Дневной архив: 11 октября 2018

Окт 11 2018

На Дніпропетровщині лелека приніс батькам майже 19 тисяч дітей


У 2018 році на Дніпропетровщині народилося майже 19 тисяч немовлят. Хлопчиків на світ з’явилося більше, ніж дівчат.
Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.
«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року народжуваність в області зменшилася на 10%, — зазначила головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра. — Одна з причин – мамами стають дівчата, які з’явилися на світ на початку 90-х, коли в країні був значний спад народжуваності».

У 2018 році народилося 9,2 тисячі хлопчиків та 9 тисяч дівчаток. На світ з’явилися 5 трійнят та 187 двійнят.

Наразі ще 9 тисяч жінок області готуються стати мамами.

Акушерська допомога в області надається у 23 пологових стаціонарах, серед яких перинатальні центри у Кривому Розі та Дніпрі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42442

Окт 11 2018

Дізнайся де в Нікополі вантажівкам заборонили їздити


У звязку з аварійністю конструкцій шляхопроводу вантажівкам заборонили заборонили їздити по «горбатому» мосту.
Оголошення про заборону проїзду вантажівок було встановлено 10 жовтня працівниками комунального підприємства «Міські автомобільні дороги – 1» біля «горбатого» мосту.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42438

Окт 11 2018

Спалах кору в Україні: кількість хворих зросла.


За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, упродовж 40-го тижня 2018 року на кір захворіли 554 людини – 157 дорослих і 397 дітей. Це на 3% більше ніж попереднього тижня.

Захворюваність на кір серед дітей залишається високою. Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки: Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України в спільному офіційному листі нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про існуючі норми закону (ст.15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

З початку року на кір захворіли 32 489 людей – 13 013 дорослих і 19 476 дітей.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 6 460 людей: 1 994 дорослих і 4 466 дітей), Закарпатській (всього 3 149 людей: 601 дорослий і 2 548 дітей), Івано-Франківській (всього 3 029 людей: 858 дорослих і 2 171 дитина), Одеській (всього 2 467 людей: 1 241 дорослий і 1 226 дітей), місті Києві (всього 2 250 людей: 1 419 дорослих і 831 дитина) та Тернопільській (всього 1 219 людей: 668 дорослих і 1 151 дитина) областях.

Всього з початку року від ускладнень кору померло чотирнадцять людей: десятеро дітей і четверо дорослих.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42435

Окт 11 2018

Українці вже можуть скористатися «будівельною амністією»


Нагадаємо, що в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження Порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:

індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування такої нерухомості необхідні:

заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),
один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

а також засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури.

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10 робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42431

Окт 11 2018

Чемпионат Украины по прыжкам на батуте пройдет в Каменском


С 11 по 13 октября в Каменском на базе городской детско-юношеской спортивной школы №4 пройдет чемпионат Украины по прыжкам на батуте (прыжки на акробатической дорожке). Накануне открытия чемпионата в Каменском горсовете прошла пресс-конференция организаторов соревнований.
Изначально организаторы планировали провести соревнования в другом городе. В частности, рассматривали Киев, Харьков и Николаев. Однако городское отделение спортивной акробатики приобрело новое спортивное оборудование, что позволило проводить соревнования такого уровня в Каменском.
В соревнованиях примут участие спортсмены из 12 областей Украины и города Киева, которые будут соревноваться в возрастных категориях:

2006-2007 год рождения по программе кандидатов в мастера спорта;

2008-2009 год рождения по программе I разряда.

Спортсмены по прыжкам на акробатической дорожке участвуют в лично-командных соревнованиях, включающих в себя индивидуальные и командные соревнования. Всего в чемпионате примут участие 350 спортсменов. Торжественное открытие соревнований состоится 11 октября в 12:00.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42427

Окт 11 2018

Оприлюднено звіт Держатомрегулювання за результатами громадського обговорення


З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 07 вересня по 07 жовтня 2018 року проводила публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки — енергоблока №4 Запорізької АЕС.
В рамках публічного громадського обговорення Держатомрегулювання України за участю замовника проекту рішення (ДП «НАЕК «Енергоатом») 25 вересня 2018 року проведені громадські слухання щодо проекту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС у м. Енергодар.

За результатами громадського обговорення підготовлено звіт, ознайомитися з яким можна за посиланнями:
http://www.snrc.gov.ua/nuclear/doccatalog/document?id=406750, http://www.npp.zp.ua/Content/docs/prolong/snri-report-4-20180925-uk.pdf.

Також на сайті Держатомрегулювання та Запорізької АЕС знаходяться:
стенограма громадських слухань:
(http://www.snrc.gov.ua/nuclear/doccatalog/document?id=406631, http://www.npp.zp.ua/Content/docs/prolong/snri-shortrec-4-20180925-uk.pdf);

протокол громадських слухань:
(http://www.snrc.gov.ua/nuclear/doccatalog/document?id=406632, http://www.npp.zp.ua/Content/docs/prolong/snri-protocol-4-20180925-uk.pdf);

перелік пропозицій (зауважень), що надійшли до Держатомрегулювання протягом публічного громадського обговорення, а також відомості про врахування або відхилення пропозицій (зауважень):
(http://www.snrc.gov.ua/nuclear/doccatalog/document?id=406633, http://www.npp.zp.ua/Content/docs/prolong/snri-propreceived-4-20180925-uk.pdf).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42422

Окт 11 2018

Кому треба подавати нові заяви та декларації для отримання субсидії

Управління соціальної політики інформує отримувачів субсидії, що з початком опалювального сезону необхідно надати нову Заяву та Декларацію тільки таким категоріям громадян:

— орендарям житла;

— внутрішньо переміщеним особам;

— сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих осіб;

— сім’ям, у яких відбулись зміни у складі сім’ї.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42420

Окт 11 2018

На Дніпропетровщині стартував міжнародний волонтерський проект «Порятунок без кордонів»

Невідкладна медична допомога – просто в наплічнику. «Рюкзак-укладка», як його вже назвали медики. У ньому – все необхідне, щоб урятувати людині життя. Відтепер такі «диво»-наплічники – й у волонтерів Дніпропетровщини. Поки що 15, але це лише перша партія. В Україні тільки-но стартував проект «Порятунок без кордонів». Першим регіоном, що долучився до міжнародної волонтерської спільноти, стала Дніпропетровщина. Про це розповів радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Денис Сурков.

«Ситуація, коли людина може опинитися на межі життя та смерті, може виникнути у будь-який момент. Це і різні надзвичайні обставини, і раптова зупинка серця. Коли постраждалий потребує невідкладної допомоги ще до приїзду «швидкої». Відлік – щосекундний. У такий момент наплічники, оснащені всім необхідним, – якраз те, що треба», – зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Денис Сурков.

Наплічники невідкладної допомоги незамінні при масових ДТП, пораненнях, раптовій зупинці серця, кровотечах. Волонтери зобов’язуються скрізь брати їх із собою. Краще – якщо є особисте авто. Кинув – і вже готовий у будь-який момент врятувати людське життя.

У «рюкзаку-укладці» – життєво необхідні набори для зупинки критичної кровотечі та проведення серцево-легеневої реанімації. Це джгути, бандажі, повітропроводи, респіратори, дихальні мішки для штучної вентиляції легенів, шийні комірці, лицьові маски. Комплекти – для дітей і дорослих.

Першими виявили бажання «озброїтися» наплічниками-«рятівниками» 15 дніпровських волонтерів. Всі вони – медики. Це і лікарі, і викладачі, й інструктори з тактичної медицини.

«При важких травмах час для надання невідкладної допомоги дуже обмежений. Наплічник завжди буде поруч зі мною, в багажнику авто. Якщо це врятує хоча б одне життя, я буду щасливий», – сказав учасник проекту, лікар Іван Кондратенко.

Перші 15 волонтерів – лише початок проекту. Долучитися до нього може будь-хто. Головний критерій при відборі – впевненість у власних силах. А ще – рішучий намір: «Я хочу і зможу допомогти людині». Якщо волонтер не матиме медичної освіти, для нього організують обов’язкове навчання, додав Денис Сурков.

«Дуже задоволений, що Україна приєдналася до міжнародної волонтерської спільноти. Звернулися з ініціативою до Дніпропетровської облдержадміністрації, і нас підтримали, – розповів ізраїльський парамедик Гарі Гросман. – В Ізраїлі у 90% випадків невідкладну допомогу постраждалим просто на вулиці надають саме волонтери. У нас їх тисячі. Крім того, налагоджене оповіщення про надзвичайні ситуації через мобільний зв’язок. Так, у разі ДТП вже за 90 секунд постраждалі отримують невідкладну медичну допомогу».

«Порятунок без кордонів» – спільний проект Дніпропетровської ОДА та міжнародної волонтерської організації SSF.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42415

Окт 11 2018

Ще дев’ять громад Дніпропетровщини претендують на європейську допомогу у створенні ЦНАПів


Божедарівська, Верхньодніпровська, Грушівська, Девладівська, Жовтоводська, Зайцівська, Миколаївська та Саксаганська об’єднані громади, а також місто Марганець виграли другий раунд конкурсу «U-LEAD з Європою» і тепер претендують на допомогу з модернізації чи створенні ЦНАПів.

До кожної громади завітають фахівці й оцінять реальні потреби щодо осучаснення та створення ЦНАПів. Види допомоги та її обсяги визначатимуть спільно з ОТГ та містами. Далі – протягом жовтня-грудня 2018 року складуть детальне технічне завдання із зобов’язаннями.

За програмою, громади можуть розраховувати на консультаційну допомогу, тренінги, нові меблі, офісну техніку, програмне забезпечення.

Додаткова інформація – тут.

Загалом у другому раунді за Програмою «U-LEAD з Європою» органи місцевого самоврядування України подали 157 заявок. Комісія, до якої увійшли експерти, представники Мінрегіону та Мінекономрозвитку, відібрала 118.

Програма, у якій чотири раунди, розрахована до 2020 року. За цей час підтримку отримають до 600 Центрів надання адмінпослуг України. Бюджет проекту – майже 30 млн євро.

Долучитися до конкурсу можуть села, селища та міста з кількістю мешканців від 5 до 50 тисяч.

Програма «U-LEAD з Європою», яку фінансують країни ЄС, підтримує реформу децентралізації в Україні й надає регіонам міжнародну технічну допомогу.

На Дніпропетровщині переможцями першого раунду конкурсу стали місто Покров, а також Васильківська, Межівська, Першотравенська, Покровська, Солонянська, Томаківська й Царичанська ОТГ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42412

Окт 11 2018

Команда цеху теплової автоматики та вимірювань — переможець змагань з волейболу


Протягом півтора місяців на базі спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС проходили змагання з волейболу в залік Спартакіади ВП ЗАЕС — 2018. У них взяло участь 14 команд з різних цехів і підрозділів атомної станції. Команди волейболістів боролися за кубок переможця Спартакіади – 2018.
За підсумками змагань почесне перше місце зайняла команда цеху теплової автоматики і вимірювань. Збірна команда служби фізичного захисту і загону відомчої воєнізованої охорони — друге місце. Третє місце зайняла команда хімічного цеху.
На змаганнях з волейболу, які пройшли в дружній спортивній атмосфері, учасники та вболівальники отримали заряд бадьорості та здоров’я.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42409