Дневной архив: 17 сентября 2018

Сен 17 2018

Важкоатлет з Дніпропетровщини виборов «золото» на чемпіонаті України

Спортсмен з Дніпропетровщини Дмитро Сухоцький здобув золоту медаль на чемпіонаті України з важкої атлетики. Він змагався у ваговій категорії до 61 кг. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Дніпропетровської ОДА.

«Перемога Дмитра Сухоцького – не тільки його особистий здобуток, це ще й досягнення тренерського складу та федерації важкої атлетики Дніпропетровської області», – зазначили в управлінні.

Сухоцький виступав у напівлегкій ваговій категорії. Важкоатлет здобув чемпіонське звання із результатом 260 кг у сумі двох вправ. Дмитро також спробував встановити рекорд України. Для цього йому треба було підняти штангу у 150 кг при виконанні поштовху. Вага не підкорилася спортсмену. Втім, це не завадило йому одержати перемогу у змаганнях. Спортсмен обійшов шістьох суперників.

У 2018 році чемпіонат України з важкої атлетики проходив у Львові. 236 спортсменів і спортсменок з усієї країни змагалися за перемогу у .23 вагових категоріях.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41984

Сен 17 2018

Нікопольські ресурсні кімнати продовжують вдосконалювати

Днями вони поповнились додатковим обладнанням.
Нагадаємо, що з минулого року наше місто є учасником програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» — куратором якого є перша Леді країни – Марина Порошенко.
З початку вересня свою роботу розпочали дві нові ресурсні кімнати, які було відкрито на базі КЗНСЗШ № 22 та 24 . Основна мета створення ресурсних кімнат в інклюзивних школах – це максимальна адаптація до соціуму і навчання діток з особливими освітніми потребами. Приміщення облаштовані за європейськими стандартами, але адаптовані під українські реалії. Навчання учнів з інклюзією — це довготривалий процес із застосуванням титанічних зусиль, дана робота охоплює набагато більше процесів, ніж здається на перший погляд. За типовим проектом ресурсні кімнати містять навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. У кімнатах також є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок, а також корекційні та наочні засоби для проведення розвиваючих занять. Меблі — модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах.
Окрім того, приміщення оснащене телевізором, комп’ютерним обладнанням та принтером для роботи з додатковим навчальним матеріалом.
Днями, завдяки співфінансуваню з обласного та міського бюджетів, обладнання кімнат вдосконалили — додатково придбавши для задоволення потреб дітей: електрочайник, індукційну та мікрохвильову печі, посуд та дидактичні матеріали, 3 види килимків, ортопедичний м’яч, набір «Дива природи», балансири і лабіринти. Загальний кошторис витрат склав біля 300 тис. гривень.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41981

Сен 17 2018

Каменские акробаты поборются за звание сильнейших на Кубке Украины

С 18 по 21 сентября в Виннице, в спортивном комплексе «Авангард», будет проходить Кубок Украины по спортивной акробатике среди взрослых.

В зрелищных соревнованиях традиционно примут участие сильнейшие спортсмены со всей Украины. Из Каменского в Винницу отправилась команда ДЮСШ №4 в составе 10 человек.

Награды будут разыграны среди смешанных, женских и мужских пар, а также групп девушек и юношей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41978

Сен 17 2018

Вперше в цьому році нікопольським каштанам ввели ін’єкцію

Вже багато років каштани в Нікополі, як і в інших містах України, пошкоджує каштанова мінуюча міль. Каштанові листя немов з’їдає іржа, вони сохнуть вже в липні і до вересня обсипаються.
Що робить міль з листям, чому воно всихає?
– Метелик влітає в листя, залишає в ній личинку, личинка виростає, а листя покриваються плямами, – розповідає головний спеціаліст відділу екології Нікопольської міської ради Анна Трунова. – Потім личинка перетворюється в гусеницю, яка прогризає в листі діру, щоб вибратися з нього. Далі гусениця перетворюється на метелика. За сезон може вирости чотири покоління гусені. На даний момент джерело її походження невідоме. Також невідомі природні вороги мінера, тобто ті, хто на нього полює або обмежує поширення в природі.
Чи можна допомогти каштанам? Фахівці вважають, що від шкідника, який пожирає листя, існує тільки один ефективний спосіб захисту – це спеціальна ін’єкція, яку потрібно вводити в стовбур кожному дереву. Лікарняна форма, яку вводять в дерево, розповсюджується та потрапляє в листя, і вони стають неїстівними для молі. Личинка не може їсти таке листя та вмирає.
Вперше в цьому році міська влада вирішила спробувати допомогти нікопольськім каштанам. Під експеримент потрапили каштани на алеї по проспекту Трубників, від вулиці Героїв Чорнобиля до вулиці Миронова, та по вулиці Шевченка, від вулиці Героїв Чорнобиля до загальноосвітньої школи № 20.
– Ці ділянки вибрані не випадково, – коментує начальник управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Всеволод Зинченко. – Ми хотіли побачити чи буде видно різницю між каштанами, яким зробили вакцинацію, і тими, яким її не зробили.
Дана ін’єкція гарантовано рятує дерево від мінуючої молі мінімум на п’ять років, якщо поруч немає заражених дерев. Якщо поруч є заражені каштани, то, після п’яти років гарантії, знову може початися пошкодження дерева.
Що ж показав експеримент? На алеї по проспекту Трубників, де каштанам було зроблено три ін’єкції, листя на деревах були зелені все літо, і тільки зараз починають жовтіти. На вулиці Шевченка заражені каштани практично вже скинули листя, ті що отримали дві ін’єкції, стоять ще з листями, хоча й ушкодженими шкідником.
Отже, можливо, в наступному році частині нікопольських каштанів знову проведуть вакцинацію. Чи допоможуть іншим – покаже час.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41974

Сен 17 2018

Безкоштовна діагностика, Доступні ліки та продовження реформи: бюджет МОЗ України на 2019 рік

Уряд ухвалив Державний бюджет на 2019 рік. Трансформація охорони здоров’я — пріоритет. Зведений бюджет на охорону здоров’я-2019 складає 92,3 млрд грн — на 10% більше, ніж у 2018 році. Додаткові кошти спрямовані на продовження трансформації медицини в Україні.

У 2019 році МОЗ України розпочне реалізацію програми «Безкоштовна діагностика», на яку заплановано 2 млрд грн. Найбільш необхідні дослідження і аналізи будуть оплачені Національною службою здоров’я України.

Набиратимуть обертів зміни у первинній медичній допомозі з найбільшим в історії бюджетом — 15,3 млрд грн!

Далі рятуватиме життя програма «Доступні ліки» з бюджетом у 1 млрд грн.

На 3,4 млрд збільшится субвенція на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу — 55,5 млрд грн.

Слідкуйте за новинами!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41972