Дневной архив: 17 июля 2018

Июл 17 2018

ДніпроОДА стане власником електронного порталу адмінпослуг ІGov

Всеукраїнський портал адмінпослуг ІGov невдовзі стане державним ресурсом. Створений три роки тому на волонтерських засадах, нині сервіс переходить у власність Дніпропетровської облдержадміністрації. Тепер понад 400 електронних послуг стануть ще доступнішими. Про це стало відомо під час прес-конференції в облдержадміністрації.

«Дніпропетровщина першою почала переводити адмінпослуги в електронний режим. 2015-го запустили спільний проект ІТ-волонтерів та облдержадміністрації — портал ІGov. Незабаром ресурс стане державним, — розповів радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик. —  Розвиток ІGov дозволить скорочувати кількість чиновників, які задіяні в оформленні держпослуг. А це суттєва економія: кожна гривня, вкладена у ІGov,  заощадить десятки гривень бюджетних коштів».

Перехід порталу у державну власність дозволить стандартизувати послуги. У всіх містах та районах вони матимуть однакові назви та строки виконання.

«Передача ІGov на баланс ОДА вдихає нове життя у портал. Раніше, коли ми зверталися до державних органів з пропозицією  перевести послуги в електронний формат, у 99% випадків отримували відмову. Чиновники казали, що самі запускатимуть онлайн-сервіси, та зазвичай цього не відбувалося. Тепер такого не буде», — наголосив координатор проекту ІGov Дмитро Дубілет.

Безкоштовно користуватися ІGov, як і раніше, зможуть мешканці інших регіонів України. Нині, не виходячи з дому, вони можуть замовити 422 адмінпослуги, проте їх перелік розширюватимуть. Планують й об’єднати декілька послуг в один «пакет». Наприклад, при народженні дитини чи відкритті бізнесу.

«Сьогодні користувач заходить на портал тільки щоб замовити якусь послугу. В майбутньому він зможе побачити там всю інформацію про себе: у якого сімейного лікаря обслуговується, коли за адресою, де проживає, не буде води, та коли потрібно вклеїти нове фото до паспорту. Все це – в одному місці, без необхідності заходити до купи інстанцій чи інтернет-ресурсів», — розповіла в.о. заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило.

Процедура «одержавлення» порталу забере певний час. Спочатку передадуть програмне забезпечення та технічну документацію. Слідом – електронну базу даних. Оформлять авторські права. Після цього Дніпропетровська облдержадміністрація стане повноправним власником ІGov.

Зміниться й адреса порталу – з igov.org.ua на igov.gov.ua.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40240

Июл 17 2018

Бюджет Дніпропетровщини наповнився новими коштами — куди їх спрямувати, вирішували в обласній раді.

Загалом обласний бюджет збільшено за рахунок трансфертів з державного бюджету на 61 385 100 грн. Нові надходження розподілили на засіданні бюджетної комісії обласної ради. Головними сферами фінансування визначили медичну ґалузь, соціальний захист та соціальне забезпечення та проекти будівництва і реконструкцій.
2 760 000 грн – покращення матеріально-технічної бази та придбання операційного столу експертного класу для нейрохірургії та мікрохірургії з рамкою для фіксації голови та додатковими пристосуваннями для відділення нейрохірургії № 1 (судинне) КЗ „Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І. І. Мечникова”.
2 500 000 грн – реконструкція частини будівлі амбулаторії № 1,3 КЗ „Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги” під дитяче стаціонарне та консультативне відділення.
40 401 000 грн – на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, а саме на будівництво амбулаторій в сільських населених пунктах.
За рахунок трансфертів з місцевих бюджетів на загальну суму 17 115 800 грн, з них: співфінансування інвестиційних проектів – 10 000 000 грн (Слобожанська ОТГ);
фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах (м. Покров – 5 000 000 грн; Богданівська ОТГ – 600 000 грн);
капітальний ремонт об’єктів соціально-культурної сфери – 1 500 000 грн (Покровська ОТГ).
В межах планових призначень субвенції з державного бюджету було спрямовано кошти у сумі 42 885 000 грн на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, тощо, для забезпечення надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”.
Враховуючи пріоритетність інвестиційних об’єктів депутати обласної ради виділили перерозподілені кошти на:
1 084 300 грн – встановлення та капітальний ремонт протипожежної сигналізації у відділеннях КЗ „Дніпропетровська клінічна психіатрична лікарня” ДОР”, нового хірургічного корпусу КЗ „Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І.Мечникова” та КЗ „Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром”;
9 097 000 грн — на виготовлення проектів і продовження робіт на об’єктах: реконструкція водоводів № 2, № 3 Аульський водовід і оранжерейний комплекс в м.Синельникове;
6 892 900 грн – театру ім.Шевченко, який у цьому році відзначає свій 100-річний ювілей, спрямували кошти на першочергові протиаварійні роботи по реставрації покрівлі театру.
«Робота з бюджетом області є одним з найважливіших завдань обласної ради. Усі ці спрямування проходять декілька етапів узгодження. Зараз — бюджетна комісія облради. Потім — засідання президії і остаточне голосування всього депутатського корпусу на сесії», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40238

Июл 17 2018

Оголошення про скликання 38-ї (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання

Згідно зі статтею 42 Закону України від 21 травня 1997р. № 280-97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»:

  1. Скликати тридцять восьму (позачергову) сесію міської ради VІІ скликання 20 липня 2018 року о 10.00 в залі засідань міської ради (4-й поверх).
  2. Винести на розгляд сесії такі питання:

— про урегулювання земельних відносин;

— про затвердження змін до міської цільової програми «Створення апаратно-програмного комплексу «Відеоінформаційна система «Нікополь-прозоре місто» на 2016-2018 роки (нова редакція);

— про затвердження змін до міської  програми «Сприяння Нікопольському об’єднаному міському військовому комісаріату, військовій частині А0593 Збройних сил України, Нікопольському відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, Нікопольському міському  відділу УСБ України у Дніпропетровській області на 2017-2019 роки»;

— про затвердження змін до міської цільової Програми сприяння організації призову громадян на строкову військову службу, приписки до призовної дільниці та підготовки юнаків до військової служби у м. Нікополі на 2016-2019 роки;

— про затвердження Положення про аукціонну комісію Нікопольської міської   ради для продажу об′єктів малої приватизації;

— про внесення змін до міської програми «Покращення умов обслуговування платників податків м. Нікополя на 2017-2019 роки»;

— про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2017 року                № 64-29/VІІ «Про бюджет міста на 2018 рік».

  1. Запросити на тридцять восьму (позачергову) сесію міської ради народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі № 35, депутатів Дніпропетровської обласної ради від м. Нікополя, керівника   місцевої прокуратури, голову міськрайонного суду, начальника міського   відділу поліції, Почесних громадян міста, керівників підприємств міста, заступників міського голови, керівників виконавчих органів міської ради, представників засобів масової інформації.
  2. Реєстрацію депутатів міської ради та запрошених на сесію провести о 9.30 у вестибюлі четвертого поверху.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40236

Июл 17 2018

Цьогоріч на Дніпропетровщині ліс горів майже 100 разів

У 2018 році на Дніпропетровщині сталося майже 100 лісових пожеж. Вигоріло 32 га дерев. Про це повідомили в управлінні цивільного захисту ДніпроОДА.

«Вогонь – найнебезпечніший ворог лісу. Тільки десята частина пожеж виникає через удар блискавки або засуху. Переважна більшість загорань стається через людську необачність, — розповіли в управлінні. – Найчастіше пожежі трапляються в спеку, коли до біди може призвести навіть найменша іскра. Нині у лісах області оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож розпалювати вогнище категорично заборонено».

Тих, хто проти правил розпалить вогнище, штрафуватимуть, додали в управлінні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40233

Июл 17 2018

«ДнепрАЗОТ» готов заключать контракты на поставку жидкого хлора

Единственный национальный производитель жидкого хлора «ДнепрАЗОТ» готов возобновить его производство, при условии повышения цен на продукцию.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на http://sobitie.com.ua

Жидкий хлор поставляется водоканалам страны и используется для обеззараживания питьевой воды и водоотведение сточных вод, а потому частичная, а тем более полная остановка его производства несет угрозу эпидемиологической катастрофы в Украине, особенно в летний период.

В связи со значительным подорожанием энергоресурсов, в частности природного газа, производство аммиака и карбамида на АО «ДнепрАЗОТ» стало экономически невыгодным, предприятие было остановлено полностью. В том числе, остановила свою работу хлорная группа цехов, объем производства которой составляет лишь 10 % от общего объема.

Оборудование по производству хлора находится в рабочем состоянии и готово к использованию и возобновлению производства в любой момент.
С целью обеспечения надлежащей поставки хлора для всех водоканалов страны, недопущения ущемления прав граждан и других потребителей в получении питьевой воды, а также для предотвращения возникновения чрезвычайных ситуаций из-за дефицита хлора на рынке Украины, «ДнепрАЗОТ»  готов возобновить производство хлора.

Условием для восстановления работы хлорной группы цехов АО «ДнепрАЗОТ» является повышение цен на производимую продукцию. Новая цена на хлор, которую предлагает установить предприятие, соответствует среднерыночной в 2018 году из расчета за 1 тонну хлора, согласно информации на сайте Прозорро.

Экономическое обоснование необходимости повышения цен 02.07.2018 направлено в Антимонопольный комитет Украины и находится на рассмотрении уже две недели. Цель данного обращения — получить заключение по возможности изменения (повышения) предприятием цены на жидкий хлор и соответствию вышеуказанных действий АО «ДнепрАЗОТ» положениям антимонопольного законодательства Украины.

Администрация АО «ДнепрАЗОТ» готова уже сейчас заключить прямые контракты (без предприятий-посредников) на поставку жидкого хлора. Данные контракты вступят в силу сразу же после получения разъяснений от АМКУ.

Для заключения прямых контрактов на поставку жидкого хлора необходимо обратиться в отдел реализации АО «ДнепрАЗОТ» (телефоны: (0569) 55-89-44,(0569) 55-86-10; электронная почта: trade@azot.com.ua, real@azot.com.ua, dog1@azot.com.ua).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40230

Июл 17 2018

Новая украинская школа: как с сентября будут учить первоклассников

С 1 сентября 2018 года в Украине вводится новый образовательный проект – «Новая украинская школа». По этой программе будут обучаться учащиеся первых классов.
Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на http://sobitie.com.ua

«Концепция «Новой украинской школы» предусматривает педагогику партнерства между родителями, учителем и учениками. Вся учебная программа построена так, чтобы выпускник школы был личностью, новатором и патриотом. Обучение будет проходить в игровой форме, школа становится интерактивной. Формула новой школы предусматривает детоцентризм», – отметила заведующий сектором общего среднего образования отдела учебной работы управления образования департамента гуманитарной политики Днепровского горсовета Елена Сокур.

Концепция «Новой украинской школы» предусматривает 8 учебных центров: зона учебно-познавательной деятельности, сменные тематические ячейки, зона игры, зона художественно-творческой деятельности, уголок живой природы для опытов, зона отдыха, детская классная библиотека и зона учителя.

Оборудование классных комнат будет осуществляться за счет совместного финансирования из государственного и городского бюджетов.

«Одной из важных задач в рамках концепции «Новой украинской школы» является подготовка учителей. В Днепре 28 педагогов-тренеров провели обучение для 353 учителей первых классов, 250 учителей физической культуры и 150 учителей художественных дисциплин. Также в Днепре для первоклассников заказали 83 тыс. новых учебников по новым типовым программам», – рассказала заместитель директора методического центра управления образования департамента гуманитарной политики ДГС Елена Саенко.

Начальник управления образования департамента гуманитарной политики Днепровского городского совета Оксана Салогуб отметила, что в сентябре 2018 года в 140 школах Днепра около 11 тысяч учеников первых классов будут обучаться в рамках концепции «Новая украинская школа».

В течение 2017-2018 учебного года в пилотном проекте «Новой украинской школы» приняли участие 100 школ Украины. Среди них была и днепровская школа №143.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40227

Июл 17 2018

Четвертий випадок дифтерії підтвердили лабораторно

Діагноз «дифтерія» у 11-річного хлопчика з Чернігівської області підтвердився лабораторно, повідомляє Центр громадського здоров’я. Це уже четвертий випадок дифтерії в Україні.

Дитину госпіталізували до Ніжинської районної лікарні 13 липня і ввечері того ж дня перевезли до реанімаційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні. Йому ввели протидифтерійну сироватку, проте хлопчик і надалі залишається в реанімаційному відділенні. Важкість стану зумовлена ускладненнями з боку серцево-судинної системи та проблемами зі згортанням крові.

14 липня лікарі здійснили протиепідемічні заходи щодо виявлення збудника серед контактних осіб, всього обстежено 18 осіб, серед них у 4-х членів родини хлопчика (матері, батька, сестри і брата) виявлені клінічні ознаки дифтерії, дослідження тривають. Двоє дітей і мати госпіталізовані до Ніжинської центральної районної лікарні, їх стан стабільний, дітям введена протидифтерійна сироватка.

Нагадуємо, що єдиний захист від дифтерії — це вакцинація. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим згідно з календарем щеплень. Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих.

Так само в Україні достатньо протидифтерійних сироваток, які необхідно максимально швидко ввести при дифтерії. Негайно зверніться до лікаря, якщо виникла підозра на дифтерію.

Докладніше про дифтерію, її симптоми і можливі ускладнення ви можете почитати тут.

З початку року в Україні зафіксовано 4 випадки дифтерії: по одному у Чернігівській та Київській областях і два — у Луганській області. Тривають лабораторні дослідження щодо підтвердження ще 4 випадків у Чернігівській області.
Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40224

Июл 17 2018

Аграриям Днепропетровщины рассказали, как получить 25% компенсации при приобретении сельхозтехники

В 2018 году постановлениями КМУ №130, № 86 и №106 утверждена программа компенсации 25% стоимости отечественной сельхозтехники, приобретенной с 01 декабря 2017 года, а для небольших фермерских хозяйств (фермерские хозяйства с посевными площадями до 500 гектаров и годовой выручкой до 15 млн грн или кооперативы с посевными площадями до 100 гектаров) установлена компенсация -40%. Для реализации этой программы правительство выделило около 1 млрд. грн.
Об этом он рассказал в комментарии ИА «МОСТ-ДНЕПР».
Руководитель направления сельскохозяйственная техника ЧАО «Днепрополимермаш» Алексей Авраменко рассказал, что необходимо сделать фермерам для получения компенсации.
«Для начала необходимо определиться с видом техники или оборудования, которые решили купить. Затем убедиться, что этот товар есть в Перечне техники и оборудования, определенном комиссией по формированию Перечня отечественной техники и оборудования для агропромышленного комплекса, размещенном на официальном сайте Минагрополитики.

Также необходимо подтвердить, что вы являетесь сельхозпроизводителем. Соответствующий документ можно получить в Государственной фискальной службе, как и справку о том, что у Вас нет просроченной задолженности перед государственным бюджетом, фондами обязательного государственного социального страхования более 6-ти месяцев.

Заявку на участие в программе можно подать по форме, размещенной на официальном сайте Минагрополитики.

Заплатить за технику необходимо только через государственные банки — Ощадбанк, Укрэксимбанк, Приватбанк, Укргазбанк. Поэтому нужно открыть счет в одном из указанных банков и подать заявку и подтверждающие документы о приобретении техники и оборудования, а именно: копию платежного поручения; акт приема-передачи техники и оборудования; свидетельство о государственной регистрации техники (если техника подлежит обязательной государственной регистрации); документ, подтверждающий, что предприятие не является банкротом и не находится в стадии ликвидации.

Далее госбанк предоставляет Минагрополитики информацию о сумме средств, подлежащих частичной компенсации. После получения соответствующих документов Минагрполитики в месячный срок перечисляет средства финучреждению, которое должно сразу же перевести 25% от стоимости приобретенной техники сельхозпроизводителям», — сказал он.
Алексей Авраменко добавил, что ЧАО «Днепрополимермаш» оказывает своим клиентам всестороннюю помощь по оформлению всего пакета документов, необходимого для участия в программе. «Чтобы наши клиенты не теряли время на оформление документов, чтобы все было заполнено правильно и не было проблем с получением компенсации», — сказал он.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/news/40221