Дневной архив: 14 мая 2018

Май 14 2018

Ні браконьєрству! Обласна рада прийняла рішення про заборону полювання в заповідниках.

На березневій сесії депутати Дніпропетровської облради винесли на новий рівень контроль за недобросовісними мисливцями. Полювання в заповідних зонах взагалі заборонене українським законодавством, втім, деяким мисливцям цього недостатньо.

Нагадаємо, що в кінці минулого року область сколихнуло безжальне вбивство чотирьох лебедів. Птахів, внесених до Червоної книги. З огляду на цей випадок та повну зневагу до законів деякими мисливцями обласною радою було прийняте рішення про заборону полювання на територіях природно-заповідного фонду.

Голова облради Гліб Пригунов взяв ситуацію на особистий контроль та ініціював проведення спільної зустрічі: «Ми зібрали представників усіх районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок. Причетні відповіли на питання стосовно своїх дій, для всіх інших це стало попередженням. І надалі ми жорстко контролюватимемо цю ситуацію!».

Окрім того, заступник голови обласної ради, голова управління з питань використання природних ресурсів Антон Кумановський провів робочу нараду з районними організаціями Українського товариства мисливців та рибалок у Дніпропетровській області. Про новий рівень контролю за полюванням на території області чітко донесли кожному. Більше того, мисливців та рибалок зобов’язали слідкувати за пожежною безпекою в області.

«Наше головне завдання – збереження природних багатств Дніпропетровщини! Особливо зараз, у теплий період року, дуже важливо вжити усі необхідні заходи реагування щодо попередження випадків випалювання стерні, поживних залишків та сухої рослинності. Члени мисливських товариств за родом своєї діяльності мають змогу слідкувати за виникненням пожеж та оперативно реагувати», — зазначив Антон Кумановський.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39131

Май 14 2018

В Нікополі вирішують проблему водопостачання

В цьому році, як ніколи раніше, в Нікополі особливого гостро стало питання подачі води населенню. З чим це пов’язано?

— Десятки років квартали приватного сектору користувалися технічною водою. Зараз труби дійшли до абсолютно неприданого стану, вони постійно рвуться, що призводить до великих втрат води, – коментує заступник міського голови з питань житлово-комунального майна Сергій Тихенко. –

Ще одна проблема: цей трубопровід  здебільшого проходить по межі приватних ділянок жителів і ні у робітників, що повинні обслуговувати трубопровід, ні у контролерів немає доступу до труб, тому має місце несанкціонований відбір води.

Міський голова Андрій Фісак провів ряд нарад з питання постачання питної та технічної води на кварталах приватного сектору. На одному з засідань керівництво Міськводоканаду запевнило, що можна обійтися без запуска технічної води.

На першому кварталі: від вулиці Учительській до вулиці Воїнів інтернаціоналістів провели роботи по закольцовці трубопроводу.

– До цього було багато скарг від мешканців, які не могли нормально користуватися послугою водопостачання, – коментує начальник Міскьводоканалу Юрій Великий. – Ми підживили вулиці від магістрального трубопроводу, прокладеного в минулому році підрядниками, і тиск води набагато збільшилася. Ми це бачимо за проведеними вимірами.

Але після проведення всіх необхідних заходів робітниками Міськводоканалу, проблема подачі води була вирішена лише частково. Тому на черговій нараді було прийнято рішення, що технічну воду населенню треба подавати.

На сьогодні 22 квартал вже підготовлено до запуску технічної води. До кінця травня технічна вода з’явиться ще на трьох кварталах і далі за встановленим графіком.

Щоб вирішити проблему постачання питної і технічної води остаточно, міська влада вже сьогодні розробляє стратегічний план на цей і наступний роки по заміні трубопроводу і подачі питної та технічної води.

Прес-служба  міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39128

Май 14 2018

Десять шкіл Дніпропетровщини – переможці всеукраїнського екологічного конкурсу

Як змалку привчити дітей берегти докілля? Зробити екологічну освіту максимально наближеною до життя – вирішили урядовці й провели екологічний конкурс серед шкіл країни. Серед 200 переможців – і десять навчальних закладів Дніпропетровщини. До 1 вересня цього року там встановлять сучасні компостери для переробки харчових відходів. Про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Навчати людину екологічній грамотності слід зі шкільних лав. Про це свідчить і світова практика. Приміром, у Великобританії сортувати сміття привчають ще зі школи. Цим шляхом пішли і ми. МОН та Мінекології провели конкурс серед  навчальних закладів України. У школах-переможцях встановлять сучасне біотехнічне обладнання для переробки органічних відходів», – зазначив директор департаменту освіти і науки ДніпроОДА Олексій Полторацький.

Екологічне обладнання отримають і десять шкіл Дніпропетровщини. Це навчальні заклади Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, селищ Васильківка, Покровське та Слобожанське.

Там встановлять сучасні компостери – вони перероблятимуть харчові відходи з їдалень у корисні добрива.

Спільний еко-проект МОН і Міністерства екології та природних ресурсів спрямований на підвищення рівня екологічної освіти. Загалом до нього долучилися 400 навчальних закладів з усієї України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39119

Май 14 2018

Енергоблок №5 Запорізької АЕС відключено від мережі

14 травня 2018 року о 00 годині 01 хвилині енергоблок №5 Запорізької АЕС відключено від мережі для проведення планового капітального ремонту тривалістю 83 доби.

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблока. Сумарна потужність генераторів становить 3 870 МВт.

Енергоблоки працюють в штатному режимі, зауважень до роботи основного обладнання енергоблоків та персоналу немає.

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) — 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39117

Май 14 2018

На Дніпропетровщині горить сміттєзвалище.

10 травня о 13:37 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території полігону для переробки твердих побутових відходів, що на вулиці Смоленській Дніпровського району, міста Підгороднє.

За вказаною адресою було направлено вогнеборців та пожежно-рятувальну техніку 18-ї, 31-ї, 60-ї державних пожежно-рятувальних частин, частини спеціальної пожежної техніки ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Наразі триває ліквідація пожежі на сміттєзвалищі, площа якої складає орієнтовно 1500 кв. м.

Причина пожежі встановлюється правоохоронними органами.

Станом на 17:00, 13 травня підрозділи ДСНС продовжують роботи з ліквідації займання на сміттєзвалищі.

Протягом дня вогнеборцям вдалось зменшити площу горіння до 400 кв. м.

До гасіння пожежі залучено 20 чоловік особового складу та 6 одиниць пожежно-рятувальної техніки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровські області.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт http://www.dsns.gov.ua/

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39114

Май 14 2018

ЗНО в магістратуру

Сьогодні, 14 травня 2018 року, починається реєстрація тих абітурієнтів, які цього року вступатимуть до магістратури за технологією ЗНО. Це стосується вступників на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини».

Зокрема, вступники до магістратури за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» складатимуть:

•єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови – англійської або німецької, або французької, або іспанської.

•єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини» (крім «Міжнародне право») складатимуть лише ЄВІ з іноземної мови.

«Єдиний вступний іспит з іноземної мови матиме 2 складові – це «Читання» та «Використання мови». При цьому такі складові, як «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух», застосовуватись у тесті для магістратури не будуть», – розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

ЄФВВ передбачає виконання екзаменаційної роботи, що містить два блоки:

тест загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК). Він включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення;

тест з права. Він включає тестування з 8 базових правничих дисциплін: конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини. Останні дві дисципліни були включені в програму тесту цього року вперше.

«Програми, за якими укладаються тести з усіх трьох блоків, розміщені на  сайті МОН)», – підкреслив Олег Шаров.

Реєстрація вступників для складання ЄФВВ та ЄВІ триватиме до 18-ї години. 5 червня. Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії одного із закладів вищої освіти, в якому вступник має намір взяти участь у конкурсному відборі. Результатом реєстрації є отримання екзаменаційного листка.

Охочі взяти участь у відборі на навчання за спеціальністю «Право» та/або «Міжнародне право» та одночасно за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» мають подавати документи до приймальної комісії вишу, який у 2018 році здійснює набір за спеціальностями «Право» або «Міжнародне право».

«Є також певні особливості для тих абітурієнтів, які вступатимуть за перехресним вступом – тобто змінюватимуть спеціальність при переході на магістра. Таким вступникам для того, щоб бути допущеним до ЄВІ чи ЄФВВ, треба пройти додаткове фахове випробування, яке проводить виш. Воно відбуватиметься між 14 та 31 травня», – повідомив очільник директорату.

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, на сайті УЦОЯО усім зареєстрованим учасникам буде створено інформаційні сторінки «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ».

«Вхід до сторінки здійснюватиметься за номером екзаменаційного листа та пін-кодом, зазначеним у ньому. Особа, яка зареєструвалася, зможе відслідковувати всю необхідну оперативну інформацію щодо проходження тестування на цій сторінці. Зокрема, там буде розміщено за 3 тижні до початку випробувань інформацію про пункт тестування, де учасник його проходитиме. Там же можна буде сформувати та роздрукувати запрошення-перепустку до пункту тестування. На цих сторінках будуть опубліковані результати іспитів», – зазначив Вадим Карандій.

Він підкреслив, що робота пунктів тестування нічим не відрізнятиметься від роботи таких пунктів під час основного ЗНО. Їх створюватимуть в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), Києві, Слов’янську і Маріуполі, Сєверодонецьку. Кожен учасник під час реєстрації може вільно обрати місто, в якому складатиме тестування.

Основна сесія ЄВІ проводиться 11 липня, ЄФВВ – 13 липня. Початок процедури о 10:00. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50.

Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:

екзаменаційний листок;

документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);

запрошення-перепустку.

У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань).

Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках не пізніше 14 календарних днів з дня їх проведення.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступник має право протягом 3 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів (включаючи день оголошення) подати апеляційну заяву до УЦОЯО. Їх розгляд здійснюється апеляційною комісією протягом 3 робочих днів із моменту отримання.

За результатами розгляду заяви комісія може ухвалити одне з таких рішень:

відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат, визначений раніше, підтверджується);

задовольнити апеляційну заяву (попередньо встановлений результат буде змінено).

У разі задоволення заяви щодо результатів може бути ухвалено одне з таких рішень:

про відновлення результату зовнішнього оцінювання (у тому випадку, якщо попередньо результат було анульовано);

про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником вступного випробування.

Прийом заяв та документів до вишів для тих, хто проходитиме тестування за технологією ЗНО, триватиме з 2 липня до 26 липня. На бюджет надання рекомендацій для зарахування відбудеться до 13 серпня, а саме зарахування –  до 20 серпня (12.00).

У магістратуру «Права» та «Міжнародного права» розподіл бюджетних місць відбуватиметься за широким конкурсом – тобто місце йтиме за вступником з найкращими балами в обраний ним заклад вищої освіти.

Вступ у магістратуру інших спеціальностей здійснюватиметься за  традиційним конкурсом з фіксованою кількістю місць.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на www.kmu.gov.ua

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39111

Май 14 2018

В Нікополі пройде День Вишиванки

Шановні мешканці та гості Нікополя!

До свята Вишиванки в нашому місті відбудеться ряд цікавих заходів.

Протягом тижня школи міста проведуть перегляд фільму «Спадок нації», конкурс малюнків «Вишивана Україна» та виставку фоторобіт «Моя родина у вишиванці». У Центральній бібліотеці (вул.Шевченка, 180) протягом тижня буде функціонувати книжкова виставка-експозиція «Вишиванка – символ Батьківщини».

16 травня о 12.00 у філія № 6 КЗ «НМЦБС» (вул.Дружби, 16) – майстер-клас «Українські вишиванки – наче райдужні світанки»

17 травня в Нікополі День Вишиванки!

Програма свята:

10.00 — 15.00 – Віртуально-мистецька мандрівка «Вишивана моя Україна» (відеоподорож). Центральна бібліотека (вул.Шевченка, 180).

Протягом дня в бібліотеках міста пройдуть майстер-класи, фотосессія, селфі «Вдягни книжку в вишиванку».

14.00 – Мандрівка у часі «У вишиванім полі квіти заяріли». Центральна дитяча бібліотека (вул.Микитинська, 13);

14.00 – Свято вишиванки «Вічна пісня барв і кольорів». Філія № 4 КЗ «НМЦБС» (вул.Електрометаллургів, 46а).

Марш Вишиванок!

Запрошуємо всіх активних нікопольців пройти Маршем Вишиванок, який розпочнеться 17 травня о 15.00. Місце збору – фонтан біля універмагу.

Підтримайте акцію «Прийди на роботу у вишиванці, зроби селфі і виклади його в соціальних мережах!».

18.00 – Концерт-лекція «Вишиванка». Школа мистецтв (пр.Трубників, 35).

18 травня

10.00 – Вітання новонароджених «Народженні у вишиванках». Пологовий будинок (вул.Гагаріна, 49а).

15.00 – Народознавча бесіда «Що розповість нам вишиванка?». Філія № 9 КЗ «НМЦБС» (вул.Княжа, 101).

18.00 – Концерт-лекція «Вишиванка». Школа мистецтв (вул. Запорізька, 26).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39107

Май 14 2018

Каратисти Дніпропетровщини здобули п’ять золотих медалей на всеукраїнському чемпіонаті

Каратисти з Дніпропетровщини – кращі в країні. Вони здобули п’ять золотих медалей на всеукраїнському чемпіонаті. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«На Чемпіонаті України з кіокушин карате в абсолютній ваговій категорії честь Дніпропетровщини представляли 13 спортсменів. Наша збірна показала найкращий результат серед всіх областей. Каратисти з Дніпропетровщини здобули по п’ять медалей кожного ґатунку», — розповіли в управлінні.

Абсолютними чемпіонами стали Заур Мамедов,  Василь Бойко, Ілона Аратовська, Марія Голік та Вікторія Абрамова.

Чемпіонат України з кіокушин карате приймав Київ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39104