Месячный архив: Октябрь 2018

Окт 22 2018

На Дніпропетровщині відкрили найкращий садочок в Україні

В Обухівці Дніпропетровської області «з нуля» збудували надсучасний дитячий садочок. Для України заклад унікальний –  він енергоефективний, має оригінальну архітектуру, сучасний дизайн, меблі та все необхідне для гармонійного розвитку дітей. Відкрив садочок Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.
 
«Цей дитячий садок повністю відповідає новим державним будівельним нормам, які ми наблизили до сучасних європейських. Це й інженерні рішення, і наявність сонячних батарей, і котельня на альтернативному паливі, — зазначив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.  — Дніпропетровська область демонструє всій Україні, який повинен бути підхід до будівництва дошкільних закладів, як можна реалізувати масштабний інфраструктурний проект за місцевий бюджет. Такі проекти ми будемо пропонувати й іншим регіонам».
 
Обухівський садочок звели на місці пустиря всього за рік.

«Сьогодні відкрили нові садочки в Обухівці та Підгородному, ще чотири зводимо «з нуля» — у Кам’янському, Покрові, Старих Кодаках та Іларіоновому. Це справжній прорив, адже ніколи раніше в Україні не будували дитячі заклади такого рівня – оригінальні, комфортні, з урахуванням останніх тенденцій в дизайні. Такі можливості дає децентралізація – реформа Президента України Петра Порошенка. Вона змінює країну, і сьогодні перед нами – промовистий приклад цього», — наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Проект за шведським зразком розробив дніпровський архітектор. У садочку – величезні вікна – від полу до стелі. Це забезпечує «зв’язок» інтер’єру з ландшафтом.

«Це міф, що будівля із великими вікнами не може бути теплою та енергоефективною. Таку архітектуру мають навіть будинки у країнах із більш «суворим», ніж наш, кліматом – у Швеції, Данії, Норвегії, — пояснив головний архітектор Обухівського дитсадка Олексій Валентіров. – Головне – правильно спланувати споруду. Фасад садочка в Обухівці виходить на південь, а над  вікнами є спеціальні навіси. Влітку, коли сонце «високе», будівля не перегрівається. Та навпаки – «низьке» зимове сонце додатково нагріває приміщення. Це перший дитсадок України, збудований за такою технологією».
 
Використали під час будівництва закладу й інші енергоефективні технології. На даху будівлі – сонячні батареї, поряд – власна альтернативна котельня.

«У нас велике селище. Дітей дуже багато, а садочка не було жодного. Одні мами возили малечу аж до Дніпра, інші змушені були сидіти із дітьми вдома. Тож нині радіємо всією громадою, — поділилася Любов Гладка – директор НВК №2, частиною якого став новий дитсадок. – У садочку – великий простір для розвитку дітей. У майбутньому плануємо відкрити тут гуртки з Петриківського розпису, англійської, танців».
 
Для кожної із шести груп обладнали власну спальню та ігрову.

«Безмежно щаслива, що мій синочок ходитиме до комфортного сучасного дитсадка. Вражена, що його побудували саме в нашому селищі, ще й за такий короткий час, — сказала мешканка Обухівки Світлана Бєрдо. – Впевнена, дитина тут матиме все для розвитку, а головне – завжди буде в теплі».  
 
Обладнали для дітей і музичну та спортивну зали. На подвір’ї – павільйони від сонця та великий дитячий майданчик.

«Сучасні садочки будуємо не лише у містах, а й у селах. Переконані: діти повинні мати найкращі умови для розвитку, незалежно від того, де мешкають. Більше ніяких сірих будівель з нескінченними коридорами-лабіринтами. Нові садочки – тільки за сучасними проектами», — сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Садочок в Обухівці розрахований на 115 малюків.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42693

Окт 22 2018

Енергоблок №4 Запорізької АЕС в строю!

20 жовтня 2018 року о 01 годинi 44 хвилин, після закінчення масштабного середнього ремонту четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі. Ведеться набір потужності.

Четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі на підставі ліцензії з продовження терміну експлуатації, виданої Держатомрегулювання України від 16 жовтня 2018 року.

11 жовтня 2018 Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4 ЗАЕС і встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку — 4 квітня 2028 року.

«Запорізькою АЕС виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення і переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін», — зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Завдяки злагодженій роботі всього персоналу станції після виконання узгоджених заходів з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки, четвертий енергоблок готовий і далі безпечно виробляти ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії для держави в понадпроектний термін.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Енергоблоки №1 і №3 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

В останні роки Запорізька АЕС виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними електростанціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42689

Окт 22 2018

Комунальники розчищають дощову каналізацію та проводять роботи по освітленню дворів кооперативних будинків по вулиці Шевченка

На цьому тижні робітники Міськавтодору вичищали ливневу каналізацію, що знаходиться на примиканні вулиці Шевченка до вулиці Героїв Чорнобиля.

Цей зливовий лоток було зроблено ще наприкінці 70-х років минулого століття.

– Він був перекритий залізними решітками, – розповідає директор КП «Міськавтодору» Олексій Савченко. – Наприкінці 90-х років решітки кудись зникли і лоток перекрили плитами. Зараз дощова каналізація повністю забита, але наша задача не тільки вичистити її і забезпечити функціонування, а й направити пішохідний трафік згідно правил безпеки дорожнього руху.

Після того, як лоток вичистять, він знову буде відкритим, біля нього поставлять огорожу для того, щоб пішоходи переходили дорогу там де належить, а не там, де ближче.

Двори будинків по вулиці Шевченка, що знаходяться на мікрорайоні «Кристал», довгий час вечорами потопали в темряві. Причина в тому, що ці будинки – кооперативні, і лінія зовнішнього освітлення тут не була передбачена ще за радянських часів.

Міський голова Андрій Фісак ініціював вирішення проблеми освітлення Нікополя. Для того, щоб вирішити проблему на цій ділянці, необхідно встановити опори освітлення. Спочатку робітники Міськавтодору ліквідували горіхово-каштанові зарості, зараз за допомогою дробарки обрізані гілки подрібнюють і тирсу вивозять на територію підприємства. Одночасно проходить буріння ям і установка опор. Виконання земляних робіт погоджено з ДТЕКом, щоб при бурінні не порушити кабельну лінію. За словами Олексія Савченко, всі роботи по освітленню території мікрорайону планується закінчити за два тижні.

Крім того, на ділянці дороги від ЦУМу до вулиці Станіславського робітники Міськавтодору заповнювали тріщини в асфальтобетонному покритті бітумною мастикою. Цей простий, але дієвий технологічний метод застосували вперше в цьому році. Він запобігає появі ям і, тим самим, дає можливість продовжити термін служби дорожнього покриття.

Також комунальники наносили розмітку «пішохідний перехід» по вулиці Електрометалургів та по проспекту Трубників в районі ЦУМу.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42685

Окт 22 2018

На Дніпропетровщині виконали вже понад 90% робіт з посіву озимих

Аграрії Дніпропетровщини посіяли вже понад 650 тис га озимих культур. Це понад 90% від запланованого об’єму робіт. Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

«На Дніпропетровщині завершується посів озимих зернових культур під врожай 2019 року. Погода сприяє аграріям, тож посівну плануємо завершити до кінця жовтня, — зазначили в управлінні агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

Зокрема, в області посіяли  490 тис га пшениці, 77 тис га ячменю та  майже 83 тис га озимого ріпаку.

Загалом у 2018 році на Дніпропетровщині озимими засіють майже 700 тис га.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42682

Окт 22 2018

Зміни, що відбуваються в гінекологічному відділенні міської лікарні № 1

Для гінекологічного відділення міської лікарні № 1 в цьому році з місцевого бюджету були виділені кошти на поточний ремонт. Змінилося покриття стін і стелі, що відтепер відповідає не тільки естетичним, а й санітарним та протипожежним вимогам. Крім того, за кошти з місцевого бюджету для лікарні було придбано нове сучасне обладнання та інструментарій.

– Це лапароскопічне обладнання та необхідний інструментарій для проведення малоінвазивних оперативних втручань, – коментує головний лікар КЗ «Нікопольська міська лікарня № 1 ДОР» Олена Соломаха. – Також було придбано гістерорезектоскоп – це ендоскопічне обладнання, яке допоможе діагностувати патологію матки малоінвазивним способом, але детально та докладно.

Протягом десятиліть в лікарні була повністю відсутня протипожежна безпека. В цьому році за кошти міста вирішено і цю проблему. Відтепер система протипожежної безпеки в наявності та в повному обсязі у всіх корпусах міської лікарні № 1, в тому числі і в гінекологічному корпусі.

Тож в медичній сфері Нікополя, безсумнівно, відбуваються зміни на краще, але ще турбує стан під’їзних шляхів до лікувальних закладів.

– Можливо, це не зрозуміло, коли людина здорова, але коли вона хвора і коли їй дуже боляче, та ще й автомобіль, який везе її до лікарні, потрапляє в великі ями на дорозі, то це дуже негативно впливає як на стан здоров’я, так і на ефект для майбутнього лікування, – говорить Олена Соломаха. – Тому я вважаю, що під’їзди до лікарні необхідно відремонтувати капітально і якнайшвидше.

Як запевнив начальник відділу охорони здоров’я Нікопольської міської ради Анатолій Сукач, питання ремонту асфальтного покриття по проспекту Трубників, 50, де розташована друга площадка міської лікарні № 1 і заїзд до стаціонарних відділень міської лікарні № 4, включений в проект бюджету на 2019 рік і буде розглядатися на

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42676

Окт 20 2018

Цілодобовий телефон для аварійних ситуацій 0800-504-105

Нікопольці мають змогу безкоштовно звернутися з приводу аварійних ситуацій на комунальних системах життєзабезпечення міста (питання щодо водопостачання та водовідведення, стану утримання дорожнього полотна, благоустрою, зовнішнього освітлення та ін.) за єдиним телефоном 0800-504-105.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/31481

Окт 19 2018

Оголошення про скликання 41-ї сесії міської ради VІІ скликання

31 жовтня 2018 року о 10.00 в залі засідань міської ради (4-й поверх)

відбудеться засідання сорок першої сесії міської ради VІІ скликання

На розгляд сесії винесені такі питання:

— про урегулювання земельних відносин;

— про надання громадянину Бондарю Василю Пилиповичу в оренду земельної ділянки на пр. Трубників, 25 у м. Нікополі Дніпропетровської області;

— про встановлення орендної плати Головному управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області за використання нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Добролюбова, 54 у місті Нікополі;

— про встановлення орендної плати Головному управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області за використання нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Електрометалургів, 33 у місті Нікополі;

— про встановлення орендної плати Головному управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області за використання нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Княжа, 83/1 у місті Нікополі;

— про встановлення орендної плати Головному управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області за використання нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на проспекті Трубників, 40 у місті Нікополі;

— про встановлення орендної плати Головному управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області за використання нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Микитинська, 45 у місті Нікополі;

— про  створення Наглядових рад комунальних підприємств Нікопольської міської ради;

— про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти Нікопольської міської ради;

— про внесення змін до заходів на 2018 рік Програми соціального захисту населення м. Нікополя на 2016 – 2018 роки «ТУРБОТА», затверджених рішенням міської ради від 22.12.2017 року № 32-29/VII;

— про затвердження змін до міської цільової програми «Розвиток фізичної культури і спорту в місті Нікополі на 2017-2019 роки»;

— про затвердження «Міської програми фінансової підтримки комунального підприємства «Міські автомобільні дороги -1» Нікопольської міської ради на 2017-2019 роки» у новій редакції;

— про затвердження змін та доповнень до додатку 1 до «Програми розвитку житлово-комунального господарства м. Нікополя на 2017-2019 роки»;

— про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Нікополя за 9 місяців 2018 року;

— про внесення змін  до рішення міської ради  від 22 грудня  2017 року                          № 64-29/VІІ «Про бюджет міста на 2018 рік»;

Інформація передана пресслужбою Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42666

Окт 19 2018

Боксери Дніпропетровщини повернулися з Кубку України з трьома медалями

Завершився Кубок України з боксу серед чоловіків. Спортсмени з Дніпропетровщини вибороли «золото» та два «срібла». Про це розповіли в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

Змагання проходили у Запоріжжі. За першість боролися 83 українських спортсмени. Дніпропетровщину представляли 8 боксерів, три з них здобули перемогу.

Олександр Абрамян посів перше місце у ваговій категорії до 64 кг. Ліпаріт Устян виборов «срібло» у ваговій категорії до 69 кг. З медаллю такого ж ґатунку повернувся Роберт Жмурко. Він боровся у ваговій категорії +91 кг.

Крім того, Олександр Абрамян та Роберт Жмурко отримали Кубки за кращий бій і волю до перемоги, а ще фінансову премію від організаторів змагань.

Загалом на Дніпропетровщині боксом займаються майже 3,8 тис спортсменів, з якими працюють 134 тренери.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42663

Окт 19 2018

Чемпионат Украины по водному поло пройдет в Каменском

Вчера, 18 октября, в Каменском стартовал 28-й чемпионат Украины по водному поло среди мужских команд. За награды посоревнуются шесть коллективов из харьковской, львовской и других областей нашей страны. К сожалению, Каменское на турнире не выступает.

В течение четырех дней, с 18 по 21 октября, в бассейне спорткомлекса «МиКомп» состоятся игры первого тура. Откроют сезон 2018/19 харьковчане: в 18:30 сборная Харьковской области сыграет против команды «НТУ-ХПИ» ШВСМ.

За награды национального первенства, помимо гостей их первой столицы Украины, поборются еще четыре команды: «Динамо» (Львов), «ЛГУФК» (Львов), ВК «Мариуполь», и сборная Украины (юниоры).

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на www.5692.com.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42659

Окт 19 2018

Последние теплые дни: В Никополь идет настоящая осень

В пятницу, 19 октября, по всей Украине стоит теплая солнечная погода. Сегодня в  Никополе столбик термометра днем поднимется до +20 по Цельсию. Однако, по прогнозам синоптиков, эта неделя станет завершающей для  бабьего лета-2018.

Эти выходные в последний раз порадуют никопольчан теплом днем до +20 по Цельсию.

В субботу,  20 октября, на протяжении всего дня погода в Никополе будет пасмурной. Без осадков.

В воскресенье синоптики обещают в Никополе весь день будет облачным. Без осадков.

А уже с понедельника, 22 октября, температура воздуха будет постепенно снижаться. Днем в Никополе ожидается от +10 до +17 градусов. Небо будет безоблачным.

Во вторник, 22 октября, в Никополе будет пасмурно, без осадков.Температура воздуха будет на 1-2 градуса ниже, чем в понедельник.

Такой же пасмурной и местами дождливой погода, по прогнозам метеорологов, будет погода до конца недели.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42656

Предыдущие сообщения «