Дневной архив: 24 июля 2018

Июл 24 2018

24-го липня 2018 року у приміщенні міської ради відбулась прес-конференція на тему: «Організація пільгового проїзду громадян у міському громадському транспорті загального користування»

Все відбулось під головуванням заступників міського голови Олени Давидко та Ольги Коник. Також були присутні представники управління економіки, фінансів та міського бюджету Нікопольської міської ради, самі перевізники — компанія «Мотодор» та журналісти. Представникам ЗМІ було надано інформацію, яку передбачено рішенням 38-ої позачергової сесії Нікопольської міської ради було внесено доповнення до заходів на 2018 рік Програми соціального захисту населення м. Нікополя на 2016 – 2018 роки «ТУРБОТА».

Отже, з 1.08.2018 року змінюється порядок перевезення пільгової категорії громадян. Відтепер пільговики зможуть користуватись будь-яким міським автобусом (поняття пільгові автобуси — скасовується).

Також, керівництво міста та депутатський корпус вирішили збільшити фінансування заходу «Відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування» на 2 000 000,00 грн. до кінця поточного року. Всього обсяги фінансування збільшено до 9 200 000,00 грн.

До категорій осіб, на яких поширюється Постанова Кабінету Міністрів України № 197, рішенням на місцевому рівні додаються пільгові категорії, які не мають право на пільговий проїзд згідно чинного законодавства, але теж матимуть відповідне право на безкоштовний проїзд по місту Нікополю.

Постановою КМУ №197 від 14.03.2018 року затверджено 10 категорій пільговиків по проїзду:
— Особи, які постраждали внаслідок ЧАЕС, віднесених до 1 категорії;
— Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до 2 категорії;
— Діти віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
— Учасники бойових дій;
— Особи, які отримали інвалідність внаслідок війни 1- 3 групи;
— Діти віком від шести років з багатодітних сімей;
— Ветерани військової служби, ветерани МВС, ветерани Національної поліції, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Держспецзв’язку;
— Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
— Особи з інвалідністю 1 та 2 групи, діти з інвалідністю віком від шести років та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи. або дітей з інвалідністю 1-2 групи;
— Реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами;
По місту таких категорій обліковується 5 276 осіб.
Міським головою та депутатським корпусом прийнято рішення на сесії міської ради 20.07.2018 року, яким розширені категорії пільговиків, а саме 7 категорій, які будуть також безкоштовно користуватись усіма міськими автобусами:
— Діти війни.
— Вдова (вдівець) військовослужбовця, його (її) діти;
— Інвалід військової служби;
— Учасники війни;
— Члени сімї загиблого (померлого) ветерана війни;
— Дружина померлого громадянина ЧАЕС 1 та 2 категорії;
— Жертви нацистських переслудувань.
По місту таких категорій обліковується 12 484 осіб
Таким чином з 01 серпня 2018 року вищезазначені категорії мешканців міста будуть користуватись безкоштовним проїздом в будь-якому міському автобусі при обов’язкової наявності при собі посвідчення, що надає право на пільги.

Управління економіки, фінансів та міського бюджету

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40333

Июл 24 2018

На дороги Украины могут вернуться полицейские с радарами

В Патрульной полиции приняли решение о возвращении на дороги Украины радары для измерения скорости. В настоящее время проходит согласование сертификатов и регламентов. Так что уже в ближайшее время нарушителей, вероятно, начнут ловить с помощью радаров.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на www.5692.com.ua

Алексей Белошицкий, первый заместитель начальника департамента патрульной полиции Украины сообщил, что на протяжении текущей и следующей недели приборы пройдут калибровку и поверку. После этого полицейские патрули по всей Украине получат их в свое распоряжение. Упор планируют сделать на контроле за соблюдением скоростного режима на трассах.

В условиях города такую технику также будут применять, но обещают делать это реже. Кроме того, на украинских дорогах начнут действовать «фантомные патрули». В данном случае, речь идет об оборудованных камерами полицейских автомобилях, которые не будут иметь опознавательных знаков. Эксперты отмечают, что в нашей стране также может снова начать действовать система «Гарпун». Обычно такую технику прячут в антивандальных ящиках.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40323

Июл 24 2018

З Днем працівника торгівлі!

Шановні працівники торгівлі!
Вітаю з професійним святом!
Завдяки професіоналізму і відповідальному підходу кожного з Вас, від продавця до директора, розвивається і міцніє торгівельна галузь Нікополя.
Торгівля була і є дзеркалом економіки, і щодня ви задовольняєте повсякденні потреби тисячі нікопольців. Від організованої та ефективної роботи закладів торгівлі, професіоналізму і тактовності кожного працівника залежить настрій і самопочуття людей.
Дякую за Ваш значний внесок у розвиток торгівельної галузі Нікополя. Бажаю всім вам міцного здоров’я, комерційного успіху, вдячних покупців та гарного попиту на ваші товари.

Міський голова
Андрій Фісак

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40336

Июл 24 2018

Мешканців модульного містечка навчили діяти в разі виникнення пожежі

В грудні минулого року в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, сталася пожежа в модульному містечку для переселенців із зони локального воєнного конфлікту. Жертвою вогню і диму став дворічний хлопчик.
Щоб уникнути таких жахливих трагедій, для Нікопольського модульного містечка за кошти місцевого бюджету придбали спеціальне обладнання для тушіння вогню: пожежну колонку та два пожежних рукава.
Співробітник 28 державної пожежно-рятувальної частини провів навчання для мешканців модульного містечка, які відповідальні за пожежну безпеку. Він наочно показав, як правильно підключати пожежну колонку до гідранту та діяти в разі виникнення пожежі до приїзду рятувальників.
Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40317

Июл 24 2018

Доступні ліки: У серпні безоплатних препаратів може стати більше

Вчора, 23 липня 2018 року, МОЗ України затвердив попередній реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря вже наступного місяця (Наказ МОЗ України від 23.07.18 № 1367).

До оновленого переліку увійшов 261 препарат від 46 виробників.

В оновленому переліку 18 українських виробників, 28 — іноземних.

Наразі визначається точна кількість препаратів, які будуть повністю безоплатними для пацієнтів. До переліку безоплатних уже зараховано 35 препаратів. До цього списку можуть долучитися ще 30 препаратів — за умови, що впродовж 5 днів визначені виробники переглянуть свої цінові пропозиції.

Нагадаємо, з цього року МОЗ запровадив ще один механізм для формування цін у програмі “Доступні ліки”. Після завершення прийому заяв на участь у програмі, фармвиробники, вартість препаратів яких не перевищила 5% від найменших цінових пропозицій за добову дозу, протягом 5 робочих днів мають можливість знизити ціни та поповнити перелік безоплатних препаратів.

Правила програми“Доступні ліки” спонукають фармвиробників знижувати ціни на ліки. У новому реєстрі ціни на окремі препарати стали нижчими на 40% та більше. В середньому ціни на препарати знизилися на 6,5%.

Важливо: ціни на препарати, що беруть участь у програмі “Доступні ліки” затверджуються наказом МОЗ України та стають обов’язковими для всіх без винятку аптечних закладів.

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою “Доступні ліки” переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

Новий реєстр буде затверджено на початку серпня, до того часу є дійсним попередній перелік препаратів, які пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою за рецептом лікаря у 7 800 аптеках України.
Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40315

Июл 24 2018

Днепровский фехтовальщик стал бронзовым призером чемпионата мира

Лидер мирового рейтинга, воспитанник Днепропетровской областной школы высшего спортивного мастерства Богдан Никишин занял третье место на чемпионате мира по фехтованию, который состоялся в Китае.

Днепровский шпажист дошел до полуфинала, где уступил победу венесуэльцу Рубену Лимардо со счетом 4: 7. Для Богдана — это первая индивидуальная награда. В команде он собирал полный комплект мировых наград.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на http://sobitie.com.ua/

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40311

Июл 24 2018

Стартує освітній соціальний проект Гліба Пригунова.

«Open Weeks Osvitorium» об’єднує різноманітні напрямки: творчість, спорт, змістовне дозвілля, наука, особистий розвиток. Вже у серпні проект стартує у Дніпрі. До участі запрошуються діти дошкільного віку, молодь, активні громадяни міста і області. На базі майданчику Молодіжного центру за ініціативи голови обласної ради Гліба Пригунова проходитимуть лекції, дискусії, ігри, різноманітні практики. Кожен бажаючий знайде справу до душі. Наприклад, щотижневі заняття з іноземних мов у неформальній атмосфері, молодіжна «hand made» майстерня, проведення акустичних вечорів, уроки з йоги, кіноклуб на свіжому повітрі, дискусії на суспільно-політичні і інші актуальні теми.

Головна мета цього соціального проекту — долучити людей до інтелектуального і корисного відпочинку, пізнання нового і розвитку. Голова обласної ради Гліб Пригунов переконаний, що «Open Weeks Osvitorium» не тільки вплине на дозвілля учасників, а й стане більш глобальним і важливим за своїм внеском: «Сьогодні в області приділяється велика увага підтримці молоді – головному потенціалу країни. Наше завдання залучити їх до активного суспільного життя, здорового дозвілля, постійного інтелектуального розвитку. Це можливо лише за допомогою сучасних, неформальних, а головне, цікавих методів. Новий проект спрямований саме на створення особливого простору для молоді, адже майбутнє України за активними, ініціативними і «думаючими» людьми!».

Більш розгорнутий перелік і розклад заходів «Open Weeks Osvitorium» буде опублікований вже незабаром.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40308

Июл 24 2018

В Днепропетровской области на пять дней объявлено штормовое предупреждение

Днепропетровским региональным центром по гидрометеорологии в период с 23 по 27 июля на территории Днепропетровской области объявлено штормовое предупреждение: сохранится чрезвычайная (5 класса) пожарная опасность.

Об этом  сообщили в пресс-службе ГСЧС Днепропетровской области.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40304