Дневной архив: 18 июня 2018

Июн 18 2018

До уваги мешканців та гостей міста Нікополя!

27 червня 2018 року о 13 годині 55 хвилин буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення із включенням електросирен та передачею мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації.

Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Увімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу «Увага всім» (переривчасті звуки електросирени) та дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо людей похилого віку.
Інформацію щодо якості проходження сигналу оповіщення «Увага всім» (переривчасті звуки електросирени) просимо повідомити за безкоштовним телефоном 0 800 504 105 (черговий відділу).

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39939

Июн 18 2018

У ДніпроОДА відкрилася виставка вишитих картин

На першому поверсі ДніпроОДА відкрилася виставка картин Юлії Лученцової. З 2016 року вона служить у 43-му батальйоні, який виконує завдання на передовій. Аби відволіктися, вишиває нитками та бісером. Переглянути роботи майстрині можуть усі бажаючі, повідомила начальник управління з питань учасників АТО ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Серед учасників АТО талановитих людей дуже багато. Незважаючи на тамтешні події, бійці мають сили на створення прекрасного, — зазначила Наталія Шуліка. — ДніпроОДА підтримує їхнє бажання творити – організовує щорічний фест «Пісні, народжені в АТО, презентації книг про війну, виставки. Чергова експозиція в обладміністрації — від Юлії Лученцової, яка служить у 43-му батальйоні. Юля вишиває цілі картини. На думку психологів, це щось на кшталт медитації».

В експозиції — з десяток робіт. Кожна має своє значення. Вовк та вовчиця — символ вірності та відданості у сімейному житті. А от лев та левиця – мужності й благородства. Є й ікони Миколи Чудотворця, Божої Матері, й вишитий всесвітньовідомий портрет Мони Лізи.

Вишивкою Юлія Лученцова займається давно. Проте на війні це хобі стало для неї своєрідним подихом свіжого повітря.

«На Донбас я поїхала слідом за своїм чоловіком. Вільного часу тут мало. Але я все одно не залишаю свого улюбленого заняття – вишивання. Планую зробити колекцію репродукцій відомих художників», — розповіла Юлія Лученцова.

Виставку можна переглянути на першому поверсі ДніпроОДА за адресою: пр. Поля, 1. Вхід вільний.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39936

Июн 18 2018

УВАГА СПЕКА!

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ, ТЕПЛОВОМУ І СОНЯЧНОМУ УДАРАХ
 
Тепло постійно утворюється в організмі як результат роботи м`язів, клітин, синтезу органічних сполук. Порушення теплового балансу стається тоді, коли організм не може підтримувати температуру в межах норми. Температура тіла відновлюється шляхом «скидання» зайвого тепла. Основний шлях тепловіддачі при перегріванні – випаровування вологи з поверхні тіла й із дихальних шляхів. Варто знати, що значна втрата води (5-6% усієї маси тіла) в результаті посиленого потовиділення може стати причиною водяного виснаження, а втрата більше 10%; води загрожує більш важкими наслідками.

Організм людини піддається перегріванню в місцях зі спекотним кліматом, при підвищенні вологості повітря й малій швидкості його руху, при тривалому перебуванні на сонці, в задушливому приміщенні, за умови перегрівань при активних м`язових навантаженнях. До перегрівання призводить паронепроникний одяг, зменшення обсягу спожитої рідини.

Перегрівання організму може призводити й до теплового удару. Інтенсивна чи тривала дія прямих сонячних променів на голову нерідко закінчується ураженням центральної нервової системи – сонячним ударом.

Ознаки теплового й сонячного ударів дуже подібні. При легкій формі перегрівання людина відчуває загальну слабкість, сонливість, оглушеність, загальмованість, головний біль, запаморочення, нудоту. Якщо перша допомога надана одразу, то всі ці прояви зникають.

Заходи з першої допомоги при тепловому й сонячному ударі значною мірою схожі між собою. Головне – допомогу треба надавати негайно, не гаючи ні хвилини, інакше може настати смерть унаслідок порушення дихання й кровообігу.

У першу чергу виведіть потерпілого в прохолодне місце – до розкритого вікна чи в тінь. Покладіть його так, щоб голова була піднятою, звільніть від верхнього одягу, роздягніть потерпілого до поясу. Якщо потерпілий при свідомості, напоїть його холодною водою – мінеральною водою чи водою з вмістом солі (одна чайна ложка на літр води). Якщо людина втратила свідомість, поверніть голову вбік, щоб забезпечити прохідність дихальних шляхів.

Правильно вибирайте одяг: він повинен бути вільним, легким, зі світлої тканини, що добре вентилюється, всотує піт, не створюючи ускладнень для теплообміну. Голову варто покривати легким головним убором.

Дотримуйтеся правил питного режиму: це потрібно, щоб запобігти порушенню водно-сольового обміну. Вживання ситної їжі бажано перенести на вечірні години: відмовтеся від жирної їжі, включаючи в раціон більше овочів, фруктів, молочних продуктів.  Щоб попередити настання теплового чи сонячного удару, не допускайте перегрівання, втрати води і солей в організмі.

Старший майстер виробничого навчання Нікопольських курсів 3 категорії  Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області Колбасова І.П.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39932

Июн 18 2018

Випускники Дніпропетровщини встановили «вальсовий» рекорд

Десять фіналістів обласного фесту-конкурсу «Дніпровальс» виступили зі своїми шкільними номерами на Фестивальному причалі у Дніпрі. А ще – більше 300 учасників разом виконали класичний вальс. Він став наймасштабнішим в історії України, розповів заступник начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Владислав Яцук.  

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39929

Июн 18 2018

GPS-навигация, ВНО для парамедиков и дефибриллятор повсеместно, — как будут реформировать экстренную помощь

Минздрав обнародовал Концепцию реформы системы экстренной медицинской помощи для общественного обсуждения. Через месяц после получения предложений Минздрав подаст концепцию правительству.

Пресс- служба МЗ опубликовала основные положения Концепции, согласно которой пятилетняя реформа экстренной помощи имеет целью принципиально улучшить качество и доступность экстренной помощи, чтобы в критической ситуации каждый украинец оперативно получал необходимую помощь. С другой стороны, МЗ стремится усилить престижность профессии экстренного медицинского работника и обеспечить достойную оплату его труда, утверждают в МЗ.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39913

Июн 18 2018

Мінагрополітики направило 6,7 млн гривень за утримання телят

Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснило нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн. Зазначені кошти спрямовано до підрозділів облдержадміністрацій з питань АПК для виплати утримувачам телят.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на https://www.kmu.gov.ua

Дотацію нараховано та буде сплачено 3 573 фізичним особам за утримання 6 064 телят. Зокрема, за утримання молодняку ВРХ:

– до 5-місячного віку нараховано 562,8 тисяч гривень за 1 876 голів;

– до 9-місячного віку – 2 861 тис. грн за 2 861 голову;

– до 13-місячного віку – 3 317,5 тис. грн за 1 327 голів.

Також за напрямом державної підтримки сільгосппідприємств за утримання корів, здійснено нарахування у обсязі 259,2 млн грн. Найближчим часом кошти будуть спрямовані одержувачам.

Довідково

Нарахування та спрямування коштів відбулося відповідно до урядової програми «Державна підтримка галузі тваринництва». У рамках цієї програми надається державна підтримка фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби до 13-місячного віку із розрахунку 2500 гривень на теля на рік (3-ма частинами).

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

– за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

– за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

– за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39910

Июн 18 2018

У Кам’янському через високу ціну на газ зупинилося підприємство «ДніпроАзот»

Хімічний гігант України — АТ «ДніпроАзот» вимушене взяти паузу у своїй діяльності та призупинити виробництво внаслідок високої ціни на газ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління підприємства Серій Сидоров.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на dniprograd.org

«З каменем на серціі повідомляю всім вам, що з 15.06.2018 р підприємство АТ «ДніпроАзот» вимушено входити в простій на невизначений термін. Підприємство, яке вісім десятиліть створювало собі ім’я, було і є надійним партнером в бізнесі, головним постачальником мінеральних добрив українським аграріям і головним виробником дезінфектантів для питної води; підприємство, яке завжди було підтримкою і опорою місту і забезпечувало стабільним доходом працівників і членів їх сімей, повністю зупинено», — пише Сидоров.

Причина зупинки підприємства – висока ціна на газ. Більш ніж 4 000 людей, співробітників «ДніпроАзот», переведені на менший оклад.

Окрім цього, від ТЕЦ «ДніпроАзоту» залежить опалювання в одному із районів Кам’янського.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39907

Июн 18 2018

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

22 червня, у день початку Другої світової війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

З метою вшанувати пам’ять мільйонів загиблих у роки війни, 22 червня на знак скорботи просимо забезпечити приспущення Державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів державної влади, державних підприємствах, установах і організаціях.

Цього дня в Нікополі, о 09.00 годині, відбудеться покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Другої світової війни.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39899

Июн 18 2018

В ГУ ГСЧС Украины в области состоялось оперативное совещание по первоочередным антикоррупционным мероприятиям

15 июня в зале заседаний Главного управления ГСЧС Украины в Днепропетровской области проведено оперативное совещание с участием начальника Главного управления с руководителями подчиненных подразделений о текущем состоянии соблюдения требований антикоррупционного законодательства Украины в подразделениях.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://gorod.dp.ua
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39902

Июн 18 2018

У Нікополі привітали медичних працівників

Щороку у третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника.

14 червня, напередодні свята, у КЗ «Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр» відбувся святковий концерт та нагородження представників галузі охорони здоров’я Нікополя.

Люди цієї професії неабияк віддані своїй справі. Щодня наші медики надають населенню кваліфіковану медичну допомогу і впроваджують нові методи діагностики та лікування, адже їм довіряють найцінніше – здоров’я та життя.

Від імені міського голови Андрія Фісака, зі словами привітань до присутніх звернулась його заступник Ольга Коник. Вона побажала медичним працівникам наснаги, благополуччя, подякувала за самовіддану працю та наголосила, що міська влада завжди відкрита до співпраці задля розвитку медицини в нашому місті.

Також з професійним святом ветеранів медичної галузі, лікарів та молодший медичний персонал привітав народний депутат України Андрій Шипко, та побажав любити свою справу і постійно вдосконалювати професійні знання. Варто зазначити, що Наказом Президента України Петра Порошенка, Андрію Федоровичу присвоєно звання заслуженого працівника охорони здоров’я України.

Протягом урочистої частини свята кращі медичні працівники Нікополя були нагороджені Подяками, Почесними грамотами та цінними подарунками.

Завдяки зусиллям міського голови, депутатського корпусу, відділу охорони здоров’я Нікопольської міської ради, за кошти міського бюджету була придбана сучасна ультразвукова установка для КЗ «Міська лікарня № 1» ДОР,

автомобіль швидкої допомоги для КЗ «Міська лікарня № 4» ДОР

та легковий автомобіль для КЗ «Нікопольський центр первинної медико – санітарної допомоги».

Не менш приємним подарунком до дня медичних працівників стало і нове обладнання для пологового будинку від Благодійного фонду «Сентравіс «.

Привітання та приємні подарунки для медичних працівників підготували духовенство та творчі колективи міста.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39892