Дневной архив: 12 сентября 2018

Сен 12 2018

П’ятаки замість лінолеуму: у криворізькій школі незвично відремонтували підлогу

У криворізькій школі № 124 знайшли креативний спосіб відремонтувати підлогу. Замість звичного всім лінолеуму використали п’ятикопійкові монети. Про оригінальну ідею розповіли в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

«Шукали оригінальний та водночас надійний спосіб відремонтувати підлогу в навчальному кабінеті. Просто «загуглили» «підлога своїми руками» і обрали оптимальний для нас варіант, який виявився ще й економічним. Підрахували, що на 1 квадратний метр знадобиться 111 грн. Це втричі менше, ніж довелося б заплатити за дешевий лінолеум», – розповіла класний керівник 10 класу Світлана Шиль.

Монети збирали спочатку всією школою, а потім – і всім містом. Коли мешканці Кривого Рогу дізналися про таку ініціативу, то почали масово зносити усі п’ятаки у школу № 124.

Роботу виконав місцевий майстер. Учителі відзначають, що тепер у кабінеті стало значно світліше, бо монети відбивають світло. На перший погляд може здатися, що підлога слизька, але це не так. Спеціальний паркетний лак вирішує цю проблему. Ходити по підлозі зручно у будь-якому взутті.
.
Дітям подобається, що тепер у їхній школі є щось незвичне. Старшокласники захоплені і практичністю такого підходу до ремонту.

«На мою думку, це чудова ідея. Вийшло економно, зручно і оригінально», – поділилася учениця 10 класу школи № 124 Діана Дудченко.

Нині монетами виклали тільки частину площі кабінету – 36 з 62 квадратних метрів. Скоро ремонт підлоги вже повністю завершать.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41942

Сен 12 2018

Рибалкам області нагадали про заборону на вилов раків

Із 20 серпня по 30 вересня на водоймах Дніпропетровщини заборонено виловлювати раків. На порушників чекає штраф. Нині таке покарання вже призначили 7 рибалкам. Про це розповіли в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.
«Заборона на вилов раків наприкінці літа-початку осені – щорічна. Вона для збереження та охорони їхньої популяції. Бо саме у цей період річкові мешканці найбільш вразливі – усе через линьку. На порушників чекає штраф – 700 грн. Окремо доведеться сплатити по 25,5 грн за кожного рака, – зазначили в департаменті. – Нині маємо вже 7 злісних рибалок. У них вилучили 30 кг раків».
У департаменті наголосили: заборона – до 30 вересня, однак і після неї діють обмеження. Рибалкам дозволяється виловлювати не більше 30 раків на добу.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41938

Сен 12 2018

ДОРОГА – ЗОНА ПІДВИЩЕНОГО РИЗИКУ ДЛЯ ДИТИНИ

Перед початком навчального року родини майбутніх школярів проводять час у приємних турботах: купується новенька форма, ранець, безліч необхідного приладдя. Дають першокласнику купу корисних, мудрих порад і намагаються вкласти в дитячу голівку виняткову важливість старанного навчання.
Насамперед кожна дитина повинна чітко знати і дотримуватись правил дорожнього руху. Як не банально звучить, але всі старання педагогів і представників дорожньої поліції (частих гостей шкіл у вересні) дадуть досить слабкий ефект, якщо цими правилами зневажають батьки школяра.
Заздалегідь учіть дитину правилам дорожнього руху – переходити дорогу в безпечному місці – і пояснюйте, чому ви зупинилися й дивитеся по боках, перш ніж переходити вулицю. До категорії підвищеного ризику належать діти від 6 до 9 років. Вони енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку.
Маленький зріст обмежує огляд, дитину важче помітити водіям. Дитина, йдучи до школи, має знати й дотримуватися таких правил:
— зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;
— завжди використовувати підземний перехід, якщо він є; перетинати дорогу тільки в визначених місцях (по пішохідних переходах на зелене світло світлофора);
— не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин;
— обходити припарковані автомобілі;
— якщо автобус або інший транспортний засіб закриває огляд, обійти його;
— під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч;
— переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю;
— ніколи не гратися навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі;
— не бігти через дорогу.
Отже, навчаючи дитину правилам дорожнього руху, ви збережете її від можливих небезпечних ситуацій.
Старший майстер виробничого навчання
Нікопольських курсів 3 категорії
навчально-методичного центру
цивільного захисту та безпеки
життєдіяльності Дніпропетровської області І. П. Колбасова

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41935

Сен 12 2018

До уваги мешканців та гостей міста Нікополя!

26 вересня 2018 року о 13 годині 55 хвилин буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення із включенням електросирен та передачею мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації.

Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Увімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу „Увага всім” (переривчасті звуки електросирени) та дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо людей похилого віку.
Інформацію щодо якості проходження сигналу оповіщення „Увага всім” (переривчасті звуки електросирени) просимо повідомити за безкоштовним телефоном 0 800 504 105 (черговий відділу).

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41933

Сен 12 2018

Стартувало народне голосування за найкращий проект «Ярмарку добросусідства-2018»

На Дніпропетровщині визначають найліпші проекти, які втілили громади у 2018 році. Кращі ініціативи обирають з 60 заявок від територіальних об’єднань області. Приєднатися до голосування може кожен бажаючий, повідомили в Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Конкурс на кращий проект – частина «Ярмарку добросусідства», який проводиться вже вдруге. Цього року ми отримали 177 заявок від громад, більшість з яких стосуються освіти, розвитку інфраструктури, творчих ініціатив. Лідери за кількістю поданих проектів — Межівська, Криничанська та Троїцька громади», — повідомила директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Оргкомітет відібрав 60 проектів у 12 сферах – соціальній, освітній, медичній тощо. При виборі звертали увагу на суспільний резонанс проекту, економічний ефект впровадження в громаді та регіональну значущість.

Переможців визначить народне голосування, яке триватиме до 14 вересня. На них чекають призові кубки та навчання зі стратегічного розвитку в Польщі.

Для голосування необхідно перейти за посиланням та обрати найкращий проект у кожній з 12 номінацій. Оприлюднення результатів народного голосування відбудеться 26 вересня під час «Ярмарку добросусідства-2018».

У 2017 році на такому форумі об’єднані територіальні громади презентували 57 проектів, які їм вдалося втілити завдяки Стратегії децентралізації Дніпропетровщини.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41930

Сен 12 2018

Лото-Забава: В Никополе выигран 1 000 000 гривен!

Розыгрыш 996-го тиража Лото-Забава, который состоялся 9 сентября 2018 года, подарил Украине нового лотерейного миллионера.
Один миллион гривен был выигран в Никополе (Днепропетровская область). На этот раз счастливой точкой продажи стал фирменный стол М.С.Л., расположенный в супермаркете АТБ на проспекте Трубников, 25. Номер выигрышного билета № 0257373.

Игрок стал 303-м счастливчиком на счетчике миллионеров Лото-Забава. Напоминаем, что в начале розыгрыша Лото-Забава все внимание игроков приковано к номеру первого шарика. Этот номер определяет сумму приза в категории “за три горизонтали с двумя льготными подковками”. Шарик с четным числом гарантирует выигрыш 1 000 000 гривен. 9 сентября первым выпал шарик с четным числом 2.
Оператор государственных лотерей М.С.Л. приглашает новоиспеченного победителя присоединиться к закрытому элитному КЛУБУ МИЛЛИОНЕРОВ М.С.Л., принять участие в эксклюзивной подарочной программе “Два дня из жизни миллионера” для двух человек и посетить студию Лото-Забава.
Оператор государственных лотерей М.С.Л. поздравляет главного победителя 996-го тиража и советует обратиться на горячую линию по телефону 0 (800) 21 00 65 для получения консультации по оформлению выигрыша.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://fakty.ictv.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41927