Дневной архив: 24 сентября 2018

Сен 24 2018

Кабмин определил 11 документов для подтверждения места проживания школьников

Кабмин определил 11 видов документов, которые могут подтверждать место проживания ребенка для включения в реестрдетей школьного возраста на определенной территории.

Как сообщает пресс-служба Кабмина, соответствующие изменения в постановление КМУ «Об утверждении Порядка ведения учета детей школьного возраста и учеников» были приняты во время заседания Правительства на минувшей неделе.

Такими документами могут быть, например:

паспорт одного из родителей,
справка о регистрации места жительства,
справка о постановке на учет внутренне перемещенного лица,
документ, удостоверяющий право собственности или пользования жильем,
акт обследования условий проживания или любой другой официальный документ, подтверждающий место жительства.

«Принятые изменения очень важны, ведь на следующий год мы планируем связать механизм первоочередного зачисления в первый класс по месту жительства с учетом детей, который ведут на местах. То есть если в реестре будет определено, что ребенок живет на определенной территории, то он имеет право в первую очередь быть зачисленным в ту школу, которая закреплена за этой территорией. Предполагается, что в нескольких крупных городах этот реестр будет электронным и будет пропилотирован механизм электронного распределения мест в школах», — пояснила Министр образования и науки Лилия Гриневич.

Министр также отметила, что ранее порядок учета касался только детей школьного возраста, а к учету дошкольников не было единых требований. Теперь постановление КМУ регулирует и вопросы учета детей дошкольного возраста. Это позволит, в частности, лучше прогнозировать и своевременно создавать нужное количество мест в детских садах и школах.

«Обобщая и анализируя эту информацию, на местах будут лучше понимать перспективу на ближайшие несколько лет: сколько и когда мест им надо будет добавить в уже действующих учреждениях, возможно есть необходимость в открытии новых т.д.», — отметила Лилия Гриневич.

В то же время она напомнила, что привлечение работников учебных заведений к организации и ведению учета детей дошкольного и школьного возраста запрещается. Снятие с учителей обязанности по всеобучу было заложено еще во время принятия соответствующего постановления.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42092

Сен 24 2018

У Верхньодніпровську з’явиться сучасний стадіон

Просто у центрі Верхньодніпровська, поряд із міським парком – масштабна реконструкція. Дніпропетровська облдержадміністрація осучаснює стадіон. Фактично – зводить «з нуля». На величезному футбольному полі з професійним покриттям проходитимуть міські та районні змагання з різних видів спорту, тренуватимуться вихованці місцевої ДЮСШ та дорослі футбольні команди. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Мешканці будь-якого куточка Дніпропетровщини повинні мати сучасні комфортні умови для занять спортом. Це позиція Президента України Петра Порошенка. Реконструюємо стадіони та басейни по всій області. Зводимо й нові спортивні бази. Так, уже на фініші – будівництво спорткомплексу в Слобожанському. Приводимо до ладу і центральний стадіон у Верхньодніпровську. Сучасну базу для занять спортом матимуть всі мешканці району, незалежно від віку», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Стадіон у Верхньодніпровську – поряд із парком та місцевою ДЮСШ. Місцеві любителі поганяти м’яча згадують нерівний ґрунт, каміння та пилюку. «Рятувала» лише велика любов до футболу та незламне бажання займатися цим спортом.

«Дуже полюбляю футбол, тож готовий грати будь-де. Але, звісно, хочеться, щоб каміння та пилюга не заважали. Та й нормальна огорожа потрібна, щоб м’яч не вилітав за межі стадіону», – поділився вихованець Верхньодніпровської ДЮСШ Даня Дерев’янко.

Влітку 2018-го Дніпропетровська облдержадміністрація розпочала величезну реконструкцію стадіону. Зараз техніка працює відразу в декількох місцях. Підрядники кажуть, рельєф – із нахилом, тож його треба вирівняти. Вже зробили підпірну стінку. Зараз спеціальними катками готують ґрунтову «подушку» заввишки майже у 2 метри.

По периметру поля риють траншею – згодом укладуть дренажну трубу для стікання дощової і талої води.

«На оновленому стадіоні зі штучним покриттям дітям значно комфортніше буде тренуватися, – сказав директор ДЮСШ Юрій Суліма. – Плануємо проводити змагання з різних видів спорту і міського, і районного рівнів. А, можливо, і обласного та всеукраїнського».

Поряд зі стадіоном зведуть адмінбудівлю. Там розташують тренерські, роздягальні, душові.

«Дуже вдячні обласній адміністрації, що створює сучасні умови для занять спортом. У Верхньодніпровському районі – тисячі любителів спорту. Маємо одну з найкращих федерацій футболу в області. Розвинені у нас і греко-римська боротьба, і кікбоксинг», – розповів заступник голови Верхньодніпровської районної ради Сергій Якименко.

На стадіоні встановлять сучасні глядацькі трибуни з навісами. Навколо – зроблять огорожу.

«Дуже радий, що будують таке сучасне поле. Там буде зручно бігати. Мрію в майбутньому стати гарним футболістом, щоб у мене були фанати, тож маю багато тренуватися», – сказав вихованець спортшколи Михайло Сєдов.

«Чудово, що стадіон буде професійного рівня. Думаю, із появою сучасного поля в місті побільшає футболістів. Я також обов’язково приходитиму сюди пограти з друзями», – сказав мешканець Верхньодніпровська Денис Величко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42085

Сен 24 2018

В Украине объявили штормовое предупреждение

Сегодня, 24 сентября, по всей Украине ожидается ухудшение погодных условий, объявлено штормовое предупреждение.
Местами пройдут сильные дожди. Об этом предупреждает Украинский гидрометцентр.

«Днем 24 сентября в Украине порывы ветра 15-20 м/сек, в западных областях 25-28 м/сек; в стране, кроме востока, местами сильные дожди», — говорится в сообщении.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42082

Сен 24 2018

Украинцам рассказали условия повышения зарплаты

Правительство Украины сообщило условие, при выполнении которого будет возможно повышение зарплаты.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://vesti-ukr.com/

Рост Внутреннего валового продукта (ВВП) во втором квартале текущего года до 3,8% в сравнении с таким же периодом в 2017-м году может стать поводом для повышения зарплат. Средняя зарплата в нашей стране может быть повышена до 10 тысяч гривен, как и планировали в правительстве.

«Во втором квартале у нас были предварительные данные, что ВВП растет до 3,6%, сегодня уточненные данные — 3,8%. Есть нормальный темп выработки валовой продукции в Украине, это значит, что у людей больше работы, мы производим больше продукции и услуг. Но посмотрим, какая будет ситуация на конец года», – рассказал премьер-министр Владимир Гройсман.

На данный момент уточняются окончательные результаты, которые покажут шансы на повышение заработной платы для украинцев.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42079

Сен 24 2018

Нікопольські авіамоделісти встановили всеукраїнський рекорд…

Нікопольські авіамоделісти встановили всеукраїнський рекорд…

Нещодавно в місті Глухів Сумської області відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту. Для участі в заході до міста Глухів завітали команди з десяти областей України. Дніпропетровську область представляла збірна команда, до якої увійшли вихованці авіамодельного гуртка (керівник Ігор Вергилес) Нікопольського міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості – Сергій Жур, Роман Мироєвський та Любомир Федоров. Їх виступ з радіокерованими моделями був вдалим: в особистій першості хлопці стали переможцями та призерами, а команда в цілому зайняла перше місце. Крім того, Сергій Жур встановив всеукраїнський рекорд.

Сергій, Роман та Любомир вже кілька років займаються радіокерованими моделями, неодноразово приймали участь у змаганнях різного рівня та мають відповідні нагороди.

Серед здобутків Романа Мироєвського десять медалей, в цьому році на всеукраїнських змаганнях він вперше став переможцем в особистій першості у класі «Радіокеровані напівкопії моделі літаків». У Любомира Федорова сім медалей. З всеукраїнських змагань він привіз ще дві нагороди: перше місце в класі гонки та третє – в класі напівкопії. Сергій Жур займається авіамоделями шість років, в колекції його досягнень 17 нагород. На змаганнях в Глухові він став переможцем в класі гонки, отримав третє місце в класі «Пілотажна модель», а в класі гонки встановив всеукраїнський рекорд.

Нікопольські авіамоделісти й надали налаштовані перемагати у змаганнях. Тож хай їм щастить!

… А юна судномоделістка стала призеркою на фестивалі TechFest

Вихованці судномодельного гуртка (керівник Максим Соппа) Нікопольського міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості Аліна Єрмак та Микола Горбунов нещодавно повернулись з фестивалю TechFest в місті Дніпро, в рамках якого проходили змагання серед судомоделістів. На цих змаганнях Аліна Єрмак стала призеркою.

– Ми виступали в різних класах «Радіобій», коли швидкісна радіокерована модель повинна вразити кульку противника, «Модель прямохід» з військовим катером, «Радіокерована яхта» та «Радіокерована модель-копія», – розповідає керівник судномодельного гуртка Максим Соппа. – Але призове третє місце отримали в класі «Модель-копія».

Аліна займається в гуртку судномоделювання вже чотири роки і спочатку не отримувала підтримки свого рішення від батьків та однокласників. За чотири роки дівчина брала участь в обласних та всеукраїнських змаганнях, отримала сім медалей і відтепер батьки пишаються своєю дочкою, а однолітки звикли до її хоббі. Сама Аліна пояснює своє захоплення судномоделювання так:

– Я можу багато чого зробити з того, що не можуть зробити хлопчаки з нашого класу. Наприклад, працювати на токарному верстаті або паяти … А я це вмію робити.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42089