Дневной архив: 21 января 2019

Янв 21 2019

На четвертому блоці ЗАЕС враховано досвід монтажу, експлуатації та обслуговування обладнання нового покоління

Сьогодні твердження, що модернізовані конденсатори блочно-модульного виконання К-38080 виробництва АТ «Турбоатом», які встановлюються на блоках Запорізької АЕС, визнані кращими на атомних станціях України, не втрачає актуальності. Нове обладнання, завдяки узгодженій співпраці фахівців ЗАЕС і заводу-виробника, продовжує вдосконалюватися.

Після заміни обладнання на «пілотному» третьому енергоблоці Запорізької АЕС ретельно вивчалася на практиці його робота, щоб ініціювати необхідні зміни, які б поліпшили експлуатацію і оптимізували монтаж. Отримана інформація була доведена до Турбоатома та інших учасників модернізації — і всі побажання враховані. В результаті були застосовані нові конструкторські рішення, які дійсно удосконалили конденсатор.

Враховано також деякі незручності, які мали місце під час обслуговування конденсатора, коли енергоблок перебуває в планово-попереджувальному ремонті — при обстеженні, дефектації, ремонті і гідромеханічному очищенні трубок. Щоб легко було потрапити всередину, змінено розташування люк-лазів, змонтовані більш зручні площадки обслуговування.

«22 жовтня 2018 енергоблок № 4 вийшов після ремонтної кампанії на номінальні параметри і успішно продовжує працювати вже з новим конденсатором, — розповідає головний спеціаліст з турбін Запорізької АЕС Дмитро Самокіш. — Відразу ж, як тільки блок вийшов на номінальне навантаження, було виконано техніко-економічний розрахунок роботи нового обладнання. Надалі такі розрахунки проводяться нами кожен місяць, і ми бачимо, що всі нормативи, закладені в техніко-економічне обґрунтування для заміни конденсатора, підтвердилися. Так, ми повністю усунули недобір електричної потужності по тиску в конденсаторі. Новий конденсатор — дуже ефективний в плані саме цього показника. Також збільшилася пропускна здатність охолоджуючої води, знизився температурний напір».

Тенденція удосконалювати нове обладнання, яке повинно ефективно працювати досить довго, не сповільнюється. Наступний блок із заміни конденсатора — другий, в березні виходить в планово-попереджувальний ремонт. І тут теж будуть деякі зміни. Конструкція чергового нового конденсатора для блоків ЗАЕС допрацьовується з урахуванням раціональності складання і монтажу, підвищення надійності експлуатації, зручності обслуговування і ремонту.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44159

Янв 21 2019

Учителів початкових класів Дніпропетровщини запрошують пройти пілотну сертифікацію

Учителям початкових класів Дніпропетровщини пропонують приєднатися до пілотного проекту сертифікації педагогів. Участь  у ньому – добровільна. Єдина умова – стаж викладача має бути не меншим двох років. Про це розповіли в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Мета сертифікації – виявити та заохотити вчителів, які мають високий рівень педагогічної майстерності. Це відбуватиметься виключно добровільно. У пілотному проекті можуть взяти участь 68 учителів початкових класів області. Уже зареєструвалися 40 педагогів», – пояснили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Сертифікація відбуватиметься в три етапи. На першому практичну роботу педагога оцінять експерти. Вони попередять учителя про приїзд за три дні.

Другий етап – самооцінювання. Для цього до 1 липня учасники пілотної сертифікації мають створити е-портфоліо. У ньому треба описати заняття, на якому були присутні експерти, за бажанням – додати відеозапис уроку. Портфоліо варто завантажити до власної веб-папки, гіперпосилання на яку зазначено під час реєстрації.

Наприкінці на вчителя чекатиме незалежне тестування. Найімовірніше воно відбуватиметься у жовтні-листопаді 2019 року.

Якщо педагог успішно пройде сертифікацію, то отримуватиме щомісячну доплату до зарплати в розмірі 20%.

Приєднатися до пілотного проекту сертифікації можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме до 1 лютого 2019 року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44154

Янв 21 2019

Корпус миру США відновлює прийом заявок щодо співпраці

Черговий шанс для громадських організацій та органів місцевого самоврядування покращити свою організаційну спроможність, проектну діяльність та взаємодію з партнерами за сприяння американського волонтера. Американське урядове агентство Корпус миру США в Україні вкотре оголошує конкурс з пошуку приймаючих організацій для американських волонтерів з проекту «Розвиток громад».  Приймаючою стороною можуть виступати органи місцевого самоврядування та громадські  або благодійні організації. Співпраця триватиме впродовж двох років з жовтня 2019 по жовтень 2021.


Американські волонтери передаватимуть досвід відповідно до наступних задач проекту: 1.    Зміцнювати спроможність організацій та заохочувати навчання, яке б сприяло організаційному розвитку.
2.    Покращувати існуючі практики з розробки та управління проектами.
3.    Сприяти злагодженій взаємодії між організаціями та їхніми партнерами.


Заявки приймаються в режимі онлайн до 31 січня 2019 р.: https://www.surveymonkey.com/r/KF62QNS

Опис проекту та анкета для приймаючих родин містяться у додається: опис проектуанкета приймаючих родинконцепція проекту.


ОПИС ПРОЕКТУ «РОЗВИТКУ ГРОМАД» Корпус миру США

В Україні

 
ОПИС ПРОЕКТУ «РОЗВИТКУ ГРОМАД» Корпус миру США

В Україні (КОПІЯ)

АНКЕТА ДЛЯ ПРИЙМАЮЧИХ РОДИН

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44150

Янв 21 2019

Міський голова відзвітував перед громадою Покрова


Підсумки 2018 року Олександр Шаповал підводив спільно з містянами, представниками підприємств, організацій та установ, депутатського корпусу. Звертаючись до присутніх, він зазначив, 2018-й став для міста ще одним роком розвитку, реалізації вагомих програм та цікавих ідей, що стало можливим за підтримки покровчан, роботи усіх гілок влади. Аналізуючи роботу у 2018 році, підкреслив, головна мета — зробити Покров сучасним, комфортним для кожного мешканця.

Впродовж року основну увагу було зосереджено на реконструкції та ремонті міської інфраструктури, покращенні благоустрою міста, впровадженні енергозберігаючих технологій, підвищенні ефективності роботи виконавчих органів влади.
Про це та інше Олександр Шаповал детально розповів, звітуючи по кожному напрямку діяльності.
Озвучені показники бюджетної політики, в галузі економіки, свідчать про нарощування обсягів.

Так, по власним надходженням загального фонду бюджет виконано на понад 100%, надходження склали 200,5 млн.грн, при уточненому плані 200 млн.грн., що на 49 млн. більше минулого року. У 2018-му промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 5 млрд.грн, що на чверть перевищує показник 2017-го. Зріс дохід від реалізації послуг підприємств та установ, відкрився 41 заклад торгівлі, введено в експлуатацію дев’ять нових об’єктів громадського призначення. Доходи від плати за землю склали 78 млн. грн, що на 52 % перевищує результат попереднього року. Значно збільшено перелік послуг ЦНАПу, зі 130 до 150.

Місто стало учасником менторської програми з удосконалення надання адміністративних послуг від GIZ, успішно співпрацювало з НЕФКО. У рамках проекту співробітництва з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією оновлено вуличне освітлення, замінено понад 2 тисячі світильників на енергоефективні світлодіодні.
У сфері житлово-комунального господарства міський голова виділив реконструкцію центральних магістралей міста – вулиць Г.Тикви й Горького, провулків Алтайський та Павлова. Вперше за останні три десятиліття будівництво нового садочка на Гірнику, повне оновлення НВК№1 у сучасний освітній простір, що стало можливим за підтримки обласної адміністрації, облради.Зазначив, зусилля було спрямовано на забезпечення сталого функціонування системи життєзабезпечення міста, поточні й капітальні ремонти покрівель, фасадів, підвальних частин внутрішньобудинкових інженерних мереж, несучої здатності будинків, на що направлялись кошти місцевого бюджету. Продовжено роботу з комплексного благоустрою, поточним ремонтом відремонтовано 17 доріг, капітально п’ять внутрішньоквартальних доріг, збудовано фонтан у центральному парку. Оновлювався парк комунальної техніки. Великий обсяг робіт вдалося виконати комунальним підприємствам та управляючій компанії. Так, за минулий рік замінено 80 каналізаційних випусків, понад 5 тис.м. вуличних та магістральних мереж, відновлено 12 тисяч погонних метрів міжпанельних швів та ін..
Серед пріоритетів – розвиток освітньої галузі. Олександр Шаповал наголосив, втілення Концепції нової української школи вимагає і нових підходів в організації освітнього процесу. У 2018 році на утримання закладів освіти з бюджетів всіх рівнів направлено 129 млн. 587 тис. грн.., що на 26 млн. більше 2017-го.Одним з головних напрямків є інклюзія, у рамках соціальної програми Марини Порошенко відкрито ще одну медіатеку, ресурсну кімнату. Для професійного супроводу особливої малечі функціонує інклюзивно-ресурсний центр. Створюються не тільки комфортні умови для навчання, а й додаткові можливості для розвитку дітей. Справжньою подією минулого року стало відкриття школи робототехніки, загалом на впровадження новітніх технологій з обласного бюджету разом зі співфінансуванням місцевого було виділено 2 млн.335 тис. грн..
2018-й приніс зміни і в медицину. На медичну сферу було направлено близько 60 млн. грн.. Покров одним з перших в області приєднався до електронної системи охорони здоров’я Хелсі. Впроваджено електронну амбулаторну карту, електронний рецепт, мешканці міста можуть записатися на прийом до лікаря у зручний для себе час.Це не єдиний приклад залучення електронних сервісів, в місті впроваджено Е-моніторинг у бюджетній сфері, працює онлайн-мапа.

Такі кроки, за словами Олександра Шаповала, змінюють підходи і в наданні соціальних послуг. Соціальний захист повинен бути орієнтованим на запити й потреби людей.
Протягом року діяльність служб була спрямована на надання допомоги пільговій та незахищеній категорії містян, людям, що опинилися у скрутних життєвих обставинах. Близько тисячі чоловік отримали благодійну допомогу.За державною програмою та за кошти державної субвенції придбано житло дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. У зоні особливої уваги неповнолітні, самотні літні громадяни, багатодітні та малозабезпечені родини, люди з обмеженими можливостями, ветерани, воїни АТО та члени їх родин.
Стимулюючи громадські ініціативи, вдається позитивно вирішувати проблеми, які є нагальними. Прикладом цього є бюджет участі, який минулого року збільшив кошторис і коло учасників. За 15 проектів проголосувало 1890 покровчан, коли у 2017 –му за 12 проектів – 765. Новий імпульс отримали ініціативи містян, реалізовані минулоріч, які міський голова назвав візитівками Покрова.Гордістю – наших спортсменів, юних артистів, вихованців позашкільних закладів та мистецьких осередків. У 2018 році на утримання спортивних закладів направлено понад 3 млн. грн.., понад 10 млн. – осередків культури.

Підводячи підсумки, міський голова відповів на запитання присутніх, зазначив, що попереду ще багато питань, які потребують вирішення, озвучив основні завдання, реалізація яких планується вже в поточному році.
— Це досягнення усієї громади, — наголосив Олександр Шаповал, — позитив, досягнутий у минулому та попередніх роках – очевидний. Місто стабільно розвивається в усіх напрямках, бо у нас спільна мета: бачити Покров сильним і процвітаючим.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44146