де кожен учасник форуму визначився, які заходи в різних кластерах заслуговували на те, щоб віддати за них голос.
– Ми бачимо, що розвиток міста – це не тільки турбота адміністрації, але й населення, яке дуже хоче брати участь в цьому процесі, – говорить міжнародний експерт Йохен Гаулі. – З огляду на те, скільки всього сьогодні написали мешканці міста, я думаю, що коли ми прочитаємо та проаналізуємо це, то будемо дуже раді результатам.
Результати роботи в групах будуть враховані у подальшій роботі над Стратегією інтегрованого розвитку «Нікополь-2030». Вже навесні розроблена Стратегія буде представлена на розгляд місцевої громади під час другого Форуму та на затвердження сесією Нікопольської міської ради.
В довгостроковій перспективі така Стратегія допоможе місту розвиватися в рамках саме тих пріоритетів, які є дійсно важливими для самих містян.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44481

Фев 01 2019

ПОКРОВ: «ПЛАН ДІЙ» У ДІЇ

Сьогоднішня стратегія міста передбачає активне залучення усіх категорій городян до проектів, що спрямовані на розвиток Покрова. Тому ті прогресивні ідеї, які дозволяють зробити життя в ньому більш комфортним, цікавим і насиченим знаходять цілком реальну підтримку.
Черговим свідченням цьому є ініціатива учнів Навчально-виховного об’єднання, які створили команду в рамках Всеукраїнського проекту “План дій”.Його проводить організація «Вчителі за демократію і партнерство» в межах «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що реалізується в Україні за підтримки США. Основні завдання проекту полягають у розвитку навичок громадянського активізму учнівської молоді та безпосереднє залучення її до локальних громадянських ініціатив. Це мотивує молодь на створення власних соціальних проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевої громади. Загалом участь у програмі беруть близько 50 навчальних закладів з 5 областей України.
У навчально-виховному об’єднанні така команда утворилася на базі 10-го класу (керівник Олена Заболотна). Сьогодні вона об’єднує в своєму складі близько десятка активних учнів закладу.
Для свого дебютного завдання вони обрали реалізацію проекту «Ігрова кімната для учнів початкової школи». Звісно, що ідея виникла не просто так. Для цього школярі проводили опитування серед дітей, вивчали думку вчителів, презентували відповідний макет майбутньої кімнати. Активність дітей нікого не залишила байдужим, до загальної справи долучаються і батьки.
Чималий обсяг робіт школярі виконали самі. Разом з тим, для  повноцінного оснащення кімнати та придбання відповідного інвентарю необхідна більш суттєва матеріальна підтримка.
Минулого тижня члени команди НВО зустрілися з міським головою Олександром Шаповалом, поділилася з ним своєю ідеєю, розповіли про те, що їм необхідно для реалізації проекту.
Міський голова особисто приїхав до школи, де міг на власні очі побачити приміщення для майбутньої ігрової кімнати. Поспілкувався з учнями та педагогами, дав свої рекомендації і особисту фінансову допомогу. Паралельно учні школи розповіли про те, що вони працюють над ще одним проектом під назвою “Відкривай, Україна”. Він передбачає організацію арт-центру на базі місцевої бібліотеки. Така ідея також отримала схвальні відгуки та підтримку міського голови.
Як зазначає директор закладу Лариса Мякотіна, така тісна співпраця для дітей великий стимул, вони відчувають щиру зацікавленість та підтримку, яка надихає на плідну роботу, нові ідеї та плани.
Крісла-груша, футбольна штанга, сухий басейн та багато іншого — зовсім скоро це стане реальністю в новій ігровій кімнаті.
Вже у лютому в Києві пройде фінальний форум програми “План дій”, який передбачає обмін набутим досвідом та презентацію власного реалізованого соцпроекту. Команді НВО Покрова буде що продемонструвати.
А найголовнішим є те, що покровчани різних вікових та соціальних категорій сьогодні вірять у рідне місто, у його майбутнє, проявляють свою громадську активність

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44478

Фев 01 2019

Підвищуючи економічність та ефективність

Минулого року служба головного фахівця з турбін Запорізької АЕС внесла гідний внесок у роботу станції, здійснюючи інженерний супровід ремонтів та технічного обслуговування, а також роботи стосовно модернізації та продовження термінів експлуатації. За підсумками 2018 року це підвищило економічність та ефективність роботи обладнання в цілому.

З найбільш значущих робіт начальник служби Дмитро Самокiш відзначає продовження терміну експлуатації обладнання блока №4. В межах цього завдання була проведена заміна конденсатора. «Таким чином ми змогли досягти збільшення вироблення електроенергії, – зазначає Дмитро Самокiш. – Зараз йде дослідно-промислова експлуатація нового конденсатора блочно-модульного типу у складі турбінної установки. В порівнянні з показниками листопада та грудня 2018 року з аналогічними періодами 2016 та 2017 років відзначено середній приріст потужності близько 15 МВт».

Продовження терміну експлуатації енергоблока — це процес безперервний. Він передбачає виконання цілого комплексу завдань ще до завершення проектного терміну експлуатації. Це безпечна експлуатація, ремонт, технічне обслуговування, аналіз документації, технічний огляд обладнання, виконання всіх регламентних робіт з контролю металу та відновлення його працездатності.

У 2019 році службою головного фахівця з турбін планується повністю завершити роботи з продовження терміну експлуатації на блоці №5 за своїм напрямком. Цей процес не зупиняється, тому що за результатами оцінки технічного стану видаються рекомендації відносно подальшої експлуатації.

Крім підтримки обладнання у працездатному стані в цьому році буде проведена велика робота з оптимізації та економічності. Тому передбачається заміна конденсаторів на блоці №2, який буде виведено у плановий ремонт у березні. Це велика робота із залученням проектантів, підрядних організацій, а також структурних підрозділів станції. Зараз вже йде облаштування монолітного бетонного майданчика.

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44475