Дневной архив: 9 августа 2018

Авг 09 2018

Списки безкоштовних медикаментів у лікарнях області відтепер онлайн

Потрапили у лікарню? Не знаєте, які медикаменти мають надаватися безкоштовно? Про все подбав департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації. Перелік наявних препаратів у клініках відтепер доступний одразу на декількох Інтернет-ресурсах.
«Кожен мешканець області може зайти на сайт http://dnipro.liky.ua, там обрати свій медзаклад. За лічені секунди на екрані з’явиться інформація про наявність у ньому безкоштовних медикаментів. Відмова у наданні цих препаратів – привід для написання скарги», – розповіла директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Будяк.
Перевірити інформацію можна ще на сайті Міністерства охорони здоровя України, проект «liky/ua». На порталі департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА в рубриці «Доступні ліки закладів області». Інформація є також на сторінці Дніпропетровської ОДА в рубриці «Доступні ліки».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40548

Авг 09 2018

Молоді вчені Дніпропетровщини мають нагоду позмагатися за 50 тис грн

Науковців вишів, наукових та науково-дослідних установ запрошують взяти участь у конкурсі «Молоді вчені – Дніпропетровщині». Він покликаний сприяти інноваційному розвитку регіону. Конкурс традиційний і пройде цьогоріч вже 12-й раз, повідомили у департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Зелене світло» науковим, науково-педагогічним, педагогічним співробітникам, а також аспірантам, докторантам, стажистам-дослідникам від 25 до 35 років.
Конкурс – у три етапи.
Спочатку молодих вчених інформують про умови проведення конкурсу і актуальні проблем Дніпропетровської області. Усі подані проекти розподілять за трьома напрямками – соціальні, наукові та науково-технічні.
Далі – аналіз проектів і незалежне оцінювання. Його проводитимуть фахівці різних галузей. На оцінку – близько місяця.
Після незалежної експертизи рецензенти виставлять бали за кожний науковий проект. На підставі виставлених оцінок окремі наукові проекти допустять до публічного захисту. Це третій етап конкурсу.
Автор може зробити мультимедійну презентацію, а практичний експеримент додасть балів.
Конкурс фінішує у грудні. Тоді ж назвуть імена переможців. Всі вони отримають сертифікати і грант від обласної влади на реалізацію проектів. На кожного переможця чекає грошове заохочення – від 20 до 50 тис грн.
Серед проектів, які спільно реалізують ДніпроОДА та Рада молодих вчених Дніпропетровської області, – «Краща рада молодих вчених» і «Кращий молодий вчений».
Рада об’єднує понад 1800 молодих вчених.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40544

Авг 09 2018

ДніпроОДА реконструює інфекційне відділення міської лікарні в Марганці

Яскрава будівля та сучасні комфортні палати. Такий вигляд після реконструкції матиме інфекційне відділення марганецької лікарні. Нині його осучаснює Дніпропетровська облдержадміністрація. Медзаклад вже із новою покрівлею та енергозберігаючими вікнами. У розпалі – термомодернізація фасаду і внутрішнє оздоблення. Це перший капремонт відділення за його 30-річну історію, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«На високій якості медичних послуг акцентує Президент України Петро Порошенко. Осучаснюємо лікарні по всій області. Оновлене інфекційне відділення міської лікарні матимуть і мешканці Марганця. Зараз у розпалі – його реконструкція», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Будівлі інфекційного відділення міської лікарні Марганця – понад 30 років. За цей час заклад не знав жодного капремонту – лише косметичний. Накопичилися проблеми – протікала покрівля, іржавіли труби, у підвалі стояла вода. Приміщення було вогким. Через застарілі вікна втрачалося багато тепла – не справлялася навіть нова пілетна котельня.

Зараз відділення реконструює Дніпропетровська облдержадміністрація. Будівля вже із новими покрівлею та вікнами. Ремонтники утеплюють фасад. Згодом його розфарбують у яскраві кольори.

«Давно мріяли привести будівлю у «божеський» вигляд, тож дуже зраділи капремонту, – поділилася начмед лікарні Ольга Швець. – Інфекційне відділення у нас завжди наповнене. За рік лікуються близько тисячі мешканців міста та навколишніх сіл. Більшість пацієнтів – діти».

У розпалі – роботи всередині. Ремонтники вже оновили комунікації. Наразі міняють двері. Роблять стелю та підлогу. Стіни облаштовують гіпсокартоном та плиткою. Майже готовий другий поверх.

«Сучасне інфекційне відділення стане справжнім подарунком для марганчан, – сказала мер Олена Жадько. – Приємно, що облдержадміністрація і особисто Валентин Резніченко допомагають зробити місто красивішим і комфортнішим для мешканців».

Завершити реконструкцію відділення планують 2019-го.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40541

Авг 09 2018

Перший ягідний кооператив створили на Дніпропетровщині

Перший ягідний кооператив створили у Могилівській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровщини. Тут вирощують малину, полуницю, ожину, лохину, смородину, аґрус, 7 сортів винограду та плодово-ягідні саджанці. «Ягідним» досвідом зацікавилися інші громади регіону. Про це повідомили у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Сільськогосподарські кооперативи – це вигідна економічна модель. Вона дає додаткові робочі місця, поповнює бюджет громади, адже прибуток від доходу підприємців залишається на місцях. Ще одна важлива перевага кооперативної роботи – співпраця мешканців громади та соціальна відповідальність бізнесу», – впевнена директорка Центру Олена Тертишна.

У кооператив об’єдналися 12 підприємців. Назвали його «Перший ягідний». Загальна ягідна площа – 30 гектарів.

«Тепер у нас є змога формувати більші партії ягід на продаж. Це кращі ціни, кращий збут. Ми стали працювати з мережами супермаркетів. Поставляємо їм малину, ожину, брусницю. Нашим досвідом зацікавилися інші об’єднані громади області. Зокрема, вступити в наш кооператив бажають підприємці П’ятихаток», – поділився секретами успіху голова кооперативу Андрій Оселедець.

Підприємці, об’єднавшись, одразу провели агроаудит. Кажуть, одноосібне підприємство про таке навіть і мріяти не могло. За програмою співфінансування планують збудувати морозильну камеру, яка дозволить охолоджувати до чотирьох тонн ягід щодобово.

Цього сезону «Перший ягідний» спробує виробити пробну партію джемів. Але спершу, кажуть в кооперативі, треба створити логотип і зареєструвати власний бренд.

Є також ідея відродити в районі ягідний фестиваль. Міркують, в якому місяці його краще проводити, щоб представити на ньому одразу кілька ягід та продукцію з них.

У планах – створити ягідний кластер. Він має об’єднати кооперативні підприємства Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Саксаганської громад області.

Могилівська ОТГ утворилася в жовтні 2015 року та об’єднала селища Могилів і Проточне. Це понад 4 тис. мешканців.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40538

Авг 09 2018

Як вишам Дніпропетровщини стати учасниками InvestForum-2018 в Німеччині

Виші та наукові установи Дніпропетровщини можуть долучитися до безкоштовного конкурсу стартапів. Разом з тим позмагатися й за участь в InvestForum-2018, який пройме в Німеччині. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Конкурс інноваційних стартапів відбудеться 27 серпня 2018 року у столичному КНУ імені Тараса Шевченка.

Для участі в конкурсі потрібно зареєструватись за посиланням та завантажити презентацію про розробку англійською мовою у форматі ppt.

Дедлайн подачі заявки – 20 серпня 2018 року.

Обов’язкова умова – мати прототип презентації німецькою мовою.

Участь – безкоштовна, витрати на відрядження – власним коштом.

Серед поданих заявок оберуть п’ять стартапів. Їхній захист – англійською. Оберуть двох переможців, які отримають TravelGrant і представлять свої розробки на InvestForum-2018 у Німеччині.

TravelGrant – до 15 тис грн. Він покриватиме витрати на переліт в обидва боки, трансфер до місця проведення заходу, однодобове проживання, а також організаційний внесок за участь у форумі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40535