Дневной архив: 30 июля 2018

Июл 30 2018

Облаштовуємо на Дніпропетровщині ще близько 30 ресурсних кімнат

Сучасний, яскравий і затишний простір для навчання та відпочинку. У школах Дніпропетровщини облаштовують ще близько 30 ресурсних кімнат для розвитку особливих дітей. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Всі діти Дніпропетровщини повинні мати рівний доступ до сучасних умов навчання та розвитку. Це завдання поставив перед облдержадміністрацією Президент України Петро Порошенко. У 2017 році в школах області відкрили 18 ресурсних кімнат. Цьогоріч облаштовуємо ще близько 30. Там особливі діти вільно спілкуються з однолітками, грають в різноманітні настільні ігри, опановують комп’ютер, розвивають побутові навички, отримують підтримку психологів і логопедів», – розповів Валентин Резніченко.

У червні розпочали створення ресурсної кімнати у Дніпровській школі №59. Підрядники вже встановили нові вікна та двері, облаштували підлогу і стелю, замінили систему опалення. Утеплили та пошпаклювали стіни, нині – фарбують.

«Ми дуже вдячні облдержадміністрації за підтримку. У школі навчається чотири дитини з особливими потребами, тому нова ресурсна кімната дуже потрібна. Там не буде жодних обмежень. Наші діти, проводячи час разом, вчитимуться взаємоповазі і взаємопідтримці», – сказала заступник директора дніпровської школи №59 Вікторія Самошина.

Ресурсна кімната буде розподілена на зони: соціально-побутову, навчальну, ігрову та релаксаційну. Облаштують затишну міні-кухню, встановлять зручні меблі та сучасну техніку.

«Така кімната не тільки допоможе учням освоїти побутові навички, а й соціалізуватись, адаптуватись до шкільного життя. Психологи та логопеди працюватимуть з дітьми за індивідуальними програмами розвитку», – зазначила соціальний педагог дніпровської школи №59 Інна Щоголєва.

Очікує на відкриття ресурсної кімнати і бабуся другокласника 59-ої школи Марата Фещенка.

«Мій онук – аутист. Він навчається у звичайній школі. Здав тести, вступив до першого класу і вже має перші успіхи в навчанні. Поступово адаптується, має друзів, на уроках поруч з ним завжди психолог», – розповіла бабуся Марата Галина Ляхова.

Ресурсні кімнати на Дніпропетровщині облаштовують за соціальною програмою дружини Президента України Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Нині сучасний інклюзивний простір створюють у школах Дніпра, Кам’янського, Жовтих Вод, Павлограда, Нікополя, Новомосковська, Покрова, Першотравенська, Синельникового, Тернівки, Петропавлівського та Покровського районів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40392

Июл 30 2018

Запорізьку трасу оновлюють вперше за роки незалежності України

У розпалі другий етап капремонту автомагістралі національного значення Н-08, яка з’єднує Дніпро та Запоріжжя. Дорожники працюють ударними темпами. Наразі укладають верхній шар асфальту на межі із Солонянським районом. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Президент України Петро Порошенко переконаний, що серед змін, які відбуваються в державі, – і якісне оновлення національних доріг. На Дніпропетровщині у 2017 році відремонтували майже 70 км доріг державного значення у криворізькому, донецькому, полтавському та запорізькому напрямках. Роботи продовжуються й у 2018-му. Наразі робота кипить на трасі Н-08 Дніпро-Запоріжжя», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Зараз роботи ведуться на двох ділянках у напрямку Дніпра. Одна підрядна організація працює на лівій смузі дорожнього руху в районі села Василівка. Інша – на правому боці шосе: від повороту на Кривий Ріг до села Братське.
Дорожники вже провели холодне фрезування покриття та уклали вирівнюючий шар із щільного крупнозернистого асфальтобетону. Тепер на часі – верхній шар з щебенево-мастикової суміші.
«На Запоріжжя їжджу частенько. Добре пам’ятаю, якою була ця дорога. Розбита, годі й казати. До сусідньої області діставався за півтори години. Зараз 20 хвилин – і там. Дорога рівна, європейської якості. Молодці хлопці, добре ремонтують. Дуже їм вдячний», – подякував водій Олександр Откидач.
Перший етап ремонту ділянки автодороги загального користування державного значення Н-08 Дніпро-Запоріжжя стартував у 2017-му. Торік оновили 16 км шляху, цьогоріч планують відремонтувати ще до 20-ти. Це має забезпечити безперешкодний рух транспорту.
Щодобово запорізькою трасою проїздить майже 12 тисяч автомобілів, третина з них – вантажівки.
Таке глобальне оновлення автомагістралі – вперше за роки незалежності України. Загальна його вартість – більше 1 млрд грн.
Які ще дороги державного значення ремонтують цьогоріч в області, – тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40389

Июл 30 2018

Антифейк щодо створення «чорних списків» пацієнтів

У ЗМІ з’явився коментар директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолія Вершигори про те, що в Україні будуть створюватись «чорні списки» пацієнтів, які неправильно використовують працю медиків, зокрема необґрунтовано викликають бригаду екстреної медицини.

1. Ніяких «чорних списків» не було і ніколи не буде. Ведення «чорних списків» суперечить основам лікарської етики і самій сутності професії. Нам дуже прикро, що деякі представники медичної сфери розповсюджують неправдиву інформацію та дискримінують тим самим працівників сфери екстреної медичної допомоги в очах громадян.

2. Усі заходи, передбачені Концепцією реформи екстреної медичної допомоги, спрямовані на підвищення якості та швидкості надання екстреної медичної допомоги, а також забезпечення працівників достойними умовами праці. Пацієнт та його здоров’я є центром системи охорони здоров’я у всіх цивілізованих країнах світу. Саме тому наш пріоритет — щоб кожен українець міг отримати необхідну якісну та своєчасну медичну допомогу. Що ж до конкретних заходів, спрямованих на півищення якості екстреної медицини в Україні — запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитися з Концепцією реформи екстреної медичної допомоги за посиланням.

3. Міністерство охорони здоров’я звернеться до керівництва Департаменту охорони здоров’я КМДА з вимогою вжити відповідних дисциплінарних заходів до осіб, які розповсюджують неправдиву інформацію.
Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40387

Июл 30 2018

На Днепропетровщине с 20 августа запретят ловить раков

На Днепропетровщине с 20 августа запрещена ловля раков.

Как сообщают на сайте Государственного агентства рыбного хозяйства, запрет на ловлю связан с периодом второй линьки раков, который длится от нескольких часов до суток, а укрепление нового панциря — до 1,5 месяцев.

За нарушения закона браконьерам грозит штраф — от 34 до 680 грн.

После окончания запрета на ловлю раков будет установлен лимит — до 30 шт за сутки.

Закон будет действовать до 30 сентября этого года.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40384