Месячный архив: Февраль 2019

Фев 28 2019

Як і коли запрацює електронний рецепт у програмі «Доступні ліки»

Урядова програма «Доступні ліки» з квітня переходить в адміністрування  Національної служби здоров’я України. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідні рішення на засіданні 27 лютого 2019 року.

Уже у березні Національна служба здоров’я розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне оплати аптекам за програмою. Це регламентовано постановами Кабінету Міністрів від 27 лютого 2019 року «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Що зміниться для пацієнтів

Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем.

Ще одне нововведення — з квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках-учасницях програми буде встановлене спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Як пацієнтові отримати ліки в аптеці за електронним рецептом

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря,         терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Програма «Доступні ліки» розпочалась 1 квітня 2017 року і триває майже два роки. За час роботи програми в межах програми виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. В 2019 році кількість рецептів виросла на 6 млн.

Зараз вже кожна третя аптека (всього 6000) увійшла в програму.

Програма показує і якісні зміни в показниках здоров’я населення. За перший рік роботи програми «Доступні ліки» кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми. Всього на 17 000 менше викликів в 2017 році.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45012

Фев 28 2019

В Нікополі розпочинається установка загальнобудинкових обліків

Засідання робочої групи під головуванням начальника відділу комунального господарства Сергія Латашенка, де були присутні представники Нікопольводоканалу, газового господарства та голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинківвідбулося 26 лютого.
Начальник служби збуту та абонентського обліку КП «Нікопольводоканал» Андрій Журба розповів присутнім, що згідно закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» у жилих будинках, де налічується більше двох абонентів є обов’язковим встановлення загальних засобів обліку води з терміном виконання до 2 серпня 2019 року. Показники загальнобудинкового лічильника будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це приведе до скорочення неврахованих втрат води.
Методика розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами визначена законодавчо, а саме різниця між показаннями загальнобудинкових лічильників і особистих водомірів, буде розподілятися між споживачами.
То як буде проходити процедура установки загальнобудинкових обліків? Перед установкою лічильника водоканал розсилає повідомлення про наміри щодо установлення водолічильників всім власникам і співвласникам будівель. ОСББ надається час протягом двох місяців для того, щоб на загальних зборах прийняти рішення погодитися на умови водоканалу чи ні. Вартість установки вузла обліку коливається від 25 до 70 тисяч гривень. Акцент робиться на лічильники з дистанційним зняттям показань.
Існує три варіанти установки загальнобудинкових лічильників.
– Перший варіант, коли лічильник встановлює оператор зовнішніх мереж, тобто Нікопольводоканал, при цьому вартість лічильника протягом від одного до п’яти років компенсуватимуть йому внесками власники квартир, – роз’яснює начальник служби збуту та абонентського обліку КП «Нікопольводоканал» Андрій Журба. – Другий варіант: співвласники самостійно встановлюють лічильник за свої кошти, що за статистикою в півтора-два рази дешевше, ніж при установці водоканалом (відсутні загальновиробничі та інші витрати). І третій варіант: за рахунок місцевого бюджету, якщо це буде включено в програму та профінансовано.
Не всі будинки мають підвали, тому треба обладнати спеціальний колодязь для розміщення вузла обліку. А це ще додаткові витрати. Як запевнили представники Нікопольводоканалу, кожна ситуація буде розглядатися і вирішуватися окремо, головне вкластися у відведений законом термін.
– Якщо ОСББ або управитель будинку не приймає рішення, тоді водоканал повинен діяти самостійно, – коментує Андрій Журба. – Ми встановлюємо загальнобудинковий облік під акт і укладаємо договір із співвласниками, після чого буде застосована нова методика розподілу. Якщо всі квартири в будинку обладнані квартирними лічильниками, то розподіл буде йти пропорційно обсягу споживання в кожній квартирі. Якщо якісь квартири в багатоповерхівці не обладнані лічильниками, тоді небаланс, буде лягати на ці квартири.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/nikopol/45008

Фев 28 2019

Комплекс з переробки РАВ Запорізької АЕС за крок до промислової експлуатації

Вже більше місяця комплекс з переробки радіоактивних відходів Запорізької АЕС експлуатується на реальних РАВ. До кінця лютого ця стадія дослідної експлуатації повинна завершитися. За її результатами на основі підготованого звіту Держатомрегулювання має прийняти рішення стосовно промислової експлуатації комплексу.

Будівля комплексу вже переведена до зони суворого режиму, і там діють правила та вимоги, які пред’являються до таких споруд. Зараз там працює лише персонал, який експлуатує установки комплексу. Фахівці добре знають свою справу, адже пройшли хорошу підготовку в період експлуатації комплексу на імітаторах.

Наприкінці грудня минулого року ВП ЗАЕС надала до Держатомрегулювання необхідні документи, обґрунтування, попередній звіт з аналізу безпеки, результати дослідної експлуатації на імітаторах відходів. Також була подана заявка на отримання дозволу для завезення на комплекс радіоактивних відходів та початку експлуатації устаткування в режимі переробки реальних РАВ.

«Комплекс з переробки радіоактивних відходів — інноваційний проект, робота, з якою раніше стикатися не доводилося. Це свого роду професійний виклик. Вважаю, що стати учасником введення в дію такого грандіозного об’єкту — велика професійна удача. Він дозволить суттєво зменшити навантаження на діючі сховища радіоактивних відходів на Запорізькій АЕС та сприятиме подальшій безпечній роботі станції в умовах продовження терміну експлуатації енергоблоків», — зазначив начальник дільниці з переробки та захоронення РАВ Євген Сурков.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45004

Фев 28 2019

В одном из районов Никополя сегодня нет воды

Сегодня, 28 февраля, в связи с работами подрядчика по адресу ул.Чубаря (Бориса Мозолевского) 47 , перекрыта подача воды в данном районе.

КП » Никопольводоканал» приносит извинения за временно причиненные неудобства.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания работ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/45001

Фев 28 2019

У співпраці з NIRAS у Покрові модернізують ЦНАП

У Покрові триває  реалізація програми «U-LEAD з Європою»  — найбільш  масштабного проекту з  реформи децентралізації за  підтримки ЄС.

Одним  з напрямком її діяльності є надання допомоги у  модернізації та  створенні ЦНАПів. Проаналізувавши заявки від органів місцевого самоврядування,  комісія з відбору  визначила 210 громад  з Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей для подальшої співпраці та розробки Технічних завдань для  ЦНАПів. Покров увійшов до їх  числа і зараз  на етапі впровадження Програми.

Сьогодні у  Центрі надання адміністративних  послуг  побувала повноважний представник шведської організації  NIRAS,  яка здійснює в нашому  місті координацію програми  — Анжеліка Близнюк. В ході робочої зустрічі обговорювався хід виконання технічних завдань та готовність Центру до заключного етапу, який передбачає отримання конкретного технічного забезпечення та обладнання. За оцінкою  регіонального експерта, готовність Покрова —  99%.

Вже  5 березня представників  Покрова чекають у Києві, де  відбудекться наймасштабніша подія у сфері надання адмінпослуг в Україні —  конференція Програми  U-LEAD та церемонія підписання  Меморандумів.

Для Покрова участь в одній з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України — це важливий крок. Адже створення умов та  забезпечення   якості  надання  адміністративних послуг для громади, є одним з головних завдань міської влади.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44994

Фев 28 2019

Дніпропетровщина отримала 184 тис доз вакцин від інфекційних захворювань

У медичні заклади Дніпропетровщини надійшли вакцини проти кору, краснухи, епідемічного паротиту, поліомієліту та гепатиту В. Загалом – 184 тис доз. Про це сповістили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.
       
«Міністерство охорони здоров’я розподілило вакцини проти інфекційних захворювань по регіонам. На Дніпропетровщину надійшло 184 тис доз. Область повністю забезпечена вакцинами. Радимо робити безкоштовні щеплення дітям, щоб уберегти їх від недуг», – розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

В область приїхали 5,2 тис доз вакцин проти кору, паротиту та краснухи. Діти отримують їх безкоштовно. Вакцина від кору також безоплатна для нещеплених дорослих до 30 років, якщо вони контактували з хворими.

Надійшло понад 77,6 тис доз вакцин від поліомієліту – невиліковної хвороби, що викликає параліч. Щеплення – єдиний спосіб захистити дитину від цього недугу.

На Дніпропетровщину надіслали й понад 100 тис флаконів вакцини від гепатиту B. Ця вірусна інфекція вражає печінку. Запобігти захворюванню можна завдяки безпечній і ефективній вакцинації.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44991

Фев 28 2019

Основне питання — підготовка АЕС до роботи в умовах нового енергоринку

Відбулася чергова рада головних інженерів атомних електростанцій України (рада ГІС). Це перше в поточному році засідання технічних керівників АЕС, де ключовим стало обговорення  початку роботи з 01 липня в умовах нової моделі ринку електроенергії.

Нова модель енергоринку, безумовно, відрізняється від діючої. Щоб успішно в ній працювати, у березні 2018 року було створено ВП «Енергоатом-Трейдинг», але у процесі будуть брати участь всі відокремлені підрозділи. Тому на раді ГІС активно обговорювалася організація діяльності з продажу, розподіл функцій і порядок взаємодії між підприємствами.

Закон встановлює перехідний період 3 роки — за цей час все заплановане треба вивести на відповідний рівень. Обсяги робіт дуже великі, тому виконуватимуться у два етапи.

На першому етапі передбачається виконати проектні роботи з модернізації автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ): модернізацію в частині дотримання вимог Кодексу комерційного обліку, інформаційну взаємодію з головним оператором ринку, трейдинговим програмним забезпеченням, адміністратором комерційного обліку. Це дозволить почати працювати в нових умовах з 01 липня.

Другий етап передбачає розширення обсягу і функціональності АСКОЕ, включаючи закупівлю обладнання, заміну вимірювальних трансформаторів струму і напруги, інтеграцію автоматизованої системи обліку із засобами телесигналізації і телевимірювання.

Крім модернізації АСКОЕ необхідно організувати диспетчеризацію комерційного обліку і продажу електроенергії. З цією метою на Запорізькій АЕС планується сформувати штат фахівців для цілодобового чергування. Також повинна бути розроблена вся необхідна документація для взаємодії структур, що беруть участь в процесі.

«Якщо правильно налагодити роботу в умовах нового енергоринку — збільшення прибутку Компанії дасть нові можливості. Електроенергія повинна мати свою ринкову вартість. І скільки ДП «НАЕК «Енергоатом» зможе заробити, настільки й буде забезпечувати фінансування різноманітних програм. А маючи прогнозований прибуток, ми зможемо залучати інвестиції і від зарубіжних банків», — окреслив перспективи головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44987

Фев 28 2019

Команда Дніпропетровщини здобула перемогу на Всеукраїнських змаганнях з роботрафіку

Юні винахідники Дніпропетровщини здобули перемогу на всеукраїнських змаганнях з роботрафіку. Вони стали абсолютними лідерами у командному заліку. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.    

«На всеукраїнському етапі змагань «Роботрафік»-2019 Дніпропетровщину представляли вихованці центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Це право вони здобули на обласному відборі, який цьогоріч пройшов уперше», ‒ розповіли у департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.  

Всеукраїнський етап відбувся у Києві. Він об’єднав юних техніків із 16 областей України.

Винахідники змагалися у чотирьох категоріях ‒ «3D-моделювання», «Тестування по правилам дорожнього руху», «Машина-робот в русі по правилам міської траси», «Гонки машин роботів».

Абсолютним лідером стала команда Дніпропетровщини. Маємо три других місця ‒ їх здобули 17-річні Олександр Луньов та Михайло Фурсін. Першість з 3D-моделювання виборола 9-класниця Анастасія Марфенко.

«Ці діти – ще юні, але вже професіонали. Вони показали гідний рівень теоретичних та практичних знань з електрифікації й робототехніки. Вони знають тонкощі конструювання «розумних» машин і 3D-моделей. Що й відзначило столичне журі», – зазначив викладач Дніпропетровського центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Юрій Чашка.

В Україні змагання з роботрафіку проводяться другий рік поспіль. Вони – для розвитку та популяризації науково-технічної творчості.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44997

Фев 27 2019

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 27 лютого в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 200 тисяч кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44984

Фев 27 2019

У Нікополі стару будівлю поліклініки реконструюємо під дитячу лікарню

Дніпропетровська облдержадміністрація реконструює у Нікополі стару триповерхову будівлю поліклініки. Там розташують сучасну дитячу лікарню. Вперше в історії міста медзаклад отримає власне приміщення. Там буде і стаціонар, і діагностичне відділення, і амбулаторія. Все – в одній будівлі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Забезпечити доступ до якісної медицини всіх мешканців області – таке завдання Президента України Петра Порошенка. За чотири роки реконструювали та звели «з нуля» 36 медзакладів, –   зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – У Нікополі дитяча лікарня ніколи не мала окремого приміщення. Після реконструкції триповерхової старої будівлі маленькі пацієнти обстежуватимуться та лікуватимуться у сучасних умовах».

Про окрему будівлю дитячої лікарні мріяли багато поколінь нікопольчан. Різні відділення розкидані містом, а це – незручності і для батьків, і для маленьких пацієнтів.

«На рентген треба везти дитину в одне місце, на УЗД – в інше, до вузькопрофільних фахівців – у третє. Це дуже незручно. Добре, якщо і стаціонар, і поліклініка, і обстеження будуть в одній будівлі», – поділилася мешканка Нікополя Тетяна Чаплигіна.

Дитячу лікарню розташують у триповерховій будівлі колишньої поліклініки. Нині її реконструює Дніпропетровська облдержадміністрація.

«Понад 30 років Нікополь чекав на дитячу лікарню. Нарешті в одній будівлі буде консультативно-діагностичний центр, стаціонар, лабораторне, рентгенологічне відділення, – сказав головний лікар дитячої міської лікарні В’ячеслав Мальгін. – Маємо висококваліфікованих фахівців – окулістів, ЛОР-лікарів, невропатологів, кардіологів, хірургів, травматологів, ендокринологів, гастроентерологів. Вони прийматимуть пацієнтів із Нікопольського, Томаківського районів, сусідніх Марганця і Покрова».

Нині фасад будівлі вже утеплений. Його облаштовують декоративною штукатуркою.

«Нарешті не треба буде їздити з дитиною на обстеження до обласного центру. Всі медпослуги матимемо у себе в місті. Дякуємо всім, хто допомагає зробити це у Нікополі», – сказала місцева Лариса Єрьоміна.

Всередині підрядники замінили комунікації. У розпалі – оздоблювальні роботи. На третьому поверсі стіни підготовили під фарбування, підлогу – під лінолеум. На інших – монтують стелю. Кипить робота й у підвалі – там підлогу облаштовують кахлем.

«Плануємо закупити сучасне обладнання для гастроскопії, УЗД  та рентген-діагностики, анестезії. У стаціонарі облаштуємо палату інтенсивної терапії. Будуть і сімейні палати – для перебування дітлахів із батьками, – зазначила педіатр Олена Полякова. – Бачили осучаснену лікарню ім. Руднєва у Дніпрі – це просто космос! Працювати у таких умовах – щастя. Коли лікарня скоріше нагадує затишну оселю, аніж медзаклад, то і одужання приходить швидше».

На добу дитяча лікарня Нікополя прийматиме понад 200 маленьких пацієнтів – мешканців міста та найближчих населених пунктів. Буде і стаціонар на 36 ліжок.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44981

Предыдущие сообщения «