Дневной архив: 27 сентября 2018

Сен 27 2018

У 2018 році на Дніпропетровщині відкрили ще понад 30 ресурсних кімнат для розвитку особливих дітей

У 2018 році у школах Дніпропетровщини облаштували ще понад 30 ресурсних кімнат. Там особливі діти можуть відпочити, позайматися на комп’ютері, відпрацювати побутові навички або просто запросити друзів на чашечку чаю. За словами голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка, загалом в регіоні вже майже півсотні таких кімнат.

«Втілюємо на Дніпропетровщині соціальну програму дружини Президента Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». 1 вересня 2018 року до шкіл області пішли вже 700 дітей з особливими потребами – у 2,5 рази більше, ніж три роки тому, — розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Цього вдалося досягти завдяки системному підходу. Відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати, створюємо інклюзивно-ресурсні центри, ремонтуємо школи, у яких передбачаємо всі зручності для особливих дітей».

У ресурсних кімнатах є все необхідне для розвитку особливих дітей. Проект розробляли дніпровські архітектори за технічним завданням Благодійного Фонду Порошенка. Використовували кращий досвід США та країн Європи.

Такі кабінети розділені на соціально-побутову, ігрову та релакційну зони. Меблі там модульні. Пересунувши їх, можна створити індивідуальну та групову робочі зони.

У ресурсних кімнатах діти займаються із корекційним педагогом, спілкуються з однолітками, на спеціально обладнаній кухні – вчаться користуватися побутовими приладами та готувати.

На Дніпропетровщині вже близько 120 ресурсних кімнат та медіатек.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42145

Сен 27 2018

Нікопольські освітяни продовжують розвивати інклюзивну освіту в місті

26 вересня на базі КЗНСЗШ № 24 відбулась науково-практична конференція за участю міжнародних експертів «Сучасні спеціальні освітні послуги в роботі з дітьми з особливими потребами».
З привітальним словом до присутніх на початку заходу звернулась заступник міського голови Ольга Василівна Коник, яка вкотре наголосила на важливості розвитку саме цієї галузі освіти в нашому міста та розповіла присутнім про те, що вже зроблено для нікопольських діток і їх батьків в сфері розвитку інклюзивної освіти.
Після невеличкої перерви свої доповіді присутнім представили фахівці – практики, працівники загальноосвітніх та дошкільних закладів освіти, інклюзивно-ресурсного центру, які працюють з інклюзією.
Організаторами заходу виступили: відділ освіти і науки НМР, БФ «Людям від щирого серця» (керівник О.Є. Пастухова) за активної підтримки іспанських колег. Досвідом впровадження інклюзивного навчання за кордоном з присутніми поділився Хосе Муньос Косіальз – президент та ректор медико-педагогічного департаменту м. Рубі ( Іспанія).
У семінарі взяли участь освітяни відповідальні за освіту дітей з особливими потребами, корекційні педагоги та психологи нікопольського регіону, м. Покров, прилеглих об’єднаних територіальних громад.
В поточному 2018\2019 навчальному році правом на інклюзивну освіту скористається 14 дітей, 3 з яких вихованці дошкільних навчальних закладів.
Наразі, завдяки ініціативі міського голови, Нікополь є учасником проекту фонду Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», в рамках реалізації якого на базі шкіл № 22 та 24 відкриті інклюзивно-ресурсні кімнати. Основна мета їх створення — максимальна адаптація до соціуму і навчання діток з особливими освітніми потребами.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42142

Сен 27 2018

У Дніпропетровській ОДА громадам області вручили децентралізаційний «Оскар»

У Дніпропетровській облдержадміністрації проходить форум «Ярмарок добросусідства-2018». Об’єднані громади регіону представили проекти, які їм вдалося втілити протягом року. Кращі із кращих отримали децентралізаційний «Оскар». Переможцям, які змогли реалізувати найоригінальніші та найкорисніші задуми, вручили почесні кубки.

«На Дніпропетровщині найбільше в Україні громад – 61. Але ми не женемося за кількістю, головне – якість. Разом працюємо над тим, аби кожна з них була спроможною. І бачимо результат: у громадах області будують нові садочки та соціальне житло, реконструюють школи, ремонтують дороги. Проекти, якими пишаються, об’єднання представляють на щорічному «Ярмарку добросусідства», — зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

У 2018 році громади області запропонували до участі у «Ярмарку добросусідства» 177 проектів – втричі більше, ніж минулоріч.

«Більше було і номінацій, у яких визначали кращі з кращих проектів – п’ятнадцять проти минулорічних п’яти. Охопили кожен із напрямків Регіональної стратегії децентралізації – це медицина, електронні сервіси, соцзахист», — розповіла директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

У 2017-му лідером за кількістю заявок була номінація освіти, цьогоріч – просторове планування, додала Олена Тертишна. Громади надали 43 проекти, які стосуються розвитку інфраструктури, будівництва заводів, сільськогосподарських кооперативів.

«Ми подавали 9 проектів. Надія була, зокрема, на соціальний автобус. Знайшли гроші та придбали новий мерседес. Вже рік двічі на день автобус возить громадою людей безкоштовно», — розповів голова Вакулівської громади Артур Шевцов.

«Петриківська громада подавала декілька проектів. Ставку робимо на арт-майданчик «Мистецька феєрія». Це вулична сцена, із навісами, глядацькими кріслами. За гарної погоди проводимо там різноманітні заходи. Багато людей збирають перегляди фільмів, футболу», — поділилася Петриківський селищний голова Ольга Гавриленко.

Найкращі проекти 2018 року обирали у декілька етапів. Їх аналізували керівники структурних підрозділів Дніпропетровської ОДА, виносили на народне голосування у Facebook. А ще голови громад брали участь у битві проектів, де доводили, що саме їхній задум гідний перемоги.

Відзнаки вручили Петриківській, Царичанській, Слобожанській, Софіївській, Вакулівській та іншим громадам.

«Дніпропетровщина – лідер України у здійсненні реформи місцевого самоврядування. Область завжди ставимо за приклад, як потрібно співпрацювати. Коли хтось тільки думає, формувати громади чи ні, Дніпропетровщина вже робить крок вперед. Тут думають, як активно розвивати об’єднання, створювати ефективні проекти, заробляти для розвитку місцевого самоврядування», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

«Ярмарок добросусідства» проводиться на Дніпропетровщині вдруге. Цей проект — унікальний для України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42139