Дневной архив: 10 сентября 2018

Сен 10 2018

Двом молодим вченим із Дніпра Верховна Рада призначила іменну стипендію

Двом молодим дніпровським науковцям призначена іменна стипендія Верховної Ради України. Щомісячна грошова винагорода – 2 тис грн. Виплачуватимуть її протягом року, повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Серед щасливчиків – 35-річний доктор наук Дніпровського державного аграрно-економічного університету Андрій Пугач. Основна царина його наукової діяльності – інновації в сільськогосподарському машинобудуванні.

«Приємно вражений, – поділився молодий професор. – На стипендію мене висунула Вчена рада університету. Брали до уваги різні показники, серед яких і кількість наукових статей, і захист докторської. На моєму рахунку кілька перемог в обласному конкурсі «Кращий молодий вчений». Свого часу здобував і стипендію Кабміну. На досягнутому зупинятися не планую».

Також стипендії Верховної Ради удостоєна й кандидат фізико-математичних наук Національного гірничого університету Ольга Купенко.

«Вперше подалася на всеукраїнську стипендію – і така вдача. Дуже рада», – сказала науковець.

Загалом у 2018-му парламентські іменні стипендії призначені 30 науковцям України. Її призначають щорічно найталановитішим молодим ученим.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41904

Сен 10 2018

Дніпропетровська облдержадміністрація створила у школах вже майже 120 ресурсних кімнат та медіатек

У 2018-му в школах №1 та №5 Першотравенська Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала медіатеки та ресурсні кімнати. Медіатека – сучасний формат бібліотеки. Місце, де можна побути на самоті, почитати книжку або знайти потрібну інформацію в Інтернеті. Там зручно і особливій малечі. В ресурсній кімнаті такі учні можуть опанувати ще й побутові навички. Загалом у школах регіону облаштували вже близько 120 затишних куточків для розвитку дитини, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Доступність якісної освіти для всіх дітей – позиція Президента України Петра Порошенка. Відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати по всій області. У таких затишних куточках особлива малеча почуває себе наче вдома. Загалом у школах Дніпропетровщини облаштували вже близько 70 медіатек та майже 50 ресурсних кімнат», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

У Першотравенській школі №1 – вісім особливих дітей. Всі вони – учні початкових класів. Раніше у закладі не було комфортного приміщення для розвитку такої малечі. Із психологом та іншими фахівцями дітлахи займалися у звичайних класах після уроків.

Тепер у дітей – власна ресурсна кімната, із сучасними зручними меблями, ноутбуками та телевізором. Частину приміщення виділили під кухню. Там – шафи, стіл, рукомийник. Згодом закуплять мікрохвильовку, електрочайник, плиту та посуд. Дітлахів навчатимуть самотужки готувати та розігрівати їжу, мити за собою посуд.

«Така кімната надає величезні можливості для розвитку особливих дітей. Вона світла, тиха. Хлопчики та дівчатка можуть приходити сюди і до, і після уроків, і на перерві. Разом із асистентом вчителя або батьками. Тут вони почуватимуть себе у затишку та комфорті», – сказала психолог Вікторія Устименко.

Учениця школи Альона Натрусна за комп’ютером відчуває себе наче риба у воді. Тож зайшовши до ресурсної кімнати, відразу кинулася до ноутбука. Маленькі пальчики швидко бігають клавіатурою, і ось вже на моніторі – набраний улюблений віршик про хмаринки.

Після занять за гаджетом – невеличка фізхвилинка. На телеекрані – відомі герої мультиків. Разом із ними робити зарядку – саме задоволення.

Окрім ресурсної кімнати, Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала у закладі медіатеку – для всіх учнів. Там – полиці з цікавими книжками, багато м’яких пуфів. А ще – планшети та WI-FI. Можна відпочити на перерві, а після уроків – виконати творчі завдання. Незабаром привезуть і принтер зі сканером.

«Тут дуже красиво, багато планшетів та яскравих книжок! Я вже найшов цікаву для себе – про машинки», – поділився Артем Крадько.

«Школи №1 та №5 вже два роки як мають інклюзивні класи. Ми мріяли створити такий простір, де діти могли б спілкуватися із педагогами, психологом та своїми друзями і почувати себе у комфорті, – розповіла міський голова Першотравенська Оксана Вінницька. – Вдячні губернатору – завдяки його підтримці наші діти тепер мають такі чудові приміщення».

Відкриття ресурсних кімнат і медіатек для особливих дітей стало можливим завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

У 2018-му ДніпроОДА вже облаштувала 20 медіатек та 30 ресурсних кімнат.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41899

Сен 10 2018

Для студентов хотят ввести новые льготы

Президенту предлагают начать платить деньги за сдачу крови.

В одной из петиций президенту предложили популяризовать донорство крови и ее компонентов среди молодого населения. Сделать это, по мнению автора петиции, можно с помощью создания механизмов предоставления льгот.

Украинец Семен Герасименко отмечает, что было бы неплохо, чтобы учащихся профессиональных учебно-воспитательных учреждений и студентов высших учебных заведений, которые сдавали кровь и/или ее компоненты в качестве доноров, вознаграждали. Мужчина считает, что за 2 разовые максимально допустимые дозы сданной крови в течение 6 месяцев после процедуры украинцы могли бы получать 25% от стипендии, установленной в учебном заведении.

На 10 сентября петиция уже набрала 149 голосов из 25 тысяч необходимых.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://dnepr.info

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41897

Сен 10 2018

У 2018 році на Дніпропетровщині капітально відремонтували вже майже сто комунальних доріг

Вулиці із якісним асфальтом та яскравою розміткою – візитівка десятків сіл області. У 2018-му Дніпропетровська облдержадміністрація вже оновила близько ста комунальних доріг. Із сучасним покриттям – і 12 сільських вулиць у Синельниківському районі. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Відродження села – одна із переваг децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Та без якісних автошляхів важко собі уявити розвиток будь-якого населеного пункту. Тому капремонт комунальних доріг – у наших пріоритетах. Цьогоріч вже зробили близько ста. Із них 12 – у Синельниківському районі», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Невеличке село Запорожець – одне з найдавніших козацьких поселень на Синельниківщині. У селі всього три вулиці. Дорожньої техніки місцеві не бачили десятиріччями. Тож коли розпочалися дорожні роботи, лише дивувалися.

«Дуже вдячні обласній владі, яка підтримала нас і виділила кошти фактично на відродження цього села. Нові дороги – добрий старт для подальшого розвитку населеного пункту», – підкреслив голова Раївської сільради Юрій Мартиненко.

Тепер із якісним покриттям та розміткою – всі три сільські вулиці. На Козачій, згадують місцеві, раніше були самі ями та бур’яни.

«Машини не могли розійтися – водії не знали, куди їхати. Тепер така дорога чудова, не впізнати!», – поділилася мешканка вулиці Козача Валентина Півень.

Осучаснили й вулиці Дніпровську та Придніпровську.

«Ми дуже задоволені. Тепер навіть пішки приємно пройтися, – сказала мешканка вулиці Дніпровська Антоніна Камардіна. – Дорожники працювали на совість, видно, що зробили якісно».

Гарантія на ремонт дороги – п’ять років. Її дає підрядник, тож усунення будь-яких дефектів у разі їхньої появи – за його рахунок.

Дніпропетровська облдержадміністрація капітально відремонтувала й вулицю Дніпрову в селі Діброва.

«Раніше дороги взагалі не було. Ями по коліна. У дощ змивало все. Ходити було неможливо, не те що їхати, – сказала мешканка Діброви Ольга Попелюк. – Тепер вулицею приємно і пішки пройтися, і на авто проїхатися».

Загалом у 2018-му ДніпроОДА приводить до ладу близько 130 комунальних доріг.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/41895

Сен 10 2018

На Дніпропетровщині працює безкоштовна цілодобова лінія психологічної підтримки

Маєте душевні хвилювання, не знаєте з ким поділитися наболілим, більше не бачите виходу з ситуації? В області працює безкоштовна лінія психологічної підтримки. Її фахівці приймають дзвінки цілодобово, без вихідних. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Лінія діє при обласній психіатричній лікарні. Дзвінки приймають психологи, психотерапевти, психіатри. У складних випадках – працюють усі разом, розповів заступник головного лікаря закладу Михайло Андрейко.

«Лінія дуже затребувана. Буває, на день маємо до 30 дзвінків. Телефонують, переважно, жінки, підлітки, рідко – чоловіки. Людей бентежать сімейні стосунки, особливо – батьків та дітей. Є жертви домашнього насилля, люди, які міркують про самогубство», – сказав він.

Лікар наголосив, що всі дзвінки анонімні.

«Наші фахівці приймають виклики цілодобово. Більше дзвінків – у вечірні години, а ще на вихідних. Цьогоріч до нас звернулися вже понад 100 людей, телефонують навіть з інших областей», – зазначив Михайло Андрейко.

Поспілкуватися зі спеціалістами можна за номером: 0800501701.

«Інколи навіть просто розмова зі сторонньою людиною здатна допомогти. Говорити про те, що турбує та болить обов’язково потрібно. Та краще це робити з фахівцями, які знають свою справу та не нашкодять. Вони вислухають, підтримають, допоможуть у пошуку нових сенсів та сил», – додали у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

Безкоштовна гаряча лінія психологічної підтримки – 0-800-505-085 – працює і при Дніпропетровській ОДА. Вона – для АТОвців та їхніх рідних.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40956