Дневной архив: 2 августа 2018

Авг 02 2018

На Дніпропетровщині будуємо «з нуля» шість унікальних дитсадків

Дніпропетровська облдержадміністрація будує в регіоні шість сучасних дитсадків. Один з них – у центрі Іларіонівської об’єднаної громади на 115 місць. Спорудження триває з минулого року. Загальнобудівельні роботи вже завершені, підрядники стали до внутрішніх. Новий садок у селищі має покінчити з чергами дошкільнят, повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Діти, незалежно від розмірів населеного пункту, мають виховуватися в комфортних та сучасних умовах. Щорічно в дошкільних закладах Дніпропетровщини створюємо до 1,5 тисячі додаткових місць. Зараз будуємо «з нуля» шість дитсадків – у Кам’янському, Підгороднему, Обухівці, Покрові, Старих Кодаках та Іларіоновому. Задача, яку поставив Президент України Петро Порошенко, – ніяких черг у дошкільні заклади», – наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
В Іларіоновому останні кілька років спостерігається демографічний бум. Проте місць у трьох місцевих дитсадках для всіх бажаючих не вистачає. Усі дошкільні заклади переповнені, зазначила заступник Іларіонівського селищного голови Лідія Денисенко.
«Дякуємо ДніпроОДА за турботу: вона вивчила існуючу проблему і виділила кошти на спорудження нового дитсадка. Він – давня мрія нашої громади. І хоча завдяки реформі децентралізації грошей в місцевому бюджеті побільшало, будівництво «з нуля» ми самотужки не потягнули б», – розказала вона.
Будівництво двоповерхового дитсадка площею майже 2,5 тисячі квадратів триває рік. Нині підрядники монтують металопластикові вікна, електромережу, вентиляцію та систему опалення.
Всередині завершили бетонну стяжку підлоги, стали до оштукатурювання стін.
На фініші – гідроізоляція покрівлі. Незабаром на ній встановлять сонячні панелі.
Тепло для дитсадка генеруватиме автономна котельня на пелетах. Її вже зібрали, на черзі – тестування технологічного обладнання.
За проектом, дошкільний заклад матиме нестандартну архітектурну форму – на кшталт стільників. Серед бажаючих привести сюди свого сина – і Валерія Дунаєва.
«Ми безмежно раді, що в нашому селищі будується такий чудовий дитсадок, ще й таких габаритів. Це тема номер один для нас, матусь. Бачили проект майбутнього садка – він вражає. Незвична форма, яскравий дизайн, великі і світлі групи. Дякуємо», – висловила вдячність матуся.
Очікує на відкриття нового садка і мама дворічного Ванюши Анфіса Свередюк.
«Хочемо, аби дитсадок був безпечним для діточок. Щоб вихователі не просто проводили з ними час, а й розвивали, давали базові знання перед школою. Дітям має бути тут цікаво», – поділилася жінка.
Садок на шість груп. Кожна матиме тіньовий навіс з пісочницею та ігровий майданчик. Найближчим часом підрядники заходяться облаштовувати прилеглу територію.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40464

Авг 02 2018

Наступний етап пенсійної реформи — підвищення пенсій людям, котрі мали великий страховий стаж, але низьку зарплату

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко запевняє, що за умови наявності ресурсу у Пенсійному фонді України, підвищення пенсій людям, котрі мали великий трудовий стаж, але низьку зарплату, відбудеться вже у цьому році. Про це він сказав в ефірі «5 каналу».

«Підвищення пенсій тим людям, які мають великий трудовий стаж і маленькі заробітні плати, з якими вони виходили на пенсію, і через це мають невеличкі пенсійні виплати, — це наступний етап пенсійної реформи. Зокрема, необхідно внести зміни до чинного законодавства. Є звернення Президента України до Уряду щодо цього, є відповідні ініціативи Уряду», — сказав він.

Він назвав абсолютно несправедливою ситуацію, коли люди з великим страховим стажем у жовтні минулого року отримали мінімальні, мізерні надбавки до пенсії. «Я сподіваюся, що Міністерство соціальної політики виконає відповідні доручення і внесе на розгляд Уряду, а Уряд вже внесе на розгляд Верховної Ради зміни до законодавства, які врегулюють цей механізм», — зазначив Віце-прем’єр-міністр.

«В Уряді немає дискусії потрібно підвищувати пенсії чи ні. Все залежить від фінансової спроможності української економіки, від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду України. Це питання досить масштабне, яке включає і розвиток економіки, і легалізацію заробітної плати, легалізацію тіньової зайнятості, і динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Якщо всі ці чинники складуться і ми матимемо реальний ресурс, я сподіваюся, що ще в цьому році ми оголосимо і здійснимо цю ініціативу», — підкреслив Павло Розенко.
Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт https://www.kmu.gov.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40461

Авг 02 2018

Увага оголошення!

07.08.18 об 11:00 відбудеться прес-конференція заступника міського голови Тихенка С.В., яка проходитиме у форматі «питання-відповідь». Для участі у прес-конференції, необхідно надіслати на електронну пошту відділу прес-служби press.nik@ukr.net запитання до Тихенка С.В. в межах його компетенції
(питання житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, безпеки життєдіяльності населення) до 02.08.18.

Також, 14.08.18 об 11:00 відбудеться прес-конференція заступника міського голови Коник О.В. у форматі «питання-відповідь». Просимо надіслати питання в межах компетенції Коник О.В.(питання освіти, науки, культури, сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту, туризму, охорони та умов праці, соціального захисту, охорони здоров’я, зайнятості населення) до 09.08.18.

Під час прес-конференції можна буде поставити додаткові питання.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40459

Авг 02 2018

Долучись до конкурсу «Чисте місто» та виграй грошовий приз!

З 1 червня в Нікополі розпочався традиційний щорічний міський конкурс «Чисте місто». Грошові призи отримають ті, хто зміг красиво та затишно облаштувати прилеглу територію біля свого будинку, як приватного, так і багатоквартирного.

Всі бажаючі можуть позмагатися у номінаціях «Квітучий дім», «Зелений оазис», «Кращий дизайн», «Краща вулиця в приватному секторі», «Кращий голова квартального комітету» та «Кращий голова ОСББ».

Заявки до участі в конкурсі, а також кольорові підписані та датовані фотографії чи відео об’єкту конкурсу приймаються до 15 серпня. Їх можна подавати до відділу внутрішньої політики та взаємодії з громадськістю Нікопольської міської ради (вул. Електрометалургів, буд. 3-а, кабінети № 34 та 34/1) або на електронну адресу: osbbosn@gmail.com.

Ще є два тижні для того, щоб подати заявки на участь в конкурсі. А підсумки та нагородження переможців конкурсу «Чисте місто» відбудуться в вересні цього року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40456

Авг 02 2018

Планується підвищення тарифу на воду

Найближчим часом в Нікополі планується підвищення тарифу на воду. Чому виникла така необхідність, прокоментував начальник Нікопольського міськводоканалу Юрій Великий.

Тариф на воду, який існує зараз, встановлювався ще в 2016 році. З того часу поступово підвищувалися ціни на всі складові, які застосовуються в технологічному процесі виробництва питної води, збільшилися ціни на електроенергію та технічне обслуговування, а також розмір мінімальної заробітної плати. За підсумками І півріччя 2018 року підприємство зазнало збитків майже півтора мільйона гривень.

Відповідні документи на підвищення тарифу на воду та водовідведення були передані до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Після проведення докладних розрахунків Національна комісія запропонувала такий тариф: для мешканців приватного сектору на питну воду 6,68 грн. за м куб., водовідведення 11,14 грн. за м куб., разом – 17,82 грн. за м куб.; для мешканців багатоквартирних будинків на питну воду 7,15 грн. за м куб., водовідведення 11,94 грн. за м куб., разом – 19,09 грн. за м куб.

Якщо на засіданні НКРЕ затвердять новий тариф, то він вступить в дію протягом декількох місяців. Але в новий тариф не закладено підвищення ціни на рідкий хлор, який використовують у виробництві питної води. Єдиний виробник рідкого хлору в Україні АТ «Дніпроазот» пропонує цей реагент міськводоканалам по ціні втричі вищою, ніж була до зупинки цього хімічного заводу. Отже ці витрати теж необхідно передбачити. Як підрахували фахівці, підвищення тарифу буде невеликим, не більше гривні, десь 50-70 копійок на 1 м куб. Тож до нового року тариф на питну воду в Нікополі підвищиться ще раз. Але можливо Антимонопольний комітет зможе вплинути на монополіста по виробництву рідкого хлору, тому що стрибок ціни в три рази достатньо відчутний удар для всіх водоканалів України, і відпускну ціну на рідкий хлор буде зменшено. Тоді «новорічного» підвищення тарифу на воду не відбудеться.

Прес-служба Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40453

Авг 02 2018

Відбулась прес-конференція заступника міського голови Олени Давидко

У вівторок, 31 липня відбулась прес-конференція заступника міського голови – начальника управління економіки, фінансів та міського бюджету Олени Давидко.

Олена Миколаївна розповіла про роботу за перше півріччя поточного року 5-ти відділів у складі свого управління, а саме: аналізу і планування доходів бюджету та нових форм господарювання, бюджетного відділу, економічного аналізу та прогнозування, економіки комунальних підприємств та бюджетної сфери, а також промисловості та розвитку малого та середнього бізнесу. По кожному напрямку була надана вичерпна інформація, після чого журналісти мали змогу поставити питання. Перше ж з них стосувалось актуальної нині проблеми — перевезення пільговиків. Так, Олена Давидко зазначила, що Постановою КМУ визначено 10 категорій пільговиків, тобто 5 276 осіб по м.Нікополю. Керівництвом міста та депутатським корпусом доповнено категорії мешканців, які користуватимуться безкоштовним проїздом на ще 7 категорій, а це 12 484 особи, що в загальній кількості складає майже 18 000 осіб або 16% населення міста. Проїзд для учнів шкіл залишається на рівні 2 грн.

Щодо надходжень до міського бюджету, Олена Миколаївна зазначила, що за І півріччя 2018 року до загального фонду бюджету міста надійшло власних доходів у сумі 272 533,9 тис.грн, а також наголосила, що скоординована робота всіх учасників бюджетного процесу дала змогу своєчасно та у відповідності з діючим законодавством, організувати виконання бюджету міста, що, в свою чергу, забезпечило фінансовим ресурсом життєдіяльність міста.

Крім того, оперативну інформацію про виконання бюджету міста можна знайти на офіційному сайті Нікопольської міської ради.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40450