Дневной архив: 17 октября 2018

Окт 17 2018

Вакцины от бешенства: Днепропетровщина проводит иммунизацию диких животных

В течение октября-ноября 2018 года над лесными и полевыми угодьями Днепропетровской области, за исключением территорий Васильковского, Покровского, Межевского, Петропавловского районов, распространят приманки с вакциной против бешенства.

Об этом сообщает Главное управление Госпродпотребсдужбы в Днепропетровской области.

«Приманка безопасна для людей и животных и имеет вид небольших брикетов размером 3 см на 5 см с запахом мясо-костной муки. В середине приманки находится капсула с вакциной против бешенства. Для иммунизации используется высокоимунная антирабическая вакцина «Орисвак», производитель ООО «Укрветпромпостач» (г. Бровары). Данные меры обеспечат создание устойчивого иммунитета у диких животных, которые являются основными распространителями возбудителя бешенства и значительно улучшат эпизоотическую ситуацию в регионе. Просьба к жителям области: с пониманием относиться к данному мероприятию и при обнаружении приманок – не брать их руками, не переносить и не разрушать», – отмечают в облуправлении ведомства.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42603

Окт 17 2018

Підприємців та студентів Дніпропетровщини запрошують на перший в Україні бізнес-конгрес

Вже 24 жовтня у Дніпрі пройде перший в Україні конгрес «Влада – Бізнес – Молодь». Це, свого роду, майданчик для знайомств та спілкування підприємців області зі студентами. Деталі розповіли в департаменті економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Познайомитися з бізнесменами, почути про їхній досвід, надихнутися на відкриття власної справи або ж запропонувати потенційному роботодавцю свою кандидатуру. Таку можливість отримають студенти – учасники конгресу. Він проходитиме в університеті митної справи та фінансів на вул. Вернадського, 2/4», – зазначили в департаменті.

Старт о 10.00. Протягом шести годин – майстер-класи, практикуми, ділові ігри за участі молоді, підприємців, експертів з питань малого та середнього підприємництва, науковців. Також працюватиме виставка товарів та послуг регіональних виробників. Реєстрація на конгрес тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42600

Окт 17 2018

На Дніпропетровщині відбудеться масштабний форум з децентралізації

«Децентралізація – трансформація сучасної України». В облдержадміністрації відбудеться масштабний форум, присвячений реформі місцевого самоврядування. Протягом двох днів його учасники обговорюватимуть успіхи децентралізації, ділитимуться досвідом та розмірковуватимуть – куди рухатися далі. До дискусії запрошують всіх бажаючих.

«Децентралізація – реформа Президента Петра Порошенка, яка змінила Україну. Ці зміни Дніпропетровщина відчула на собі. Додатковий фінансовий ресурс, що нині залишається «на місцях», увага інвесторів та ініціатива мешканців громад вже дали результати. На Дніпропетровщині з’явилися нові садочки та лікарні, реконструйовані школи, капітально відремонтовані дороги, відкрилися ЦНАПи. Об’єднання області напрацювали досвід, яким хочуть ділитися, та готові вчитися в інших, аби досягти ще більших успіхів. У цьому допоможе форум з децентралізації», — розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
 
Форум «Децентралізація – трансформація сучасної України» проходитиме 26 та 27 жовтня. У перший день говоритимуть про досягнення децентралізації та її перспективи. У другий – про регіональні особливості реформи,  впровадження енергоефективних технологій, стратегії розвитку, грантові програми.

Учасники форуму – голови об’єднаних територіальних громад, депутати, активісти, волонтери, сільські голови та активи сіл, які ще не об’єдналися в ОТГ, міські голови та голови районних рад. Зустріч відкрита для всіх бажаючих, які цікавляться принципом роботи децентралізації.
Аби потрапити на форум, слід заздалегідь зареєструватися тут. Зустріч проходитиме в Дніпропетровській облдержадміністрації за адресою: пр. Поля, 1.

На Дніпропетровщині 61 громада.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42596

Окт 17 2018

Компанія «Енергоатом» отримала ліцензію на експлуатацію енергоблока №4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін

Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець в урочистій обстановці отримав ліцензію про продовження терміну експлуатації ядерної установки енергоблоку №4 Запорізької АЕС від голови Держатомрегулювання Григорія Плачкова. Вручення відбулося сьогодні, 16 жовтня, в офісі Держатомрегулювання.

Григорій Плачков подякував колективу Запорізької АЕС за масштабну та якісну роботу з продовження терміну експлуатації та підвищення рівня безпеки четвертого енергоблоку станції.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський висловив задоволення виконанням заходів з продовження ресурсу, виконаних на енергоблоці №4 Запорізької АЕС.

«Почалася ця робота в далекому 2003 році, коли була прийнята відповідна постанова Уряду про продовження термінів експлуатації енергоблоків вітчизняних АЕС. Саме тоді ми почали напрацювання нормативної бази та підготовку до виконання заходів з продовження термінів експлуатації блоків. З отриманням ліцензії на продовження експлуатації четвертого блоку ЗАЕС, велика частина генеруючих потужностей Енергоатому отримала ліцензії на продовження терміну служби. Це ще раз доводить, що в української атомної енергетики є майбутнє. Спасибі всім за роботу», — підсумував глава ДП «НАЕК «Енергоатом».

11 жовтня Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4 ЗАЕС та встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку — 4 квітня 2028.

Проектний термін експлуатації енергоблоку №4 Запорізької АЕС закінчився 4 квітня 2018 року. Зараз на блоці закінчується середній планово-попереджувальний ремонт, протягом якого проведено ряд обов’язкових технічних та організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання, встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Таким чином, забезпечена надійна та безпечна експлуатація енергоблоку у понадпроектний термін.

Процес продовження терміну експлуатації трьох попередніх енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне та зважене ставлення до проведених заходів не тільки персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС Держатомрегулювання приймає після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку, в якому експлуатуюча організація обґрунтовує можливість безпечної довгострокової експлуатації блоку. Держатомрегулювання вже завершило державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку №4 ЗАЕС. Згідно з висновками Держатомрегулювання, матеріалами ЗППБ енергоблоку №4 ЗАЕС підтверджена спроможність експлуатуючої організації забезпечити при подальшій експлуатації енергоблока захист персоналу, населення та навколишнього середовища відповідно до вимог норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42575

Окт 17 2018

Нікополь, Марганець та Покров приєднаються до Європейського дня протидії торгівлі людьми

18 жовтня 2018 року відзначатиметься Європейський день протидії торгівлі людьми. З нагоди цього в Україні стартує загальнонаціональна інформаційна кампанії, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам видів і форм цього злочину, а також шляхів надання підтримки і допомоги потерпілим.

У всіх областях України 18 жовтня та в м. Києві 20 жовтня пройде всесвітня щорічна акція „Walk for Freedom/Хода за свободу” з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Акція спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

В місті Марганець акція «Хода за свободу» розпочнеться 18 жовтня о 10:00 і пройде за маршрутом: вул. Бульварна (від повороту на вул. Паркову) – Love-парк (центральний вхід).

В  місті Покров також планується проведення такої акції 18 жовтня на площі Гірників. Початок заходу о 17.00.

В Нікополі 18 жовтня о 16:00 учасники акції зберуться біля фонтану навпроти ЦУМу.
Далі колона пройде по проспекту Трубників до інсталяції «I LOVE NIKOPOL» біля міськради.

Запрошуємо усіх небайдужих долучитись до загальноєвропейського флешмобу та взяти участь в міській акції проти торгівлі людьми.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42571

Окт 17 2018

На Дніпропетровщині розпочались масштабні навчання з евакуації людей

Оперативне оповіщення та евакуація людей. На Дніпропетровщині відпрацьовують дії на випадок надзвичайних ситуацій чи аварій. Навчання – у семи містах та 12 районах області. Вони триватимуть до 19 жовтня.

«Відпрацювання якісного та оперативного реагування на надзвичайні ситуації актуальне повсякчас. Всі територіальні управління цивільного захисту та державної служби з надзвичайних ситуацій завжди повинні бути напоготові. Вкрай важливі своєчасне оповіщення та евакуація населення. Це і відточуватимуть протягом навчальних днів», – підкреслив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.    

Відпрацьовують п’ять надзвичайних ситуацій, які теоретично можуть виникнути на території регіону.

«Серед змодельованих ситуацій – аварії на Кременчуцькій гідроелектростанції,  Кам’янському водоканалі, аміакопроводі в Солонянському районі та підрив боєприпасів на залізничній станції Павлограду. Навчання орієнтовані на органи місцевого самоврядування та підрозділи управління цивільного захисту», – сказав начальник управління цивільного захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Коваленко.  

Евакуацію людей відпрацювали і в Кам’янському. За легендою, місцеві мешканці потрапили в зону затоплення через прорив дамби Кременчуцької ГЕС.

«Ми організували пункти евакуації у місцевих будинках культури. Там зібрали людей і оперативно відправили їх автобусами до безпечних місць», – сказав провідний інженер служби охорони праці Дніпровського металургічного комбінату Володимир Кононенко.  

Навчання відбуватимуться до 19 жовтня.      

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42568

Окт 17 2018

Місто Апостолове отримає школу за європейськіми стандартами

Європейські норми, енергоощадні технології та матеріали. Дніпропетровська ОДА осучаснює опорну школу №1 в Апостоловому. Після реконструкції температура у класах стане комфортною. Крім того, енергоефективні заходи дозволять заощаджувати на опаленні та подовжити строк експлуатації будівлі.

«Діти мають навчатися в комфортних і безпечних умовах. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. У 2018-му створюємо сучасний простір у більш ніж 30-ти школах області. Акцент – на термомодернізації будівель. Всередині приміщень – креативний дизайн, новітнє обладнання, куточки буккросингу. Крім того, обов’язкове облаштування інклюзивного простору для особливих дітей», – наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
До європейських стандартів наразі приводять Апостолівську опорну школу №1. І діти, і педагоги покладають на реконструкцію закладу, якому 35 років, неабияку надію.
«Хоча наша школа наймолодша у місті, вона мала достатньо проблем. Зокрема, на третьому поверсі взимку було холодно, навіть доводилося закривати певні класи. Дах протікав, а лінолеум зносився. Тому ми дуже задоволені, що наш опорний заклад оновлюють. Незабаром матимемо теплу й сучасну школу», – розказала директорка школи Ольга Вовк.
Зараз будівельники перекривають покрівлю та міняють вікна, утеплюють фасад, всередині обшивають стіни гіпсокартоном, монтують систему опалення. Спочатку підрядники відремонтують праве крило, потім перейдуть на ліве.
«Навчаюся тут з шести років і вперше бачу такі кардинальні зміни, – сказав десятикласник Максим Гужеля. – Після реконструкції школа стане більш практичною: з новими класами й обладнанням, більш функціональним спортзалом».
Крім того, у школі розширять вестибюль, оновлять два спортзали, на подвір’ї замість порепаного асфальту з’явиться різнокольорова зручна плитка.
У 2019-му планують стати до реконструкції і шкільного стадіону. На нього чекають не тільки учні, а й всі мешканці Апостолового. Він буде доступним для всіх бажаючих.
«Ми вже не можемо дочекатися, коли почнеться будівництво стадіону. Бо в місті взагалі немає такого місця, де б можна було розвивати свої спортивні  здібності», – сказала семикласниця Анна Гринішина.
В Апостолівській опорній школі №1 навчаються більше 700 учнів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42564

Окт 17 2018

Триває плановий середній ремонт енергоблоку №1 ЗАЕС

В період проведення середнього ремонту в турбінному відділенні енергоблока №1 дільниця з реконструкції обладнання турбінного відділення енергоремонтного підрозділу (ЕРП) виконує ряд запланованих робіт.

Робота відповідальна та стосується вирізки — врізки зворотних клапанів на трубопроводах основного конденсату, живильної води, підведення конденсату.

«Необхідно демонтувати зворотні клапани, — говорить начальник дільниці з реконструкції обладнання турбінного відділення Олексій Полєнов. — Після цього в роботу вступає дільниця з ремонту арматури служби ремонту турбінного відділення ЕРП, яка виконує капітальний ремонт внутрішніх частин арматури. І на закінчення пройде монтаж арматури на штатне місце».

В роботі застосовують вантажопідйомні механізми та зварювання. Служба контролю металу здійснює контроль зварних з’єднань. Остаточним підсумком якісно виконаного ремонту буде проведення технічного огляду.

Паралельно на дільниці ведеться активна підготовка до ремонту енергоблоку №3, на якому йде 13 доба планового середнього ремонту. Тут планується заміна сепаратора-пароперегрівача (СПП) — 1000 №4. Відремонтовані частини зараз знаходяться на заводі нестандартного обладнання та трубопроводів (НСОтаТ). Пароперегрівач вже готовий. В стадії завершення сепараційна частина.

«Ремонт — це напружена пора. Роботи завжди багато і особливо тоді, коли блоки виводяться в ремонт один за іншим, — зазначає Олексій Полєнов. І для досягнення успішного результату на нашій дільниці є все необхідне: висока кваліфікація виконавців, напрацьовані навички та професійний досвід».

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42561

Окт 17 2018

Як відбулась зустріч очільників міст Нікополя, Марганця, Покрова та представників ДТЄК

16 жовтня, в приміщенні Нікопольської міської ради відбулась нарада міських голів міст Нікополя, Марганця, Покрова та представників АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» щодо підготовки до осінньо-зимового опалювального періоду 2018-2019 років.

Андрій Фісак, Олена Жадько та Олександр Шаповал обговорили інвестиційну програму, наявні проблеми електропостачання та шляхи їх найшвидшого вирішення.

Технічний директор АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» Сергій Березовський наголосив на тому, що в цьому році енергозабезпечення Нікопольського регіону не буде гірше, ніж в минулому. Плідна співпраця компанії з меріями – це запорука якісного та оперативного реагування на проблеми, у разі їх виникнення.

У свою чергу, начальник Нікопольського РЕМ Віктор Боднар зазначив, що на даний час триває комплектація чотирьох оперативних бригад, які цілодобово чергуватимуть у період опалювального сезону. 2 бригади у Нікополі і ще по одній у Марганці та Покрові. Наразі співробітники даних бригад проходять відповідне навчання та стажування.

Опалювальний період починається згідно з відповідними розпорядженнями місцевих органів самоврядування, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує +8°С.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42557

Окт 17 2018

Дізнайтесь які дороги в Нікополі ремонтують за рахунок субвенції з державного бюджету

По вулиці Михайла Грушевського, від вулиці Каштанової до вулиці Героїв Чорнобиля, укладають асфальт, усуваючи тим самим проблему, яка існувала тут багато років.

– Тут постійно збиралася вода після дощів та після танення снігу, не можна було ні пройти, ні проїхати, – розповідають мешканці вулиці Грушевського. – До нас навіть «швидка допомога» не хотіла приїжджати.

Ці поточні ремонтні роботи проводять за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

– Ще на початку року депутати розподілили кошти, які виділяються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, – коментує начальник управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Всеволод Зінченко. – З них 11 мільйонів гривень на капітальний ремонт і один мільйон гривень – на поточний ремонт.

Крім вулиці Першотравневої, від вулиці Гродненської до вулиці Рижикова, за ці кошти буде проведено поточний ремонт по вулиці Лапинській, від вулиці Херсонської до вулиці Котельникова, та по вулиці Пилипа Орлика, від вулиці Гагаріна до вулиці Бориса Мозолевського.

Капітально відремонтувати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, планується сім об’єктів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42553