Дневной архив: 5 ноября 2018

Ноя 05 2018

Ще 15 дітей переселенців та АТОвців відправилися на навчання до Литви

Рік безкоштовного навчання за кордоном. Таку можливість отримали  15 дітей переселенців та АТОвців з Дніпропетровщини. Вони відправилися до Вільнюса. Поїздка – результат співпраці Дніпропетровської облдержадміністрації з литовськими партнерами. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«На підтримці переселенців та АТОвців наголошує Президент України Петро Порошенко. Співпрацюємо з іноземними партнерами, аби діти з таких родин могли відпочивати та навчатися за кордоном, – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Наш давній друг у цьому – Литва. Країна вже прийняла на навчання 60 хлопчиків та дівчаток з нашої області. Нині до гімназії Вільнюса вирушили ще 15 дітей».

Опановувати знання діти будуть у Вільнюському домі литовців. Це інтернаціональний навчальний заклад. Із нашими хлопцями та дівчатами навчатимуться також школярі з США, Молдови, Туреччини, Грузії, Німеччини, Італії.

У вільний час для учнів – екскурсії, культурні та спортивні заходи, а ще – з десяток гуртків.

Після завершення навчального року хлопці та дівчата поїдуть на відпочинок до литовських таборів. Діти, які за підсумковими тестами отримують гарний результат, мають можливість продовжити навчання у Литві.

Схопити удачу за хвіст сподівається 13-річна Олександра Олександрова – хоче побачити Європу, знайти нових друзів та повернутися «іншою».

«Певно, за рік я змінюся. Буду інакше ставитися до екології. Зміняться звички. Взагалі мрію, що гарно навчатимуся, а тому залишуся в Литві й надалі», – сказала вона.

Про нові можливості для своєї дитини мріє мама одного з мандрівників Наталія Козакова.

«Важко відпускати сина на рік, він у нас в родині майстер на всі руки, що я буду без нього робити, раптом кран потече? – посміхається вона. – Насправді ж ми дуже радіємо, що потрапили в цю програму. Син уперше рушить за кордон».

Син Наталії – 13-річний Олексій мріє більше дізнатися про Литву, а ще – підтягнути навчання.

Безкоштовне навчання дітей АТОвців та переселенців у Литві – спільний проект Дніпропетровської ОДА та Почесного Консульства Литви у Дніпрі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42920

Ноя 05 2018

У 2018 році на Дніпропетровщині зросло виробництво мінеральної води, молока та йогурту

У 2018 році на підприємствах Дніпропетровщини зросло виробництво мінеральної води, сквашеного молока, йогуртів та макаронних виробів. Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Підприємства Дніпропетровщини працюють не тільки на кількість, а й на якість. Вони модернізують обладнання та розширюють виробництво. Продукцію реалізують в Україні та поставляють за кордон», – зазначили в управлінні.

Порівняно з аналогічним періодом 2017 року, підприємства Дніпропетровської області збільшили виробництво мінеральної негазованої води на 50%, а газованої – на 27%. Серед лідерів і йогурт та сквашене молоко – їх стало більше на 16,5%. На 10% зросло виробництво макаронів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42917

Ноя 05 2018

С 20-го ноября на Днепропетровщине закрывают сезон навигации

С 20-го ноября на Днепропетровщине закрывают сезон навигации. Судовладельцам в период закрытия навигации выход на воду запрещен. За это они могут понести административное наказание.

Об этом стало известно на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

Начальник межрегионального Нижнеднеровского управления безопасности на речном и морском транспорте Сергей Кривошапка сообщил, что закрытие навигации напрямую связано с изменениями погоды:

«Уже поднялся ветер, появилась волна. В районе города она маленькая, но, если выйти на открытую площадь водного простора, волна будет намного больше.

Учитывая тот факт, что обеспеченность спасательными жилетами у жителей региона практически равна нулю, такое их отношение к собственной безопасности, как правило, приводит к трагическим случаям», — сказал он.

Профессор, заведующий кафедрой водных биоресурсов и аквакультуры ДГАЭУ Роман Новицкий сообщил, что закрытие навигации – это безопасность самих рыбаков-аматоров и спортсменов.

«Температура воды с каждым днем опускается. Сейчас температура в Днепре не превышает 8 градусов, и если человек попадает за борт, то фактически жить ему остается 15 минут.

Закрытие навигации — это и дополнительный шанс сберечь рыбу на зимовальных ямах. Люди, которые выходят сейчас на лодках, 80% того, что они будут ловить судака и рыбачить на зимовальных ямах», — сказал он.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42914