Дневной архив: 8 января 2019

Янв 08 2019

Підсумки роботи ЗАЕС за грудень 2018 року.


Техніко-економічні показники:
виробіток електроенергії Запорізькою АЕС за грудень 2018 року склав 2 981 млн.кВт/г. Відпуск з шин – 2 828 млн.кВт/г. Витрати на власні потреби – 5,1%. Коефіцієнт використання встановленої потужності – 66,8%.

З початку року Запорізька АЕС виробила 35 924млн.кВт/г.,що складає 42,6% від виробітку атомних станцій і 22,6% від загального виробітку електроенергії в Україні.

Міжнародне співробітництво:
З 1 по 5 грудня інспектори МАГАТЕ проводили інспекцію блока №3, №6.
З 18 по 31 грудня інспектори МАГАТЕ проводили інспекцію блока №6.
20 грудня представники ДП «НАЕК «Енергоатом», ОДА, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ВП «Атоменергомаш», Держатомрегулювання, АРС, JSO (ЄК), фірми Nuviaa.s. (Чехія), ЗМІ та запрошені гості брали участь в урочистому відкритті комплексу з переробки радіоактивних відходів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43910

Янв 08 2019

Покров обирає електронні лікарняні рецепти.


Впровадити принципи е-медицини, скориставшись досвідом обласного центру, місту допомагає ДніпроОДА, реалізуючи кращі практики зі спрощення надання медичних послуг.

Покровчани укладають декларації з лікарями, з червня користуються електронним записом на прийом через систему Хелсі, можуть прослідкувати протікання хвороби й лікування у особистому електронному кабінеті через електронну амбулаторну карту. Доступна ця система і для літніх людей, хто не є активним користувачем інтернету. Їм завжди допоможуть працівники реєстратури лікарняного закладу.

Така схема взаємодії між пацієнтом і лікарем є оптимальною, адже позбавляє зайвої витрати часу та гарантує конфіденційність. Наступним важливим кроком стало впровадження електронних рецептів.
Тепер під час прийому лікар видає пацієнту не бланк з незрозумілою латиницею, а особистий код рецепта. Цей код заносять до особистого кабінету хворого, електронної амбулаторної карти і звичайної. Він надходить і до мережі аптек. Виписку з прийому з призначеннями та ходом лікування, теж отримують у електронному і паперовому варіантах.
Людина звертається до аптеки, надає код, за ним провізор відкриває електронний рецепт з переліком препаратів.

Все швидко і зручно.

Чотирнадцять міських аптек вже працюють за цією схемою, тісно співпрацюючи зі спеціалістами первинної ланки. До широкого спектру препаратів, що видаються через електронний рецепт, не входять лише наркотичні та медикаменти «доступних ліків».

Провізори, як і медики говорять про доцільність такого кроку.
По-перше, у разі втрати рецепта його можна продублювати за електронним кабінетом. По-друге, знижується ризик помилок при призначенні медикаментозної терапії, бо фармацевт бачить електронний варіант.
По-третє, ця система дозволяє вести облік рецептів та вживання ліків.

«Все це переваги е-медицини, яка наближена до людини, пацієнт сам вирішує якого лікаря обрати, до якої аптеки звернутися. А ми робимо все можливе, аби спростити процес отримання медичних послуг», — підкреслює міський голова Олександр Шаповал

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43918

Янв 08 2019

Скільки коштуватиме пробне тестування для абітурієнтів Дніпропетровщини?


Ціну озвучила директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко- Хвастунова.
Пробне тестування коштуватиме від 132 до 139 гривень. Ці гроші йдуть на оплату праці викладачів, витратні матеріали, логістику і т. д.

Реєстрація розпочалася сьогодні, 8 січня. Триватиме вона до 31 січня.

Абітурієнт повинен зареєструватися на сайті, а потім оплатити вартість пробного тесту. Підтвердження про оплату прийде протягом 5 днів. Воно відобразиться в особистому кабінеті зареєстрованого. Цього року оплатити тест можна не тільки у відділенні банку, а й онлайн, — розповіла Горбенко-Хвастунова.

25 лютого в особистому кабінеті з’явиться запрошення із зазначенням предмета, дати, часу і місця проведення тесту.

Графік пробного тестування виглядає так:
16 березня- українська мова та література;
23 березня- інші предмети (можна пройти тест тільки з одного предмету).

У пункті проходження тесту абітурієнт повинен надати наступні документи: паспорт (або свідоцтво про народження); запрошення на пробне ЗНО.
Тривалість пробного тестування – 3 години.
Результати тесту будуть опубліковані разом з відповідями в особистому кабінеті абітурієнта 22 і 29 березня (залежно від того, коли проходило тестування).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43926

Янв 08 2019

На Дніпропетровщині у 2018 році породіллі отримали понад 7,7 тис бебі боксів.


Більше 7,7 тис бебі боксів отримали породіллі Дніпропетровщини у 2018-му. А вже за перші дні нового року – 126. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

«У 2018 році породіллі Дніпропетровщини отримали понад 7,7 тис бебі боксів. Це одноразова соціальна допомога новоспеченим батькам. Вона – безоплатна. У пакунках – все необхідне для дитини у перші місяці життя», – зазначили в департаменті соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

У департаменті додали, що з вересня 2018-го Дніпропетровщина отримала 9 тис бебі боксів. Проте малюків народилося менше – і частина пакунків перейшли у новий рік.

Молоді матусі отримують бебі бокси в пологових будинках, або в управліннях соцзахисту за місцем проживання. У коробці з щільного картону – памперси, серветки, пелюшки, шапочки, повзунки, матрац, ковдра, косметичні засоби, термометри. Є у «пакунку малюка» й інформаційні матеріали про догляд за дитиною.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43923

Янв 08 2019

Сніговий апокаліпсис на Дніпропетровщині.


Начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Дар’я Гречищева повідомила, що у зв’язку зі складними погодними умовами підрозділи ГУ ДСНС в області виїжджали на виклики для допомоги населенню 48 раз.

Про це стало відомо на прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНЕПР».

«Зі снігових заметів звільнено 85 автомобілів. З них 2 пасажирські автобуси, 9 швидких і 9 вантажних автомобілів. Врятовано 183 людини, в тому числі 21 дитина. Найбільше було ускладнено рух на об’їзній навколо міста Жовті Води, а також у Криничанському, Межівському, Апостолівському, Дніпровському районах. Наприклад, вночі 7 січня люди застрягли в легкових автомобілях в Криничанському районі і, кинувши машини, з маленькими дітьми йшли пішки. Цих людей рятувальники знайшли і доставили додому. Машини також відбуксирували. Також надавалася допомога в місті Покров, де в результаті обриву ліній електропередач без світла залишилося 111 будинків. Там відновили електропостачання за допомогою генератора», — сказала вона.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43914

Янв 08 2019

В 2018 році блоки Запорізької АЕС працювали стабільно.


Головна мета в роботі оперативного персоналу експлуатаційного підрозділу (ЕП) залишається незмінною. Це — безпечне вироблення електроенергії. Колектив ЕП, як в попередні роки показав відповідальність та високий професійний рівень у виконанні своєї роботи.

Минулий 2018 рік для експлуатаційного підрозділу став ще одним роком розвитку. Експлуатуючи оновлені після проведених реконструкцій і модернізацій блоки, колектив продовжував нарощувати професійні знання. Технічне оснащення станції сучасним устаткуванням, стимулює оперативний персонал на освоєння нових інструкцій, правил експлуатації, у результаті — в 2018 році блоки Запорізької АЕС відпрацювали стабільно. І навіть поліпшили показники з вироблення.

«Продовжено термін експлуатації 4 енергоблоку, були замінені конденсатори турбіни, що дало можливість збільшити вироблення електроенергії. Це реальне досягнення всього колективу ЕП та станції в цілому», — зазначив керівник експлуатаційного підрозділу Олег Дудар.

Поступово оновлюється колектив підрозділу. Ведеться безперервна підготовка молодих та нових працівників експлуатаційного підрозділу.

В 2019 році підрозділ починає готуватися до масштабної перевірки МАГАТЕ. Оперативний персонал ЗАЕС готовий показати свої напрацювання в області організації процесу експлуатації та поділитися досвідом з міжнародними експертами.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43902

Янв 08 2019

Благочинний ПЦУ на Нікопольщині дав прес-конференцію щодо отримання Томосу.


7 січня Благочинний Православної церкви України на Нікопольщині ієромонах Меркурій (Скороход) провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Вона була присвячена Томосу, який Україна отримала 6 січня.

Перед прес-конференцією Благочинний дав ексклюзивне інтерв’ю в ході якого відповів на декілька питань. Найголовніше, звичайно «Які зміни очікуються в релігійному житті Нікопольщини у зв’язку із отриманням Томосу?» Мабуть, воно цікавить всіх парафіян православних церков міста та району, до якої б релігійної структури вони не відносилися.

Також ієромонах Меркурій (Скороход) розповів, чому саме керуючий Дніпровською єпархією був включений до складу української делегації, що літала до Константинополя за Томосом – чим таким особливим відзначилася наша область… Говорили і про церкву, яку планують почати будувати вже навесні на честь полеглих воїнів-захисників. І про недільну школу, яка нещодавно почала діяти при храмі Петра Калнишевського.

Під час прес-конференції журналісти мали змогу задати будь-які питання благочинному. І знову ж таки, найчастіше звучало те, яке хвилює більшість: «Чи буде перерозподіл впливу? Чи «віджиматимуться» храми у Московського патріархату?». Отець Меркурій запевнив, що жодні силові дії не припустимі. Вирішувати долю храмів будуть їх парафіяни. Релігійні громади вільні у своєму виборі. Вони можуть залишитись у лоні церкви з центром у Москві, а можуть перейти до церкви з центром у Києві (ПЦУ), яка тепер, після отримання Томосу, є повністю легальною і рівноправною серед 15 православних церков.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43906

Янв 08 2019

Військова частина підвела підсумки роботи на ЗАЕС.


Військова частина 3042 національної гвардії України (НГУ), що охороняє найважливіший стратегічний об’єкт – Запорізьку АЕС, підвела підсумки службово-бойової діяльності за 2018 рік.

Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець подякував військовим за гідне виконання обов’язків та висловив впевненість в тому, що охорона ЗАЕС – в надійних руках: «Наша атомна електростанція є найбільшою в Україні та Європі, тому й відповідальність особлива. Нам вкрай потрібно забезпечувати енергетичну незалежність нашої держави. Україна досягне високих результатів у своєму розвитку, тому що має найпотужніші підприємства в різних галузях. Ми гідні того, щоб жити добре».

На зборах обговорили стан інженерно-технічних засобів та зв’язку підрозділу, а також питання тилового та технічного забезпечення. Були відзначені кращі військовослужбовці, поставлені загальні завдання та напрямки роботи на 2019 рік.
Грошові сертифікати на придбання житла від держави за бездоганну службу отримали 10 військових.

Довідка: підрозділ військової частини 3042 НГУ створений 26 травня 1982 року для охорони ВП ЗАЕС згідно зі статутом НГУ, статтею 2, пунктом 5: «Основною функцією Національної гвардії України» є «Охорона ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об’єктів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43899

Янв 08 2019

Обласний фестиваль талантів «Zефір» у Покрові.


У 2018 році культурно-інформаційний простір Дніпропетровщини вибухнув неймовірною подією. За ініціативи та підтримки голови обласної державної адміністрації Валентина Резніченка, в області пройшов перший фестиваль талантів «Zефір».

Він об’єднав талановиту молодь регіону в один унікальний проект. Діти віком від 5 до 16 років могли спробувати свої сили і поборотися за звання найкращого в найрізноманітніших номінаціях.

Символічно, що перший відбірковий тур дебютного «Zефіру» відбувся саме в нашому місті, яке стало символом позитивних перетворень не лише для Дніпропетровської області, але й для України.

Серед 30 номерів-переможців відбіркових турів, які стали учасниками грандіозного гала-концерту, також були представники Покрова. І більше того, сааме наші таланти опинилися в числі лауреатів фестивалю!

Звісно, що після такого вдалого і яскравого дебюту «Zефір» не може не повернутися. Відбірковий тур фестивалю 2019-го року розпочнеться вже 5 лютого. Тож талановиті діти Покрова, віком від 5 до 16 років, знову можуть спробувати свої сили.

Для цього їм необхідно надати відповідну заявку-анкету (зразок додається) до відділу культури виконкому. Прийом заявок триватиме до 21-го січня. Довідки за телефоном 4-19-85.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43896