Дневной архив: 31 июля 2018

Июл 31 2018

Триває реконструкція дитячої лікарні

Відсутність у нашому місті дитячої лікарні давно хвилює нікопольців та медичну суспільність. На даний час проходить реконструкція частини будівлі амбулаторій № 1, 3 КЗ «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» за адресою: м. Нікополь, проспект Трубників, 47, де будуть розташовані дитяче стаціонарне та консультативно-діагностичне відділення дитячої міської лікарні.

Був час, коли роботи з реконструкції трохи призупинилися. Справа в тому, що було необхідно внести зміни до проекту, щоб умови влаштовували і жителів, і медичний персонал. На це пішло більше п’яти місяців. Наприклад, за вимогою медиків змінено розташування кабінетів. По раніше затвердженому проекту стерилізаційне відділення та пральня знаходилися у різних місцях, а це неправильно. Не були враховані у старому проекті і деякі моменти, які стосувалися пожежної безпеки та вентиляційних шахт, а також благоустрою території.

На даний момент всі недоліки прийняті до уваги, виділені кошти і проводяться ремонтні роботи. Вже проведена заміна каналізації та водопровідних мереж, виконується утеплення будівлі, укладається підлога та проводяться роботи з облагороджування фасаду.

Роботи планується завершити до кінця 2018 року.

Головний лікар

КЗ «Нікопольська дитяча міська лікарня» ДОР

В.В.Мальгін

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40421

Июл 31 2018

На Чемпіонаті України юні веслувальники з Дніпропетровщини завоювали 12 медалей

У Дніпрі пройшов Чемпіонат України з веслування на байдарках і каное серед юнаків. За перемогу боролися 456 учасників. В активі юних спортсменів Дніпропетровщини — 12 медалей. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Ми дуже задоволені результатами змагань. Юні спортсмени з Дніпропетровщини завоювали 11 медалей в індивідуальному заліку — три золотих, чотири срібних і чотири бронзових. У загальному командному заліку наші здобули третє місце, поступившись за очками командам з Одеси та Херсону», – наголосив Президент Дніпропетровської обласної федерації з веслування на байдарках і каное Микола Баранов.

До змагань приєдналися веслувальники з 16 дитячо-юнацьких спортивних шкіл України. Перемогу виборювали на дистанціях 200, 500 та 1000 метрів у класі човнів одиночка й двійка.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40418

Июл 31 2018

Поради батькам для підготовки до нового навчального року від Лілії Гриневич

Батьки не мусять купувати друковані зошити, мають право впливати на вибір шкільної форми та допоможуть дитині, якщо разом із нею налагодять режим дня ще до 1 вересня. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сьогодні, 31 липня 2018 року.

«Я хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя. Йдеться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси. І ці пропозиції – і те купити, і те, і те – дуже часто якраз стимульовані зовні для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр також підняла питання шкільної форми – школи не можуть змушувати батьків купляти форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

«Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купляти конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим. Що батькам також потрібно пам’ятати – ви є дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона також порадила батькам уже зараз – у серпні – поступово повертати дітей у звичний режим дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання.

«Ми наближаємося до серпня – останнього літнього місяця. У нас доволі тривалі літні канікули. І зрозуміло, що дітям потрібно налагоджувати режим дня. Бо у вересні місяці їм прийдеться рано вставати, йти до школи, певна є напруга, і цей режим потрібно зараз відлагоджувати», – зауважила Лілія Гриневич.

Що не менш важливо – допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх протягом наступного навчального року.

«Звичайно, було б добре в останній місяць канікул бодай трохи повернути дитину в матеріал навчання. Але все потрібно робити помірковано. Якщо це година часу в день або трохи більше, якщо це школяр старшого віку, такі речі необхідні. По-перше, бо наш мозок подібний до м’язів, якщо ми його тренуємо – він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше. Наприклад, з малюками, в залежності від вікової категорії, варто повторювати математичні дії, також варто протягом літа прочитати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше. І варто згадати про це зараз, поки попереду ще цілий місяць канікул, щоб не робити потім все в останній тиждень», – додала Міністр.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40415

Июл 31 2018

У куточок буккросингу лікарні Мечникова облдержадміністрація подарувала вже майже 2 тисячі книг

У куточок буккросингу обласної лікарні Мечникова Дніпропетровська облдержадміністрація подарувала вже майже 2 тисячі книг. Чергова партія чтива надійшла вп’яте. Одна частина примірників – для хірургічного корпусу, інша – для неврологічного відділення.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40412

Июл 31 2018

В Украине изменились правила вывоза детей за границу

Один из родителей теперь сможет свободно вывести из страны ребенка, если второй родитель имеет задолженность по алиментам 4 месяца.

Совсем недавно президент Украины Петр Порошенко подписал второй пакет законов «Чужих детей не бывает». В пресс-службе Главного территориального управления юстиции в Днепропетровской области рассказали, какие нововведения ждут украинцев с принятием новых правил.

Второй пакет законов предполагает, что теперь беспрепятственно покинуть территорию страны, даже на срок больше 1 месяца, ребенок может с одним из родителей в том случае, если другой родитель имеет задолженность по алиментам 4 месяца. Для детей с инвалидностью и тяжелобольных этот срок сокращается до 3-ех месяцев. Для выезда за пределы страны необходимо собрать перечень документов:

решение суда или органа опеки о месте жительства ребенка;
документ, подтверждающий цель выезда за границу;
справку о наличии задолженности по алиментам другого родителя.

Отмечается, что на срок не более 1 месяца с ребенком за границу может выехать любой из родителей, если второй не имеет никакой задолженности по выплате алиментов.

Если один из родителей, который проживает с ребенком сроком до 1 месяца, намеревается вывести сына или дочь в другую страну, он обязан в заказном письме проинформировать второго родителя об этом. В письме необходимо будет указать всю необходимую информацию о поездке.

Тем матерям и отцам, которые не живут с малышом, также можно воспользоваться правом вывоза ребенка за пределы страны. В этом случае у него должны полностью отсутствовать все задолженности по алиментам перед своим чадом, ему необходимо заказным письмом направить соответствующее обращение о получении согласия к тому из родителей, с кем ребенок проживает или получить разрешение суда по упрощенной процедуре без согласия второго родителя.

«Чтобы сбалансировать права и обязанности родителей мы установили реальную ответственность для нарушителей. За умышленное нарушение месячного срока установлена административная ответственность — штраф от 100 до 200 необлагаемых минимумов, а это от 1700 до 3400 гривен. Кроме этого такие отец или мать потеряют на год право выезда за границу с ребенком, кроме случая, когда есть нотариально удостоверенное согласие на выезд ребенка второго родителя.

Благодаря второму пакету законодательных инициатив # ЧужихДетейНеБывает смогут выехать за границу для путешествий, лечения, спортивных соревнований и обучения», — заявил министр юстиции Павел Петренко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40409

Июл 31 2018

Японцы собираются избавить Днепр от мусора

Борис Филатов обсудил с представителями японской компании некоторые моменты касательно решения вопроса переработки мусора в городе.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://dnepr.info

Мэр Днепра Борис Филатов встретился с представителями японской компании JICA. Темой обсуждения городского головы и заграничных гостей стал финальный отчет по строительству мусороперерабатывающего завода в Днепре.

Отмечается, что японская сторона уже давно ведет переговоры с нашим городом. Были исследованы возможные места строительства завода и все мусорные полигоны, расположенные на территории Днепропетровщины. Результаты финального отчета касательно проведенных мероприятий будут направлены на рассмотрение правительству Японии и Украины.

Борис Филатов отметил, что решение вопроса переработки отходов в городе – очень важный и долгоиграющий. Нужно потратить немало усилий на то, чтобы добиться положительного результата. Мэр отметил, что он и его команда готовы преодолеть все трудности, которые перед ними предстанут.

«Хочется надеяться, что в этом, так сказать, соревновании — в хорошем смысле — мы сможем выиграть у таких крупных территориальных общин как Киев и Харьков. Они также подали заявки в эту программу. Но, как я вижу, мы подготовлены лучше. Сейчас, находясь на финальной стадии, можно чувствовать сдержанный оптимизм. Далее решение должно принять украинское правительство. В частности, я буду общаться с руководством правительства, с вице-премьер министрами, министерством регионального развития. Подавать дальше документы на рассмотрение, чтобы под гарантии государства наш город мог получить финансирование со стороны Японии на строительство мусороперерабатывающего объекта», — заявил городской голова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40406

Июл 31 2018

Во время отдыха в Кирилловке двоих жителей Днепра на матрасе унесло в открытое море

Двое мужчин из Днепра, отдыхая на побережье Азовского моря, решили поплавать на матрасе. Для возвращения на берег им понадобилась помощь спасателей.

Инцидент произошел 30 июля в 13:10 в районе базы отдыха «Кранстроитель» пгт Кирилловка Акимовского района. Двух жителей Днепра, которые плавали на надувном матрасе, понесло в открытое море. Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС в Запорожской области.

Спасатели обнаружили их в километре от берега. Добравшись до днепрян, сотрудники отдельного поста Аварийно-спасательного отряда специального назначения г. Запорожье благополучно доставили их обратно на пляж.

Медицинская помощь 47-летнему и 33-летнему мужчинам не понадобилась.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40403

Июл 31 2018

В Нікополі пройшла акція «Ні – торгівлі людьми!»

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми за ініціативою Міністерства соціальної політики у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні у всіх областях нашої держави була проведена інформаційна акція «Лабіринт можливостей».

Нікопольський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також залучився до відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та провів 30 липня акцію «Ні – торгівлі людьми!». В ній приймали участь фахівці із соціальної роботи НМЦСССДМ, юристи центру безоплатної вторинної правової допомоги, спеціалісти «Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги жертвам гендерно-обумовленого насилля міста Нікополя та Нікопольської району» ФНООН. Вони роздавали буклети, номера телефонів та розповідали, куди можна звертатися за допомогою в разі необхідності.

Як правило, громадяни потрапляють у небезпечні ситуації, коли погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, злочинці ошукують їх та експлуатують. Метою торгівлі людьми може бути: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, продаж дитини, сурогатне материнство.

Однак, не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато громадян, які постраждали від торгівлі людьми, не усвідомлюють того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими. Відповідно до законодавства, торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Якщо хтось постраждав від торгівлі людьми, то може звернутися за допомогою в Нікопольський міський центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді (вул. Електрометалургів, 17/1), у відділ сім’ї, молоді та дошкільної освіти за (вул. Електрометалургів, 17/1) та в поліцію (вул. Станіславського, 1).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40397

Июл 31 2018

Приймальні випробування програмно-технічного комплексу пройшли успішно

Фахівці цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) Запорізької АЕС взяли участь в приймальних випробуваннях програмно-технічного комплексу (ПТК) системи нормальної експлуатації турбінного відділення для третього енергоблока станції. Також до складу комісії увійшли представники заводу-виробника і Державної інспекції ядерного регулювання України.
Розробником і виробником комплексу є Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс». Аналогічне обладнання вже встановлене на енергоблоках №1, №2 та №5 ЗАЕС. В даний час такий комплекс монтується на четвертому енергоблоці.
Ознайомившись з попередніми результатами, комісія розділилася на три підкомісії: технічну, з перевірки програмного забезпечення та технічної документації. Досліджувалися матеріали попередніх і типових випробувань технічних засобів автоматизації ПТК, проводилися експериментальні перевірки згідно з програмою і методикою, а також перевірялася комплектність і якість технічної документації.
«Програмно-технічний комплекс розгорнули на полігоні — в умовах, наближених до реальної роботи обладнання на енергоблоці. Це дозволило переконатися в тому, що ПТК відповідає вимогам технічного завдання і нормативним документам, прийнятим в Україні», — розповів провідний інженер з реконструкції служби контрольно-вимірювальних приладів і автоматики ЦТАВ Олексій Шмигля.
Крім обов’язкових перевірок, передбачених програмою приймальних випробувань, були виконані додаткові, які раніше не проводилися. Результати переконали приймальну комісію в тому, що обладнання ПТК працездатне і зможе виконувати своє основне завдання.
Нове обладнання дозволить контролювати проходження будь-якого сигналу, його характеристику в даний момент. Дасть можливість зняти архів за певний часовий проміжок по кожному з сигналів або ж переглянути весь архів параметрів.
Найближчим часом нове обладнання прибуде на майданчик Запорізької АЕС.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40400