Дневной архив: 27 июля 2018

Июл 27 2018

Нові правила призначення житлової субсидії.

Вже два місяці діють нові правила призначення громадянам міста житлової субсидії. Проаналізувавши ситуацію ми можемо з впевненістю сказати, які категорії громадян втратять право на отримання субсидії і будуть змушені самостійно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги:
особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї
особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні.
Чи призначається цього року субсидія працездатним особам, які не працюють?
Ні. Надзвичайно жорсткі умови щодо людей, які не працюють: їм субсидію не призначать, незалежно фактично проживають такі особи в житловому приміщення чи ні.
Якщо одна з зреєстрованих в приміщенні осіб не проживає та працює за кордоном. Чи можливо такій сім’ї призначити субсидію?
Рішення про призначення субсидії на фактично проживаючих осіб приймається тільки комісією.
Крім того, комісія теж обмежена в ухваленні позитивного рішення щодо субсидії. Її не призначать особі, яка не мала доходів або мала доходи менші за мінімалку, не відраховувала ЄСВ, але при цьому сукупно понад 60 днів перебувала за кордоном протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидій. Обмеження не стосуються тих, хто їздив на лікування, навчання, у службове відрядження, що підтверджується документами.
При цьому постраждають і дійсно бідні люди, які до закордонних заробітків не мають жодного відношення. Адже до одного домогосподарства можуть належати не лише близькі люди, які один одного підтримують. Є маса прикладів, коли діти-заробітчани ніяк не допомагають батькам, або, наприклад, якщо в одній квартирі зареєстровані брат з сестрою, проживає сестра зі своєю сім’єю, а брат виїхав за кордон і там працює, то це не означає, що він пересилає гроші додому. А субсидію у такому разі не дадуть.
Чи правда, що за новими правилами при оформленні субсидій тепер потрібно декларувати доходи всіх членів сім’ї (подружжя та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами?
Останнє нововедення викликає найбільше запитань, адже субсидія протягом багатьох років призначалась виходячи з доходів осіб, які були зареєстровані в житловому приміщенні.
Так як тепер, з травня 2018 року, при розрахунку розміру субсидії враховуватимуться доходи дружини (чоловіка) незалежно від їх місця реєстрації проживання., тому таким громадянам в обов’язковому порядку необхідно подати нову заяву та заповнити декларацію.
Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за одною адресою, дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такі сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася субсидія при цьому доходи чоловіка не враховувалися.
Тому, з 1 травня 2018 року змінена форма Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.
Увага! При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово- комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
До відома. Згідно сімейного кодексу статті сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.
Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає. Сім’я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Як буде перепризначено житлову субсидію на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон?
Субсидію з початком опалювального сезону буде розраховано автоматично.
Для деяких категорій отримувачів субсидії призначення субсидії здійснюється виключно після надання нових заяв і декларацій. Зокрема, це: сім’ї, в яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб в попередньому сезоні менша, ніж кількість прописаних.
Кому можуть призначити субсидію за рішенням комісії?
Щоправда, деякі випадки можуть розглядатися на засіданні комісії, за рішенням якої можуть призначити субсидію у порядку винятку, окрім призначення субсидії громадянам, помешкання яких перевищує встановлені норми житла. Тобто власники великих будинків ( 200,0 кв.м) і квартир ( 120,0 кв.м.) тепер не можуть претендувати на субсидію за жодних обставин.
Проте, особам, які не працювали і не мали доходу, не призначається субсидія навіть за рішенням комісії, якщо такі особи за період, за який визначаються доходи, перебували за кордоном в сукупності більше, ніж 60 днівпротягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Крім того, якщо є особи, які не працювали і не мали доходу, то постановою передбачено, що для міст обласного значення, таких, як Нікополь, комісія може призначити субсидію лише, якщо вони перебували у складних життєвих обставинах і є висновок лікарсько-консультативної комісії про тривалу хворобу.
Також комісія може призначити субсидію на понаднормову площу, але вона вже обмежена і не може бути більшою, ніж на 30% від норми, але якщо у складі домогосподарства лише непрацюючі, непрацездатні особи.
Як можна самостійно розрахувати відсоток обов’язкової плати в неопалювальний період?
1. Визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за III-IV квартали 2017 року;
2. визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
3. отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.12.2017 – 1700,00 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
4. отриманий результат поділити на 2, а потім помножити на 15%, і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
Які доходи врахують при призначенні субсидій?
Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за друге півріччя попереднього року. Крім пенсії, розмір якої враховується за квітень. До доходів включають зарплату, пенсію, стипендію, соціальні виплати, допомогу по безробіттю тощо. Не враховуються такі доходи, як аліменти, доходи від депозиту, окремі соціальні виплати (одноразової виплати при народжені чи усиновлені дитини, державна соціальна допомога на дітей-сиріт, допомога благодійних і громадських організацій, допомога на поховання тощо).
Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою.
Які наслідки будуть мати отримувачі субсидії, які не звернуться або подадуть недостовірні дані ?
Після призначення субсидії, ми всі дані отримувачів субсидій передаємо до Міністерства для верифікації – там перевіряються доходи, чи людина не виїхала за кордон, чи здійснила купівлю, яка перевищує 50 тис. грн.
Якщо громадянин подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії — надання субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення, сума субсидії повертається ним до державного бюджету. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Тим, кому призначено субсидію, зобов’язані протягом місяця поінформувати Управління про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн., шляхом подання відповідних документів.
Чи виплачуються цього року отримувачам субсидії живі гроші за зекономлені в минулому опалювальному сезоні енергоресурси?
Так, зекономив — держава преміює. Як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це 94,50 грн. за електроенергію та майже 700 гривень за газ.
До 1 липня 2018 року газопостачальна та енергопостачальна організації надали до Управління списки отримувачів субсидії із зазначенням суми невикористаноїсубсидії вминулому опалювальному сезоні.
Громадянам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву до нашого Управління, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Через які установи буде здійснюватись виплата коштів?
В заяві вказані два шляхи для перерахування коштів:
1. До ПАТ «Приватбанк». Для зручності людей, щоб уникнути особистого звернення до банківської установи, для відкриття соціальних рахунків, кошти можуть бути перераховані автоматично на рахунок в «Приватбанк» за ідентифікаційним номером, тобто для отримання коштів подається тільки одна заява, без звернення до банківської установи.
2. До іншого банку. При виборі іншого банку необхідно зазначити назву банку та обов’язково надати номер відкритого особового соціального рахунку.
Відповідно до прийнятих в 2018 році змін, перераховувати кошти на поштові відділення Управління не має права.
На підставі особисто поданої заяви виплату коштів буде здійснювати управління соціальної політики до банку, зазначеному в заяві.
Записатись на прийом та отримати необхідну інформацію можна по телефону (066) 9483106.
Управління соціальної політики

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40381

Июл 27 2018

Привітання для працівників торгівлі!

Шановні працівники торгівельного обслуговування!
Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем працівників торгівлі!
З нагоди професійного свята дозвольте Вам побажати впевненості у кращому майбутньому, здоров’я і життєвої наснаги, благополуччя і достатку, родинного тепла, посмішок покупців, економічної стабільності та процвітання.

З повагою колектив радіо Ностальжі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40375

Июл 27 2018

Дніпровська спортсменка взяла «бронзу» на Кубку Європи з дзюдо

Дніпровська спортсменка Анна Сурова виборола третє місце На кубку Європи з дзюдо серед юніорів. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Анна Сурова взяла медаль у ваговій категорії до 57 кг. Це перша міжнародна нагорода 19-річної спортсменки. Серед досягнень Анни – «срібло» молодіжного Чемпіонату України та «золото» на юніорському Чемпіонаті України», — розповіли в управлінні.

Бронза Анни Сурової — єдина медаль команди України на цих змаганнях.

Кубок Європи з дзюдо серед юніорів приймала чеська Прага. За перемогу боролися 430 учасників з 39 країн.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40372

Июл 27 2018

До уваги мешканців міста!

З метою підвищення ефективності використання рухомого складу та якості транспортного обслуговування населення, запобігання зростання тарифу на проїзд виконавчий комітет Нікопольської міської ради, як Організатор перевезень, проводить оптимізацію маршрутної мережі, яка наразі налічує 86 міських автобусів.
Так з 01.08.2018 року буде скорочено графік маршруту № 16/2, який курсував від пл. Б.Хмельницького до м-н «Металург» по такому розкладу:
з відправленням від зупинки «пл. Б.Хмельницького» о 7:05 год., о 8:25 год., о 9:45 год., о 11:00 год., о 13:40 год., о 15:00 год., о 16:20год;
з відправленням від зупинки «м-н «Металург» о 7:45 год., о 9:05 год., о 10:20 год., о 11:40 год., о 14:20 год., о 15:40 год., о 17:00 год.
Просимо врахувати ці зміни.
Телефон для довідок: 099 747 7822 (диспетчерська служба).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40370

Июл 27 2018

Изменились сроки оплаты за электроэнергию и условия отключения за долги

Национальная комиссия по госрегулированию в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) приняла новые Правила розничного рынка электрической энергии, по которым работают все участники энергорынка – как клиенты, так и энергопоставщики. В частности, Нацрегулятор сократил граничные сроки ежемесячной оплаты, а также изменил сроки отключения должников.

Об этом сообщила пресс-служба ПАО «ДТЭК Днепровские электросети».

Энергетики обращают внимание клиентов на новые сроки ежемесячной оплаты и условия отключения, установленные в Правилах национальным регулятором. Чтобы не стать заложником ситуации и случайно не оказаться в числе должников, потребителям, в первую очередь, следует знать о граничных сроках расчетов за потребленную электроэнергию: до какого числа необходимо вносить оплату за использованную электроэнергию.

Так, согласно новым Правилам, оплата должна вноситься потребителем не позднее 20 числа следующего месяца, если договором не установлен другой срок. Счет за услуги оплачивается в течение 10 рабочих дней со дня его получения бытовым потребителем, в течение 5-ти рабочих дней – небытовым потребителем. Либо в другой срок, предусмотренный договором, но не позднее 20 календарных дней после окончания расчетного периода.

Электропоставщик обязан уведомить должника о возможном отключении за 10 рабочих дней. После чего клиент может быть отключен от электроснабжения. Для возобновления поставок необходимо погасить существующую задолженность, а также расходы за повторное подключение (согласно п.7.12 Правил).

Скриншот фрагмента постановления «Об утверждении Правил розничного рынка электрической энергии» с портала Верховной Рады

С полным текстом Правил можно ознакомиться на сайте Верховной Рады.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40367

Июл 27 2018

Бесплатно улучшить разговорный иностранный предлагают в новом проекте

Жителей Днепропетровщины приглашают принять участие в образовательно-развлекательном проекте «Open Weeks Osvitorium», в рамках которого каждый вторник уже работает разговорный клуб «Slang Club», направленный на изучение современного, сленгового, молодежного иностранного языка.

Об этом сообщила пресс-служба Днепропетровского облсовета.

Также в клубе есть возможность изучить культуру другой страны с помощью присутствующих на встречах стажеров программы AIESEC, приехавших в Днепр из разных уголков мира. Участники клуба уже успели пообщаться с волонтерами из Чехии, Египта и Китая. В следующих мероприятиях будут участвовать стажеры из Турции, Индонезии, Испании и Черногории, желающие смогут также попрактиковать свои навыки в общении на этих языках.

Проект «Open Weeks Osvitorium» объединяет различные направления: творчество, спорт, содержательный досуг, науку, личное развитие. Кроме уроков английского, в рамках проекта будут проходить акустические вечера, уроки йоги, киноклуб на свежем воздухе, молодежная «hand made» мастерская и многое другое.

Уже сейчас каждый желающий может присоединиться к изучению английского. Интересные уроки проходят в неформальной атмосфере. Посетители разговорного клуба получают новые знания, знакомства с интересными людьми, и все это бесплатно.

Клуб находится на улице Овражной, 49а, в районе Набережной Победы.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40364

Июл 27 2018

Осторожно, на Днепропетровщине появился ядовитый паук

Укусы черной вдовы опасны и могут привести к смерти.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на most-dnepr.info
По словам специалистов, этот вид пауков – очень опасен для человека. Его яд может стать причиной смерти. Раньше черная вдова в Украине встречалась только в Крыму и Херсонской области.

«В последние годы его все чаще видят на Днепропетровщине. Только за прошлый год к нам по этому поводу обращались несколько раз», — рассказал профессор, заведующий кафедрой водных биоресурсов и аквакультуры ДГАЭУ Роман Новицкий.

Справка. Взрослый паук черной вдовы черного цвета. Самки обычно имеют красное пятно в виде песочных часов на нижней стороне брюшка и несколько красных пятнышек около паутинных бородавок и на спине. Самцы черной вдовы отличаются от самок мелкими размерами и удлиненным брюшком.

Черная вдова не агрессивна по отношению к человеку и кусает его только для самозащиты в безвыходной ситуации. Укусы черной вдовы опасны: до изобретения противоядия яд этого паука убивал около 5% укушенных. После укуса у человека возникает крайне болезненная судорога мышц живота. Возможна рвота, обильное потоотделение, жажда. Однако при надлежащем лечении болезнь, как правило, заканчивается полным выздоровлением.

Паука называют «черной вдовой», так как самка иногда съедает самца после спаривания.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40361

Июл 27 2018

Діти, постраждалі в зоні бойових дій, можуть отримати особливий статус

Діти, які постраждали внаслідок бойових дій та збройних конфліктів, мають право на особливий статус. Аби його отримати, слід звернутися до місцевої служби у справах дітей. Порядок надання такого статусу – в Постанові Кабміну. Про це повідомили в службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Статус дитини, постраждалої внаслідок бойових дій та збройних конфліктів, можуть отримати неповнолітні мешканці населених пунктів, в яких проходить АТО. Таке право мають і діти-переселенці зі Сходу. Головне – звернутися до служби у справах дітей і подати заяву та документи. Які саме, прописано в Постанові Кабміну», – підкреслили в службі.

Документи і заяву подають представники дитини – батьки, опікуни, родичі. Або сама дитина, якщо їй вже виповнилося 14 років, додали у службі.

«Питання надання статусу дитини, постраждалої внаслідок бойових дій та збройних конфліктів, розглядають місцеві органи опіки та піклування. Термін прийняття рішення – не більше 30 календарних днів від моменту реєстрації заяви», – зазначили в службі у справах дітей.

Статус дитини, постраждалої внаслідок бойових дій та збройних конфліктів, зберігається й після досягнення людиною повноліття.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40358