Дневной архив: 22 ноября 2018

Ноя 22 2018

Алкоголь за кермом: До трьох років за гратами або штраф 51 тисяча гривень

Верховна Рада посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
За повторне водіння в стані алкогольного сп’яніння можуть посадити на термін від двох до трьох років
За законопроект 7279-д, яким вносилися зміни, 22 листопада проголосували 239 народних депутатів.
Зокрема, стаття 286-1 проекту закону про управління транспортом в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до 34 тисяч гривень (2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на термін до 3 років.
Також в остаточній редакції законопроекту йдеться, що ті ж дії, вчинені повторно, — караються штрафом у 51 тисяч гривень (3 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування на строк від 2 до 3 років.
Покарання також стосується водного транспорту.
Закон вступить в силу через 3 місяці з дня його опублікування.
Зараз нетверезе водіння карається штрафом в 10200 гривень і позбавленням прав на 1 рік. Ті ж дії вчинені повторно в період 5 років караються штрафом в 40200 гривень і позбавленням прав на 10 років.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на https://www.epravda.com.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43131

Ноя 22 2018

МОЗ: Циркуляцію вірусів грипу зафіксовано

В Україні за минулий тиждень вперше з початку сезону зафіксовано циркуляцію вірусів грипу. Поки захворюваність на грип та ГРВІ знаходиться на неепідемічному рівні — на 17,5 % менше епідемічного порогу по Україні. Проти грипу вакцинованувались уже понад 84 тисячі українців. 

Про це повідомляє центр громадського здоров’я МОЗ.

Тиждень 46/2018 (12-18.11.2018)

  • Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні знаходиться на неепідемічному рівні. Показник захворюваності становить 428,2 на 100 тисяч населення, що на 17,5 % менше епідемічного порогу по Україні.
  • Протягом звітного тижня на грип та ГРВІ захворіли 164 826 людей, із них 68% — діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дорослих та дітей до 17 років збільшився на 9,7 % та 8,0 % відповідно.
  • Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
  • Досліджено 64 зразки матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип, в одному випадку визначено РНК вірусу грипу типу А не субтипований.
  • В Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРВІ, відзначається спорадичне географічне поширення грипу.
  • З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 84 079 людей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43127

Ноя 22 2018

За Сичеславщину снова не проголосовали!

В очередной раз 20 ноября на заседании Верховной Рады в повестку дня включили законопроект о декоммунизации Днепропетровщины, но несмотря на то, что депутаты почти всех фракций поддержали идею об изменениях, не хватило 18 голосов до необходимых 225.
Напомним, что предлагалось проголосовать «за» переименование Днепропетровской области на Сичеславскую ссылаясь на то, что это название придумали еще козаки, которые защищали рубежи Украины.
К повторному рассмотрению вопроса о переименовании депутаты должны вернуться позже, вероятно, на следующей сессии Верховной Рады.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43125

Ноя 22 2018

На Запорізькій АЕС ведуться роботи з управління старінням кабельних трас

Кабелі  – «кровоносна система» станції, яка забезпечує електропостачання всього устаткування. Для управління старінням кабелів у галузі діє спеціальна «Програма управління старінням кабелів» (ПУСК), яка поширюється на усі кабелі, що знаходяться в експлуатації на атомних енергоблоках України. Основною  метою  проведення  робіт  з  управління старінням  кабелів  є  забезпечення  безпеки, надійності, економічної ефективності експлуатації кабелів при виконанні ними своїх функцій протягом проектного строку експлуатації та довгострокової експлуатації.

Для того щоб своєчасно виконувати роботи з управління старінням підрозділ-власник кабелю приступає до виконання робіт з оцінки технічного стану за три роки до завершення терміну експлуатації. Це дозволяє своєчасно планувати роботу і мати достатній інтервал для узгодження рішення з продовження терміну експлуатації в Держатомрегулювання.

«Управління старінням елементів кабельних трас починалося в 2003 році з вивчення механізмів їх старіння й аналізу умов експлуатації. Основним ушкоджуючим чинником для кабелів, що впливає на швидкість старіння ізоляції, є висока температура. Чим вище вона, тим швидше відбувається окрихчування, оболонок кабелю, що призводить до зниження його механічних та електричних параметрів», — відмітив заступник начальника служби управління надійністю, ресурсом і модернізації (СУНРМ) Дмитро Михида.

Для скорочення обсягів робіт для кожного типу кабелю на енергоблоці вибирається представницька нитка, яка знаходиться в найгірших умовах експлуатації. Для неї виконується комплекс робіт за оцінкою її технічного стану в умовах експлуатації — безпосередньо на енергоблоці. Далі береться зразок-свідок цього типу кабелю. У лабораторних умовах його піддають прискореному тепловому і радіаційному (для кабелів гермозони) старінню. Це дозволяє спрогнозувати стан кабелю через 5-10 років експлуатації. При цьому час прискореного старіння невеликий і складає від декількох тижнів до одного року.

Після прискореного старіння зразок кабелю піддається електричним і механічним випробуванням. Якщо результати позитивні, приймається рішення про можливість його подальшої безпечної експлуатації.

Ще один напрямок в управлінні старінням кабелів — це моніторинг умов їх експлуатації. Якісне проведення моніторингу надзвичайно важливо, оскільки термін продовження експлуатації кабелів безпосередньо залежить від тих умов, в яких він експлуатується. Роботи з моніторингу виконуються на ЗАЕС персоналом цехів-власників кабелів. На підставі виконаних вимірів СУНРМ випускає щорічні звіти про результати моніторингу на енергоблоках і загальностанційних об’єктах станції.

Результати аналізу виконаних робіт з управління старінням елементів кабельних трас є основоположними для подальшої організації та виконання робіт з продовження терміну експлуатації, сейсмічної кваліфікації та оцінки сейсмостійкості кабелів.

З багатьох питань управління старінням кабелів фахівці ЗАЕС є ініціаторами внесення змін до галузевих документів, спрямованих на оптимізацію робочого процесу.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43123

Ноя 22 2018

У Нікополі відзначили День Гідності та Свободи

Дата є символічною для багатьох українців, адже саме в цей день, з різницею в 10 років, на київському Майдані Незалежності розпочалися визначні та доленосні для нашої держави події – Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013- 2014 років.
Під час проведення мітингу прозвучала історична довідка про День Гідності та Свободи. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів та поклали квіти до Меморіалу та світлин загиблих Героїв.

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43119

Ноя 22 2018

У Нікополі з’явились сучасні парти для дітей з особливими освітніми потребами

Спеціалізовані парти -трансформери зі стільцями вже в нікопольських класах для школярів з особливими освітніми потребами. Про це повідомляє пресс служба НМР.
Таких шкільних меблів, у кількості 53 одиниці, відділ світи і науки Нікопольської міської ради закупив за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам на загальну суму 190 800 грн.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/43104