Дневной архив: 26 сентября 2018

Сен 26 2018

ДОВІЧНОЮ ДЕРЖАВНОЮ СТИПЕНДІЄЮ ВІДЗНАЧЕНО ГРОМАДЯНИНА МІСТА НІКОПОЛЯ

З метою посилення державної підтримки учасників бойових дій у період Другої світової війни 1939-1945 років, які мають видатні заслуги перед Україною та внесли вагомий вклад в її розвиток і проживають в Україні, Уряд направив до Адміністрації Президента України перелік осіб з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни з 15 регіонів України для прийняття рішення про призначення їм довічних державних стипендій.
Указом Президента України від 11.09.2018 р. №275/2018 «Про призначення довічних державних стипендій учасникам бойових дій у період Другої світової війни 1939-1945 років», призначено державні стипендії особам з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни. Серед них, державною стипендією відзначено громадянина міста Нікополя, ветерана війни – Парубця Івана Миколайовича.
Парубець І.М. народився 09.10.1926 року у с. Червоне Поле, Софіївського району, Дніпропетровської області. Приймав участь у бойових діях в період Другої світової війни, зокрема у героїчних штурмах за звільнення Варшави та взяття Берліну, відзначений безліччю державних нагород.
Безмежна вдячність ветеранам, які відстоювали Батьківщину, виявили нездоланну мужність та незламність духу. Саме Вам ми завдячуємо свободою та мирним небом. Бажаємо Вам міцного здоров’я та довгих років життя.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42134

Сен 26 2018

В Нікополі урочисто відкрили клас робототехніки

25 вересня в загальноосвітній школі № 4 відбулося урочисте відкриття класу робототехніки. Він створений для того, щоб учні з перших до 11 класів мали змогу не тільки отримувати знання, а залучатися до науково-технічної творчості.

Для класу закупили нові меблі, тут встановлена спецтехніка, портативні комп’ютерні системи. На поличках зручно розташовані комплектуючі матеріали для створення роботів. Є паяльне обладнання, лазерний різак та 3Д-принтер, за допомогою якого діти зможуть роздрукувати ті моделі, які вони створюватимуть на комп’ютері.

Також тут передбачено умови для дітей з особливими освітніми потребами.

Своє бажання навчатися в такому класі висловили більше ста нікопольських школярів. Тут вони отримають базові знання з робототехніки, після чого зможуть самостійно створювати власні моделі роботів, а також, якщо захочуть, продовжити цю діяльність вже на професійному рівні.

На урочистому заході був присутній міський голова Андрій Фісак. Очільник міста ознайомився з обладнанням класу та висловив намір відкрити в Нікополі ще один клас робототехніки.

Також на урочистому заході був і автор проекту відкриття класів робототехніки по всій Україні Пилип Духлій.

– Нікополь увійшов в десятку міст в Україні, де ми відкриваємо класи робототехніки, – розповідає Пилип. – Ідея таких класів виникла тому, що, нажаль, для дітей існує дуже багато гуртків гуманітарного напрямку і зовсім немає технічного. Не маючи можливості знайомитися та займатися перспективними в сучасному світі сферами діяльності, після закінчення школи, підлітки обирають, здебільшого, професію менеджера туризму, економіста або юриста і це при тому, що в країні жорсткий дефіцит кваліфікованих, якісних технічних кадрів та інженерів.

Пилип Духлій залишився задоволеним новим класом робототехніки в Нікополі. Він пообіцяв курирувати даний проект в нашому місті, час від часу перевіряти знання учнів та організовувати змагання між існуючими класами робототехніки.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42131

Сен 26 2018

Штормовое предупреждение

Днепропетровским региональным центром по гидрометеорологии в период с 26 по 27 сентября объявлено штормовое предупреждение.

Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Украины в Днепропетровской области.

26 сентября ночью местами, 27 сентября на всей территории области ожидаются заморозки на поверхности почвы 0-5.

Прогнозируется:

26 сентября: переменная облачность. Без существенных осадков. Ветер северный, 7-12 м/с. Температура воздуха по области ночью 3-8 тепла, на поверхности почвы местами заморозки 0-5, днем 9-14 тепла; днем 12-17, по городу ночью 3-5 тепла, днем 12-14 тепла.

27 сентября: переменная облачность. Без осадков Ветер западный, 5-10 м/с. Температура воздуха ночью 1-6 тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5, днем 11-16 тепла.

28 сентября: малооблачная погода. Без осадков. Ветер западный, 5-10 м / с. Температура воздуха ночью 4-9 тепла, днем 17-22.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42128

Сен 26 2018

Украину накрыла опасная инфекция: известно о более 2 тысячах больных

Врачи предупреждают: если вы обнаружили на теле укус клеща, немедленно обратитесь к медикам.

Об этом сообщает Центр общественного здоровья Минздрава. «Все случаи связаны с присасыванием клещей, инкубационный период составляет от 3 дней до года. Также с января по июль 2018 года был зафиксирован один случай клещевого вирусного энцефалита», — говорится в сообщении. Отмечается, что ежегодно с укусами клещей в учреждения здравоохранения обращаются в среднем около 20 тысяч людей. Не все клещи переносят возбудителей опасных болезней, однако их укусы могут угрожать человеку такими болезнями, как иксодовый клещевой боррелиоз (болезнь Лайма), болезнь Миямото, клещевой вирусный энцефалит и еще около 150 наименований.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42125

Сен 26 2018

Черговий особистий прийом громадян провів у нашому місті народний депутат України Андрій Шипко.

Традиційно більшість звернень до народного обранця стосувалися питань надання медичної допомоги.
Зокрема, містяни просили сприяння Андрія Шипка у проведенні операцій, у забезпеченні інсуліном дітей, у направленні на консультації до профільних медичних спеціалістів.
Більшість порушених клопотань народний депутат вирішив одразу на місці. Щодо ряду інших, пообіцяв розібратися та надати необхідну допомогу.
Нагадуємо, що громадська приймальня Андрія Шипка працює в Нікополі за адресою вул. Електрометалургів, 50 з 9-ї до 15-ї години крім неділі та понеділка.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42123

Сен 26 2018

Збірна Дніпропетровщини здобула перше місце на всеукраїнських змаганнях «Сила духу»

Збірна Дніпропетровщини посіла перше загальнокомандне місце на Всеукраїнській спартакіаді серед потерпілих на виробництві «Сила духу». Спортсмени здобули три «золота», одне «срібло» та дві «бронзи». Про це повідомили у Фонді соціального страхування України у Дніпропетровській області.

Перше місце виборов Юрій Даніченко. Він демонстрував свою майстерність на змаганнях із гирьового спорту у вазі до 85 кг. У ваговій категорії понад 85 кг першість також у спортсмена із Дніпропетровщини – Григорія Лобачова.

Ще одне «золото» — у нашого спортсмена Максима Качко. Він став кращим у бомбаскеті.

Срібну медаль виборов Олександр Березка у змаганнях із шахів. «Бронзу» з дартсу сидячи отримала Валентина Скворцова. Третє місце і у Миколи Тараненко – з армспорту у ваговій категорії до 85 кг.

Майстерність та жага до перемоги допомогли спортсменам Дніпропетровщини здобути перше місце серед 25 команд-учасниць.

Спартакіаду «Сила духу» приймав Ужгород. Щорічні змагання проводилися вже вшосте. До них приєдналися понад 2 тис учасників, 11 з них представляли Дніпропетровщину. Вони приїхали із Новомосковська, Жовтих Вод, Марганця, Павлограда, Першотравенська та Кам’янського.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42120

Сен 26 2018

Спортсменів Дніпропетровщини відзначили нагородами Національного олімпійського комітету України

В ДніпроОДА відбулась Асамблея відділення Національного олімпійського комітету України у Дніпропетровській області. Президент комітету Сергій Бубка відзначив стрімкий розвиток олімпійських видів спорту в регіоні. Нагороди та подяки вручили керівникам федерацій, міських та районних представництв, заслуженим спортсменам і тренерам регіону.

«Робота Національного олімпійського комітету може бути успішною лише коли успішно працюють відділення в областях. Дуже приємно сьогодні відвідати Дніпропетровщину. Адже ми дійсно пишаємося досягненнями вихідців з регіону. На Олімпійських іграх-2018 вони здобули 40 нагород. З кожним роком їхні виступи стають все потужнішими. П’ятий рік Дніпропетровщина займає лідируючі позиції серед обласних представництв», – підкреслив президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Керівники федерацій та установ отримали грамоти за вагомий внесок у пропаганду Олімпійського руху.

«На третіх юнацьких Олімпійських іграх в Аргентині Україну представить 55 спортсменів, з них восьмеро – з Дніпропетровщини. Ми будемо й надалі підтримувати наших гравців, щоб регіон залишався серед лідерів», – сказав начальник управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Пшеничников.

Вручили грамоти й кращим спортсменам липня та серпня – фехтувальнику Богдану Нікішину та плавцю Андрію Говорову.

«Мені дуже приємно, що на Дніпропетровщині нині такі позитивні умови для розвитку спорту. Це надає сил та впевненості в завтрашньому дні», – сказав майстер спорту України з фехтування Богдан Нікішин.

В роботі комітету взяли участь близько 150 діячів спорту Дніпропетровщини. Під час засідання переобрали голову обласного відділення НОК України Андрія Павелка.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42117