Дневной архив: 20 сентября 2018

Сен 20 2018

Сучасні школи робототехніки відкрили ще в Покрові та Нікополі

Сучасні школи робототехніки запрацювали ще у двох містах області – у Покрові й Нікополі. Творити роботів вчитимуться діти від 7 до 16 років. Учні детально ознайомляться з технічними досягненнями людства та навчаться програмувати власні моделі за допомогою спеціального програмного забезпечення й обладнання. Двері у світ майбутнього відкриває для них Дніпропетровська облдержадміністрація, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Сучасним дітям – сучасна освіта. Таке завдання Президента України Петра Порошенка. Відповідно до вимог часу реконструюємо більше 30-ти шкіл Дніпропетровщини. Не лишаємо поза увагою й позашкільну освіту. Цьогоріч запровадили проект з робототехніки. Спеціалізовані школи створюємо в семи містах області. Діти вчитимуться конструювати та програмувати роботів, розвиватимуть вільне інженерне мислення», – зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Одна з таких шкіл – тепер і в Покрові. Вона запустилася при філіалі Будинку творчості дітей і юнацтва. На сьогодні тут сформовані чотири вікові групи та одна – підготовча. За парти сіли 90 учнів. Одним з найперших записався десятирічний Антон Плужник.
«Коли я був маленьким, батьки купили мені конструктор. Ось з того часу і складаю роботів, – розказав хлопчик. – Коли дізнався про відкриття школи робототехніки, не міг упустити свій шанс. Тут я зможу проявити себе. Моя мрія – створити робота, який би допомагав мені робити домашні завдання».
У навчальній програмі – комплекс предметів. Акцент – на 3D-макетуванні, програмуванні, arduino-електроніці.
«Перш ніж відкрити школу, вивчали запит дітей і батьків. Сучасному поколінню це дуже цікаво. Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації. Можливо, хтось пов’яже з робототехнікою свою професію, адже вона і прибуткова, і інноваційна», – переконана директорка місцевого Будинку творчості дітей і юнацтва Ніна Якимова.
Школу оснастили спеціальним обладнанням. Зокрема, комп’ютерами, 3D-принтером, паяльними станціями, лазерним станком.
Працювати на аналогічному обладнанні вчаться й маленькі мешканці Нікополя. Робототехніка тепер тут доступна на базі загальноосвітньої школи №4.
«Лазер – це сконцентрований пучок світла. Він проходить через сфокусовані дзеркала. Лазерний промінь може прорізати, випалювати і гравірувати. Причому не тільки на дереві, а й на металі. Завдання дитини – створити на комп’ютері макет, вчитель завантажує його в апарат і він малює», – розказала про принцип дії лазерного станка керівник гуртка Наталія Гертер.
Наразі у нікопольській robot-school сформовано дев’ять груп по 14 дітей у кожній. Крім того, запроваджено освітній курс робототехніки у 5-х та 10-х класах.
За робото-навичками прийшов і семирічний Єгор Оверко. Каже, мріє сконструювати робота, який би міг їздити, ходити і літати.
«Також хочу створити робота-пилососа для мами. Думаю, що для цієї моделі знадобляться великі колеса. Можна буде поставити щітку. А також пар спереду, тільки холодний, аби не було спекотно», – розказав маленький винахідник.
ДніпроОДА створює робото-школи на базі колишніх Палаців піонерів та Станцій юних техніків. Приміщення ремонтують і обладнують обласним коштом. Викладачі пройшли освітній курс. Навчання безкоштовне.
Як творити роботів, вчитимуть у Покрові, Першотравенську, Нікополі, Жовтих Водах, Павлограді, Дніпрі та Кам’янському.
Дніпропетровщина орієнтується на досвід школи робототехніки у Броварах, біля витоків якої стоять Пилип Духлій і його команда.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42034

Сен 20 2018

В Украине сигареты могут исчезнуть с витрин магазинов

На этой неделе в повестку дня Верховной Рады Украины включен законопроект № 4030а «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины» (относительно защиты общественного здоровья от вредного воздействия табачного дыма), который должен положить конец рекламе сигарет в витринах путем запрета выкладок табачной продукции в местах продажи.

Зачем это нужно пояснили в Центре общественного здоровья МОЗ Украины.

Согласно результатам последних исследований, 13,5% украинских подростков в возрасте 13-15 лет являются курильщиками табачных изделий. 90% курильщиков начали курить в возрасте до 18 лет, то есть еще несовершеннолетними, и одной из главных причин этого является агрессивный маркетинг сигарет, который дети видят ежедневно.

Реклама табачных изделий в Украине запрещена, однако на улицах наших городов можно увидеть большое количество магазинов и киосков с яркой выкладкой сигарет. Индустрия использует специальные тактики для того, чтобы стимулировать детей и подростков к курению, — пачки сигарет в витринах размещены на ярком фоне, с подсветкой, наряду со сладостями и на уровне детских глаз. Международные исследования свидетельствуют, что для детей и подростков, которые видят выкладки табачных изделий в витринах, риск начать курить повышается на 64%.

Запрет видимого размещения пачек табачных изделий, как способ снижения уровня курения и стимулов к курению, действует в ряде стран: Великобритании, Австралии, Канаде, Норвегии, Финляндии, Ирландии, Исландии, Новой Зеландии, Таиланде, Панаме, Кении, Непале. Подобные запреты уже введены и в некоторых постсоветских государствах.

Согласно результатам общенационального опроса, проведенного Киевским международным институтом социологии, 68% украинцев выразили поддержку законодательной инициативе запретить размещать сигареты на виду в магазинах.

Центр общественного здоровья поддерживает законопроект № 4030а и призывает народных депутатов принять его.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42031

Сен 20 2018

До Дня серця в обласному кардіоцентрі обстежать МНСників

В обласному кардіоцентрі стартує нова акція. Вона – до Всесвітнього дня серця. 24-28 вересня, тут обстежуватимуть МНСників. За словами директора закладу Олени Лугової, представники саме цієї професії – у групі ризику із серцево-судинних захворювань.

«МНСники обрали нелегку професію. Це постійні фізичні навантаження, стреси. Ось чому вони – у групі ризику із серцево-судинних захворювань. До того ж, більшість МНСників – чоловіки. А вони, на відміну від жінок, найбільш «піддатливі» таким недугам, – розповіла директор обласного кардіоцентру Олена Лугова. – Із 24 по 28 вересня плануємо обстежити 140 дніпровських МНСників».

Для учасників акції – лабораторні обстеження, зокрема на рівень цукру та холестерину, ехокардіографімя, кардіологічний стрес-тест, а ще – обстеження щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту. За словами Олени Лугової, вони напряму пов’язані з серцево-судинними хворобами. Не обійдеться й без консультацій профільних лікарів.

«Такий комплекс допоможе не лише з’ясувати нинішній стан здоров’я обстежуваних, але й прогнозувати в них появу тих чи інших недугів. За необхідності проведемо коронарографію – діагностику ішемічної хвороби серця», – додала Олена Лугова.

Обстеження – безкоштовні. У кардіоцентрі не виключають можливості подальших медоглядів і МНСників з районів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42028

Сен 20 2018

На Украину надвигается магнитная буря: кто в зоне риска и как уберечься

22 сентября Украину накроет метеоволна из-за возбужденной магнитосферы Земли.
Об этом сообщает Лаборатория рентгеновской астрономии Солнца ФИАН.

Здоровым людям опасаться нечего, а вот гипертоникам и людям с больным сердцем нужно поберечь себя.

Примерно 70% инфарктов, гипертонических кризов и инсультов происходит именно во время магнитных бурь.

Люди в эти дни ощущают дискомфорт и расстройства нервной системы. Такие явления также сопровождаются головными болями, мигренями, учащенным сердцебиением, бессонницей, плохим самочувствием, пониженным жизненным тонусом, перепадами давления.

Врачи советуют больше ходить пешком, избегать конфликтных ситуаций, иметь под рукой необходимые лекарства и воздержаться от дальних поездок.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42025

Сен 20 2018

«Доступні ліки»: на Дніпропетровщині вже виписали майже 1,5 млн рецептів

У 2018 році на Дніпропетровщині за програмою «Доступні ліки» вже виписали майже 1,5 млн рецептів. Такі препарати мешканці області отримують безкоштовно або з невеликою доплатою. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«За програмою «Доступні ліки» пацієнти з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом ІІ типу можуть отримати необхідні препарати безкоштовно або з невеликою доплатою. Нині на Дніпропетровщині вже виписали майже 1,5 млн рецептів», – розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

У переліку «доступних ліків» — 261 препарат. Їх можна придбати у більш ніж півтисячі аптек по всій області.

Держава компенсує аптекам витрати двічі на місяць. Цьогоріч із держбюджету на програму Дніпропетровщині виділили майже 83,2 млн грн.

Перелік аптек, котрі беруть участь у програмі «Доступні ліки» – тут. Цілодобова «гаряча лінія» — 0 800 50 72 50.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42023