Дневной архив: 14 января 2019

Янв 14 2019

На Днепропетровщине спасатели вытащили из снежного заноса автобус со школьниками

В Пятихатском районе Днепропетровской области сотрудники Госслужбы по чрезвычайным ситуациям (ГСЧС) освободили из снежного заноса школьный автобус с 20 учениками.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на http://dp.dsns.gov.ua

14 января в 08:30 в Службу спасения «101» поступило сообщение о том, что вблизи поселка Ивашиновка школьный автобус застрял в снежном сугробе и не может самостоятельно выехать из него.

«Личным составом пожарно-спасательного подразделения, с помощью буксировочного троса, автобус вытащили из снежного заноса и сопроводили в город Пятихатки. Всего в школьном автобусе находилось 20 учеников в возрасте от 11 до 15 лет и двое взрослых — учительница и водитель транспортного средства», — говорится в сообщении.

Отмечается, что к спасательным работам привлечены 4 человека личного состава и 1 единица пожарно-спасательной техники Главного управления ГСЧС в области.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44005

Янв 14 2019

Свято щирості й добра, свято, що відроджує традиції – щедрий вечір по — покровськи

Останні два тижні для покровчан перетворилися на справжню феєрію святкових заходів, присвячених новорічним та різдвяним святам. Творчі колективи міста з радістю демонстрували свій талант на сценах закладів культури, даруючи городянам справжнє естетичне задоволення.
І ось новорічний сезон дійшов до свого фіналу. Проте його закінчення у Покрові було не менш яскравим, творчим і насиченим, ніж початок. 13-го січня у залі Дитячої школи мистецтв пройшов концерт «Щедрий вечір, добрий вечір, рідне місто — мати Україна», підготовлений відділом культури виконкому та творчими осередками міста.

До речі, історично до переходу на григоріанське літочислення, в цей день відзначали “Василів день” або Щедрий вечір. Саме звідси і пішли народні традиції святкування Старого Нового року.
Споконвіку на Старий Новий рік було прийнято накривати пишний і щедрий стіл, від сюди і пішла інша назва свята – Щедрий вечір. Ввечері 13-го січня дівчата ходили по хатах і щедрували. Щедрувальники вітали усіх з наступаючим святом і бажали багатства, здоров’я і благополуччя.
Тож концертна програма вечора була дуже цікавою, оригінальною, наповненою справжніми народними традиціями і колоритом. На сцені виступили найкращі колективи, як мистецьких шкіл, так і закладів, поряд з юними артистами дарували свої номери корифеї сцени, наші ветерани.Яскраві костюми, щедрівки, хореографічні композиції, виступи музикантів — все це створило просто неймовірну атмосферу. Кожен колектив намагався вразити глядачів. Так, зі сцени жителів міста цього вечора навіть вітали в образі одного з найколоритніших українських артистів “Дзідзьо”, ідею втілив у життя театральний колектив «Сюрприз» Школи мистецтв, який залучив до створення ще одного, кульмінаційного  номеру і батьків вихованців.
Учасникам концерту і глядачам адресували теплі слова привітань від міського голови Олександра Шаповала та подарунки артистам.
Так яскраво Покров провів сезон новорічних свят. Тож нехай 2019-й рік буде щедрим на приємні події, творчі здобутки й досягнення.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/44001

Янв 14 2019

Народний депутат України Андрій Федорович Шипко провів черговий особистий прийом жителів Нікополя.

 

Питання, які наші земляки порушували перед своїм депутатом, стосувалися різних сфер життя. Зокрема, йшлося про надання допомоги в лікуванні та проведенні операцій, про організацію санаторно-курортного оздоровлення, про сприяння в підготовці заходів до 30-річчя виведення військ із Афганістану та інші. Більшість проблем були вирішені на місці, з приводу інших були дані відповідні доручення. А ветеран другої світової війни Микола Петрович Альошин отримав в подарунок від депутата слуховий апарат. Такі прийоми народний депутат проводить в окрузі практично щомісяця. І жодне з питань, з якими до нього приходять нікопольчани, не залишається невирішеним.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43999

Янв 14 2019

В Никополе на Северном поселке торжественно открыли амбулаторию

Сегодня, 14 января, состоялось долгожданное  открытие новой амбулатории№11 по улице Чалого поселок Северный.

Новая амбулатория работает с сегодняшнего дня.

6 тысяч человек будут принимать 3 семейных врача, среди которых один – молодой специалист. Также в амбулатории функционируют кабинет  гинеколога, дневной стационар, манипуляционный и прививочный кабинеты. Позже планируем открыть здесь аптеку. На данный момент Северный не имеет таковой вообще. Аптека обязательно будет социальной – с программой «Доступные лекарства».  Об этом рассказала главврач никопольского центра первично-медицинской помощи Валентина Горяная .

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43995

Янв 14 2019

Цікаво і з користю. Як школярі Покрова проводять період різдвяних свят

Естафету новорічного настрою цього тижня підхопили різдвяні свята. Учні загальноосвітніх закладів  проводять  зимові канікули  активно.

Їм у цьому допомагають як рідні школи, так і позашкільні заклади.

Міська бібліотека пропонує зануритися у історію, знайомить з традиціями і обрядами святкування Нового року та Різдва в Україні. В цей період тут пройшов тематичний круглий стіл–чаювання «Зимові обряди та традиції рідного краю».

Для малечі працюють художні майстерні, ігротеки. Порадував різнобарв’ям заходів  Будинок творчості дітей та юнацтва. Представники різних навчальних закладів із задоволенням взяли участь у майстер-класі «Скринька різдвяних сюрпризів». Крім того, щоб не сумувати на канікулах, діти відвідували майстер класи керівників гуртків БТДЮ з виготовлення новорічних сувенірів.

Школярі не обмежували географію заходів лише стінами своїх навчальних закладів. Оскільки в цей час у місті звучали святкові щедрівки та колядки, не оминули щедрувальники і наш міський краєзнавчий музей. Так, учні навчально-виховного комплексу №2 із задоволенням завітали сюди, аби проспівати щедрівки у святково прикрашеній залі музею. За свої яскраві таланти вони отримали традиційні солодощі.

Вже завтра, 12 січня, до себе запрошує Школа мистецтв, де відбудеться міське мистецьке свято «Щедрий вечір, добрий вечір, рідне місто, мати Україна».

Сподіваємося, що такий активний відпочинок під час канікул додасть школярам Покрова наснаги і гарного настрою!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43992