Дневной архив: 13 декабря 2018

Дек 13 2018

Парламент планує відтермінувати Закон «Про трансплантацію» через провальну роботу МОЗ

Верховна Рада була змушена внести пропозицію про відтермінування впровадження в дію Закону «Про трансплантацію» через абсолютно провальну роботу Міністерства охорони здоров’я по цьому питанню.

Народний депутат України Андрій Шипко наголосив, що цей, без перебільшення, надважливий  Закон був проголосований ще в травні і мав вступити в дію з 1 січня 2019 року. Але за сім місяців МОЗ не спромоглось підготувати навіть проекти  підзаконних актів для створення нормативної бази, необхідної, аби нова система трансплантації запрацювала.

«Жодного документу, який стосується впровадження трансплантації не напрацьовано, не винесено на громадське обговорення і не прийнято, а без цього – вже з початку нового року в Україні не можна буде проводити трансплантації, навіть ті, що робляться зараз!» — підкреслив Шипко.

За словами нардепа, щоб через халатність чиновників не залишити українців без  можливості проведення життєвонеобхідних операцій,  депутати в черговий раз рятують ситуацію, виконуючи роботу за МОЗ.

Так, не маючи іншого виходу, Комітет ВР з питань охорони здоров’я підтримав в цілому законопроект № 9284 про відтермінування на рік Закону «Про трансплантацію» над яким більше року працювала робоча група з народних депутатів, фахівців у цій галузі та представників пацієнтських організацій.

«Якщо  ми цього не зробимо – то люди, які зараз чекають навіть на родинну трансплантацію в Україні, у яких уже є родинний донор – залишаться з 1 січня без життєвонеобхідної операції!» — зауважив парламентар.

Нагадаємо, що в 2016 році, тільки призначена в.о. міністра заявляла, що особисто докладе всіх зусиль, щоб закон про трансплантацію запрацював якнайшвидше, а натомість, ми бачимо халатність, що ставить під загрозу людські життя.

Схожою за рівнем  безвідповідальності, депутат вважає і ситуацію щодо проведення автономізації закладів охорони здоров’я. Станом на тепер далеко не всі лікарні встигли змінити статус, що теж потребує додаткового року часу, аби зробити це на пільгових умовах.

«Хтось має працювати у цій країні – і якщо виконавча влада не може, то ми народні депутати – мусимо стати на захист людей!» — додав Шипко.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43498

Дек 13 2018

Актуальне інтерв’ю з керівником Нікопольської окружної партійної організації ВО «Батьківщина» Олександрою Сотула


Сьогодні гість нашої студії керівник Нікопольської окружної партійної організації ВО «Батьківщина» Олександра Сотула

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/interview/43484