Дневной архив: 11 сентября 2018

Сен 11 2018

Ще у двох містах області відкрилися школи робототехніки

У Дніпрі та Кам’янському запрацювали сучасні школи робототехніки. Приміщення відремонтували й обладнали сучасним устаткуванням. Створювати роботів вчитимуться діти семи міст Дніпропетровщини. У такий спосіб облдержадміністрація змінює підхід до позашкільної освіти, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Освітній простір має бути комфортним і сучасним – таке завдання Президента України Петра Порошенка. Цьогоріч на Дніпропетровщині відповідно до сучасних вимог оновлюємо й оснащуємо більше 30-ти шкіл. Крім того, реалізуємо проект у сфері позашкільної освіти. У семи містах області створюємо школи робототехніки», – розказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Одна з таких шкіл запрацювала на базі Дніпровського центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій. У закладі очікують, що у робототехніку поринуть понад 200 дітей. Серед охочих – одинадцятирічний Ян Кравченко. Каже, аби виготовляти роботів, треба мати потяг до проектування і програмування.
«Я вже створив робота R2D2. Він може не просто їхати, а й співати «Імперський марш». У нього є мотори, колеса й очі. Такий собі маленький розвідник. Ним можна легко керувати з телефона», – розказав хлопчик.
У програмі не один предмет, а комплекс. Зокрема, 3D-моделювання, програмування, arduino-електроніка.
«Сьогодні високого професійного рівня досягають люди мультизадачні. Тобто зараз тямити у програмувати недостатньо. Треба ще вміти проектувати, збирати та запускати. Підростаюче покоління це тонко відчуває, тому не просто фантазує, переглянувши «Зоряні війни», а створює власних роботів», – переконана керівник гуртка Ольга Лагутіна-Каскіна.
Аби робот побачив світ і зарухався, у поміч учням – комп’ютери, 3D-принтери, паяльні станції, лазерний станок.
«Завдяки лазерному станку можна вирізати деталі для роботів, зробити гравіювання», – розказав про принцип дії обладнання керівник гуртка Владислав Каскін.
Школа робототехніки користуватиметься популярністю і в дітей Кам’янського. Її відкрили в Південному районі міста на базі філіалу Центру позашкільної роботи та дитячої творчості.
Обіцяє вдало поєднувати теорію з практикою 12-річний Антон Костюченко. Говорить, уже вміє конструювати літаки й кораблі, тепер дійшли руки до роботів.
«Можна створити безліч різних роботів. Наприклад, робота-пилососа, який би прибирав у домі. Робота, який би бавився з кішкою чи папугою, вчив з дитиною азбуку й лічбу», – поділився хлопчик.
Крім Дніпра та Кам’янського, творити роботів вчитимуться маленькі мешканці Покрова, Першотравенська, Нікополя, Жовтих Вод і Павлограда.
Робото-школи створюють на базі колишніх Палаців піонерів, Станцій юних техніків та спеціалізованих шкіл. За взірець взяли освітній хаб в Броварах, який заснували Пилип Духлій і його команда.
«У Києві такі школи називають басейнами. Якщо дитина туди стрибнула, то має плисти. Спрямуємо свої зусилля на те, аби наші діти почували себе комфортно в такому хайтек-просторі», – каже керівник гуртка Сергій Пелих.
Усі викладачі, які розповідають просто про складне, пройшли освітній курс.
Ремонт та оснащення шкіл – обласним коштом. Навчання безкоштовне.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41923

Сен 11 2018

Стартовал новый сезон патриотических экскурсий для школьников

На Днепропетровщине стартовал второй сезон патриотических экскурсий «Шляхами героїв». Его открыли 90 старшеклассников из Желтых Вод. А уже сегодня к ним присоединились еще столько же ребят из Апостолово, рассказал председатель Днепропетровской облгосадминистрации Валентин Резниченко.
Об этом пресс-служба Днепропетровской ОГА сообщила информационной службе радио Ностальжи.
«Шляхами героїв» — это патриотические экскурсии для старшеклассников. Мы ввели их в 2017-м. Почти 6000 детей посетили воинскую часть Черкасского. Там пообщались с настоящими защитниками, посмотрели на их тренировки. А еще ребята побывали в Музее АТО и на Аллее памяти, — отметил Валентин Резниченко. — После летних каникул открыли второй сезон таких экскурсий».

По словам главы региона, такие туры дают возможность лично познакомиться с настоящими Героями, из первых уст узнать о современной истории Украины.

Сейчас на экскурсиях уже побывали 90 старшеклассников из Желтых Вод. А уже сегодня к ним присоединились еще столько же ребят из Апостолово.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41920

Сен 11 2018

Увага! Оголошення!

Шановні нікопольці!

Для забезпечення гласності та участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, враховуючи подані ініціативи щодо проведення громадських слухань від інститутів громадянського суспільства, відповідно до розпорядження Нікопольського голови від 31.07.2018 № 221-р «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 25.07.2018 р. « 215-р «Про проведення громадських слухань з питання створення наглядових рад при комунальних підприємствах Нікопольської міської ради» проводитимуться громадські слухання з питання створення наглядових рад при комунальних підприємствах Нікопольської міської ради (далі – громадські слухання).
Громадські слухання відбудуться 06 жовтня 2018 року о 14.00 год за адресою: м. Нікополь, вул. Патріотів України, 94 в приміщенні комунального закладу «Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр».
Реєстрація учасників громадських слухань здійснюватиметься з 13.20 до 13.50 год. Для реєстрації на участь у громадських слуханнях необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу.
Для участі у громадських слуханнях запрошуються мешканці міста Нікополя, депутати Нікопольської міської ради, посадові особи виконавчих органів міської ради, представники громадських організацій та місцевих осередків партійних організацій, підприємств, установ та організацій.
З матеріалами громадських слухань можна ознайомитися на офіційній сторінці Нікопольської міської ради (http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua, розділ «Публічна інформація» — Громадська участь – Громадські слухання), а також у відділі внутрішньої політики та взаємодії з громадськістю (каб.33, 34/1, телефон: 51504, 680814 ).
Пропозиції щодо резолюцій надавати до відділу внутрішньої політики та взаємодії з громадськістю.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41918

Сен 11 2018

Электронная карточка пенсионера – зачем нужна и как получить

С помощью электронной карточки пенсионеры смогут рассчитываться в магазинах.
Пенсионный фонд Украины запускает новую услугу для украинских пенсионеров – электронную карточку.

Она станет одновременно пенсионным удостоверением и средством для расчетов, сообщает ubr.ua.

– Ею можно будет рассчитаться в магазинах и перечислять на нее средства. Для получения карты необходимо обратиться в любое отделение Пенсионного фонда и написать заявление. Но пока ее выдают только пенсионерам-переселенцам, – идет речь в сообщении.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41915