Дневной архив: 8 июня 2018

Июн 08 2018

Зміни у системі субсидій направлені на боротьбу із зловживаннями і на посилення адресності допомоги

Зміни в системі субсидій, запроваджені після завершення опалювального сезону, направлені на протидію наявним зловживанням з боку споживачів і на посилення адресності допомоги тим, хто її дійсно потребує.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«Треба зробити так, що за того, хто не має можливості заплатити, – за нього заплатить держава. А сьогодні маємо і випадки зловживань», — сказав Глава Уряду. Він навів приклади, коли люди, маючи субсидії, дозволяли собі великі покупки і витрати. Це, на думку Глави Уряду, несправедливо.

«Хочу запевнити: в новий опалювальний сезон увійдемо нормально і справедливо».

Довідково

У квітні поточного року Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином, монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності. Разом з тим державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Зловживання в цій сфері будуть виявлятися і присікатися. Люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.

Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу?

Предмети розкоші та доходи від оренди 

У містах мільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду із своєрідним бонусом – оформленою субсидією на комунальні послуги. При цьому власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші.

Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири 

Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та відносяться до категорії «преміум класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсидії — на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталась до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Тіньова зайнятість

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

У Мінсоцполітики переконані, це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами.

З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт/год на 1 м2 площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Щоправда обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт www.kmu.gov.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39725

Июн 08 2018

Спортсмени з Дніпропетровщини – чемпіони світу з шашок

Спортсмени з Кам’янського завоювали дев’ять медалей на молодіжному чемпіонаті світу з шашок. Серед них – шість золотих нагород, повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

13-річний кандидат у майстри спорту Данііл Агарков виборював перемогу серед юніорів – спортсменів до 19 років. Він став кращим в кожні з програм чемпіонату та завоював три золоті медалі.

Три «золота» й у наймолодшого майстра спорту Дніпропетровщини з шашок Віри Попруги. У класичній і швидкій програмах 14-річна дівчина була найсильнішою серед кадеток — спортсменок до 16 років. У блискавичній програмі – серед юніорок.

11-річний першорозрядник Добриня Савінський змагався у бліці. У віковій категорії до 13 років він виборов бронзову медаль. В турнірах з класичним і швидким контролями часу на рахунку кам’янчанина дві срібні медалі.

Чемпіонат світу з шашок у бразильській версії приймав турецький Ізмаїл. За звання найкращого боролися півсотні спортсменів. Перемогу виборювали в трьох програмах чемпіонату – класичній, швидкій та блискавичній.

Україну представляли дев’ять спортсменів. Троє з них – мешканці Дніпропетровщини, вихованці тренера Дмитра Савінського з кам’янської ДЮСШ.

Всього молодіжна збірна України завоювала 18 нагород. Кращий показник – у Дніпропетровщини. Спортсмени області здобули 6 золотих, 2 срібні та 1 бронзову медалі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39722

Июн 08 2018

«С надеждой в будущее»: в Кривом Роге открыли Кризисный центр для жертв домашнего насилия

В рамках совместного сотрудничества руководства Кривого Рога с немецким Фондом GIZ и Фондом народонаселения ООН в городе открыли крупнейший в Украине центр помощи для пострадавших от гендерно обусловленного и домашнего насилия «С надеждой в будущее».

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на www.0564.ua

Открытие Центра состоялось 05 июня, на нем присутствовали мэр Кривого Рога Юрий Вилкул, заместитель Министра социальной политики Наталья Федорович, заместитель Генерального консула Германии Петер Шмаль, руководитель проекта Немецкого сообщества международного сотрудничества GIZ Александр Отто, а также заместитель Фонда ООН в области народонаселения Павел Замостьян.

Подчеркивая важность проекта и работу криворожской команды, заместитель министра соцполитики Наталья Федорович сказала:

«Кривой Рог показал пример другим городам по соблюдению всех необходимых стандартов, по оперативности, качества решения такого важного и актуального вопроса как помощь женщинам, страдающим от домашнего насилия. Кривой Рог — единственный не областной центр, в котором открыт крупнейший в Украине кризисный центр оказания помощи женщинам».

Она отметила, что в Украине таких центров для женщин уже восемь. В Кривом Роге было выделенопомещение для Центра, Фонд GIZ сделал капитальный ремонт. В центре есть комнаты для сна и отдыха: установлены кровати, шкафы, есть кухня, душевая. Обустроена отдельная детская комната, в которой могут находиться дети, пока мамы будут отлучаться по делам. Заведение рассчитано на 30 человек и работает круглосуточно. На сегодняшний день здесь уже находится 6 женщин и 9 детей.

«Мы открыты к сотрудничеству и внедряем лучший европейский опыт решения социальных проблем в нашем городе. Искренне благодарны нашим иностранным партнерам за конструктивную, конкретную помощь в этом большом и необходимом деле», — отметил городской голова.

Центр — закрытое учреждение, и его адрес могут узнать только пострадавшие женщины от работников социальных служб города и общественных организаций, которые занимаются проблемой домашнего насилия.

Обращаться за помощью женщины могут по телефонам: 063-338-38-72 или 099-366-63-44 (с мобильного бесплатно), а также 102.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39719

Июн 08 2018

У Марганці дві вулиці отримали якісне покриття вперше в історії

У Марганці обласним коштом уже відремонтували дві вулиці – Будівельну та Ванцетті. З якісним покриттям та розміткою вони вперше в історії, кажуть місцеві. На черзі – капремонт вулиці Гідності. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне із завдань, яке Президент України Петро Порошенко ставить перед владою на місцях, – капітальне оновлення доріг, які не знали якісного асфальту десятиліттями. У Дніпропетровській області за три останні роки відремонтували майже півтисячі комунальних доріг. Комфортний простір для мешканців створюємо в кожному населеному пункті, незалежно від його розмірів», – зазначив Валентин Резніченко.
У Марганці «вдягнулася» в новий асфальт вулиця Будівельна, що у віддаленому мікрорайоні Максимівка. Мешканці говорять, колишню грунтівку не впізнати.
«Вулиця була занехаяна. Ями – по коліно. Особливо, коли їдеш на скутері, то виляєш по всій дорозі. На сьогодні вулиця прекрасна. Їдеш і не сумніваєшся», – поділилася місцева мешканка Віра Рудницька.
Одинадцятирічний Дмитро Голубенко протестував новеньке покриття велосипедом.
«Раніше дорога була убита, а зараз – як нова копійка», – сказав хлопчик.
Радіють новій дорозі й півсотні жителів вулиці Ванцетті.
«Коли нам сказали, що ремонтуватимуть дорогу, думали, її просто засиплять шлаком. Аж ні – асфальт уклали, ще й розмітку нанесли. Приємна несподіванка», – посміхнулася місцева мешканка Алла Мацан.
За словами мера Марганця Олени Жадько, з якісним покриттям обидві вулиці вперше з моменту заснування.
«Ремонтні роботи не велися тут останні три десятиліття. Сьогодні дороги не впізнати. Дехто вважає, що вулиці треба ремонтувати передусім у середмісті. Але комфортних умов потребують мешканці і найвіддаленіших районів», – зауважила вона.  
Цьогоріч у Марганці оновлять три вулиці. Головна вимога до підрядників – якість.
«Щороку на капремонт комунальних доріг з обласного бюджету виділяємо декілька сотень мільйонів гривень. Цьогоріч сума побила рекорд – майже 1 мільярд. На кожну таку дорогу – п’ятирічна гарантія. В іншому випадку підрядники виправлятимуть дефекти власним коштом», – наголосив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.
Цьогоріч на Дніпропетровщині планують оновити майже 130 комунальних доріг.
«Це соціально значущі дороги, які ведуть до лікарень, дитсадків, шкіл, банків. Продовжимо ремонтувати їх і надалі – такою є довгострокова стратегія ДніпроОДА», – акцентував перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39715

Июн 08 2018

У Покрові будуємо «з нуля» дитсадок на 115 місць

ДніпроОДА взялася за будівництво чергового дитсадка. Цього разу – у Покрові. Він буде у формі підкови і вмістить 115 малюків. Фініш будівництва запланований на 2019-й. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«За завданням Президента України Петра Порошенка, мінімізуємо черги до дошкільних закладів. Щороку створюємо на Дніпропетровщині до 1,5 тисячі додаткових місць в дитсадках. А в 2017-му почали зводити сучасні садки в Кам’янському, Підгороднему, Обухівці та Іларіоновому на 115 малюків кожен. Нещодавно масштабне будівництво розгорнулося й у Покрові», – зазначив Валентин Резніченко.
До нового дитсадка ходитимуть 115 маленьких мешканців мікрорайонів Рудник, Гірняк, Олександрівка та Підгорне. Це має вирішити наболілу проблему нестачі місць для дошкільнят, зазначив мер Покрова Олександр Шаповал.
«На цій території лише один дитсадок. Він переповнений. Батьки змушені возити своїх дітей в центр міста – а це незручно, – розказав він. – Наразі стартувало будівництво нового дитсадка. Це перший соціальний об’єкт, який будується в нашому місті за останні 30 років».
Садок зводять на місці пустиря. Підрядники кажуть, за тиждень розчистили хащі та стали до земляних робіт. Наразі готують основу під монолітний фундамент – найближчим часом візьмуться за бетонні роботи.
«Мій трирічний син Сашко ходить до єдиного в нашому районі дитсадка. Заклад маленький і туди важко влаштуватися, – сказала мати Тетяна Калюка. – Коли дізналися про новий садок, неймовірно зраділи. Нарешті дочекалися».
За проектом, дитсадок буде двоповерховим і займе площу майже 10 тис. квадратних метрів.  Форма небанальна – у вигляді підкови, так би мовити, на щастя.
Прилеглу територію благоустроять і висадять зелені насадження, спорудять спортивні та ігрові майданчики. Крім того, заклад буде доступним для особливих дітей.
«Садок у Покрові буде термомодернізованим, з яскравим фасадом та креативним дизайном. Заклад обігріватиме автономна котельня, а електроенергію генеруватимуть сонячні панелі. Прагнемо, щоб діти кожного населено пункту області, незалежно від його розмірів, розвивалися в комфортних умовах», – наголосив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.
Садок планують здати в експлуатацію наприкінці 2019-го.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39711

Июн 08 2018

Міське кладовище приводять до ладу

Якщо хочете зрозуміти справжній рівень культури будь-якого суспільства, то зверніть увагу на стан кладовищ та громадських туалетів – так сьогодні говорять в освіченій Європі.

Нажаль, багато років поспіль міське кладовище знаходилося в непривабливому стані і тільки три роки тому справа зрушила з мертвої точки. З міського бюджету виділяються кошти, зарослу бур’янами територію кладовища упорядковують, прибирають сміття та проводять поточний ремонт асфальтного покриття.

Сьогодні на міському кладовищі після фрезерування укладають асфальт.

– Поточний ремонт асфальтного покриття на міському кладовищі почали робити ще в минулому році, – розповідає директор комунального закладу «Ритуальна служба» Олег Шило. – В цьому році ми продовжуємо благоустрій території.

Крім того, розпочався покіс трави фасадної частини кладовища, а також на безрідних похованнях.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39708

Июн 08 2018

За останній місяць на Дніпропетровщині потонуло шість людей

Вода – наче порятунок у літню спеку. Та вона може стати небезпечною для життя, якщо не дотримуватися певних правил. За останній місяць під час купання у водоймах області загинули шість людей. Про це повідомили в управлінні цивільного захисту ДніпроОДА.

«В області вже відкрили пляжний сезон. Тож нагадуємо мешканцям – на воді слід бути особливо обережними і пильними, навіть якщо ви добре знаєте водойму. Тільки за останній місяць в області сталося декілька нещасних випадків на воді. На жаль, у них загинуло шестеро людей, у тому числі одна дитина», – зазначили в управлінні.

Фахівці наголошують: найчастіше нещасні випадки трапляються через нехтування правилами безпеки на воді. Не слід пірнати й купатися в незнайомих місцях.

«Відпочивайте на спеціально обладнаних пляжах.  Не залишайте без нагляду дітей. В нетверезому стані краще в воду взагалі не заходити», – додали в управлінні.

Загалом у 2018-му сталося 28 нещасних випадків на воді. Потонуло 17 людей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39704

Июн 08 2018

Андрій Фісак зустрівся з переможцями творчих конкурсів

6 червня очільник Нікополя Андрій Фісак зустрівся з учнями школи мистецтв, які стали лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів на протязі цього навчального року. Зустріч проходила в теплій, дружній атмосфері. Юні музиканти демонстрували свої таланти, а міський голова вручив переможцям творчих конкурсів різного рівня грамоти.

Андрій Фісак влаштував невеличкий жарт: запропонував зайняти його місце в президії неодноразового лауреата Міжнародних конкурсів Софію Жернових. Творчим особистостям було цікаво дізнатись чи навчався Андрій Фісак в музичній школі, яку він музику слухає, чи любить розв’язувати загадки на розвиток логіки тощо. Міський голова відповів на всі питання дітей і сам поцікавився як допомагає їм мистецтво в різних сферах життя, чим ще, крім навчання люблять займатися учні школи мистецтв, а також розповів що планує зробити влада для того, щоб юні нікопольці мали змогу всебічно розвиватися.

Наприкінці заходу учні художнього відділення подарували міському голові картини і отримали від Андрія Фісака подарунки для всіх учнів школи мистецтв: сертифікат на цікаву подорож по Нікопольському краю та сертифікат на придбання музичної апаратури.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39700

Июн 08 2018

На Дніпропетровщині вже півмісяця масово гинуть бджоли

На Дніпропетровщині вже протягом двох тижнів масово гинуть бджоли. Про це , 7 червня, під час прес-конференцїі в ІА «Мост-Дніпро» розповли пасічники області.

Відтак, голова ГО «Криворізька гільдія бджолярів» Павло Герб заявив, що в Криворізькому районі від масової смерті бджіл постраждало близько 500 пасічників.

«Тільки в Криворізькому районі від отруєння бджіл постраждало 9 ОТГ. Також ця біда торкнулася Миколаївської та Кіровоградськлї областей. Наприклад, в селах Волове і Грузьке Криворізького району навіть мухи вимерли. Крім того, вже люди почали скаржитися на проблеми зі здоров’ям. Різко збільшилася кількість викликів швидкої допомоги. Деякі пасічники змогли домогтися, щоб їх бджіл взяли на аналіз в Криворізьку районну ветлабораторію. На всіх територіях, де загинули бджоли знаходяться поля однієї великої агрофірми, яка, на нашу думку, почала обробку полів дуже шкідливим пестицидом», — зазначив Павло Герб.

Голова асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, депутат Дніпропетровської облради Анатолій Гайворонський зазначив, що масова загибель бджіл на Дніпропетровщині — це реальна екологічна катастрофа.

«До нас по допомогу звернулися представники обласної спілки пасічників із заявою, що в Криворізькому районі сталася масова загибель бджіл. Це реальна екологічна катастрофа. Вимерли не тільки бджоли, але і всі комахи, які запилюють рослини. Є побоювання, що ця історія може позначитися на експорті меду. Крім того, можна сказати, що весь мед, зібраний бджолами після обробки полів, отруєний. Я вважаю, що отруєння бджіл — це ніщо інше як злочин. Той, хто обробляв поля, знав, що використовував, і повинен за це відповідати», — зазначив Гайворонський.

Справу розслідують в місцевій прокуратурі. Там обіцяли сприяти розслідуванню, а також створити спеціальну комісію, до якої увійдуть екологи та інші фахівці.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на http://dniprograd.org

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39697

Июн 08 2018

З нагоди професійного свята місцеві журналісти отримали нагороди

6-го червня в Україні відзначають День журналіста. З цієї нагоди в Культурно-спортивному комплексі НЗФ у святковій атмосфері привітали представників засобів масової інформації з Нікополя, Нікопольського району та міста Покров.

Також 50-річний ювілей створення святкує Нікопольська первинна організація Національної спілки журналістів України. У далекому квітні 1968 року іі було створено і до складу входило лише 4 людини. На сьогодні ж, Нікопольська організація отримала статус «регіональної». До складу 68 членів входять журналісти Нікопольського району, Покрову та Томаківки.

До присутніх особисто звернувся міський голова Нікополя Андрій Фісак. Він побажав представника ЗМІ творчих польотів, вдячної аудиторії і тільки актуальних новин.

Разом з тим, Андрій Петрович нагородив Почесною грамотою за багаторічну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток журналістської діяльності, високий професіоналізм, всебічне та об’єктивне висвітлення життя територіальної громади міста та з нагоди 50-річчя створення Нікопольської регіональної організації Національної спілки журналістів України Володимира Глядченка — голову Нікопольської регіональної організації Національної спілки журналістів України.

За вагомий внесок у розвиток журналістської діяльності, високий професіоналізм, всебічне та об’єктивне висвітлення життя територіальної громади міста, Подяками міського голови було нагороджено журналістів Нікополя: Ольгу Кучегуркову — кореспондента газети «Репортер», Людмилу Міщенко — кореспондента інтернет-видання «Говорящий Никополь», Володимира Поваренка — оператора відеозйомки студії телебачення ПАТ «НЗФ» та Тетяну Харлан — кореспондента газети «Електрометалург» ПАТ «НЗФ».

Також, з привітаннями виступали голова Нікопольської регіональної організації Національної спілки журналістів України Володимир Глядченко та секретар Покровської міської ради Анатолій Пастух. Вони бажали присутнім винуватцям свята бути об’єктивними, правдивими і непередбачуваними.

Крім того, були нагороджені переможці та призери щорічного творчого конкурсу для журналістів, котрий проводився за 12-ма номінаціями. Цього дня лунала безліч приємних слів та побажань представника медіа-індустрії.

Розважальну програму підготували творчі особистості міста.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39694

Предыдущие сообщения «