Месячный архив: Май 2018

Май 31 2018

Президенти Енергоатома та Westinghouse обговорили стан впровадження американського ядерного палива на українських АЕС

На Запорізькій АЕС відбулось чергове засідання оперативного штабу з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВС-WR) на енергоблоках АЕС України. У роботі оперативного штабу взяли участь представники Westinghouse Electric (Asia) S.A. на чолі з президентом — виконавчим директором Хосе Еметеріо Гутьєрресом, представники Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) та Верховної Ради України.

Відкриваючи засідання, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський підкреслив важливість заходу, покликаного вирішити, як стратегічні завдання Компанії, так і атомної енергетики України.

«Сьогодні на проммайданчику Запорізької АЕС зібралась представницька делегація на чолі з першими керівниками Westinghouse, ДІЯРУ, ДНТЦ ЯРБ та Міністерства енергетики та вугільної промисловості для вирішення питань, що стосуються впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse на енергоблоках АЕС України. Головний підсумок оперативного штабу — роботи виконуються за графіком. Всі питання, що були окреслені попередніми рішеннями штабів, і програмою впровадження палива Westinghouse вирішуються у робочому порядку. Приємно відзначити розширення співпраці між Енергоатомом та Westinghouse, як у питаннях диверсифікації постачань ядерного палива, так і в питаннях реалізації програми з підвищення безпеки енергоблоків», — підкреслив Юрій Недашковський.

Президент Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьєррес подякував Юрію Недашковському за можливість відвідати Запорізьку АЕС. «Компанія Westinghouse і Україна розпочали свою взаємодію понад 20 років тому. Ми багато працювали задля досягнення успішного співробітництва та дуже зацікавлені в успіху Енергоатома, бо від його успіху залежить безпосередньо і успіх компанії Westinghouse. Україна свого часу прийняла стратегічне рішення щодо диверсифікації постачань ядерного палива. Для нашої компанії це не тільки відкрило нові можливості, а й стало честю постачати паливо для оператора українських АЕС. Westinghouse докладе всіх зусиль, щоб продукція та послуги, які надаються нами для Енергоатома завжди були на найвищому рівні», — акцентував Хосе Еметеріо Гутьєррес.

Заступник директора департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Світлана Кульчицька відмітила плідну роботу оперативного штабу та наголосила, що проект диверсифікації ядерного палива для атомних електростанцій України вкрай важливий і перспективний.

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков відзначив ефективність роботи Енергоатома в питаннях розширення співпраці з Westinghouse. «За результатами роботи у 2015-2017 роках у нас немає питань, що стосуються використання палива Westinghouse, так само не виникає питань у процесах ліцензування палива, яке перебуває в дослідній експлуатації. Спостерігаючи за процесом виконання робіт експертів ДНТЦ ЯРБ і ДІЯРУ, ми з оптимізмом розглядаємо процес диверсифікації», — підкреслив він.

Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець подякував присутнім за вже виконану роботу щодо впровадження на ЗАЕС палива Westinghouse. «Процес диверсифікації постачань ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС відбувається у відповідності із запланованими термінами. Ми впевнені в результаті», — резюмував Олександр Остаповець.

Під час робочого візиту на Запорізьку АЕС делегація також відвідала один з найуспішніших і унікальних проектів України в області підготовки та підтримки кваліфікації ремонтного персоналу — тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС.

Нагадаємо, серед успішних проектів, що реалізуються на Запорізькій АЕС у 2018 році, слід відзначити проект підвищення енергетичної безпеки України шляхом диверсифікації постачань ядерного палива.

У червні 2016 року в активну зону п’ятого енергоблоку Запорізької АЕС було завантажено ядерне паливо американської компанії Westinghouse шведського виробництва. Таким чином, енергоблок перейшов на змішану зону — три чверті «російського» палива і чверть «американського». У червні 2017 року в активну зону п’ятого енергоблоку Запорізької АЕС було дозавантажене ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Після цього активна зона енергоблоку на половину складається з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського».

У вересні-жовтні 2017 року в активні зони першого, третього і четвертого енергоблоків Запорізької АЕС також було завантажено ядерне паливо компанії Westinghouse і ці енергоблоки перейшли на змішану зону — три чверті «російського» палива і чверть «американського».

У 2018 році п’ятий енергоблок буде вже на три чверті завантажений «американським» паливом і на одну чверть «російським», активні зони першого і третього енергоблоку будуть наполовину складатися з «російського» ядерного палива, а на половину з «американського». У зв’язку з виконанням робіт щодо продовження терміну експлуатації, завантаження чергової партії «американського» палива на четвертому енергоблоці буде виконано в 2019 році.

Передбачається, що у 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п’ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з «американського» ядерного палива. Другий та шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки «російського» ядерного палива.

 

 

Довідка: Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39592

Май 31 2018

Цьогоріч мешканці Дніпропетровщини отримали майже 900 тис рецептів на «доступні ліки»

У 2018 році мешканцям Дніпропетровщини виписали майже 900 тис рецептів за урядовою програмою «Доступні ліки». Вони отримали необхідні препарати безкоштовно або із незначною доплатою. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«Програмою «Доступні ліки» можуть скористатися  пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Для цього потрібно звернутися до лікаря та взяти у нього рецепт», — нагадали в департаменті.

Отримати необхідні препарати можна в аптеках, які приєдналися до програми. Таких в області – вже близько 530. Витрати їм компенсує держава. На це у 2018 році Дніпропетровщині виділили понад 83 млн гривень.

Уточнити деталі щодо програми «Доступні ліки» можна за телефонами цілодобової «гарячої лінії» – 0 800 50 72 50 або 1545.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39590

Май 31 2018

Програма заходів, запланованих в Нікополі з нагоди святкування Всесвітнього дня захисту дітей

01.06.2018: 9:00 год. – міський турнір з пляжного волейболу серед юнаків, присвячений до Дня захисту дітей. Місце проведення: міський пляж.
9:00 год. – чемпіонат міста з стрітболу серед юнаків. Місце проведення: спортивна зала, стадіон ім. О.І. Куценка.
11:00 год. – відкритий чемпіонат міста з легкої атлетики на призи ЗТУ Бредихіна В.І. Місце проведення: стадіон Електрометалург. 1
2:00 год. – урочисте відкриття та експонування виставки дитячого малюнку до Дня захисту дітей. Місце проведення: краєзнавчий музей.
14:00 год. – святковий захід для дітей. Місце проведення: Палац урочистих подій.
15:30 год. – першість з настільного тенісу до Дня захисту дітей. Місце проведення: СШ № 23, вул. Корбута, 1а.
16:30 год. – розважальна програма «Веселковий світ дитинства». Місце проведення: філія № 1 «Оберіг» КЗ «НКДЦ».
17:00 год. – розважальна програма «Казкове літо». Місце проведення: філія № 3 «Славутич» КЗ «НКДЦ».
18:00 год. загальноміський захід присвячений Дню захисту дітей. Місце проведення: Європейська площа.

02.06.2018: 10:00 год. – турнір мікрорайону Жуковського з міні-футболу серед дворових команд. Місце проведення: спортивний майданчик, вул. Княжа, 82.
10:00 год. – розважальна програма «Хай буде дитинство щасливим моє». Місце проведення: філія № 2 «Ровесник» КЗ «НКДЦ».
17:30 год. – останній матч сезону чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги. Місце проведення: стадіон Електрометалург.
18:00 год. – випускний вечір учнів школи мистецтв. Місце проведення: концертна зала школи мистецтв, вул. Запорізька, 26.
Запрошуємо долучитись!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39587

Май 31 2018

Вже завтра абітурієнти складатимуть ЗНО з англійської

ЗНО у розпалі. Абітурієнти вже склали тести з математики, української мови та літератури, іспанської, німецької та французької. Вже завтра, 1 червня, хлопці та дівчата випробують свої знання з англійської. Про це розповіли в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Робота з англійської поділена на 4 частини: «Розуміння мови на слух», «Читання», «Використання мови» та «Письмо». Загалом 59 завдань, розповіли в департаменті. Результати оприлюднять до 15 червня.

Вже 4 червня випускники складатимуть біологію, 6 червня – історію України, 8 червня – географію, 11 червня – фізику, 13 червня – хімію.

Цьогоріч на участь у ЗНО зареєструвалися понад 30 тисяч мешканців Дніпропетровщини.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39584

Май 31 2018

Безкоштовний проїзд до Дня захисту дітей!

За ініціативи міського голови та при підтримці перевізників міста

з нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей

1 червня 2018 року проїзд дітей у міських автобусах буде безоплатним.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39572

Май 31 2018

Бюджет Днепропетровщины увеличился: депутаты будут решать, куда направить средства

30 мая в Днепропетровском областном совете обсуждали главные вопросы следующей сессии, которая состоится уже в июне. Среди главного — увеличение доходов в бюджет и их эффективное использование.

Об этом сообщает информационная служба радио Ностальжи со ссылкой на oblrada.dp.gov.ua
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39568

Май 31 2018

Цьогоріч у регаті «Козацький шлях» візьме участь майже сотня яхтсменів з різних областей

Майже 25 яхт візьмуть участь у відкритій крейсерській регаті «Козацький шлях»-2018. На старт у Дніпрі вийдуть вітрильники із Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областей. У передчутті перегонів близько сотні яхтсменів.

Про це прес-служба Дніпропетровської ОДА повідомила інформаційній службі радіо Ностальжі.

Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39565

Май 31 2018

Боксери з Дніпропетровщини взяли призові місця на чемпіонаті Європи

Юні спортсмени з Дніпропетровщини взяли призові місця на чемпіонаті Європи з боксу серед школярів. Вони вибороли дві бронзи. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

Третє місце у ваговій категорії до 54 кг здобув Максим Кнут з Кам’янського. Бронза і у Олександра Ільченка з Кривого Року, який виступав у ваговій категорії до 80 кг.

Чемпіонат Європи з боксу серед школярів проходить у болгарському місті Албена. До нього приєдналися понад 320 спортсменів. Збірну України представили 20 спортсменів, троє із них — з Дніпропетровської області.

На Дніпропетровщині боксом займається майже  4 тисячі людей, з якими працюють близько 140 тренерів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39557

Май 31 2018

1 червня — Міжнародний день захисту дітей.

Любі юні друзі! Дорогі нікопольці!

Щороку в перший день літа ми відзначаємо свято юних громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.
Від усього серця вітаю вас з теплим та прекрасним святом. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб вони щохвилини були радісними та щасливими. Немає більшого щастя, аніж їх посмішки. Вірю, що дорослі роблять усе, щоб дитячі мрії стали дійсністю, адже саме для цього ми всі живемо та працюємо.
Зичю вам, дорогі хлопчики та дівчатка, міцного здоровя, успіхів, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків, сяючих посмішок, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул.
Щиро дякую всім, хто вкладає свою душу у виховання підростаючого покоління – батькам, вихователям, вчителям, тренерам, соціальним працівникам.
Слова особливої поваги – людям, які піклуються про діточок, що залишилися без батьківської опіки і найбільше потребують тепла і любові.
Зі святом!

Андрій ФІСАК,
міський голова

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39576

Май 30 2018

Марганецкая амбулатория восстановлена после пожара

Старое здание амбулатории семейной медицины №2 в Марганце пострадало от пожара. В поврежденном помещении принимать пациентов было невозможно. ДнепрОГА заменила там крышу и окна, термомодернизировала фасад.

После капремонта 6 тысяч жителей города, которые обслуживаются в амбулатории, получили теплое медучреждение. Об этом рассказал председатель Днепропетровской ОГА Валентин Резниченко.

«Доступная и качественная медицина для всех жителей области. Реконструируем больницы и амбулатории по всей области, оснащаем их современным оборудованием. Восстановили и медучреждение в Марганце, которое сильно пострадало после пожара. Теперь у жителей города – термомодернизированное здание амбулатории», — отметил Валентин Резниченко.

Амбулаторию №2 в Марганце капитально не ремонтировали более полувека. Когда два года назад произошел пожар, здание выгорело полностью. Восстановить сооружение местными средствами было невозможно.

«Мы обратились к губернатору с просьбой помочь отремонтировать поврежденное здание. Спасибо ему за то, что откликнулся», — сказала заместитель городского председателя Марганца Татьяна Платонова.

Сейчас здание амбулатории украшает окраину Марганца. Современные крыша и фасад. Новые окна и входные двери. На крыльце — удобные поручни. Весь ремонт — по энергосберегающим технологиям.

«Наконец в учреждении будет тепло. Благодаря современным окнам нигде не дует, и пыль не летит, и шума с улицы не слышно. Теперь и врачам удобнее вести прием, и для грудничков хорошо. Тысяча пациентов амбулатории — дети», — рассказала главврач центра первичной медико-санитарной помощи Марганца Ирина Чичик.

Обновленной амбулатории обрадовались и мамы с детьми, и пожилые люди.

«У нас такой большой микрорайон, и эта амбулатория очень нужна. Благодарны всем, кто откликнулся и помог так быстро отремонтировать ее. Теперь здесь очень хорошо», — сказала жительница Марганца Лариса Яцкив.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39553

Предыдущие сообщения «