Дневной архив: 2 января 2019

Янв 02 2019

На ЗАЕС впроваджується модифікація, націлена на підвищення потужності енергоблоків до 101,5%

На енергоблоці № 2 впроваджується модифікація, націлена на підвищення дозволеної теплової потужності до 101,5% номінальної. На блоках проекту В-320 в Україні це реалізується вперше. «Пілотні»: № 2 ЗАЕС, № 4 РАЕС і № 1 ХАЕС. Отже другий блок ЗАЕС – знову серед першопрохідців, і досвід, отриманий на ньому, згодом буде реалізований в масштабах країни.

«По «пілотному» другому блоку у нас – повна готовність. Більш того, несення навантаження 101,5% номінальної потужності на Запорізькій АЕС можливо і на блоках 1, 3, 4. Що стосується п’ятого і шостого – то на них необхідно буде виконати ряд модернізацій. Дослідну експлуатацію другого блоку плануємо почати після ППР-2019. І коли другий блок пройде дослідну експлуатацію і буде оформлено введення в промислову експлуатацію, поширення цієї «пілотної» модифікації має продовжитися на інші блоки», —  підкреслює головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

Мета модифікації – збільшення вироблення електроенергії за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримки при збереженні основних проектних рішень.

Очевидний плюс: реалізація резервів збільшення потужності діючих енергоблоків АЕС дозволяє підвищити обсяги генерації електроенергії без істотних витрат.

Фахівці ЗАЕС констатують повну готовність технічної частини. Тож у даний час основна увага в процесі впровадження «пілотного» проекту на другому блоці ЗАЕС націлена на узгодження документації. На сьогодні концептуальне технічне рішення погоджено. Розроблене на його основі технічне рішення про впровадження модифікації на блоці № 2 та попередній звіт з аналізу безпеки проходили державну експертизу в ДНТЦ ЯРБ. І зараз ведеться робота по усуненню зауважень експертів. Після чого документи знову будуть відправлені на узгодження в Держатомрегулювання.

Процес збільшення встановленої потужності атомних енергоблоків відбувається в усьому світі. На ряді зарубіжних АЕС, як з ВВЕР-440, так і з ВВЕР-1000 обґрунтовано і виконано підвищення теплової потужності реакторів. Роботи з підвищення теплової потужності ВВЕР-1000 вже до 104% номінальної потужності виконані на АЕС «Темелін» (Чехія), на Балаковській, Калінінській і Волгодонській АЕС (РФ). А на АЕС «Козлодуй» (Болгарія) обґрунтована безпека роботи на рівні потужності 104% номінальної.

Збільшення встановленої потужності АЕС – це вагомий внесок в загальне вироблення електроенергії і підвищення економічності роботи атомних станцій.

«Підвищення потужності діючих енергоблоків – стратегічна програма Енергоатому. Її реалізація дуже важлива з точки зору ефективності використання існуючих потужностей енергоблоків АЕС. Це по суті наш внесок в енергетичну безпеку України», – каже головний технолог ЗАЕС Андрій Ганенко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43872

Янв 02 2019

У ПОКРОВІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ-СНІДУ

Робота в напрямку протидії розповсюдження суспільно-небезпечних захворювань у нашому місті має системний характер, об’єднуючи різні служби та організації.
27-го грудня відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу. Учасники зустрічі підвели підсумки роботи за 2018 рік щодо цього актуального питання.

Про організацію проведення інформаційно-освітніх програм для медичних працівників  лікувально-профілактичних закладів області щодо профілактики ВІЛ/СНІДу поінформувала лікар-фтизіатр ЦМЛ Тетяна Яремко.
Про основні тенденції щодо боротьби з розповсюдженням вірусу імунодефіциту людини, проблеми та методи роботи на території Покрова у своїй доповіді торкнувся лікар-інфекціоніст кабінету “Довіра” Вадим Вдовін. Він відзначив, що для Покрова характерні ті тенденції в питаннях розповсюдження хвороби, які в цілому є в Дніпропетровській області. Однією з найбільших проблем залишається високий показник пізнього виявлення ВІЛ-інфекції, а також низький рівень відповідальності окремих категорій пацієнтів за своє здоров’я.
Вадим Володимирович відзначив, що в рамках програми боротьби з поширенням інфекційних соціально-небезпечних хвороб лише за 10 місяців 2018-го року було обстежено 2071 мешканець міста. Крім того, в 2018-му році зріс обсяг фінансування відповідних програм за рахунок коштів місцевого бюджету.
Учасники зустрічі відзначили важливість інформаційної роботи із протидії розповсюдження небезпечних хвороб серед молоді.
Про стан впровадження програм щодо здорового способу життя для учнів загальноосвітніх професійно-технічних закладів доповіла методист управління освіти Людмила Гродецька. У свою чергу, практичний психолог міського центру підготовки і перепідготовки робочих кадрів Наталія Зубенко поділилася інформацією про основні методи інформаційної роботи серед учнівської молоді закладу.
Обговоривши ці питання, учасники координаційної ради затвердили план роботи з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на наступний рік.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43868