Дневной архив: 1 июня 2018

Июн 01 2018

Літо для дітей працівників Запорізької АЕС починається з «Посмішки»

У День захисту дітей — перший день літа для юних мешканців нашого міста, батьки яких працюють на Запорізькій АЕС, відбулося урочисте відкриття першої зміни дитячого пришкільного табору «Посмішка». На цілих два місяці Енергодарський навчально-виховний комплекс № 6 перетвориться в денний літній дитячий табір.

Перша зміна буде називатися «Архіпелаг «Посмішка» — острова дитинства».

Традиційно для юних енергодарців протягом двох змін в дитячому пришкільному таборі «Посмішка» передбачена насичена програма. Будуть організовані спортивні та творчі квести, екскурсії, із залученням дітвори до сторінок історії, традицій, обрядів і культури українського народу. Діти відвідають плавальний басейн та інформаційний центр Запорізької АЕС, побувають на екскурсії в музеях Запорізької АЕС та Запорізької ТЕС. Будуть поїздки за місто, традиційні конкурси, змагання, ігри та виступи.

Організаторами пришкільного табору «Посмішка» є управління освіти Енергодарської міської ради та первинна профспілкова організація Запорізької АЕС.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39607

Июн 01 2018

Для сільських шкіл Дніпропетровщини придбали ще 11 нових автобусів

Шкільний автопарк Дніпропетровщини поповнили ще 11 нових автобусів. Сучасні машини підвозитимуть до навчальних закладів дітей та педагогів з віддалених сіл області. 

Про це прес-служба Дніпропетровської ОДА повідомила інформаційній службі радіо Ностальжі.
«Створити комфортний простір для навчання дітей як у містах, так і у селах області – завдання Президента України Петра Порошенка, — зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. — Аби діти отримували освіту у сучасних умовах, капітально ремонтуємо школи по всій Дніпропетровщині. Аби діставалися на уроки безпечно – оновлюємо автопарк. За три роки придбали понад 90 шкільних автобусів. Сьогодні чергове поповнення – ще 11 новеньких машин».

Нові автобуси українського виробництва – комфортні та безпечні. У них – м’які крісла, обмежувачі швидкості, додаткові люки, гучний зв’язок та «тривожні кнопки» виклику водія. Є місця для рюкзаків та спортивних сумок. Автотранспорт обладнаний кондиціонерами, салон можна опалювати незалежно від того, чи працює двигун.

Автобуси відповідають стандарту «Євро-5», тобто вони максимально екологічні.

«До нашої школи приїжджають близько 140 учнів із 6 сусідніх населених пунктів. Автобус у нас один, і той старенький – йому вже 14 років. Підвозити дітей доводиться групами, тож вони нерідко запізнюються на заняття, — розповіла директор Криничанської школи №2 Тетяна Сербін. – Новий автобус вирішить цю проблему. Дітям буде зручно, тож дуже чекаємо на поповнення автопарку».

Окрім Криничанської, шкільні автобуси отримають Божедарівська, Солонянська, Мирівська, Святовасилівська, Карпівська та інші громади області.

«У планах – і надалі розширювати автопарк сільських навчальних закладів. Поступово маємо взагалі  позбавитися старих машин для підвозу дітей до школи», — наголосив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Загалом в області понад 400 шкільних автобусів, які підвозять більше 17 тисяч дітей та педагогів. Це 100% від потреби.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39604

Июн 01 2018

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС йде заміна конденсатора

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС триває об’ємна і технологічно складна робота з заміни конденсатора, яка триватиме до вересня 2018 року. За попередніми підрахунками реконструкція конденсатора дозволить підвищити коефіцієнт корисної дії четвертого енергоблоку.

Першими приступили до вирішення поставленого завдання працівники управління будівництва. З листопада по березень проводилися роботи з підготовки бетонної площадки, необхідної для демонтажу старого і монтажу нового конденсатора. «Модернізація — справа серйозна. Конденсатор — досить об’ємне багатотонне обладнання. Щоб його переміщати, на бетонну площадку встановлюються спеціальні конструкції, домкрати, лебідки, які також мають свою вагу, тому плита повинна бути міцною», — прокоментувала хід робіт майстер управління будівництва Валерія Потапова.

На сьогоднішній день розібрана стіна турбінного відділення, демонтовано вимощення, розвантажена спецостнастка і встановлені шафи з інструментами.

Фахівці багатьох підрозділів станції старанно підготувалися до реконструкції конденсатора і переконані в її успіху. Упевненості їм додає і досвід, отриманий в минулому році під час проведення аналогічного заходу на енергоблоці №3.

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39601

Июн 01 2018

Цього літа діти АТОвців відпочинуть у Данії, Австрії, Греції, Польщі та Бельгії

Данія,  Австрія, Греція, Польща та Бельгія готуються прийняти на відпочинок хлопчиків та дівчат із Дніпропетровщини. У безкоштовні літні канікули закордон відправляться діти учасників АТО. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Маємо подбати про якісний літній відпочинок для дітей – на цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. Цьогоріч плануємо оздоровити близько 190 тисяч хлопчиків та дівчат із Дніпропетровщини. Вони відпочиватимуть у таборах та санаторіях в області та по всій Україні. Поїдуть й за кордон», — розповів Валентин Резніченко.

У закордонні канікули відправляться діти загиблих АТОвців або тих, хто був серйозно поранений на війні. До Данії поїдуть восьмеро хлопців та дівчат, до Австрії – п’ятеро, стільки ж – до Польщі, ще двоє – до Бельгії. Для них готують насичену програму. Діти не тільки розважаться, а й дізнаються історію цих країн, побувавши на екскурсіях.

«Ще 20 школярів відправляться до грецьких Салоників. Окрім дітей АТОвців, морським відпочинком насолодяться діти-сироти», — додав Валентин Резніченко.

ДніпроОДА разом з іноземними партнерами щороку відправляє дітей бійців АТО на відпочинок за кордон. Школярі вже побували в Хорватії, Німеччині, Литві, США, Данії.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39598

Июн 01 2018

Дніпропетровщина та Індія розширять співпрацю у сферах сільського господарства, фармацевтики та ІТ

Дніпропетровщина та Індія планують розширити співпрацю. Пріоритетні напрямки – сільське господарство, фармацевтика та ІТ. Збираються поглибити і культурний обмін. Про це стало відомо під час бізнес-семінару у ДніпроОДА.

«Індія — дуже важливий економічний партнер  України. Є перспектива збільшення обсягів торгівлі вже у найближчі роки до 4 млрд дол США, — повідомив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин. — Індійську сторону дуже цікавить продукція, яка виробляються на Дніпропетровщині. Це традиційно товари металургійного комплексу. Але все більше і більше наші партнери цікавляться сферами сільського господарства та інформаційних технологій».

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті, сільськогосподарські компанії Індії прагнуть інвестувати у вирощування бобових на Дніпропетровщині.

«У вашому регіоні багато полів засівають соняшником. Після цього рік чи два там не можна сіяти ні пшеницю, ні кукурудзу. І якраз бобові — дуже хороша альтернатива, — наголосив Посол. —  Вирощування бобових на таких землях має взаємовигідний характер як для фермерів України, так і для інвесторів Індії».

Також індійські компанії, які поставляють вакцини до України, зацікавлені відкривати фармацевтичні виробництва тут.

«Нині ІТ індустрія України та Індії конкурують. Маємо докласти всіх зусиль, щоб вони стали партнерами і співпрацювали», — додав Манодж Кумар Бхарті.

За останні два роки це вже друга зустріч із Надзвичайний і Повноважним Послом Індії в Україні у ДніпроОДА. Цього разу під час бізнес-семінару презентували економічний та інвестиційний потенціал Дніпропетровщини та Індії. До зустрічі приєдналися бізнесмени, зацікавлені у співпраці.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39595

Июн 01 2018

Вітаємо зі святом!

Дитинство — це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято — Міжнародний день захисту дітей.
Вітаючи зі святом, зичимо Вам, дорогі хлопчики та дівчатка, міцного здоров’я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул.

Водночас це свято і дорослих — усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ. Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук — це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним — всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість — святий обов’язок кожного з нас.
Бажаємо Вам, дорогі діти, Вашим батькам, дідусям та бабусям міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку.

 

З повагою колектив радіо Ностальжі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39578