Дневной архив: 25 января 2019

Янв 25 2019

Минулого року Запорізьку АЕС відвідало 360 закордонних фахівців

Протягом 2018 року на Запорізькій АЕС побувало 60 іноземних делегацій, загальна кількість відвідувачів нараховує 360 чоловік. З робочими та ознайомчими візитами на підприємстві побували спеціалісти з Німеччини, США, Польщі, Чеської республіки, Швеції, Італії, Росії, Китаю, Франції, Японії, Бельгії, Литви, Туреччини та Молдови. 88 делегацій (151 співробітник Запорізької АЕС) прийняли участь у закордонних відрядженнях. Кожний візит був важливим і значущим.

Підбиваючи підсумки минулого року, начальник відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги ВП ЗАЕС  Вадим Комінко зазначив: «Взаємодія з іноземними делегаціями та фахівцями у 2018 році здійснювалась за різними напрямками діяльності: від інспектування, обміну досвідом до проведення модернізації обладнання. Закордонні фахівці виконували безпосередньо або забезпечували технічний супровід робіт у рамках  міжнародних договорів, контролювали виконання поточних проектів. Я впевнений в своєму колективі, хоч він невеличкий, професійні знання та досвід нам допомагають».

В 2018 році були вирішені важливі питання з постачання нового палива Westinghouse на українські енергоблоки. Фахівці відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги  забезпечували переклад великого обсягу документації в Швеції.

Запорізька атомна електростанція стала першою в Україні, хто отримав повний комплект документів нових стандартів МАГАТЕ, за якими проводилась місія OSART в 2004 році. Відділ міжнародного співробітництва та технічної допомоги веде роботу по опрацюванню документації та розробці заходів з якісної підготовки до місії OSART МАГАТЕ, яка запланована на травень 2020 року.

Проведена робота з перекладу та підготовці матеріалів  для презентації комплексу по переробці радіоактивних відходів, куди входять значні компоненти й системи, фінансовані Європейською Комісією в рамках програми ТACIS.

Відділ міжнародного співробітництва та технічної допомоги  є активним учасником з розвитку центру підготовки ремонтного персоналу УТЦ. Значна увага відводиться навчанню зарубіжних фахівців. На 2019 рік  заплановано візит китайської делегації та Літня ядерна школа для студентів із Анкарського політехнічного університету (Туреччина).

Основними завданнями відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги   є  розвиток і зміцнення офіційних, науково-технічних і комерційних зв’язків і співпраці з закордонними АЕС, компаніями, фірмами та іншими підприємствами з питань забезпечення надійної та безпечної експлуатації ЗАЕС,  координація діяльності підрозділів ЗАЕС в області міжнародного співробітництва та технічної допомоги та забезпечення  організації та матеріально-технічного обслуговування заходів представницького характеру, які проводяться на території ЗАЕС. Відділ міжнародного співробітництва та технічної допомоги нараховує 13 чоловік, але справляється з вирішенням важливих завдань навіть в періоди солідних навантажень.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44334

Янв 25 2019

КОМУНАЛЬНИКИ ПОКРОВА ПРАЦЮЮТЬ У ПОСИЛЕНОМУ РИТМІ

Останні дні для Покрова, як і для усієї України, пройшли з різкими змінами погодних умов. Однак це не вплинуло на роботу комунальників, які працюють у посиленому режимі. Вже зранку підрозділи «Добробуту», управляючої кампанії посипають дороги, тротуари, внутрішньоквартальні території. Працівники зазначають, погода вносить свої корективи, тож підприємства намагаються швидко реагувати на примхи природи, включаючи усі необхідні ресурси.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44330

Янв 25 2019

У Нікополі поліцейські перешкодили крадіям здійснити крадіжку телефонного кабелю

Зловмисники встигли зрізати 87 метрів кабелю, чим спричинили «Укртелекому» збитку на суму понад 10 тис. гривень.
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції перешкодили двом чоловікам скоїти крадіжку телефонного кабелю. Під час несення служби о 3.30 правоохоронці виявили двох нікополян, які в колодязі зрізали кабель «Укртелекому». У чоловіків з собою були садові ножиці та викрутка. Один з крадіїв намагався втекти, але його наздогнали поліцейські. Чоловікам 33 та 25 років, обидва були раніше засуджені.

Наразі спільними діями з місцевою прокуратурою. Одному з них 22 січня  оголошено про підозру за ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка), що карається позбавленням волі до 6 років. Слідство триває.
Про це інформаційна служба радіо Ностальжі дізналася з повідомлення прес-служби поліції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44323

Янв 25 2019

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 25 січня в мережі знаходяться 6 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 127 млн. 700 тис. кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44321

Янв 25 2019

Тривають навчання за проектом “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У ГРОМАДАХ ІІ”

Завершився черговий раунд семінарів-тренінгів для міст-учасників проекту Уряду Німеччини та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) “Енергоефективність у громадах ІІ”, що проходив на початку тижня у м. Токмак Запорізької області.

Протягом двох днів представники Покрова разом з колегами з інших міст навчалися та працювали над удосконаленням дієвої системи енергоменеджменту.
З експертами та координаторами проекту досліджували питання енергомоніторингу, звітності, кліматичного корегування даних, експрес-аудитів. Крім теоретичних занять взяли участь у воркшопі. За допомогою спеціального обладнання проводили експрес-аудит будівлі дитячого садка.
Багато було сказано про альтернативну енергетику, учасники ознайомилися з роботою найбільшої в Україні сонячної електростанції “ТокмакСоларЭнерджи”.
Усі ці знання та навички стануть корисними для подальшого успішного впровадження заходів з енергозбереження у містах, де сталому енергетичному розвитку приділяється належна увага.
Нагадаємо, з листопада 2017 року Покров входить до двадцятки українських міст, обраних за конкурсом для участі у проекті від GIZ. Реалізація його направлена на допомогу громадам у впровадженні ефективної системи енергоменеджменту, яка дозволить значно економити бюджетні витрати на оплату енергоносіїв, що нині для кожного міста є однією з найбільших статей витрат. Проект підтримує індивідуальні пропозиції в напрямку енергоефективного використання наявних ресурсів та підвищення рівня енергозбереження у громадських будівлях.
На сьогодні системою Е-моніторингу в Покрові охоплено близько сорока об’єктів бюджетної сфери, реалізуються інші дієві заходи, передбачені Концепцією запровадження енергетичного менеджменту у місті, затвердженої у лютому минулого року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44315