Дневной архив: 14 июня 2018

Июн 14 2018

Грузія поділилася із Дніпропетровщиною успішним досвідом реформування охорони здоров’я

З лікарями Дніпропетровщини успішним досвідом впровадження реформи охорони здоров’я поділилася Грузія. Це єдина країна у світі, якій вдалося протягом двох років приватизувати майже всі медустанови. Там щомісячно громадяни отримують мінімальний пакет на невідкладну меддопомогу, а медичну страховку їм виплачують не грошима, а ваучерами. Про результати реформування розповів у ДніпроОДА екс-міністр охорони здоров’я Грузії Андріа Урушадзе.  

«Я побував в окремих медзакладах Дніпропетровщини і побачив, що обласна адміністрація приділяє їм особливу увагу. Закуповує нове обладнання, розбудовує корпуси, відкриває нові можливості для лікування пацієнтів. Це свідчить про те, що українська медицина змінюється, – зазначив Андріа Урушадзе. – Грузія свого часу також болісно переходила на нові рейки, оскільки існували проблеми і в стандартах лікування, і в інфраструктурі. Для їхнього вирішення потрібні були великі зусилля й капіталовкладення. На мій погляд, у кожної країни свій шлях подолання таких викликів. Ми ділимося власним досвідом. Він про те – як зробити систему охорони здоров’я людянішою».
Перші кроки реформи охорони здоров’я у Грузії почалися в 90-х роках минулого століття. Передусім у країні вирішили зробити доступ до якісної медицини. Для цього державний та приватний сектори почали співпрацювати.
«Погодьтеся, реформувати медичну інфраструктуру швидше й ефективніше у взаємодії з приватним сектором, ніж коли держава тримає монополію на управління медзакладами», – додав він.
На сьогодні в Грузії більше 80% медустанов недержавної форми власності, які фінансуються й керуються приватними компаніями. За словами екс-міністра охорони здоров’я, у результаті таких змін вартість медикаментів для лікування пацієнтів знизилася в рази, а корупційна складова зникла.
Наступним кроком стало впровадження страхової медицини. Соціально вразливі верстви населення – пенсіонери, студенти, діти, люди з інвалідністю – забезпечені медичним страхуванням за рахунок бюджетних коштів.
«Система медичного страхування передбачає придбання та наявність страхових ваучерів. Вони покривають вартість базового набору медичних послуг у приватній страховій компанії. Населення може або придбати страховий поліс, або лишитися без нього. Це власний вибір кожного, ніякого примусу немає», – пояснив екс-міністр охорони здоров’я Грузії.
За його словами, серед інших якісних змін, які відбулися в медицині Грузії після реформи, – відсутність цільових податків на охорону здоров’я, самоуправління в лікарнях, зниження вартості медичних послуг, збільшення тривалості життя.
«Грузія – дружня до України країна. Вона, як і ми, виходила із пострадянського простору. Ми знаходилися в однакових умовах: такі ж лікарні, система охорони здоров’я. Та Грузія подолала цей бар’єр і наразі демонструє непогані результати. Сподіваємося, досвід сусідів буде для нас корисним, адже українська медицина тільки-но стала на шлях кардинальних змін», – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Медики Дніпропетровщини мали змогу задати грузинському фахівцю актуальні питання щодо реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39835

Июн 14 2018

Под Днепром восстанавливают «голубое озеро»

Советник председателя Днепропетровской облгосадминистрации Юрий Голик на своей странице в Фейсбук показал, как проходят восстановительные работы на оз. Попасное.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на most-dnepr.info

«Озеро Попасное в Обуховке.

Лет 20 назад в области «исчез» ещё один водоём. Точнее исчез в реалии, а на карте остался! Ещё 20 лет назад это было место отдыха местных жителей. А 10 лет назад — место для, максимум, выпаса коров. В прошлом году мы фактически с нуля начали восстанавливать этот водоём. Когда дошли до родников (около 1,5 метра), 2-х метровые гейзеры били больше суток. В результате восстановили около 6 га озера. По технологической необходимости работы остановили. Сейчас продолжаем.

За следующие 3 месяца все 9 га объекта будут восстановлены и местные жители получат обратно местную достопримечательность», — отметил он.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39832

Июн 14 2018

Боксерка з Дніпропетровщини завоювала бронзу на чемпіонаті Європи

Спортсменка з Дніпропетровщини Анастасія Черноколенко виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед жінок з боксу. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

Третє місце Анастасія Черноколенко посіла у ваговій категорії до 81 кг.

Нагороди зі змагань привезли й інші українські спортсменки. Срібло чемпіонату у категорії до 75 кг виборола Марія Боруца. Бронза у вазі до 48 кг – у Анни Охоти, до 64 кг – у Марії Бови.

Чемпіонат Європи серед жінок з боксу приймала болгарська Софія. Перемогу виборювали 150 спортсменок. Честь України захищали десятеро учасниць.

Боксом на Дніпропетровщині займаються майже 4 тис людей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39829

Июн 14 2018

Где на Днепропетровщине можно стать донорами крови

Жителей Днепропетровщины приглашают сдать кровь. Сдать кровь может только здоровый человек от 18 лет. Каждый, кто хочет стать донором, перед процедурой проходит тщательный медосмотр.

Об этом сообщает пресс-служба Днепропетровской облгосадминистрации.

Ежегодно 14 июня во всем мире проводится День донора.

«На Днепропетровщине ежегодно переливание потребуется 20.000 человек. Запасы крови и ее компонентов необходимо регулярно пополнять», – отметила главный врач Областной станции переливания крови Антонина Сердюк.

В пункт приема крови специалисты советуют приходить после легкого завтрака. Накануне желательно не есть жирного, жареного и молочного. Рекомендуют сладкий чай, сухари, печенье, фрукты. Нельзя употреблять алкоголь за 48 часов до сдачи крови. За час до нее следует воздержаться от курения.

Сдать кровь с 8:00 до 13:00 можно по адресам:

  • г. Днепр, пр. Богдана Хмельницкого, 17, Областная станция переливания крови;
  • г. Днепр, пр. Нигояна, 53, Днепропетровская городская клиническая больница № 2;
  • г. Днепр, ул. Ближняя, 31 Днепропетровская городская многопрофильная клиническая больница № 4;
  • г. Днепр, ул. Антоновича, 65а, Днепропетровское клиническое объединение скорой медицинской помощи;
  • г. Днепр, ул. Титова, 29 Специализированная многопрофильная больница №1;
  • г. Кривой Рог, ул. Медицинская, 12, Криворожская станция переливания крови;
  • г. Никополь, проспект Трубников, 56/2, подразделение областной станции переливания крови;
  • г. Каменское, ул. Институтская, 6, подразделение областной станции переливания крови.

Чтобы стать донором, с собой нужно иметь паспорт и копию идентификационного кода.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39826

Июн 14 2018

На Дніпропетровщині найактивніші замовники та постачальники в системі електронних закупівель Prozorro

Дніпропетровщина визнана лідером за кількістю переможців II професійної премії Zakupki.Кращі. Із 13 номінантів, які презентували область, перемогли шестеро. Найкращих визначали експерти Zakupki.Prom.ua та фахівці моніторингового порталу DoZorro.

«Система державних закупівель Prozorro – одна з найуспішніших реформ в Україні. Її здобутки – завдяки учасникам ринку. Вони намагаються максимально ефективно використовувати можливості сервісу, щоб відійти від сірих схем та досягти здорової конкуренції. Найбільш активні та відповідальні гравці, які працюють чесно й прозоро, – на Дніпропетровщині. Це вкотре засвідчила професійна премія Zakupki.Кращi. За перемогу боролися більше десяти номінантів – кращими визнані шестеро», – зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.
Цьогоріч відзнаку отримав Дніпропетровський педколедж ДНУ ім.Олеся Гончара, який переміг у номінації «Професіонал конкурентних закупівель». Лідера обирали серед учасників, які мають найкраще співвідношення кількості оголошених закупівель і укладених договорів.
Міська лікарня №2 Дніпра – краща в номінації «Найбільш заощадливий замовник». За перемогу боролися замовники, які проводять найбільшу кількість конкурентних допорогових торгів незалежно від суми. Також враховувалась результативність закупівель.
У номінації «Найрезультативніший учасник Prozorro» перемогу здобула дніпровська компанія «ВВ-Профіт». Імпортер білоруської продукції на території України переміг у 80% торгів, в яких брав участь.
Один з дистриб’юторів на фармацевтичному ринку України – «БАДМ-Б» – став кращим у номінації «Активний та результативний захист компанією власних інтересів». Це вже друга відзнака компанії: у 2016-му вона отримала премію за найкращі пропозиції в Prozorro.
У номінації «Консультанти-активісти, які діляться знаннями і досвідом» нагороду отримала юридична компанія «Правое дело». Вона навчає учасників закупівель та надає їм юридичну підтримку.
Заступник голови громадської організації «Громадський контроль» Денис Селін – кращий у номінації «Незалежні активісти, які приносять користь системі закупівель». Організація розвиває сферу електронних публічних закупівель та активно бореться з корупцією.
«Сфера електронних закупівель стала символом якісних змін у державі. Уже вдруге відзначаємо найкращих замовників та постачальників. Їхні досягнення – це та планка, до якої мають прагнути всі учасники електронних торгів», – наголосила керівник торговельного майданчику Zakupki.Prom.ua Оксана Ферчук.
Премія Zakupki.Кращі започаткована у 2016 році. Її вручають замовникам та постачальникам, які використовують можливості е-закупівель найбільш ефективно. Організатор відзнаки – торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua.
DoZorro – моніторинговий портал, який здійснює громадський контроль держзакупівель.
Усі переможці II професійної премії Zakupki.Кращі – тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39823

Июн 14 2018

Роз’яснення щодо монетизації невикористаних субсидій

Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаної суми субсидії на газопостачання та електропостачання, які використовуються для опалення, затверджено постановою КМУ від 23 серпня 2016 р. № 534.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на https://www.kmu.gov.ua

Так, електропостачальною та газопостачальною організаціями проведено перерахунок невикористаної субсидії, яку повернуто до державного бюджету. Якщо переплата утворилась за рахунок коштів людей, то вона залишається на особових рахунках.

Організації-виконавці комунальних послуг провели роботу та повернули до бюджету невикористану громадянами за опалювальний сезон субсидію на оплату послуг газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення та повинні надати управлінню соціальної політики списки таких громадян із зазначенням суми невикористаної субсидії. Виплата коштів буде тільки тим громадянам, які є в цих списках.

З питання правильності проведеного розрахунку та включення до цих списків отримувачів звертатись необхідно до ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» або АТ ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Прийом заяв для перерахування «монетизованої» частини невикористаної субсидії управління соціальної політики розпочне тільки з 01.07.2018 року.

Сформовані за місцем проживання списки будуть передані для ознайомлення до голів квартальних комітетів, ОСББ та обслуговуючих компаній.

Якщо Ваша адреса є в списках, то заяву можна написати за місцем проживання, а уповноважені особи (голови квартальних комітетів, ОСББ, обслуговуючі компанії) передадуть заяви до управління.

Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії). Право на отримання частини суми невикористаної субсидії має виключно її одержувач

З травня 2018 року внесено зміни до Постанови від 21.10.1995 року №848. Виплата коштів буде здійснюватись лише на соціальні особові рахунки в банківські установах. Скористатись послугами ПАТ «Укрпошта» мешканці міста не матимуть можливості.

Для зручності отримувачів, щоб уникнути особистого звернення до банківської установи, для відкриття соціальних рахунків, кошти можуть бути перераховані автоматично на рахунок в «ПриватБанк» за ідентифікаційним номером, тобто для отримання коштів подається тільки одна заява, без звернення до банківської установи.

При виборі іншого банку в заяві зазначається назва банку та обов’язково необхідно надати номер відкритого особового соціального рахунку.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39820

Июн 14 2018

14 червня — Всесвітній день донора крові

Всесвітній день донора крові — міжнародний день, який щорічно відзначається 14 червня.

Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одна розмова з одним, ще один шанс …

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39813

Июн 14 2018

Впровадження раннього втручання в Нікополі

12 червня в нашому місті відбувся круглий стіл на тему: «Міжвідомча співпраця – умова успішного започаткування послуги раннього втручання у м. Нікополь».

Мета заходу: визначити проблеми та можливі шляхи їх подолання при створенні передумов для запровадження міждисциплінарної сімейно-центрованої комплексної державної допомоги наймолодшим дітям з порушеннями розвитку, інвалідністю та ризиком їх отримання та їх сім’ям, спрямованої на розвиток дитини та нормалізацію життя родини у громаді і суспільстві.

Координатори круглого столу Дніпропетровська регіональна платформа «Батьки за раннє втручання в Україні» і громадська організація «Ангел дитинства» в місті Дніпро. Координатори і партнери в Нікополі –громадської організації «Жити по-справжньому».

В обговоренні питання важливості впровадження системи раннього втручання для дітей від народження до 4 років та заходи, що вже здійснюються в місті Нікополь та області задля запровадження цієї системи, досягнення, успіхи та питання, що все ще потребують вирішення задля успіху впровадження раннього втручання в регіоні взяли участь представники Департаментів охорони здоров’я, соціального захисту, представники місцевої влади, спеціалісти, представники громадських організацій та батьки.

Також присутні приділили увагу питанню доступності приміщень для дітей з особливими потребами. В Нікополі на даний час триває вирішення цього питання і знаходиться на постійному контролі органів місцевого самоврядування. Також було приділено увагу щодо впровадження інклюзивної освіти в нашому місті.

Начальник відділу освіти і науки Нікопольської міської ради Олена Селютіна надала роз’яснення щодо використання державної субвенції дітям з особливими потребами.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39808

Июн 14 2018

Операция «Нерест»: изъяли более 3 тонн рыбы

За три весенних месяца браконьеры выловили 3,625 тонн рыбы.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на https://gorod.dp.ua

Рыбинспекторы поделились своим «уловом». Подводя итоги операции «Нерест» рыбинспекция особенно радуется изъятым электроудочкам – самому грозному оружию браконьеров. Этой весной по области конфисковали 5 электроудочек и 831 прочих орудий ловли рыбы. Всего рыбаки незаконно выловили 3625 кг рыбы, за что на них составили 1196 протоколов и возбудили 24 уголовных дела.

«Нанесенный ущерб составил 324 тысячи гривен», — рассказывает начальник управления государственного рыбного агентства в Днепропетровской области Василий Волков.

С 1 апреля и по сегодняшний день по области дежурили 30 инспекторов и десятки добровольцев. Многих рыбаков просто устно предупреждали о том, что в период нереста есть ограничения на вылов рыбы, признает Волков.

«Люди еще не понимают, что нельзя вылавливать молодую и маленькую рыбу. Мы зарыбливаем реки, а они вылавливают маленького сазана и прочую ценную рыбу», — сетует Волков.

За незаконный вылов рыбы браконьерам грозит штраф от 51 до 510 гривен.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39805

Июн 14 2018

Вшанували пам’ять героя

13 червня в школі № 8 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого героя Дмитра Куликова.

Дмитро Куликов воював в зоні локального воєнного конфлікту. Був старшиною 20-го окремого мотопіхотного батальйону 93-ої окремої механізованої бригади. Загинув 13 червня 2015 року в бою під містом Мар’їнка Донецької області. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, який не встиг отримати.
На урочистому відкритті меморіальної дошки були присутні заступник міського голови Юрій Сокол, мати та сестра Дмитра Куликова, бойові побратими загиблого, школярі та інші небайдужі нікопольці.

Меморіальну дошку відкрили мати Дмитра Куликова Ганна Дмитрівна та заступник міського голови Юрій Сокол.

Закінчився урочистий захід покладанням квітів до меморіальної дошки.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39799