Дневной архив: 19 сентября 2018

Сен 19 2018

Мешканцям області розповіли, як оформити субсидію

Незабаром стартує новий опалювальний сезон. Витрати родин на сплату комунальних послуг зростуть. Як заощадити сімейний бюджет – розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

Заощаджувати на сплаті комунальних послуг мешканцям області допомагає субсидія. Малозабезпеченим родинам, пенсіонерам чи офіційно безробітнім, які вже її оформлювали, подавати документи наново не потрібно. Державна допомога цим громадянам перераховується автоматично – у травні та жовтні.

Нові заяви та декларації на оформлення субсидії щопівроку треба подавати:

· переселенцям,
· тим, хто орендує житло,
· тим, чиї члени родини не зареєстровані у помешканні,
· тим, чиї члени сім’ї не мають офіційного доходу, чи мають дохід нижчий за мінімалку,
· тим, чиї члени родини зареєстровані в помешканні, проте не проживають там,
· боржникам за комуналку.

«Подати документи на оформлення субсидії можна особисто, Укрпоштою або через портал держпослуг на сайті iGov», – зазначили в департаменті.

Держдопомога не призначається тим, у кого площа квартири перевищує 120 кв метрів, а будинку – 200. На субсидію не варто розраховувати і тим, хто мав суттєву покупку – на більш ніж 50 тис грн. Не пощастить і власникам авто, випуск яких не перевищує 5-ти років.

«Проте всі правила мають виключення. Наприклад, родина могла придбати авто для перевезення людини з інвалідністю. Такі спірні випадки розглядаються комісійно», – розповіли в департаменті.

Там також додали, що при призначенні субсидії враховуються доходи всіх членів родини, незалежно від місця їх реєстрації.

На сьогодні субсидією користуються майже 252 тисячі родин Дніпропетровщини.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42020

Сен 19 2018

До уваги мешканців міста!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради інформує, що 20 вересня об 11.00 будуть проводитися планові вибухові роботи на шлакових відвалах ПАТ «НЗФ», що знаходяться на відстані близько 3,5 км від житлової забудови міста Нікополя.

Вибухові роботи не становлять загрози мешканцям міста.

Закликаємо не піддаватись паніці!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42017

Сен 19 2018

На Дніпропетровщині – найбільший в Україні шкільний автопарк

У шкільному автопарку області – 412 машин. Саме стільки автобусів підвозять дітей та вчителів із віддалених сіл до навчальних закладів. Це найбільший парк шкільних авто в Україні. Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олексій Полторацький.

«Якісна освіта має бути доступною для всіх дітлахів області. Незалежно від того, в якому за розміром населеному пункті вони мешкають. Тому ДніпроОДА ремонтує сільські дороги по всій області та постійно оновлює шкільний автопарк. За останні три роки закупили понад 90 сучасних машин. Акцент – на їхній безпечності, комфорті для дітей та екологічності», – зазначив директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олексій Полторацький.

Нині регіон – лідер України за кількістю шкільних автобусів. Дніпропетровська облдержадміністрація закупає їх у першу чергу для опорних шкіл. За три роки нові авто отримали школи Томаківського, Юр’ївського, Петриківського та інших районів.

«Піклуємося про території, що розвиваються. Наприклад, для опорної школи у Солонянській об’єднаній громаді два роки тому придбали три шкільні автобуси, у 2018-му – ще один», – додав Олексій Полторацький.

Цьогоріч поповнили також шкільні автопарки Криничанської, Божедарівської, Солонянської, Мирівської, Святовасилівської, Карпівської та інших громад області.

Нові шкільні автобуси відповідають стандарту «Євро-5». Вони максимально екологічні та комфортні. А головне – безпечні. Обладнані м’якими кріслами, кондиціонерами, обмежувачами швидкості та додатковими люками.

На Дніпропетровщині шкільні автобуси підвозять до навчальних закладів понад 17 тис учнів та вчителів – мешканців віддалених

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42014

Сен 19 2018

В Днепропетровской области появился ещё один вид ядовитых пауков – хеикарантиум

В Днепропетровской области и ещё в нескольких других южных и центральных областях Украины появились ранее не обитавшие здесь пауки — хеикарантиумы.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://comments.ua/
Ученый Иван Русев рассказывает что следует ожидать от встречи с таким пауком:
«Желтосумый колющий паук или хеиракантиум может быть опасен для человека. Однако нападет он только тогда, когда его спровоцировали. Паук, которого побеспокоили, прыгает вперед и мгновенно прокалывает кожу человека. В отличие от других своих сородичей, он не пуглив, а наоборот агрессивен и сразу готов ринуться в бой», – говорит исследователь.

Также кандидат биологических наук, доцента Днепропетровского национального университета Виктор Бригадиренко рассказал, что паук, он же хеиракантиум, обитает в соцветиях луговых цветов. На высоте полметра от земли самка паука плетет себе что-то вроде «гнезда», размером с вишню:
«Это обладатель самого токсичного яда на европейском континенте. Впрочем, в такой концентрации, как от укуса, яд паука не смертельный, просто очень часто вызывает у инфицированного настоящую панику. Обычно место укуса краснеет и опухает, могут появиться волдыри», – рассказывает эксперт.

Отметим, что людям, у которых возможна острая аллергическая реакция, следует соблюдать особую осторожность. У таких людей укус может повышение температуры, боли не только в месте укуса, но и всего тела. Также будут неметь ноги, повысится нервозность и раздражительность. В тяжелых случаях симптомы проходят примерно через десять дней.

Ученые объяснили, что появление пауков связано, скорее всего, с изменениями климата, а именно с потеплением. Бояться пауков не стоит, однако не следует забывать об элементарных мерах предосторожности.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42011

Сен 19 2018

В Днепропетровской области объявлено штормовое предупреждение

В период с 19 по 23 сентября 2018 объявлено штормовое предупреждение: на территории Днепропетровской области ожидается высокая (IV класса), местами чрезвычайная (V класса) пожарная опасность.
Об этом сообщили в пресс-службе ГСЧС Днепропетровской области.

Прогнозируется:

19 сентября: малооблачная погода. Без осадков. Ветер северный, 5-10 м / с. Температура воздуха по области ночью 7-12 градусов, днем 22-27, по городу ночью 9-11, днем 24-26.

20-21 сентября: малооблачная погода. Без осадков. Ветер северный, 5-10 м / с. Температура воздуха ночью 11-16 градусов, днем 23-28.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42009

Сен 19 2018

Обласна рада залучає американських фахівців для роботи із соціальними працівниками.

В області стартував навчальний проект «Stronger Together» — нова програма допомоги соціально-незахищених верств населення. Весь тиждень для вчителів, соціальних працівників та громадських діячів проводитимуть психологічні, соціальні тренінги та панельні дискусії.

У рамках проекту до Дніпра завітала професійна тренерка з Америки — Джекі Гарлок. Вона психолог, експерт у роботі із психологічною травмою «Illinois Collaboration On Youth» (Чикаго). На своєму тренінгу Джекі детально розповіла про те, що таке психологічна травма та ментальне здоров’я. Які бувають види стресу та як насправді вони впливають на психологічний стан людини. Чи може стрес вплинути на розвиток лідерських якостей у людини. Та як досягти психологічного здоров’я ! Все для того, аби спеціалісти змогли якомога глибше пізнати різні «нетравмуючі» методи роботи з дітьми та підлітками із соціально-незахищених верств населення та в майбутньому користатися ними у своїй повсякденній роботі.

На сьогодні в Україні обговорення цих тем починає набирати обертів. При Міністерстві охорони здоров’я існують громадські організації, які працюють із темою ментального здоров’я.

Голова облради Гліб Пригунов вважає тему актуальною для нашого суспільства і зазначає: «Нам потрібно вести таку освітню роботу в Україні. На пострадянському просторі повинні виховуватись нові лідери, повноцінні та активні члени суспільства. Досвід Америки в цих питаннях дуже успішний і великий, саме тому важливо передати ці практичні знання нашим спеціалістам. Професійний сучасний підхід – запорука успіху».

Подібні тренінги проводитимуть і надалі. Усі подробиці на сторінці Молодіжний Центр «Освіторіум»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42006

Сен 19 2018

На Дніпропетровщині мешкають 65 довгожителів

У Дніпропетровській області цьогоріч свій день народження відзначають 65 довгожителів. Це люди віком 100 років і старші. Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА.

«Усього на Дніпропетровщині мешкають 65 довгожителів. Троє з них відсвяткували своє 100-річчя саме у вересні. Це мешканки Кривого Рогу, Марганцю та Новомосковського району», — розповіли в департаменті.

Найстарша довгожителька області проживає у Кам’янському. У липні їй виповнилося 108 років.

Довгожителі Дніпропетровщини отримують соціальні стипендії з обласного бюджету у розмірі 1435 грн. Також вони користуються пільгами учасників війни або інвалідів за наявності такого статусу.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/42003